Co sądzicie o buddyzmie?

Awatar użytkownika
siloam
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 28 lut 2021
Lokalizacja: Radom
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Co sądzicie o buddyzmie?

Post autor: siloam » 2021-03-05, 23:00

sądzony pisze:Użyłeś zwrotu „własna łaska” co on oznacza?
Pisałem o tym, że Bóg zbawia za pomocą swojej łaski, a nie przez techniki medytacji i kontemplacji. One po prostu nie przekładają się bezpośrednio na życie w łasce uświęcającej i zbawienie.
krystian.zawistowski pisze:IMHO za często dyskutuje się wybieloną wersję buddyzmu na rynek zachodni, w oderwaniu od tego jak naprawdę ten buddyzm wygląda na miejscu
W zupełności się z tym zgadzam. Buddyzm w całej Azji powiązany jest z okultyzmem. Nie ważne czy mamy do czynienia z buddyzmem tybetańskim, wietnamskim, japońskim czy innym. Buddyzm powstał jako intelektualna krytyka hinduizmu, zachowując jednak sporą część hinduskiej wizji świata w połączeniu z faktycznym synkretyzmem.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Co sądzicie o buddyzmie?

Post autor: Jozek » 2021-03-05, 23:05

Mysle ze sadzonemu nie chodzi o rownosc religii, tylko rownosc ludzi w oczach Boga, bez wzgledu na to jaka religie wyznaja.
Jest w tym troche kontrowersji, ale osad nie do nas nalezy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
siloam
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 28 lut 2021
Lokalizacja: Radom
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 20 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Co sądzicie o buddyzmie?

Post autor: siloam » 2021-03-06, 00:39

Jozek pisze: 2021-03-05, 23:05 Mysle ze sadzonemu nie chodzi o rownosc religii, tylko rownosc ludzi w oczach Boga, bez wzgledu na to jaka religie wyznaja.
Jest w tym troche kontrowersji, ale osad nie do nas nalezy.
Nie, jemu chodzi o osąd praktykowanej religii.
sądzony pisze:W radykalnej sprzeczności do miłości stoi wyrażanie poglądu (sądu), że religia "innych" jest gorsza od mojej.
Tak jak wcześniej pisałem to całkowicie błędny i szkodliwy pogląd. Handlowanie Prawdą pod płaszczykiem subiektywnie pojmowanej miłości. Religie nie są równe i każdy człowiek ma nie tylko prawo, ale i moralny obowiązek ich oceny.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Co sądzicie o buddyzmie?

Post autor: sądzony » 2021-03-06, 09:39

siloam pisze: 2021-03-05, 23:00
sądzony pisze:Użyłeś zwrotu „własna łaska” co on oznacza?
Pisałem o tym, że Bóg zbawia za pomocą swojej łaski, a nie przez techniki medytacji i kontemplacji. One po prostu nie przekładają się bezpośrednio na życie w łasce uświęcającej i zbawienie.
Jeżeli masz na myśli "Swojej Łaski" w sensie Bożej to się zgadzam.
Rozumiem, że twoim zdaniem modlitwa, medytacja, kontemplacja, post, asceza nie mają znaczenia dla "przygotowania" do Jej (Laski) przyjęcia?
Że wszelkie techniki "otwierania się" na Boga są bez sensu?

Dodano po 2 minutach 25 sekundach:
siloam pisze: 2021-03-06, 00:39
sądzony pisze:W radykalnej sprzeczności do miłości stoi wyrażanie poglądu (sądu), że religia "innych" jest gorsza od mojej.
Tak jak wcześniej pisałem to całkowicie błędny i szkodliwy pogląd. Handlowanie Prawdą pod płaszczykiem subiektywnie pojmowanej miłości. Religie nie są równe i każdy człowiek ma nie tylko prawo, ale i moralny obowiązek ich oceny.
Nadal brniesz w nieodpowiadanie zamiast przyznać się do błędu.
"Rysujac na mnie" swoje lęki nie wzmacniasz swej pewności.

Dodano po 14 minutach 20 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-05, 22:23 Co ma wynikać z tych cytatów? Równość religii?
Dla Ciebie pewnie nic.
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-05, 22:23 Na ten temat JPII miał wyrobione zdanie: bardzo gorąco polecam: https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WR/ko ... iesus.html
Jezus Chrystus także:


Obrazek

Dodano po 10 minutach 27 sekundach:
siloam pisze: 2021-03-05, 23:00
sądzony pisze:Użyłeś zwrotu „własna łaska” co on oznacza?
Pisałem o tym, że Bóg zbawia za pomocą swojej łaski (...)
baj de łej, jeżeli Bóg zbawia Łaską (i pojmujemy ją podobnie) to czy nie może zbawić buddysty, mahometanina czy światka jechowy?

Dodano po 18 minutach 25 sekundach:
Jozek pisze: 2021-03-05, 23:05 Mysle ze sadzonemu nie chodzi o rownosc religii, tylko rownosc ludzi w oczach Boga, bez wzgledu na to jaka religie wyznaja.
Jest w tym troche kontrowersji, ale osad nie do nas nalezy.
Poniekąd. I tak i nie.
Ilu z nas tu obecnych wybrało chrześcijaństwo świadomie.
Gdybyśmy urodzili się w Syrii "plulibyśmy" na siebie o wyższości Islamu, a 1100 lat temu modlilibyśmy się do Swarożca podczas gdy do Indii chrześcijaństwo docierało już w wiekach pierwszych (z różnymi skutkami, ale jednak).

Uważam, że Bóg nie sądzi nas poprzez wyznawaną religię.
Uważam, że dużo większy wpływ ma "Relacja z Bogiem" niż "etykieta" jaką na tę relację nakładamy.

Oczywiście uważam się (nie wiem czy słusznie czy nie) za chrześcijanina starającego się być katolikiem
lecz nie to w "jakiej szufladce siedzę" lecz to co tam robię uważam za istotę wiary.

Osobiście uważam, że chrześcijaństwo jest dla mnie (i dla wielu) "najwłaściwszą drogą" do Boga,
ale wierzę, że dla Dalajlamy jest nią buddyzm.

I zgadza się osąd nie należy do nas.
Wyrażanie opinii (moim zdaniem), że moja religia jest jedyna i najlepsza wynika z lęku i egoizmu.
Jaką religię wyznawał Jezus Chrystus?

Moim zdaniem była to Miłość, a Ona Miłuje nawet swoich "wrogów".
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Co sądzicie o buddyzmie?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-06, 11:20

No i właśnie. Taką mamy z Tobą sadzony "dyskusję".
Piszesz coś - pytam co z tego ma wynikać - odpowiadasz "dla ciebie nic".
Podajesz (zupełnie od czapy) JPII jako rzekomy argument - wskazuję Ci tekst gdzie ten święty naprawdę pisze na ten temat, i to całkowicie co innego niż Ty - ty dajesz wielki napis "EWANGELIA", bez sprecyzowania o co Ci chodzi.
Twoje odpowiedzi dla siloam są w tym samym stylu.
Tak, to nie można się dogadać, nic udowodnić, nic skorzystać. Czysty ping-pong plus dawka demagogii, gdy okazuje sie, ze Twoje argumenty są nic nie warte (jak te z JPII).
Własnie dlatego mam dyskusje z Tobą za bezcelową.
Koniec.
Ostatnio zmieniony 2021-03-06, 11:22 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Co sądzicie o buddyzmie?

Post autor: Jozek » 2021-03-06, 14:15

Religia, to jedynie sposob-instrukcja osiagniecia jakiegos konkretnego stanu ducha i umyslu, ktory pozwala na zycie w prawdzie.
Wiara jest czyms co utwierdza nas w przekonaniu do danej religii, by osiagnac ten stan jw.
Ostatnio zmieniony 2021-03-06, 14:16 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Co sądzicie o buddyzmie?

Post autor: sądzony » 2021-03-06, 14:58

Prosiłem byś przywoływał.
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-06, 11:20 No i właśnie. Taką mamy z Tobą sadzony "dyskusję".
Rozumiem, że jesteś reprezentantem jakiejś większej grupy.
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-06, 11:20 Piszesz coś - pytam co z tego ma wynikać
Nie pytasz
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-05, 22:23 Co ma wynikać z tych cytatów? Równość religii?
...
Wyrzucasz pytanie w przestrzeń z nadzieją, że nikt nie spróbuje odpowiedzieć.
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-06, 11:20 - odpowiadasz "dla ciebie nic".
Bo uważam, że dla Ciebie nie ma to znaczenia. Co mam kłamać.
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-06, 11:20 Podajesz (zupełnie od czapy) JPII jako rzekomy argument - wskazuję Ci tekst gdzie ten święty naprawdę pisze na ten temat, i to całkowicie co innego niż Ty - ty dajesz wielki napis "EWANGELIA", bez sprecyzowania o co Ci chodzi.
Podajesz dośc obszerny tekst gdzie niema słowa o buddyzmie (a o tym rozmawiamy) i liczysz, że będę go czytał bo Ty go wkleiłeś.
Mogę powrzucać kilka pozycji (książek), ale myślę, że Ewangelia "załatwia sprawę".
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-06, 11:20 Twoje odpowiedzi dla siloam są w tym samym stylu.
Ty przynajmniej odpowiadasz na zadane pytania, on ucieka zostawiając "oskarżenia".
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-06, 11:20 Tak, to nie można się dogadać, nic udowodnić, nic skorzystać.
To Twoja perspektywa. Szanuję ją.
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-06, 11:20 Czysty ping-pong plus dawka demagogii, gdy okazuje sie, ze Twoje argumenty są nic nie warte (jak te z JPII).
Rozumiem.
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-06, 11:20 Własnie dlatego mam dyskusje z Tobą za bezcelową.
Koniec.
Powtarzasz to od roku, a nadal dyskutujesz.

W miłości.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Co sądzicie o buddyzmie?

Post autor: Albertus » 2021-03-06, 15:29

Buddyzm jest oczywiście religią fałszywą.

Jadnak na tle hinduistycznego pogaństwa z którego się wywodzi i hinduistycznej moralności to myślę że można buddyzm uznać za jakieś szukanie po omacku jakiegoś dobra, czegoś lepszego niż to w co wierzyli hinduiści.Ale to tylko takie religioznawcze rozważania i porównania.

Natomiast w obliczu blasku Bożej chwały objawionej w Jezusie Chrystusie wszelkie inne religie które nie przyjmują Chrystusowej Ewangelii są ciemnością.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Co sądzicie o buddyzmie?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-06, 15:32

sądzony pisze: 2021-03-06, 14:58 Powtarzasz to od roku, a nadal dyskutujesz.
Nie. Prostuję, kiedy to co piszesz jest nie tylko niemądre, ale i szkodliwe.

Dodano po 54 sekundach:
Albertus pisze: 2021-03-06, 15:29 Buddyzm jest oczywiście religią fałszywą.

Jadnak na tle hinduistycznego pogaństwa z którego się wywodzi i hinduistycznej moralności to myślę że można buddyzm uznać za jakieś szukanie po omacku jakiegoś dobra, czegoś lepszego niż to w co wierzyli hinduiści.
Zgadzam się - napisałem to na samym poczatku
Natomiast w obliczu blasku Bożej chwały objawionej w Jezusie Chrystusie wszelkie inne religie które nie przyjmują Chrystusowej Ewangelii są ciemnością.
Dokładnie tak.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Co sądzicie o buddyzmie?

Post autor: sądzony » 2021-03-06, 15:40

Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-06, 15:32 Nie. Prostuję, kiedy to co piszesz jest nie tylko niemądre, ale i szkodliwe.
Skoro masz monopol na mądrość i nieszkodliwość.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Co sądzicie o buddyzmie?

Post autor: Praktyk » 2021-03-06, 15:42

@sądzony ty wiesz chłopie, że cię lubię :)

Ale to ty wsadziłeś tu kij w mrowisko i brniesz w zaparte. Rozchodzi się o ten wpis :
sądzony pisze: 2021-03-04, 19:21 W radykalnej sprzeczności do miłości stoi wyrażanie poglądu (sądu), że religia "innych" jest gorsza od mojej.
I Marek i Siolam mają rację,w tym że nie da się tak, żeby dwie religie były poprawne jeśli mają odrębne zdanie w kwestii tak fundamentalnej jak :
"czy absolut tworzący wszechświat jest osobą czy nie".
Albo w swym wewnętrznym monologu mówisz do kogoś drugiego, albo nie ma tam tego kogoś i gadasz do siebie.


Wydaje mi się, że i moim i twoim, i każdego tu obecnego celem jest wiara w prawdę. Nie koniecznie wiara w jakąś konkretną nazwaną religię.
I powiedzenie, że jedna myśl jest prawdziwa a druga błędna nie ma wiele wspólnego z miłością. A w gruncie rzeczy jest większą miłością i odwagą powiedzieć drugiej osobie, że się myli i spróbować sprowadzić ją na drogę prawdy niż poklepywać ją po plecach i pozwalać trwać w błędzie.
Więc mówimy buddystom z miłością: bracia... fajnie, że macie dużo rozeznania w obserwacji umysłu, jest to bardzo dużo ciekawej i poprawnej wiedzy, ale w TEJ sprawie tkwicie w błędzie. Chcecie tkwić czy wolicie przemyśleć sprawę ?


Z prawdy wynika dobro, z nieprawdy wynika coś innego...
U buddystów też są pewne prawdy, ale tylko do pewnego poziomu. Np do takiego gdzie jest napisane, że na diamentowej ścieżce trzeba czynić dobro, żeby było dobrze. Spoko. Każde nawoływanie do dobra jest dobre.


Jeśli taki przeciętny wyznawca traktuje swoją religię wyłącznie jako taki folklor to faktycznie nie ma znaczenia, co wyznaje. Bo w rzeczywistości nic nie wyznaje. I wtedy można powiedzieć, że każda religia jest równie dobra. Bo czy ten ktoś czyni dobro czy nie wynika z jego wrodzonych cech a nie wiary.
Ale jeśli człowiek czuje wewnętrznie, że potrzebuje głębokiej wiary do życia to wierząc w słowa Buddy i idąc za nimi do końca idzie się w zatracenie.

Więc.

Czy potrzebujesz głębokiej wiary do szczęścia czy dobrze ci w życiu tak jak masz teraz ?

Co jest twoją prawdą, że tak trwasz pomiędzy buddyzmem a Jezusem ?

Bóg jest czy go nie ma ? Ma "Ja" i świadomość ? Czy jest zupą nicości ?

Kim jest Jezus w twojej buddyjskiej wizji ?

Chcesz istnieć czy wolisz się rozpłynąć ?
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Co sądzicie o buddyzmie?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-06, 16:09

sądzony pisze: 2021-03-06, 15:40
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-06, 15:32 Nie. Prostuję, kiedy to co piszesz jest nie tylko niemądre, ale i szkodliwe.
Skoro masz monopol na mądrość i nieszkodliwość.
Piękny przykład tego, o czym mówiłem. Każdy występuje z tym co myśli. Co mają dać takie wstawki?
Otóż nic, null, nihilo. Ping-pong bez żadnej wartości.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Co sądzicie o buddyzmie?

Post autor: sądzony » 2021-03-06, 16:41

Dziękuję. Wzajemnie.
Praktyk pisze: 2021-03-06, 15:42 I Marek i Siolam mają rację,w tym że nie da się tak, żeby dwie religie były poprawne jeśli mają odrębne zdanie w kwestii tak fundamentalnej jak : "czy absolut tworzący wszechświat jest osobą czy nie".
Naprawdę uważasz, że Bóg jest „osobą” w takim sensie w jakim jesteśmy to w stanie „pojąć”?
Praktyk pisze: 2021-03-06, 15:42 1. Czy potrzebujesz głębokiej wiary do szczęścia czy dobrze ci w życiu tak jak masz teraz ?
2. Co jest twoją prawdą, że tak trwasz pomiędzy buddyzmem a Jezusem ?
3. Bóg jest czy go nie ma ? Ma "Ja" i świadomość ? Czy jest zupą nicości ?
4. Kim jest Jezus w twojej buddyjskiej wizji ?
5. Chcesz istnieć czy wolisz się rozpłynąć ?
1. Wciąż tęsknię za Bogiem i za głębszą wiarą jednocześnie dziękując za to jak mam tu i teraz.
2. Nie sądzę bym trwał pomiędzy buddyzmem, a Jezusem. Nie postrzegam buddyzmu jako własnej drogi. Moją prawdą jest Bóg, drogą Jezus Chrystus, nauką miłość. Oczywiście jestem w tym ułomny.
3. Jest. Pytasz mnie czy Bóg ma „ja i świadomość”, to tak jak bym zapytał czy ma ręce i nogi. Spróbuję odpowiedzieć tak jak umiem (choć to i tak będzie błędna odpowiedź). Bóg nie ma świadomości. On jest Wszechświadomością czyli Prawdą. Czy jest zupą nicości – nie On ją wypełnia po brzegi.
4. Nie mam buddyjskiej wizji. Jezus jest Bogiem i Człowiekiem. Jest spełnieniem procesu twórczego Boga względem człowieka.
5. Od jakich 7 lat chcę istnieć.

Pozdrawiam
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Co sądzicie o buddyzmie?

Post autor: Praktyk » 2021-03-06, 17:08

sądzony pisze: 2021-03-06, 16:41 Naprawdę uważasz, że Bóg jest „osobą” w takim sensie w jakim jesteśmy to w stanie „pojąć”?
Wystarczy mi w takim sensie, że moje Ja i jego Ja są OSOBNE. A jeśli moje Ja jest na podobieństwo jego Ja to też można już o nim coś powiedzieć.
Moje ja nie będzie bogatsze niż Boskie Ja, bo z boskiego pochodzi.
Boskie Ja ma więc w sobie:
- świadomość , tak świadomość wszystkiego, więc wszechświadomość, ale kategoria zjawiska raczej ta sama
- wszystko co my jesteśmy w stanie poczuć i wiedzieć, więc ma w sobie też miłość
- boskie Ja "widzi", patrzy na świat i na nas
- boskie Ja "rozumie", też podobnie do naszego zrozumienia, tylko "wszech"
1. Wciąż tęsknię za Bogiem i za głębszą wiarą jednocześnie dziękując za to jak mam tu i teraz.
2. Nie sądzę bym trwał pomiędzy buddyzmem, a Jezusem. Nie postrzegam buddyzmu jako własnej drogi. Moją prawdą jest Bóg, drogą Jezus Chrystus, nauką miłość. Oczywiście jestem w tym ułomny.
3. Jest. Pytasz mnie czy Bóg ma „ja i świadomość”, to tak jak bym zapytał czy ma ręce i nogi. Spróbuję odpowiedzieć tak jak umiem (choć to i tak będzie błędna odpowiedź). Bóg nie ma świadomości. On jest Wszechświadomością czyli Prawdą. Czy jest zupą nicości – nie On ją wypełnia po brzegi.
4. Nie mam buddyjskiej wizji. Jezus jest Bogiem i Człowiekiem. Jest spełnieniem procesu twórczego Boga względem człowieka.
5. Od jakich 7 lat chcę istnieć.

Pozdrawiam
Ja chyba wiem co ty masz z tym buddyzmem. Mi też takie zafascynowanie światem wschodnim pozwoliło w ogóle dostrzec obszar ducha. Religię Katolicką wyniosłem z domu jako właśnie taki folklor. W ogóle nie była to wiara. Taki zestaw wierszyków i zachowań.
Buddyzm wydawał mi się jako powiedzmy nastolatkowi sexy, było w nim trochę magii, trochę nadludzkich mocy, to wszystko podsycane filmami o sztukach walki i mocą chi :) Quai Chang Kain śmigał do shambali i pokonywał tabuny demonów :)
To się zakotwiczyło, więc potem podejmowałem jakieś próby medytacji, świadomego śnienia i innych podobnych zabiegów.
I niby to takie z punktu widzenia religii katolickiej zbędne, groźne i grzeszne, ale tak, pozwoliło mi uświadomić sobie, że dusza w ogóle może istnieć.

Potem dopiero zacząłem mądrzeć.

Buddyzm był więc etapem z mojego punktu widzenia niezbędnym do dojścia do Jezusa. I nie zapieram się tego. Co nie znaczy, że nie widzę, że dalsza droga w tamtą stronę byłaby błędna.
Czy ty masz podobnie ?
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Co sądzicie o buddyzmie?

Post autor: Jozek » 2021-03-06, 17:10

Sadzony, jak juz wczesniej pisalem, jesli wyznajesz wiara Chrzescijanska, to zapomnij o czymkolwiek mowi Buddyzm.
Jesli bedziesz cokolwiek laczyl, nawet podobne, to skutek bedzie taki jak leczenie sie u 2 lekarzy na raz na to samo schorzenie. Wykonczysz sie a nie wyzdrowiejesz, bo to co przepisze jeden lekarz, bedzie kolidowalo z tym co przepisze drugi i zaden chocby jeden z nich byl najlepszy, nie wyleczy cie, a moze nawet w polaczeniu 2 roznych lekow od roznych lekarzy moze wyjsc trucizna.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”