III nabór na moderatora

Tutaj trafiają tematy nieaktualne.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

III nabór na moderatora

Post autor: Czernin » 2017-05-05, 17:52

Ogłaszam III nabór na moderatora.

Poprzednie rekrutację tak wyglądały:

I nabór na moderatora - nowy moderator Dezerter
II nabór na moderatora - nowy tymczasowy moderator Migdałek

Zatem i Ty możesz zostać moderatorem

Decyzje o wyborze nowych członków ekipy rozważę z Dezerterem. Poszukujemy jedną lub dwie osoby na to stanowisko.

Wymogi:

- Wyznanie rzymsko-katolickie
- Staż na forum minimum 2 miesiące.
- Liczba postów minimum 50.
- Użytkownik aktywny przynajmniej raz w ciągu dwóch dni, który dużo obserwuje forum i w razie problemów mógłby pomóc je rozwiązać
- Osoba która ma chęć wspomóc ekipę forum, więc działanie w grupie nie jest obce
- Wiek w okolicach wieku pełnoletniego - 18 lat

Aplikacje składamy tutaj w temacie. Użytkownik który składa aplikacje ma również za zadanie napisać coś o sobie w wątku i jak widzi działanie jako moderator.

Funkcja moderatora nie jest trudna, panel moderatora jest łatwy w obsłudze a początkującemu moderatorowi administratorzy z pewnością pomogą i wprowadzą w funkcjonowanie ekipy.

Moderator ma widoczny dodatkowy dział, dział dla administracji, gdzie dyskutujemy na ważne tematy.

Nie oceniamy innych podań w temacie ani gdziekolwiek na forum. W temacie mają znaleźć się jedynie aplikacje i ewentualne pytania co do podań w sprawie funkcji moderatora. Posty niezwiązane z tematem będę wyrzucane do kosza a użytkownicy w niektórych przypadkach zależnie od swoich wpisów ukarani ostrzeżeniami bez upomnienia słownego ponieważ już ten sam wpis jest traktowany jako swoiste upomnienie co do takich działań.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22635
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4212 times

Re: III nabór na moderatora

Post autor: Andej » 2017-05-05, 22:20

Odpowiedziałem na pierwszy mail. Dopiero później otwarłem drugi. Dlatego odpowiedzi w ratach.

Wymogi:

- Wyznanie rzymsko-katolickie - ten warunek, mam nadzieję, spełniam.
- Staż na forum minimum 2 miesiące - ten, też
- Liczba postów minimum 50. - jak wyżej.
- Użytkownik aktywny przynajmniej raz w ciągu dwóch dni, który dużo obserwuje forum i w razie problemów mógłby pomóc je rozwiązać - nie zawsze. Czasem kilkudniowe przerwy.
- Osoba która ma chęć wspomóc ekipę forum, więc działanie w grupie nie jest obce - chęć wspierania - zawsze.
- Wiek w okolicach wieku pełnoletniego - 18 lat - obawiam się, że kilkukrotnie przekraczam ten wiek (także XXI).

Aplikacje składamy tutaj w temacie. Użytkownik który składa aplikacje ma również za zadanie napisać coś o sobie w wątku i jak widzi działanie jako moderator. - Nie znam kompetencji, obowiązków, uprawnień. Obserwując działania moderatorów miewam różne myśli. Ale brak jednolitej oceny tej funkcji.

Funkcja moderatora nie jest trudna, panel moderatora jest łatwy w obsłudze a początkującemu moderatorowi administratorzy z pewnością pomogą i wprowadzą w funkcjonowanie ekipy. - wiele łatwych programów sprawia mi kłopot. A potrafię być upierdliwy, gdy staram się dociec.

Moderator ma widoczny dodatkowy dział, dział dla administracji, gdzie dyskutujemy na ważne tematy. - to, OK. A nawet konieczne.

Jako postulaty:
* Wydzielenie martwych wątków. Oczywiście z możliwością obudzenia nowym wpisem. Wtedy automatyczny powrót.
* Schowanie wątków niedostępnych. Uważam, że nie powinny się wyświetlać, jeśli nie ma do nich dostępu. Powinny być widoczne tylko po zalogowaniu się i tylko dla uprawnionych.
* Bezwzględne wymaganie zachowywanie szacunku dla najwyższych wartości, np. używanie wielkiej litery w odniesieniu do Boga.
* Okazywanie szacunku dla rozmówców. Zakaz poniżania, używania epitetów, lekceważących zwrotów (sam nie jestem od tego wolny, niestety).
* Wydaje mi się, że każdy powinien posiadać ogólnodostępną dla innych metryczkę, w której króciutko charakteryzuje swój stosunek do Boga i Kościoła. A także wyznanie.


Widzisz, już zaczynam mącić. Ale malkontenci tak mają.

Pozdrawiam, z Bogiem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: III nabór na moderatora

Post autor: W drodze » 2017-05-06, 07:21

Moze i spelnialbym stawiane wymogi, ale za zadne skarby swiata rola "kata" nie jest mi bliska,wole byc ofiara, bo mam szanse sie bronc.
Natomist zakazy nie sa najlepsza nauka zycia.
Choc nie zdarzaja mi sie okazje do takich zachowan, to uwazam,ze tacy osobnicy swoim zachowaniem sami sie okreslaja ,a my mozemy naprowadzic na wlasciwe tory,jezeli takowe istnieja.
Metryczki uwazam za metody spoleczenstw niewolniczych, a my uwazamy sie za lud wolny,bo odkupiony.
Z porannymi pozdrowieniami.

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: III nabór na moderatora

Post autor: Czernin » 2017-05-06, 12:18

w drodze, rozumiem, że Twój wpis to już nie aplikacja?

Zapomniałem dodać. Rekrutacja potrwa do niedzieli,także w poniedziałek-wtorek wszystko będzie wiadomo.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14724
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4083 times
Been thanked: 2893 times
Kontakt:

Re: III nabór na moderatora

Post autor: Dezerter » 2017-05-06, 15:42

W drodze pisze:Moze i spelnialbym stawiane wymogi, ale za zadne skarby swiata rola "kata" nie jest mi bliska,wole byc ofiara, bo mam szanse sie bronc.
Natomist zakazy nie sa najlepsza nauka zycia.
Choc nie zdarzaja mi sie okazje do takich zachowan, to uwazam,ze tacy osobnicy swoim zachowaniem sami sie okreslaja ,a my mozemy naprowadzic na wlasciwe tory,jezeli takowe istnieja.
Metryczki uwazam za metody spoleczenstw niewolniczych, a my uwazamy sie za lud wolny,bo odkupiony.
Z porannymi pozdrowieniami.
Uwierz mi albo nie ja myślę podobnie, ale nie zawsze w życiu robimy to co chcemy i to co fajne :-(
Ja najpierw każdego forumowicza proszę, bu zrobił to czy tamto - podając powód - zazwyczaj działa jeśli ma się do czynienia z normalnymi ludźmi. Jeśli jednak, ktoś nadal np. obraża innych, lub łamie regulamin, którego zobowiązał się przestrzegać pisząc na tym forum - to cóż robić? Z przykrością i po wcześniejszych konsultacjach - by zobiektywizować działanie i ogląd sytuacji - musimy działać.
Kolejność zawsze powinna być jednak taka (piszę to również dla przyszłego moderatora) :
- prośba, zwrócenie uwago forumowiczowi na problem i prośba! o jego usunięcie.
- narada w administracji, albo w domu (ja pytam żonę dzieci co o tej sytuacji sądzą, reagować, czy nie , forumowicz przesadza czy nie?
- reakcja zdecydowana - ostrzeżenie, albo blokada czasowa na ochłonięcie - bez zbędnych dyskusji, pyskówek
- jeśli forumowicz nadal kontynuuje złe zachowanie kolejne ostrzeżenie, blokada czasowa na ochłonięcie, albo ban/blokada stała
Andej jest osobą spokojną, zrównoważoną, odpowiedzialna często o bęcną na forum - spełnia jak najbardziej kryteria moderatora.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: III nabór na moderatora

Post autor: W drodze » 2017-05-07, 22:31

Czernin pisze:w drodze, rozumiem, że Twój wpis to już nie aplikacja?

Zapomniałem dodać. Rekrutacja potrwa do niedzieli,także w poniedziałek-wtorek wszystko będzie wiadomo.
Pisze jasno, wiec jedynie moge poprzec kandydata, jezeli taka forma istnieje.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: III nabór na moderatora

Post autor: W drodze » 2017-05-07, 22:35

Dezerter pisze:
W drodze pisze:Moze i spelnialbym stawiane wymogi, ale za zadne skarby swiata rola "kata" nie jest mi bliska,wole byc ofiara, bo mam szanse sie bronc.
Natomist zakazy nie sa najlepsza nauka zycia.
Choc nie zdarzaja mi sie okazje do takich zachowan, to uwazam,ze tacy osobnicy swoim zachowaniem sami sie okreslaja ,a my mozemy naprowadzic na wlasciwe tory,jezeli takowe istnieja.
Metryczki uwazam za metody spoleczenstw niewolniczych, a my uwazamy sie za lud wolny,bo odkupiony.
Z porannymi pozdrowieniami.
Uwierz mi albo nie ja myślę podobnie, ale nie zawsze w życiu robimy to co chcemy i to co fajne :-(
Ja najpierw każdego forumowicza proszę, bu zrobił to czy tamto - podając powód - zazwyczaj działa jeśli ma się do czynienia z normalnymi ludźmi. Jeśli jednak, ktoś nadal np. obraża innych, lub łamie regulamin, którego zobowiązał się przestrzegać pisząc na tym forum - to cóż robić? Z przykrością i po wcześniejszych konsultacjach - by zobiektywizować działanie i ogląd sytuacji - musimy działać.
Kolejność zawsze powinna być jednak taka (piszę to również dla przyszłego moderatora) :
- prośba, zwrócenie uwago forumowiczowi na problem i prośba! o jego usunięcie.
- narada w administracji, albo w domu (ja pytam żonę dzieci co o tej sytuacji sądzą, reagować, czy nie , forumowicz przesadza czy nie?
- reakcja zdecydowana - ostrzeżenie, albo blokada czasowa na ochłonięcie - bez zbędnych dyskusji, pyskówek
- jeśli forumowicz nadal kontynuuje złe zachowanie kolejne ostrzeżenie, blokada czasowa na ochłonięcie, albo ban/blokada stała
Andej jest osobą spokojną, zrównoważoną, odpowiedzialna często o bęcną na forum - spełnia jak najbardziej kryteria moderatora.
Uwazam, ze Andej jest odpowiednia osoba na moderatora.Co do reszty,to z braku czasu.nie jestem w stanie ,zalatwic spraw pozytywnie.

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: III nabór na moderatora

Post autor: Czernin » 2017-05-08, 05:15

Dziś-jutro wszystko będzie wiadomo na temat przyjęcia Andeja do ekipy. Za cierpliwość dziękuje.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14724
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4083 times
Been thanked: 2893 times
Kontakt:

Re: III nabór na moderatora

Post autor: Dezerter » 2017-05-08, 18:11

Ja jestem za Moderatorem Andejem - większe grono do narady - lepsze prowadzenie forum, mniej błędów i złych decyzji.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: III nabór na moderatora

Post autor: Czernin » 2017-05-08, 22:09

Ogłaszam Wam wiadomość, że nowym moderatorem został Andej, któremu serdecznie gratulujemy.

Andej to aktywna osoba, pisząca ciekawe posty, jest u nas już dłuższy czas, zna społeczność forum i zdecydowaliśmy dać mu szansę i od dziś będzie występował pod nowym kolorem jako junior moderator.

Junior moderator może usuwać, edytować, przenosić, wydzielać, łączyć tematy i posty a także nadawać ostrzeżenia. Po miesiącu czyli w okolicy 8 czerwca gdy nie będzie żadnych problemów Andej stanie się pełnoprawnym moderatorem z dostępem do panelu moderatora, gdzie będzie mógł również banować użytkowników jako globalny moderator.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22635
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4212 times

Re: III nabór na moderatora

Post autor: Andej » 2017-05-09, 09:27

Czernin pisze:...
Junior, to brzmi dumnie.
Ale data 8 wybrana celowo? Dzień Zwycięstwa? Znam lepszą datę. Podwójnie. Lepszy 16. Ale pod warunkiem, że zostanę indywidualnie przeszkolony w zakresie praw i obowiązków. Abym czynnym był, muszę posiąść umiejętności, poznać sposoby.
Nie jestem na tyle pojętny, aby samemu do tego dojść.
I jeszcze malutkie nie na temat. Będąc daltonistą słabo odróżniam kolorki. I nie bardzo wiem od czego i jak się różnię. W życiu nieco przeszkadza. Ale można z tym żyć do samej śmierci. (Potem nie wiem.)
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: III nabór na moderatora

Post autor: Czernin » 2017-05-09, 21:31

Data przypadkowa. 16 maj - urodziny?

Napisałem Ci na pw gdzie masz wskazówkę dotyczącą moderacji. Twój kolor jest nieco jaśniejszy od moderatora globalnego, z czasem ten kolor dojrzeję. Masz podobne uprawnienia do globalnego moda. Więcej w dziale dla administracji.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14724
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4083 times
Been thanked: 2893 times
Kontakt:

Re: III nabór na moderatora

Post autor: Dezerter » 2017-05-10, 20:49

Witaj w Administracji forum - dobrze, że jesteś z nami - pytaj w dziale administracyjnym, albo na pw.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Zablokowany