Proszę uwagi tych którzy rozumieją język rosyjski

ODPOWIEDZ
Roma
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 8 sty 2021

Proszę uwagi tych którzy rozumieją język rosyjski

Post autor: Roma » 2021-01-08, 18:34

Witam, nazywam się Roma, jestem uczestnikiem międzynarodowego ruchu społecznego ALLATRA,
i prosiłbym kogoś z obecnych na tych forach ludzi, którzy są katolikami oraz rozumieją język rosyjski, obejrzeć program,
który się nazywa "О чем мечтали пророки" i nagrać wideo opinie na temat tego wideo (jeśli to jest możliwe w języku rosyjskim, lub mogę też przetłumaczyć z polskiego)
ciach
(..)

Pozdrawiam,
Roma
Na tym forum jesteśmy razem z Chrystusem i nie jest to miejsce na takie treści, destrukcyjne dla wiary. Nie masz też prawa żądać, żebyśmy udostępniali Ci nasze dane osobiste.
miłośniczka Faustyny
Ostatnio zmieniony 2021-01-08, 20:50 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Proszę uwagi tych którzy rozumieją język rosyjski

Post autor: Andej » 2021-01-08, 18:47

izwinite, ja znaju niemnożko. Nie panimaju, w cziom dieło.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Proszę uwagi tych którzy rozumieją język rosyjski

Post autor: Dezerter » 2021-01-08, 19:18

@Pompieri czto ty dumajsz ab etom :-\ :-?
Bo ja po obejrzeniu tej agitki czuje sektę nosem, która szuka łatwowiernych w każdej religii i tworzy jakąś jedną światowa cukierkowatą religie.
Ostatnio zmieniony 2021-01-08, 19:37 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Proszę uwagi tych którzy rozumieją język rosyjski

Post autor: Pompieri » 2021-01-08, 20:14

Powiem krotko - apokaliptyczny New Age, podlany "ekologia" czy raczej ekologizmem, zmiany klimatu oraz wcisniety w to pseudobiblijny miszmasz tekstow odpowiednio dopasowanych , aby "proroctwa" staly sie wiarygodne.
Szkoda czasu, tak mnie znudzilo, ze ...
kto chce , niech slucha, lecz ani nauczania Kosciola , ani nawet ogolnie chrzescijanskiej mowy tam brak, a szczegolnie nie ma tam mowy Ducha Swietego.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Proszę uwagi tych którzy rozumieją język rosyjski

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-08, 20:27

Zaczem mnie eto smotriet'? Kto rekomendujet? Kto ty, Roma?
A "dobroje utro" kto skażet w pierwom pismie na forumie?
Kto etot czeławiek w fiłmie?
Czto takoje hod ALLATRA?

Dymaju, ja znaju, poczemu wy nie priedstawilis i nie opisali dwiżenie.
Ja czytał niekotoroje z waszich materiałow -wy, kazetsia, tipicznaja New Age
Niet, spasibo.
=========================
Właściwa nazwa to nie "ALLATRA" tylko "AllatRa".
Wygląda to na typowe New Age, pomieszanego z teozofią, ezoteryką, jakimiś koncepcjami gnostycznymi. "Internety" twierdzą, że jest to grupa apokaliptyczna i panslavistyczna, posługująca się pseudonaukowym i pseudopsycholigicznym językiem.
Ruch się chowa za ogólnikami w rodzaju "‬uniwersalne,‭ ‬światowe, ogólnonarodowe‭ ‬forum komunikacyjne,‭ ‬i‭ ‬działa jako koordynacyjny centrum,‭ ‬jako niosąca konstrukcja globalnej międzynarodowej inicjatywy.‭ " (jakbym słyszał sektę Moona).

fragmenty z materiałów tego "ruchu" zdają się potwierdzać te neizbyt pochlebne opinie:
"To rozmowa na żywo z Igorem Michajłowiczem Daniłowem. To jest żywa książka. To początek globalnych wydarzeń, które nieuchronnie będą się dalej rozwijać . Jest to konsekwencja tego, co wydarzyło się 21 grudnia 2012 roku. To kolejny krok po książce AllatRa. Odsłanianie systemu. Wiedza utracona na przestrzeni wieków. Narzędzia, dzięki którym wiele osób będzie mogło otrzymać prawdziwą Wolność z niewoli systemu, który działa utajony poprzez świadomość. Unikalne doświadczenie i praktyka kontaktu ze Światem Duchowym. Rozmowa na żywo dla tych, którzy chcą stać się częścią Świata Nieskończonych."

Dość typowe androny, choć w niespotykanym natężeniu:
"Igorze Michajłowiczu, wspomniał pan, odnosząc się do kwestii ogólnoświatowego spisku, że istnieją struktury kapłańskie, które marzą o dziewiątym dniu od ponad wieku. IM: Jaki jest 9 dzień? Sen systemu o 9 dniu mówi tylko, że jeśli 8 dnia Dusza nie wejdzie do ludzkiego ciała, jak naczynie, naczynie pozostanie puste, 9 dnia nie będzie już mogło wejść. A system stworzy i rozwinie w tej niższej osobie to, co system nazywa „Bogiem” - nieśmiertelną, materialnie zamanifestowaną istotą (...)"

Oczywiście, "ruch" zabezpiecza się przed krytyką, uprzedzając zastrzeżenia:
"Rozumiesz, jak na to wszystko zareaguje świadomość stereotypowych ludzi. W końcu świadomość z reguły robi co? Reaguje stereotypowo lawiną krytyki i emocjonalnego oburzenia na wszystko, co dla niej nowe, na to, co jest nieopłacalne dla samej świadomości, aby jej władza nad człowiekiem nie została zniszczona. Co więcej, jest bardzo agresywny w stosunku do wszystkiego, co duchowe. Przecież nawet po usłyszeniu tej Wiedzy, świadomość zaatakuje ludzi. IM:… Świadomość zawsze krytykuje, zwłaszcza jeśli coś jest związane z prawdziwą Wiedzą… Jeśli świadomość słyszy coś o tym, co prawdziwie Duchowe, to zawsze powstaje."

"Kto się sprzeciwia? Świadomość się sprzeciwia. Omówiliśmy już, że świadomość jest zawsze przeciwna wszystkiemu, co jest związane z innym światem, czyli z Boskim Światem. Czemu? Ponieważ droga jest zamknięta dla świadomości i jest dla niej przerażająca, dlatego pojawiają się takie problemy."


I tak dalej, i tym podobne.

Dość dobrze grupa podsumowana została tu:
https://manipulatori.cz/v-cechach-se-si ... rani-svet/
Fragment dla ciekawych:
"Nazywają prezydenta Rosji Władimira Putina „Nomo”, osobą, która ma ocalić wszystkich Słowian i strażników prorosyjskiej Gwardii Narodowej, którzy walczą na wschodzie(...)
Według książek światem rządzą archonci (analogia do masonów). Centrum tej negatywnej siły (archontów) to oczywiście Stany Zjednoczone Ameryki. A archonci podobno bardzo boją się Słowian, dlatego narzucają im swoją ideologię. Teraz mówi się, że archonci planują rozpocząć nową wojnę światową i Rosja stanie się jedynym możliwym przeciwnikiem, czyli zbawcą ludzkości. W tym czasie Nomo będzie kierować krajem. Jak już napisano, Nom to Władimir Putin."
Ostatnio zmieniony 2021-01-08, 20:31 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Proszę uwagi tych którzy rozumieją język rosyjski

Post autor: Dezerter » 2021-01-08, 20:42

Wiedziałem, że na Was można liczyć - zgadzam się całkowicie z negatywną oceną
mnóstwo w filmach manipulacji - delikatnej bardzo i pewnie dla wielu niezauważalnej, ale ewidentnej i nakierowanej na wpływ głównie poprzez podświadomość, bo do świadomości płyną tylko okrągłe, gładkie i miłe ogólniki, do których trudno się przyczepić i uznać za złe.
Odradzam i ostrzegam trzymajcie się od tego ruchu z dala i swoje rodziny i znajomych też.
Myślę, że wątek warto zostawić jako ostrzeżenie dla katolików.
Jezus, Apostołowie i Kościół dają nam najlepsze wskazówki jak budować twórcze społeczeństwo pełne miłości, pokoju i jedności wszystkich narodów.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Proszę uwagi tych którzy rozumieją język rosyjski

Post autor: Jozek » 2021-01-09, 01:24

Ja bym to nieco innaczej potraktowal, a mianowicie jako cos z czym bedziemy sie musieli zmierzyc w przyszlosci, ale oczywiscie nie tylko tym, ale i wieloma innymi trendami i ideologiami.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Proszę uwagi tych którzy rozumieją język rosyjski

Post autor: Dezerter » 2021-01-09, 09:33

Dlatego Jozku się mierzymy, bo przejrzałem internet i prawie żadnych krytycznych uwag przynajmniej po polsku nie znalazłem, a na pierwszy rzut oka wygląda niewinnie i zachęcająco i wielu głównie młodych może się nabrać.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Proszę uwagi tych którzy rozumieją język rosyjski

Post autor: Jozek » 2021-01-09, 10:03

Nie chodzi o samo nabranie sie kogos, ale o bardziej doslowne zmierzenie sie z roznymi ideologiami.
Widzisz, mamy demokracje, wiec nie tylko nasze glosy beda sie liczyly w spolecznych decyzjach.
Te rozne ideologie moga miec gorszy w konsekwencjach wplyw na ludzi, niz darwinizm na nauke.
Ostatnio zmieniony 2021-01-09, 10:04 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 833
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 197 times

Re: Proszę uwagi tych którzy rozumieją język rosyjski

Post autor: krystian.zawistowski » 2021-01-09, 13:39

Roma pisze: 2021-01-08, 18:34 Witam, nazywam się Roma, jestem uczestnikiem międzynarodowego ruchu społecznego ALLATRA,
i prosiłbym kogoś z obecnych na tych forach ludzi, którzy są katolikami oraz rozumieją język rosyjski, obejrzeć program,
który się nazywa "О чем мечтали пророки" i nagrać wideo opinie na temat tego wideo (jeśli to jest możliwe w języku rosyjskim, lub mogę też przetłumaczyć z polskiego)
Chętnie z tobą porozmawiam na ten temat.

Jeśli chodzi o Rosję, to ja mam taki swój system filozoficzny czy religioznawczy, zgodnie z którym Grzesia Rasputin jest najwybitniejszym charyzmaheretykiem i najwyższą osiągniętą formą pseudochrześcijaństwa, On to będąc feudalnym chłopem, półanalfabetą i pamiętając jakieś losowe cytaty z Pisma dorobił się rządzenia największym państwem świata i nawet stosunków seksualnych z cesarzową. Polecam się zapoznać Tobie z żywotem tego wybitnego męża.

To co teraz, np to co wrzuciłaś to już tylko marne podróby, które ograniczają się do wyrywania Kościołowi letnich i niedouczonych katolików z przeciętnymi sukcesami.

Polecam też stary wywiad z kremlowskim ideologiem Duginem, pozwoli on lepiej zrozumieć kontekst tych wymysłów ze wschodu, zwłaszcza obecną i tutaj diwinację despoty-gosudaria, niezależnie czy jest to Putin, czy Stalin, czy któryś z carów : https://www.fronda.pl/a/rosja-nie-jest- ... 38493.html

Dodano po 32 minutach 26 sekundach:
Można to wspomóc lekturą Feliksa Konecznego zwłaszcza ustępów o porządkach społecznych cywilizacji turańskiej w książce "cywilizacja turańska Rosji"
Ostatnio zmieniony 2021-01-09, 13:32 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 5 razy.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”