Recycling - Finał!

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Zablokowany
sylvi91

Recycling - Finał!

Post autor: sylvi91 » 2020-01-01, 22:09

Dezerterze i Dominiku, Magnolio, Andeju oraz pozostali.

Proszę o zrozumienie sedna sprawy. Administaracjo, proszę o dołączenie tego wpisu do wątku o śmieciach, który jest obecnie zamknięty. NIech taki pozostanie. Dobrze?


Obrazek

Czy wolicie opis ze strony takiej ja ta?

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/ ... wiada.html

Jak segregować odpady? Ministerstwo Środowiska podpowiada. - Ludwika Tomala

TA STRONA i MINISTERSTWO ŚRODOWISKA WPROWADZAJA W BŁĄD! Dominiku rozumiesz cyferki prawda?
Lu cyferki? :((
Czy o co tu chodzi? =))

~o) :ymapplause: :ymparty: L-) :-bd :-q

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14815
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4120 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Recycling - Finał!

Post autor: Dezerter » 2020-01-01, 22:21

Ty masz jakąś misję z tymi 3 koszami ? - temat przedyskutowaliśmy - segreguj sobie jak chcesz, ale nie namawiaj ludzi w Polsce, do czegoś za co będą musieli słono zapłacić (kara za złe segregowanie od stycznia, złe czyli do 3 koszy)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

sylvi91

Re: Recycling - Finał!

Post autor: sylvi91 » 2020-01-01, 22:29

Dezerter. lata praktyki na emigracji w Irlandii. Sortowanie proste tu jest, a firma m aw nazwie ADVANCED czyli zaawansowane. Nazywa się AES IRL.
I tyle w temacie.
Koniec śmiecenia w internecie i bzdurnych arytułów i ulotek bo btym bardziej papieru szkoda.

Jestem od Sylwestra w Polsce. Tu mieszkam teraz i nie oszukujmy się, przenoszę nawyki z IRLANDII DO POLANDII, żeby było mi wygodnie.

Nawet siostrze w Dublinie w Irlandii musiałem kupic dodatkowe kosze w ilości dwóch sztuk.
Bo w apartamentach ludzie tam nie segregowali w dublinie jak trzeba. SYF NA KLATKACH i w ŚMIETNIKU.
KOniec.

P.S.
Polecam kosze do domu w obudowie metalowej. Wkładka jest wykładana i jest pedal do otwierania klapki nogą.
P.S2
Omawiamy Dominiku i Dezerterze ten problem zwykłego śmiecia na Elektroda.pl. Dołączcie sie do dyskusji proszę ze specjalistami od matematyki, programowania i logiki, logistyki i innych fiki miki pierdu pieruł.

Do
Wi
dze
nia

P.S> 3 Mam misję, bo mnie Pan Kaszpirowski kiedyś zaczarował chyba i teraz jestem programistą i układam Wam procedury na codzienne życie.

NIedługo zreformujemy ZUS Je ZUS.
Dziękuję.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Recycling - Finał!

Post autor: ToTylkoJa » 2020-01-02, 05:08

Mam w domu zestaw 3 worków
Bio, odpady sztuczne, papier i do tego kosz na mieszane.

Odpady mieszane zabierają ode mnie 2 razy w miesiącu bodajże.
Bio raz na 2 miesiące, w sezonie jesiennym częściej.
Gabaryty raz na 3 miesiące.
Papier 1 w miesiącu.
Tworzywa sztuczne co 2 tygodnie.
Szkło co 3 chyba.

Mniej więcej- co roku dostaję rozpiskę.
I nie mam pojęcia, co w tym skomplikowanego. 5 lat tu wydałam z 15 zł na worki i od tamtego roku płacę tylko normalną opłatę za wywóz. Nigdy w życiu nie miałam problemu z segregowaniem w tym systemie. Nawet, kiedy dopiero co go wprowadzili, a miałam wtedy ze 12 lat może.
Do worków bio trawa, liście itd.
Do worków "szkło i tworzywa sztuczne"- szkło albo tworzywa sztuczne (plastik i metal)
Do worków na paier- papier i tektura.
Cała reszta do żółtych worków na tworzywa sztuczne, bo ich zawsze mam najwięcej 💁

Przyjeżdżają panowie śmieciarze i jeśli wystawiłam 3 worki, oddają mi 3 worki.

Nie wiemz gdzie to jest skomplikowane. Wstaję sobie rano, patrzę na kolorową, przejrzystą rozpiskę, co dzisiaj zabierają i jazda.
W domu mam dwa kosze, szkło zbieram do siatki obok, trzeci kosz jesz w toalecie. Nigdy, przenigdy nie sprawiło mi to problemów.

sylvi91

Re: Recycling - Finał!

Post autor: sylvi91 » 2020-01-02, 07:27

ToTylkoJa pisze: 2020-01-02, 05:08 Mam w domu zestaw 3 worków
Bio, odpady sztuczne, papier i do tego kosz na mieszane.

Odpady mieszane zabierają ode mnie 2 razy w miesiącu bodajże.
Bio raz na 2 miesiące, w sezonie jesiennym częściej.
Gabaryty raz na 3 miesiące.
Papier 1 w miesiącu.
Tworzywa sztuczne co 2 tygodnie.
Szkło co 3 chyba.

Mniej więcej- co roku dostaję rozpiskę.
I nie mam pojęcia, co w tym skomplikowanego. 5 lat tu wydałam z 15 zł na worki i od tamtego roku płacę tylko normalną opłatę za wywóz. Nigdy w życiu nie miałam problemu z segregowaniem w tym systemie. Nawet, kiedy dopiero co go wprowadzili, a miałam wtedy ze 12 lat może.
Do worków bio trawa, liście itd.
Do worków "szkło i tworzywa sztuczne"- szkło albo tworzywa sztuczne (plastik i metal)
Do worków na paier- papier i tektura.
Cała reszta do żółtych worków na tworzywa sztuczne, bo ich zawsze mam najwięcej 💁

Przyjeżdżają panowie śmieciarze i jeśli wystawiłam 3 worki, oddają mi 3 worki.

Nie wiemz gdzie to jest skomplikowane. Wstaję sobie rano, patrzę na kolorową, przejrzystą rozpiskę, co dzisiaj zabierają i jazda.
W domu mam dwa kosze, szkło zbieram do siatki obok, trzeci kosz jesz w toalecie. Nigdy, przenigdy nie sprawiło mi to problemów.
Cytat całości to zabieg celowy, BO TOTYLKO JA ROBI SMIETNIK W WĄTKU , no ale sie stara porządkować śmieci, tylko mało efektywnie.

A dwa, nie może mieć swojej własnej metody, tylko wszedzie musi byc taka sama. Bo inaczej zawsze będzie gdzieś Bałagan. ^:)^ %-( x_x 3 emotikonki 3 3 3333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333
pamietajcie i zważajcie na arabskie znaczki znane nam z matematyki.
OK?


To TYLKO JA ci powiem że skomasowałem skompresowałem WAm drodzy forumowiecze opisy wszelakie do minimum dobierając dobre rzeczowniki i inne części mowy/zdania języka polskiego. Do tego posługując sie matematyka na wyższym poziomie doszedłem że tylko 3 kosze. Tak na królewskie święto TRZECH KRÓLI inaczej objawie Pańskie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Objawienie_Pa%C5%84skie

Bóg mi sie objawia i tłumaczylem wam to wcześniej,
Posłuchajcie mnie. 3 kosze i koniec. kropka.
Ja wierzę.
A Wy?

POPRAWNA METODA SORTOWANIA! NIE SŁUCHAJCIE PORAD MINSTERSTWA ŚRODOWISKA! Niemcy nas podchodzą na różne sposoby. Ich firma Remondis od sortowania śmieci każe w Łodzi robic ta robotę Polakowi w domu. Ja mówie STOP! 3 kosze. 3 kosze tylko i spokój z problemem sortowania śmieci. 1) BIO-logia (Od jaj do kamieni i drzew/trawy) 2) MIX (Papier , Plastik , METAL) 3) SZKŁO. KONIEC! ... dywagacji na temat metody sortowania. Chore środowisko ministerstwa ? Jakie popnocone te Wasze opisy. Bo może i 5 koszy ale z innymi naklejkami i jak mówię najlepiej w sortowni zaraz dzielić na 5 ale z 3 podstawowych , z tych od nas z domu . Admin zrozum! 3 jest solution dobre. 5 złe. Bo inaczej nie zbudujemy sobie porządnej sortowni do recyclingu nigdy. OK? X = 3 . OK? 3 bins. OK? Peace please.

kolejne zbiorniki na śmieci to worki lub skipy lub cokolwiek innego od PLASTIKU, było by super. OK?

4 A ... tkaniny krawieckie i obuwie.
4 B ... GRUZ i SPOŁEM Z CEGŁĄ i smoła ale bez miodu.
Ha?
tra la la la.
si
si
si
X
=
3
.
End
Admin please close this thread.
Admin proszę zamknąc wątek.

Wątek zamykamy, ale jeszcze raz założysz śmieciowy wątek i będziesz nawijał jak nawiedzony, to od razu wyląduje on w koszu a ty dostaniesz bana. To nie jest forum śmieciowe - więcej ostrzeżeń nie będzie- Dezerter
Ostatnio zmieniony 2020-01-02, 10:19 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany