Pytania do Świadków Jehowy

ODPOWIEDZ
enosz

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: enosz » 2019-08-20, 16:47

Andej pisze: 2019-08-19, 18:56
J 10,33-38; Jesteście bogami. 
Możesz być zwolennikiem politeizmu. Dziwi mnie to, ale nie to jedno. Rozumiem, że nie rozumiesz na czym polega cytowanie, ani prowadzenie dyskusji. Wobec tej nieznajomości semitów z przed 2000 lat, nie ma sensu, abyś posługiwał się Biblią. 
Uważam, że na siłę dostosowujesz wywody do z góry założonej tezy. Gdybyś przeczytał wersy 33 do 38 ze zrozumieniem, to nie wyskakiwałbyś jak Filip. Ale nie łódź się, nie przekonasz nikogo do politeizmu. 
Zamiast peplać trzy po trzy odpowiedz na pytanie, a jak nie masz nic do powiedzenia to nie zabieraj głosu i nie zawracaj porządnym ludziom głowy, i idź z pieskiem na spacer;)
- czy rozumiesz, co napisałeś i w jakim celu? Macie prawo do używanie każdego imienia jednoznacznie określającego Osobę, do której imię się odnosi. Nikt tego nie kwestionuje.
? To ty chyba mieszkasz na księżycu lub ma Marsie:) i to mówi ktoś kto domaga się przedstawienia "właściwego brzmienia imienia Bożego"
Jest odwrotnie, to wy kwestionujecie używanie imenia.
Dowody poproszę. W innym przypadku to są oszczerstwa.

tu razi mnie brak konsekwencji. Jeśli twierdzisz, że Bóg nie wysłucha modlitwy skierowanej do Jahwe, a wyłącznie do Jehowy, to nie przyjmie też modlitw kierowanych do do osób różnie nazywanych.
Proszę pokazać gdzie ja twierdzę że Bóg nie wysłuchuje modlitw do Jahwe. Znowuż używasz oszczerstw i kłamstw.
- chętnie przypomnę. Chodzi mi o wymyślone przez was imię Boga - Jehowa. Wymyślone w miejsce jednego z wielu imion, którymi określa się Boga w Biblii. 
W Polsce forma imienia Boga Ojca Jehowa jest używana prze ŚJ za przykładem pisarzy którzy tworzyli trzon piskiej literatury m.in. Karola Wojtyły Papieża JP II. Tak że MY tej formy imienia sobie nie wymyśliliśmy.
https://roux.neon24.pl/post/110393,nawe ... -imie-boze

enosz

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: enosz » 2019-08-20, 18:08

Marek napisał
Zatem forma "Jezus" jest zaledwie przejętą i uznawaną tylko w Polsce.
Dokładnie. Takie jest imię Jezusa.
;) a na jakiej podstawie masz tą pewność że "dokładnie" tak brzmi imię Syna Bożego?
No własnie. Czemu zatem ŚJ robią kwestię z wymowy tetragramu i wypisują całe artykuły "udowadniając" że tam gdzieś na jakiejś rzeźbie napisano "Jehowa"?
Temu że różni popaprańcy wypisują całe artykuły udowadniające że forma Jehowa jest nie właściwa . A jedyna właściwa to Jahwe. Zatem bronimy swojego stanowiska wykazując że forma Jehowa była powszechnie stosowana w literaturze polskiej i na całym świece. Przy czym zawsze podkreślamy że forma Jahwe -naszym zdaniem - wcale nie jest niewłaściwa.

Jest akurat odwrotnie - po 19 wiekach wymawiania przez chrześcijan "Jahwe" Świadkowie Jehowy wymyślili sobie, że koniecznie, ale to koniecznie musi być "Jehowa"/
To ciekawe. Dlaczego zatem pisarze, poeci z Papieżem Janem Pawłem II na czele używali formy Jehowa?
https://roux.neon24.pl/post/110393,nawe ... -imie-boze
Ja nie kwestionuję tego jak wy go [ Jezusa-Boga najwyższego] sobie nazywacie. To wy - co jest najwyższym wyrazem hipokryzji- robicie kwestię z tego że ŚJ używają w odniesieniu do Boga Ojca imienia Jehowa nie wiedząc jakie jest jego właściwe brzmienie jednocześnie nie robiąc kwestii z właściwego brzmienia "własnego" Boga Jezusa. Przyznasz że to jest czysta hipokryzja?
Jak wyżej. Ten zarzut to najwyższa hipokryzja z Twojej strony, bowiem zarzucasz nam to, jak postępujecie wy.

To jest kłamstwo. Poproszę przedstawić dowody na to że ŚJ zarzucają Katolikom że źle niewłaściwi używają formy imienia Syna Bożego "Jezus" bo powinna być…..? Inna.

Mówię o Świadkach Jehowy. A znam ich naukę prawdopodobnie dłużej, niż Ty żyjesz.
;)))
2.Jakie jest jedyne imię, w który mamy zbawienie?
1.  to ciekawe pytanie;) bo biorąc pod uwagę domaganie się używanie właściwego brzmienia wzywanego imienia Boga - w waszym wypadku "Jezusa"- należałoby przyjąć że jeśli będziecie wymawiać je nieprawidłowo - a forma Jezus jest na pewno nieprawidłowa- w waszej interpretacji musi to zaważyć na waszym zbawieniu…. Raczej niekorzystnie.
Jak wyżej - widze że jesteś rasowym SJ - wykręcanie kota ogonem opanowałeś do perfekcji.
To jest wielopłaszczyznowe odniesienie się do zagadnienia. Inteligentny człowiek potrafi odpowiadać na zagadnienie z różnych punktów widzenia - z różnych poziomów. Wytykając mi w tym błąd czynisz siebie człowiekiem małostkowym i prymitywnym dowodząc że twój umysł nie ogarnia wielopłaszczyznowego postrzegania zagadnienia.


Gdyby było jak piszesz, to jak najbardziej by było w sprzeczności - bo jak wzywanie innego imienia miałoby coś pomóc, skoro w innym imieniu mamy zbawienie?
Trochę logiki, Enoszu.
:))) spróbuj porozmyślać nad tym że co innego jest Imię -Jezusa- w KTÓRYM MAMY ZBAWIENIE, od zupełnie odrębnej czynności jaką jest wzywanie imienia -Jehowy- by osiągnąć zbawienie. To są dwie niezależna czynności. To że jednoczy je jeden mianownik "zbawienie" nie wyklucza jedno drugiego. To tak jak dwa koła od roweru. Na jednym nie pojedziesz…..? No chyba że w cyrku;)
Z tego zestawienia fragmentów wynika coś całkowicie innego; że Jahwe jest imieniem Jezusa. 
Zdefiniuj co rozumiesz przez "Jahwe jest imieniem Jezusa" z naciskiem na "Jest"
Co zresztą jest wielkokrotnie potwierdzone w całym Pismie.
Proszę przedstawić dowody miast rzucać puste słowa. Oczywiście z pominięciem fragmentów Biblii Ty sobie będziesz na potrzeby swojej tezy nad interpretował. Inaczej! Przedstaw faktyczne dowody nie nadinterpretacje.

Biserica Dumnezeu

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-08-20, 18:54

Dowodem prostym jest samo stwierdzenie Jezusa: Ja Jestem (JHWH).
Czego Tobie jeszcze brakuje?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Andej » 2019-08-20, 22:15

enosz pisze: 2019-08-20, 16:47 ...
Arogancja nie jest argumentem. Świadczy jedynie o autorze. Na takim poziomie możesz dyskutować w innym gronie.
Napisz kulturalnie, wtedy się odniosę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-21, 00:11

enosz pisze: 2019-08-20, 18:08 Marek napisał
Zatem forma "Jezus" jest zaledwie przejętą i uznawaną tylko w Polsce.
Dokładnie. Takie jest imię Jezusa.
;) a na jakiej podstawie masz tą pewność że "dokładnie" tak brzmi imię Syna Bożego?
A gdzie ja coś takiego napisałem?

No własnie. Czemu zatem ŚJ robią kwestię z wymowy tetragramu i wypisują całe artykuły "udowadniając" że tam gdzieś na jakiejś rzeźbie napisano "Jehowa"?
Temu że różni popaprańcy wypisują całe artykuły udowadniające że forma Jehowa jest nie właściwa . A jedyna właściwa to Jahwe. Zatem bronimy swojego stanowiska wykazując że forma Jehowa była powszechnie stosowana w literaturze polskiej i na całym świece. Przy czym zawsze podkreślamy że forma Jahwe -naszym zdaniem - wcale nie jest niewłaściwa.
Nie zalewaj. Właśnie dostałem od ŚJ z ktorym dyskutuję linka na całą literaturę opowiadającą o formie "Jehowa".
Nikt z Wami nie polemizował, bo jeszcze niedawno nie istnieliście. Jak każda s... nowa grupa religijna, musieliście się czymś wyróżnić - podnosząc jakąś czwartorzędną kwetsię do poziomu najwazniejszej kwestii. Stąd obsesja na punkcie formy "Jehowa" (zresztą rzeczywiście błędnej, ale to mało ważne), stąd obsesja na punkcie rzekomego pala na którym miał umrzeć Jezus itd.

Jest akurat odwrotnie - po 19 wiekach wymawiania przez chrześcijan "Jahwe" Świadkowie Jehowy wymyślili sobie, że koniecznie, ale to koniecznie musi być "Jehowa"/
To ciekawe. Dlaczego zatem pisarze, poeci z Papieżem Janem Pawłem II na czele używali formy Jehowa?
https://roux.neon24.pl/post/11033,nawet ... -imie-boze
Dzięki za ilustrację obsesji o której tu piszę, a której zaprzeczasz ;)

(dalej paplanie - nie ma na co odpowiadać)
2.Jakie jest jedyne imię, w który mamy zbawienie?
1.  to ciekawe pytanie;) bo biorąc pod uwagę domaganie się używanie właściwego brzmienia wzywanego imienia Boga - w waszym wypadku "Jezusa"- należałoby przyjąć że jeśli będziecie wymawiać je nieprawidłowo - a forma Jezus jest na pewno nieprawidłowa- w waszej interpretacji musi to zaważyć na waszym zbawieniu…. Raczej niekorzystnie.
Jak wyżej - widze że jesteś rasowym SJ - wykręcanie kota ogonem opanowałeś do perfekcji.
To jest wielopłaszczyznowe odniesienie się do zagadnienia. Inteligentny człowiek potrafi odpowiadać na zagadnienie z różnych punktów widzenia - z różnych poziomów. Wytykając mi w tym błąd czynisz siebie człowiekiem małostkowym i prymitywnym dowodząc że twój umysł nie ogarnia wielopłaszczyznowego postrzegania zagadnienia.
Muszę CIę rozczarować - pisanie głupstw nie jest "wielopłaszczyznowym podejściem" tylko... pisanie głupstw. A epitety jakimi mnie obdarzasz więcej mówią o Tobie niż o mnie.


Gdyby było jak piszesz, to jak najbardziej by było w sprzeczności - bo jak wzywanie innego imienia miałoby coś pomóc, skoro w innym imieniu mamy zbawienie?
Trochę logiki, Enoszu.
:))) spróbuj porozmyślać nad tym że co innego jest Imię -Jezusa- w KTÓRYM MAMY ZBAWIENIE, od zupełnie odrębnej czynności jaką jest wzywanie imienia -Jehowy- by osiągnąć zbawienie. To są dwie niezależna czynności. To że jednoczy je jeden mianownik "zbawienie" nie wyklucza jedno drugiego. To tak jak dwa koła od roweru. Na jednym nie pojedziesz…..? No chyba że w cyrku;)
Bible twisting z apriorycznym założeniem - usiłujesz cos wtłoczyć w tekst Biblii zamiast wyciągać z niego wnioski.
Sformułuję prościej, byś wczytał:
  • nie ma sensu wzywania imienia, w którym nie mamy zbawienia.
  • z Biblii wiemy że mamy zbawienie w Imieniu Jezusa.
Wyciagnij wnioski.
Z tego zestawienia fragmentów wynika coś całkowicie innego; że Jahwe jest imieniem Jezusa. 
Zdefiniuj co rozumiesz przez "Jahwe jest imieniem Jezusa" z naciskiem na "Jest"
Sorry, ale kup sobie słownik. Chyba że tym pytaniem chcesz tylko rozwodnić dyskusję by w paplaniu ukryć to, co oczywiste.
  • Co zresztą jest wielkokrotnie potwierdzone w całym Pismie.
    Proszę przedstawić dowody miast rzucać puste słowa.
Przedstawiłem tu już kilkukrotnie Tym razem czytaj uważnie - ZANIM zaczniesz odrzucać:
viewtopic.php?p=8225#p8225
viewtopic.php?p=6189#p6189
viewtopic.php?p=10247#p10247
viewtopic.php?p=10254#p10254
viewtopic.php?p=10281#p10281
viewtopic.php?p=10346#p10346

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-28, 18:35

A tymczasem czas płynie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Andej » 2019-08-28, 21:24

Czy to pełen rozkład odlotów? Z tego co pamiętam, to w latach 60-tych, były wyznaczone co najmniej dwa terminy odlotu. Obydwa odwołane z powodu błędów obliczeniowych. Obrazek
Nie podaję całych wywodów ("Dowodów"), bo szkoda czasu i trudno czytać, gdyż polskie znaki mi pouciekały. Wszystko obliczone z dużą dokładnością. A daty końca są związane tym, co na obrazku.

Jednak, z ubolewaniem konstatuję, że nie podano dokładnej daty końca.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

enosz

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: enosz » 2019-09-11, 20:11

Dominik pisze: 2019-08-13, 08:33 Enosz, czy możesz coś więcej napisać na temat o tym że KrK zakazuje używania imienia Boga?
Masz na myśli słowo JHWH od którego chyba zaczęła się rozmowa, czy wszystkie imiona, Bóg, Jezus, Zbawiciel itd.....
tylko to co jest w tej sprawie oficjalnie

https://www.liturgia.pl/Imie-Jahwe-dlaczego-nie/

Biserica Dumnezeu

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-09-11, 21:34

No wlasnie - wyjasnienie jest calkowicie jasne, klarowne. Nie ma w tym niczego, co byloby przeciwne Bogu.
Jaki wobec tego jest enoszu Twoj zarzut?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”