czy umiemy Boga odnaleść???

ODPOWIEDZ
SZYMON

czy umiemy Boga odnaleść???

Post autor: SZYMON » 2021-03-05, 05:37

byłem na jakimś czcie i sie przeraziłem jak czytałem dyskusje na temat "Bóg jeden w trzech osobach"tak naprawdę mi się przykro zrobiło że ludzie szukają tam gdzie Go nie ma a gdy jest to go nie widzą.Prościej się chyba nie da OJCIEC NIEBIESKI,BóG jest światłością...zachęcam do poznania podstaw fizyki i matematyki bez znajomości natury światła będziecie błądzić.trzeba wiedzieć dlaczego trawa jest zielona a niebo niebieskie i dlaczego jak patrzymy na tęcz tp widzimy siedem barw.to dla tych wnikliwych ale PODSTAWĄ jest MIŁOŚĆ i szacunek do żywych stworzeń i nie tylko.
ościół tak to pomieszał dla swoich potrzeb że się nie dziwie że Boga ludzie nie mogą odnaleść.Bo lud który odnalazł Boga nie możliwy do omamiania.Przepraszam jak kogoś to zapiekło ale podstawą prawda a pamiętamy palenie na stosach czy krucjaty wtedy nasze drogi się rozjechały zbyt mocno nie wspomnę innych gorszych grzechów co teraz pod naciskiem wyszły na ŚWIATŁO i słyszałem nawet przepraszam ale to była polityka .Przez te czarne owce cierpią Ci którzy są od Boga prawdziwego.Krótko mówiąc nazwy świąt zmienione -daty te same cdn...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: czy umiemy Boga odnaleść???

Post autor: Andej » 2021-03-05, 17:32

SZYMON pisze: 2021-03-05, 05:37 ludzie szukają tam gdzie Go nie ma a gdy jest to go nie widzą.
Gdzie szukają? Jacy ludzie?
Ale przede wszystkim: Gdzie Boga nie ma?
SZYMON pisze: 2021-03-05, 05:37 zachęcam do poznania podstaw fizyki i matematyki bez znajomości natury światła będziecie błądzić.
Kuriozalne. Twierdzisz, że osoby niewidome skazane są na potępienie? A także wszyscy humaniści, którzy pojęcia nie mają o matematyce i fizyce?
Jakąś nową religię głosisz?
SZYMON pisze: 2021-03-05, 05:37 Bo lud który odnalazł Boga nie możliwy do omamiania.
Słusznie, to tłumaczy dlaczego Kościół jest tak zwalczany. Dlatego, że pomaga ludzi0om odnajdywać Boga i trwać z Nim w łączności.
SZYMON pisze: 2021-03-05, 05:37 pamiętamy palenie na stosach czy krucjaty wtedy nasze drogi się rozjechały zbyt mocno nie wspomnę innych gorszych grzechów co teraz pod naciskiem wyszły na ŚWIATŁO i słyszałem nawet przepraszam ale to była polityka
Szczerze zazdroszczę genialnej pamięci. Ja nie pamiętam palenia na stosach, ani krucjat. Ale skoro wiesz, to proszę podziel się z nami swoją wiedzą na temat palenia na stosach w Polsce. Powiedz, które zdarzenia zapamiętałeś. Gdzie, kiedy, kto i z czyjego rozkazu wzgl. wyroku. Interesują mnie WYŁACZNIE zdarzenia, które miały miejsce na terenie Polski.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Ktoś całkiem obcy

Re: czy umiemy Boga odnaleść???

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-09-15, 20:42

Może nie każdy potrafi Boga odnaleźć? Może większość szuka Boga jako projekcję swoich wyobrażeń? Dla mnie ten dobry Bóg jest nieuchwytny w tym zakłamanym świecie, dlatego widzialnym elementem czegoś wyższego są Gwiazdy, mam nadzieję że uda się skorygować wzrok i podziwiać je swobodnie zdrowymi oczami.
Tak z ciekawości zapodam coś do przemyślenia, użyto tu terminu Ojciec Niebieski. Moim zdaniem bardziej odpowiedni zwrot to Ojciec Niebiański, brzmi według mnie dostojniej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”