Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: sądzony » 2021-03-19, 22:55

Dariusz Salamon pisze: 2021-03-19, 22:48 (...)
Wiesz o tym, że w Biblii nie ma takiego słowa jak Kościół?
a takie jest: ecclesia?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Dariusz Salamon
Przybysz
Przybysz
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2021
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: Dariusz Salamon » 2021-03-19, 22:58

Oczywiście, że Jezus nie jest równy ani współistotny Ojcu.

Hebrajski Mesjasz a z greki Chrystus znaczy Pomazaniec a tam, gdzie jest pomazaniec tam jest i ktoś większy od niego, kto go swoim pomazańcem uczynił...

Sam sobie Jezus oddał siebie na Ofiarę? Zginął i był martwy w 1/3?

Zobacz jak zaczyna się Objawienie czyli 1:1 - " Objawienie od Jezusa, któe dał mu Bóg... a dalej w 3:5 Jezus mówi o pewnych ludziach: " A ich imię wyznam przed moim ojcem i prze jego aniołami... W Biblii nie ani jednego słowa " Trójca", - Apostołom, pierwszym uczniom nawet by coś takiego nie przyszło do głowy, - " Słuchaj Izraelu! Twój Bóg Jahwe to jeden Jahwe! " - Powt. Prawa 6:5 mógłbym tak pisać całą noc.

Widział kto syna równego Ojcu?

Albowiem Bóg tak umiłował świat, że Syna swojego dał... - a było to jeszcze w niebie, przed przyjściem Jezusa, mógłbym tak pisać wiele dni...

Musisz wiedzieć, że dzisiejsze prawdy wiary nie były przyjmowane jednomyślnie, czasami forsowano je siłą cesarzy a przeciwnych biskupów zsyłano, albo zabijano...

Jest - Eclesia i nie znaczy ono bynajmniej kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5196
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1373 times

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: abi » 2021-03-19, 23:08

J10, 30 Ja i Ojciec jedno jesteśmy"
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Dariusz Salamon
Przybysz
Przybysz
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2021
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: Dariusz Salamon » 2021-03-19, 23:10

Uhm,a po chwili prosi Ojca o to by i uczniowie byli z Nimi Jedno...

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: sądzony » 2021-03-19, 23:11

Dariusz Salamon pisze: 2021-03-19, 22:58 Jest - Eclesia i nie znaczy ono bynajmniej kościół.
Wiem, znaczy zwołanie.
A jest w Biblii słowio "święty"?
No i co Twoim zdaniem oznacza słowo "Kościół"?
Ostatnio zmieniony 2021-03-19, 23:12 przez sądzony, łącznie zmieniany 2 razy.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-19, 23:18

Proszę, JEDEN TEMAT NA RAZ.
Inaczej to się robi indoktrynacja albo propaganda, a nie dyskusja.ma

Temat Jezusa - Boga juz omawiamy w kilku wątkach - proponuję przyłączyć się do jednego z nich.
Wydaje mi się, ze jest także temat o Kościele.

Odnosząc się do tematu w tytule wątku:
1) Nie wiemy tego na pewno. A już na pewno ten dzień nie jest prawdą wiary. Wystarczy przeczytać "Jezus z Nazaretu" papieża Benedykta XVI
2) Niemniej jest wątpliwe, by to była jednak środa. Choć wykluczyć tego nie można. Niewiele to, prawdę mówiąc, zmienia.
3) W tym co napisałeś nie wziąłeś pod uwagę tzw. inkluzywnej miary czasu, tak często stosowanej w Biblii
4) Słowo "wielki szabat" to wyrażenie oznaczające sytuację, gdy sobota spotykała się w tym samym dniu ze świętem (w tym wypadku Świętem Przaśników)
5) Tak czy owak nie ma najmniejszej wątpliwości, że dniem Zmartwychwstania była niedziela.

Nie chciałbym tu przepisywać pracy, którą kiedyś popełniłem na ten temat - ale kto ciekaw, zapraszam do lektury http://analizy.biz/marek1962/3dni.pdf
Ostatnio zmieniony 2021-03-19, 23:18 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Dariusz Salamon
Przybysz
Przybysz
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2021
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: Dariusz Salamon » 2021-03-19, 23:35

Tak, Jezus z-martwych-wstał w pierwszy dzień tygodnia czyli w Niedzielę a dokładniej w nocy.

Jeśli dla ciebie nie ma znaczenia czy zapowiedź Jezusa się spełniła czy nie to już twoja sprawa.

- co do innych wątków, jeśli mnie pytają to mam nie odpowiadać?
Ostatnio zmieniony 2021-03-19, 23:37 przez Dariusz Salamon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-19, 23:56

Dariusz Salamon pisze: 2021-03-19, 23:35 Tak, Jezus z-martwych-wstał w pierwszy dzień tygodnia czyli w Niedzielę a dokładniej w nocy.
Noc w rachubie żydowskiej należy do następnego dnia.
Jeśli dla ciebie nie ma znaczenia czy zapowiedź Jezusa się spełniła czy nie to już twoja sprawa.
Rzeczywiście, to, czy się spełniła w Twoim mniemnaniu (lekceważącego reguły biblijnego wysławiania się i czytającego Biblię tak, jakby napisał to człowiek Zachodu XXI wieku) niewiele mnie obchodzi, skoro tak agresywnie pytasz ;)
Natomiast dużo bardziej mnie obchodzi prawda przekazana w Biblii. A do jej odczytania warto nieco wiedzieć.
Przeczytałeś opracowanie w linku? Założę się, że nie.
co do innych wątków, jeśli mnie pytają to mam nie odpowiadać?
Bez demagogii. Nikt się Ciebie nie pytał w sprawie Koscioła - sam wyjechałeś z tematem.
Ostatnio zmieniony 2021-03-20, 00:00 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 3 razy.

Dariusz Salamon
Przybysz
Przybysz
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2021
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: Dariusz Salamon » 2021-03-20, 00:17

No cóż, każde miejsce w sieci ma (...) swój regulamin i zasady , ale nigdzie nie wolno pisać ad persona, tylko na temat wątku - przyjmij to jako ostrzeżenie słowne. Druga sprawa to pisane na jeden temat. Trzecia to ogranicz się max do założenia 3 wątków, jak się w nich dyskusja wyczerpie, to możemy przejść do następnych tematów.- Dezerter
Ostatnio zmieniony 2021-03-20, 08:32 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5196
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1373 times

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: abi » 2021-03-20, 07:01

sluchaj, to ty przyszedles na nasze forum i nie wypada kogos z dawnych uczestnikow odprawiac - idz w pokoju
chcesz o czyms jeszcze pogadac oprocz obsesji z 72 godzinami?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: Albertus » 2021-03-20, 09:29

Dariusz Salamon pisze: 2021-03-19, 21:13 Ile dni i nocy Jezus był w grobie?

Kościół katolicki a za nim wielu innych głosi, że Pan Jezus zginął w Piątek a zmartwychwstał w Niedzielę.

Problem w tym, że jak sam Jezus zapowiedział miał być on 3 dni i 3 noce w "Sercu ziemi" czyli w grobie - martwy.

Nie tylko nigdzie nie powiedział, że TRZECIEGO dnia zmartwychwstanie, ale na żądanie Znaku przez faryzeuszy wyraźnie oświadczył, że tak jak Jonasz był 3 dni i 3 noce w brzuchu ryby tak i on będzie w grobie 3 dni i 3 noce.


Tylko że to nieprawda.

Jezus jak najbardziej powiedział że trzeciego dnia zmartwychwstanie:

Mt16:21 Odtąd zaczął Jezus wskazywać swoim uczniom na to, że musi iść do Jerozolimy i wiele cierpieć od starszych i arcykapłanów, i uczonych w Piśmie; że będzie zabity i trzeciego dnia zmartwychwstanie.


A ty twierdzisz że zmartwychwstał którego dnia?
Ostatnio zmieniony 2021-03-20, 09:37 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: Dezerter » 2021-03-20, 10:04

A w temacie środa czy piątek - temat był wałkowany na forum (anty)biblijnym przez kilka lat - wypowiadały się osoby z kilkunastu denominacji chrześcijańskich, padły wszystkie możliwe argumenty - jaki e zdanie sobie wyrobiłem?
W chrześcijaństwie w starożytności były 2 dni gdzie poszczono - środa i piątek
po zapoznaniu się ze wszystkimi argumentami przeważył dla mnie piątek, ale niewiele. Czy zmieniło to jakoś moją duchowość? nie - wybrałem piątek na uczczenie pamiątki śmierci odkupieńczej Jezusa
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: Albertus » 2021-03-22, 18:03

Dariusz Salamon pisze: 2021-03-19, 22:12 Jako martwy nie za bardzo mógł sobie pomyśleć, by wyjść prędzej z grobu...

To Ojciec wzbudzał do życia Jezusa, nie Jezus sam siebie.
Ew J2:18 W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: «Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz?» 19 Jezus dał im taką odpowiedź: «Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo». 20 Powiedzieli do Niego Żydzi: «Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?» 21 On zaś mówił o świątyni swego ciała8. 22 Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.

Jak Jezus mógł wznieść na nowo świątynię swego ciała skoro jak twierdzisz rzekomo nie mógł nawet pomyśleć?

Dariusz Salamon
Przybysz
Przybysz
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2021
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: Dariusz Salamon » 2021-04-01, 17:49

Widzisz, tak to już bywa, że i niektórzy martwi oddziałowywują czy działają, mimo, że już przysłowiowym palcem nie kiwną.
Zresztą, gdyby nie zginął a tym samym nie bł martwy nie dałby za wielu Ofiarę.
Jezus oddał życie a Jego Bóg Go wskrzesił czym potwierdził przyjęcie Ofiary, tym samym Jezus zbudował Świątynię ze swojego ciała będąc martwy.

Nic tu trudnego do zrozumienia.

"Idź w Pokoju" - Jest bardzo dobrym zwrotem, /dla czystego wszystko jest czyste/.

Myślę, że forma: " Trzeciego dnia " została użyta wiele lat później, gdy nie potrafiono już sobie wytłumaczyć tego " Problemu" i w ten sposób próbowano go rozwiązać...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jezus Chrystus był PEŁNE 3 Dni i 3 Noce w Grobie -Nie zginął w Piątek a w Środę!

Post autor: Andej » 2021-04-01, 18:12

Ewangelista Marek ma takie zdanie:
Mk 12,26i27 Co zaś dotyczy umarłych, że zmartwychwstaną, czyż nie czytaliście w księdze Mojżesza, tam gdzie mowa "O krzaku", jak Bóg powiedział do niego: Ja jestem Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba. Nie jest On Bogiem umarłych, lecz żywych. Jesteście w wielkim błędzie».
Non omnis moriar!
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”