Świadkowie Jehowy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Świadkowie Jehowy

Post autor: Czernin » 2015-09-02, 00:14

Świadkowie Jehowy można powiedzieć, że należą do grupy "braci odłączonych" czyli protestantów. Znani są z tego, że odwiedzają nasze domy, więc pytanie do Was, rozmawiacie z nimi, zapraszacie ich do własnych domów, może wręcz przeciwnie?
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-09-03, 13:50

a dlaczego mam nie rozmawiac?z katolikami tez nie powinienem :-D
z tym protestantyzmem to tak nie bardzo...

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Post autor: Czarny » 2015-09-03, 14:37

U mnie to nawet dom malowali, firma gdzie szefem i pracownikami byli ŚJ.
Dlatego żona ich zatrudniła, ja wtedy większość czasu na delegacjach w świecie bywałem, że nie piją i niby solidni.
Owszem sprawdziło się że nie piją, poza tym opowieści o ich niesamowitości są przesadzone.
Kiedyś owszem starałem się rozmawiać na tematy religijne. Niestety głoszący nie rozmawiają tylko głoszą.Wobec czego tematy niewygodne są pomijane, a w ogóle to zamieniając się miejscami, jak dawniej strzelcy, głoszący do przodu odpoczywający w tył.
Ten sposób rozmowy na jakiś temat i tak do niczego nie prowadzi, wobec czego już dałem sobie spokój. Owszem, jak jestem przed domem i przechodzą to czasem porozmawiam sobie z Nimi, ale na luzie i tak o wszystkim.
Raz "Strażnicę" mi w skrzynce zostawili, za moją zgodą to wizyt miałem kilka, ale na razie chyba w moich rejonach Ich aktywność spadła, chyba że już tylko konkretnych chętnych odwiedzają.

Dominik

Post autor: Dominik » 2015-09-03, 15:04

Myślę że dobrze by było zrobić taką listę pytań ŚJ, jakie mogą nam katolikom zadać, tego co mają wyuczone, gdzie popełniają błędy. Chodzi mi o to że gdy spotkamy ich, zaczną coś mówić to żebyśmy potrafili pokazać gdzie się mylą. Ja nie znam tak dobrze Pisma Świętego, nie miałem kontaktu z ŚJ, chętnie bym się przygotował na ich pytania.

Angeli

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: Angeli » 2015-09-03, 15:28

Czernin pisze:Świadkowie Jehowy można powiedzieć, że należą do grupy "braci odłączonych" czyli protestantów. Znani są z tego, że odwiedzają nasze domy, więc pytanie do Was, rozmawiacie z nimi, zapraszacie ich do własnych domów, może wręcz przeciwnie?
Tylko pytanie czy to są jeszcze protestanci bo ci raczej Trójcę Świętą uznają, a Świadkowie Jehowy nie. Ogólnie Świadkowie Jehowy sami sobie stworzyli pewne poglądy i swoją interpretację biblijną.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: Dezerter » 2015-09-04, 22:50

Angeli pisze:
Czernin pisze:Świadkowie Jehowy można powiedzieć, że należą do grupy "braci odłączonych" czyli protestantów. Znani są z tego, że odwiedzają nasze domy, więc pytanie do Was, rozmawiacie z nimi, zapraszacie ich do własnych domów, może wręcz przeciwnie?
Tylko pytanie czy to są jeszcze protestanci bo ci raczej Trójcę Świętą uznają, a Świadkowie Jehowy nie. Ogólnie Świadkowie Jehowy sami sobie stworzyli pewne poglądy i swoją interpretację biblijną.
Z tego co wiem to protestanci nie uznają ŚJ za protestantów a nawet za chrześcijan i wzajemnie ŚJ uznają protestantów za córy Babilonu a więc odstępców od wiary apostolskiej
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Angeli

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: Angeli » 2015-09-04, 23:30

Dezerter pisze:
Angeli pisze:
Czernin pisze:Świadkowie Jehowy można powiedzieć, że należą do grupy "braci odłączonych" czyli protestantów. Znani są z tego, że odwiedzają nasze domy, więc pytanie do Was, rozmawiacie z nimi, zapraszacie ich do własnych domów, może wręcz przeciwnie?
Tylko pytanie czy to są jeszcze protestanci bo ci raczej Trójcę Świętą uznają, a Świadkowie Jehowy nie. Ogólnie Świadkowie Jehowy sami sobie stworzyli pewne poglądy i swoją interpretację biblijną.
Z tego co wiem to protestanci nie uznają ŚJ za protestantów a nawet za chrześcijan i wzajemnie ŚJ uznają protestantów za córy Babilonu a więc odstępców od wiary apostolskiej
Zacytuję Ci słowa z ich książki: ?Nie należymy do chrześcijaństwa i nie wierzymy w Trójcę, tylko oddajemy cześć Bogu Abrahama? (?Prowadzenie rozmów na podstawie Pism? 1991 s. 23). - hehehe, jak nie należą to nie. Sami to o sobie napisali

mała czarna

Post autor: mała czarna » 2015-09-05, 09:39

ŚJ nie uwazaja sie :idea: za protestantów

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-09-05, 10:36

mała czarna pisze:ŚJ nie uwazaja sie :idea: za protestantów
Zarówno prawosławni, rzymscy katolicy, protestanci, anglikanie i starokatolicy wyznają wspólnie Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Świadkowie Jehowy odrzucając tę wiarę nie mogą rościć sobie prawa do bycia chrześcijanami, lecz co najwyżej ruchem religijnym o chrześcijańskim rodowodzie.

Świadek Jehowy nie może nazwać się protestantem, gdyż jak mówiłem protestanci (ewangelicy augsburscy, czyli luteranie, reformowani, metodyści, baptyści czy zielonoświątkowcy z małymi wyjątkami) podzielają starochrześcijańską wiarę w Trójcę Św., a co za tym idzie w bóstwo Jezusa Chrystusa.


http://www.ekumenizm.pl/religia/inne/ja ... otestanci/
===

Świadkowie Jehowy nie uważają się za protestantów. Dlaczego?

Protestantyzm pojawił się w szesnastowiecznej Europie w związku z reformacją ? ruchem mającym doprowadzić do uzdrowienia Kościoła rzymskokatolickiego. W roku 1529 ?protestantami? zostali nazwani zwolennicy Marcina Lutra podczas obrad sejmu w Spirze. Później nazwą tą objęto wszystkich zwolenników reformacji. Według Uniwersalnego słownika języka polskiego ?protestantyzm? to ?ogół wyznań i ugrupowań chrześcijańskich powstałych w XVI w. w wyniku reformacji, uznających Biblię za jedyne źródło objawienia, odrzucających hierarchię kościelną i prymat papieża?.


http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2009813#h=4

http://proteologia.com/2009/02/28/czy-s ... otestanci/

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Post autor: Czarny » 2015-09-05, 13:46

mała czarna pisze:ŚJ nie uwazaja sie :idea: za protestantów
Raczej z uporem twierdzą że ich religia to Chrystianizm.
Dzisiaj zostałem nawiedzony i przy koszu na śmieci usiłowałem się dowiedzieć ścisłej definicji w Ich rozumieniu tego słowa, no i tyle tylko się dowiedziałem co poniżej napiszę i nasze drogi się rozeszły ja do domu Oni głosić dalej.
Znaczy ten dziwaczny słowo-twór że nie utożsamiają się z Chrześcijanami bo są jedynymi prawdziwymi ...itd..etc

Angeli

Post autor: Angeli » 2015-09-06, 10:53

mała czarna pisze:ŚJ nie uwazaja sie :idea: za protestantów
Chrześcijanie dzielą się na katolików, prawosławnych, protestantów (a ci dalej się jeszcze dzielą). Jeśli nie za protestantów to za kogo? Za prawosławnych???? Chyba, że uważają się za czwartą grupę. Moim zdaniem bliżej im do judaizmu niż chrześcijaństwa.

mała czarna

Post autor: mała czarna » 2015-09-06, 10:57

Świadkowie Jehowy są zarejestrowani jako związek religijny i nie przyznaja sie do zadnej grupy przez ciebie wymienionej .Mowia o sobie swiadkowie i tego sie uparcie trzymaja .Katolicy, prawosławni, luteranie, adwentyści, baptyści i członkowie wielu innych Kościołów, wspólnot oraz zborów - wszyscy oni - mimo wielu różnic doktrynalnych - są chrześcijanami. O świadkach Jehowy tego powiedzieć nie możemy.

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-09-06, 11:00

Angie pisze:Moim zdaniem bliżej im do judaizmu niż chrześcijaństwa.
dlaczego? :shock:
mala pisze:O świadkach Jehowy tego powiedzieć nie możemy.
jw :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-09-06, 11:49

Angeli pisze:
mała czarna pisze:ŚJ nie uwazaja sie :idea: za protestantów
Chrześcijanie dzielą się na katolików, prawosławnych, protestantów (a ci dalej się jeszcze dzielą). Jeśli nie za protestantów to za kogo? Za prawosławnych???? Chyba, że uważają się za czwartą grupę. Moim zdaniem bliżej im do judaizmu niż chrześcijaństwa.
Znam kilka kościołów(jak piszę z małej litery, to albo chodzi o budynek, albo o jedną z denominacji zaliczanych do Kościoła Powszechnego), którym bliżej do judaizmu niż SJ.
Twój podział na 3 odłamy chrześcijaństwa jest bardzo uproszony ... za bardzo, by być prawdziwy ;-) .
prawdziwszy jest chociażby ten z wiki - (na niebiesko moje dodatki):
Według badań PEW Forum, z chrześcijaństwem identyfikuje się blisko 32% ludności świata (według raportu z 2011 r.[30]). Według sprawozdania organizacji spośród blisko 2,2 miliarda chrześcijan wyróżnia się :

- ok. 1,1 mld katolików (w tym KRK) (50,1% wszystkich chrześcijan i 15,9% światowej populacji),
- ok. 800 mln protestantów (odpowiednio 36,7% i 11,6%), w tym:
ok. 279 mln zielonoświątkowcy
ok. 215 mln ewangelikalni
ok. 85 mln anglikanie
ok. 80 mln ewangelicy reformowani
ok. 77 mln luteranie
ok. 74 mln metodyści
ok. 72 mln baptyści (według danych samego kościoła około 100 mln[31])
- ok. 260 mln prawosławnych i wiernych kościołów orientalnych (w tym koptyjski, etiopski, erytrejski, jakobicki, malankarski, ormiański.)(odpowiednio 11,9% i 3,8%),
- ok. 28 mln chrześcijan należących do pozostałych odłamów (głównie Mormoni, Świadkowie Jehowy i Stowarzyszenie Chrześcijańskiej Nauki; odpowiednio: 0,7%, 0,4% i 0,1%) ( Badaczy Pisma Świętego, judeochrześcijanie zwani mesjanistami, coraz większa grupa "wolnych chrześcijan" bez przynależności do żadnego z kościołów, ale uznających się za członków Ludu Bożego i Kościoła)[a].
https://pl.wikipedia.org/wiki/Chrze%C5%9Bcija%C5%84stwo
Szanujmy fakty! - ŚJ nie są protestantami!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Angeli

Post autor: Angeli » 2015-09-06, 15:21

Poza tym czy zaliczymy ich do innej religii skoro u nich wszystko się ciągle zmienia. Praktycznie poza pewnymi wyjątkami to wszystkie poglądy się ciągle zmieniały. Oni ciągle twierdzą, że chcą dojść do poznania prawdy. Skoro tak to czemu się o to nie modlą? Bo gdyby to robili to już by prawdę dawno znali.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”