Świadkowie Jehowy

ODPOWIEDZ
Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-09-06, 15:33

Angeli pisze:Poza tym czy zaliczymy ich do innej religii skoro u nich wszystko się ciągle zmienia. Praktycznie poza pewnymi wyjątkami to wszystkie poglądy się ciągle zmieniały
a u was sie nic nie zmienilo?
Oni ciągle twierdzą, że chcą dojść do poznania prawdy. Skoro tak to czemu się o to nie modlą? Bo gdyby to robili to już by prawdę dawno znali
skad wiesz ze sie nie modla?co jest prawda ? :)

Człowiek

Post autor: Człowiek » 2015-09-06, 19:26

Ja miałem kontakt z kilkoma wizytami ŚJ.

Skończyło się na tym, że po rozmowie o małżeństwie mnie nie odwiedzają.
Pani próbowała mi wmówić, że jeśli ją mąż zdradził to ma prawo wziąć rozwód i znaleźć kolejnego. Zaprzeczenie nauki Chrystusa.
Dwa brak krzyży, jest coś z (nabiciem na pal?)
Nie chodzą do Komunii.
"Rzekł do nich Jezus: ?Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."
Ewangelia wg św. Jana [6,53-54]

Angeli

Post autor: Angeli » 2015-09-06, 20:22

Pinchas pisze:
Angeli pisze:Poza tym czy zaliczymy ich do innej religii skoro u nich wszystko się ciągle zmienia. Praktycznie poza pewnymi wyjątkami to wszystkie poglądy się ciągle zmieniały
a u was sie nic nie zmienilo?
Oni ciągle twierdzą, że chcą dojść do poznania prawdy. Skoro tak to czemu się o to nie modlą? Bo gdyby to robili to już by prawdę dawno znali
skad wiesz ze sie nie modla?co jest prawda ? :)
Cytat: "O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię. " ( J 14,14). - gdyby prosili to by pewnie dostali. Poza tym Prawdą jest Jezus

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-09-06, 20:25

to cokolwiek musi byc (tez) zgodne z wola Boza :) mozesz sie modlic o wygranie w totka ze 100 lat i guzik z tego.Twierdzisz ze oni wszyscy "nie maja Jezusa" ?


Bóg piszemy z dużej litery, chyba że jest to jakiś bóg pogański.
//Dominik
Ostatnio zmieniony 2015-09-07, 22:55 przez Pinchas, łącznie zmieniany 2 razy.

Angeli

Post autor: Angeli » 2015-09-06, 21:50

Pinchas pisze:to cokolwiek musi byc (tez) zgodne z wola boza :) mozesz sie modlic o wygranie w totka ze 100 lat i guzik z tego.Twierdzisz ze oni wszyscy "nie maja Jezusa" ?
Gdyby mieli to by im powiedział jak jest i by ich prowadził. A tak to ich prowadzą panowie z Brooklyna. A tych panów ktoś prowadzi?

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-09-06, 22:04

Angeli pisze:
Pinchas pisze:to cokolwiek musi byc (tez) zgodne z wola boza :) mozesz sie modlic o wygranie w totka ze 100 lat i guzik z tego.Twierdzisz ze oni wszyscy "nie maja Jezusa" ?
Gdyby mieli to by im powiedział jak jest i by ich prowadził. A tak to ich prowadzą panowie z Brooklyna. A tych panów ktoś prowadzi?
no dobra :) oni maja panow z Brooklyna a wy macie.... z watykanu.
Wy macie gazetki...i oni tez.Czyli zaden SJ nie ma ducha/Jezusa :) On jest tylko dla wybrancow...KK ?

Angeli

Post autor: Angeli » 2015-09-06, 22:16

Pinchas pisze:
Angeli pisze:
Pinchas pisze:to cokolwiek musi byc (tez) zgodne z wola boza :) mozesz sie modlic o wygranie w totka ze 100 lat i guzik z tego.Twierdzisz ze oni wszyscy "nie maja Jezusa" ?
Gdyby mieli to by im powiedział jak jest i by ich prowadził. A tak to ich prowadzą panowie z Brooklyna. A tych panów ktoś prowadzi?
no dobra :) oni maja panow z Brooklyna a wy macie.... z watykanu.
Wy macie gazetki...i oni tez.Czyli zaden SJ nie ma ducha/Jezusa :) On jest tylko dla wybrancow...KK ?
Tylko, że mam wrażenie, że u nich te gazetki są na równi z Biblią.

mała czarna

Post autor: mała czarna » 2015-09-07, 13:25

Sa wazniejsze od Bibli tak przynajmnie mi ostatnio zasugerowali :-/

Angeli

Post autor: Angeli » 2015-09-07, 16:55

mała czarna pisze:Sa wazniejsze od Bibli tak przynajmnie mi ostatnio zasugerowali :-/
No widzisz. Czyli gazety pisane przez ludzi ważniejsze od słowa Bożego.

mała czarna

Post autor: mała czarna » 2015-09-07, 20:34

Angeli pisze:
mała czarna pisze:Sa wazniejsze od Bibli tak przynajmnie mi ostatnio zasugerowali :-/
No widzisz. Czyli gazety pisane przez ludzi ważniejsze od słowa Bożego.
Bylam kiedys u nich na kongresie i wykladach i musze powiedziec ze jest masowa produkcja
''straznicy'' i studiuja ja naokraglo caly czas szkoda ze tego nie widzialas jak uczyli sie przez caly tydzien tematu wybranego ze ''straznicy'' na pamiec zeby na zebraniu sie wykazac to byle zalosne jak w szkole masa rak wyciagnietych do gory zeby tylko mogli odpowiedziec na pytanie ze straznicy obled :idea:

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Post autor: Czarny » 2015-09-08, 00:25

Pinchas pisze:no dobra :) oni maja panow z Brooklyna a wy macie.... z watykanu.
Tak tylko że owi panowie nie są Opoką na której Chrystus wybudował Kościół.
A klucze do Królestwa Niebieskiego wręczył im Prezes Russell nie Chrystus.
Im ani Prezesowi też chyba nie dał prawa :

ZAPRAWDĘ, POWIADAM WAM: WSZYSTKO CO ZWIĄŻECIE NA ZIEMI, BĘDZIE ZWIĄZANE W NIEBIE, A CO ROZWIĄŻECIE NA ZIEMI, BĘDZIE ROZWIĄZANE W NIEBIE

Widzę zatem pewną różnicę.

timcat

Post autor: timcat » 2015-09-08, 12:28

Świadkowie mają racjonalną wiedzę o Bogu, niestety, często pomijając duchowy rozwój
Ze względu na ich głowie mieli racjonalnej wiedzy i swoich niewolników ewoluować w tym kierunku

Człowiek

Post autor: Człowiek » 2015-09-11, 17:28

Polecam o ŚJ
Świadectwo Elżbiety

Benjamin

Post autor: Benjamin » 2015-12-22, 18:58

No, nie wiem, czy mozna rzec, iz swiadkowie naleza do protestantow.
To, ze jakis protestant zostal ( dal sie omamic) zwiedziony, nie oznacza, ze pozostal protestantem ... tak daleko, jak ich nauka odeszla od trzonu chrzescijanstwa, to niewiele znajdziemy ugrupowan.
Nawet wiele ruchow antytrynitarnych nie popadlo w takie dziwne nauki, jak swiadkowie.

Maksymilian

Post autor: Maksymilian » 2016-03-27, 17:46

Świadkowie Jehowy to politeiści.Wierzę,że oprócz Jehowy istnieją bogowie.Jezus też jest bogiem nie zaś Bogiem. ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”