Świadkowie Jehowy

Awatar użytkownika
W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Wysłał podziękowań: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Re: Świadkowie Jehowy

Post autor: W drodze » 2018-06-18, 07:04

Andej pisze:
2018-01-15, 09:24
Krzysiekniepieklo pisze:
2018-01-14, 23:10
... Oni świętują tylko ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa na krzyżu. ...
Nie oni świętują, tylko sam im to przypisujesz.

Poza tym, ukrzyżowanie i śmierć, to JEST ZWYCIĘSTWO miłości na nienawiścią. To wielki dowód na wielkość Boga.

Jezus na krzyżu wypowiada, pomimo niewyobrażalnego bólu sprawianego każdym słowem, słowa miłości i przebaczenia. Nikomu nie złorzeczy, nie przeklina, nie grozi. Na tym polega Jego zwycięstwo.
On dobrowolnie ofiarował swoją mękę za nasze zbawienie.

Gdyby Jezus uległ szatanom, to by nie podjął się odkupienia i nie doprowadziłby tego do końca. Nie wierzysz, że do końca nas umiłował? Jezus zwyciężył gdy był torturowany biczowaniem. Jezus zwyciężył gdy był lżony, opluwany i wydrwiwany w cierniowej koronie. Jezus zwyciężył niosąc krzyż wśród ludzi obojętnych, nienawistnych i współczujących. Dlatego uwagę zwrócił na płaczące kobiety, a nie na rzucających kamieniami i obelgami.

Jezus na krzyżu, przez cierpienie i śmierć zwyciężył.
Jezus na krzyżu, przez cierpienie i śmierć zwyciężył.

Zabrzmi to bardzo bluznierczo, ale takie mysli od dawna kreca sie po mojej glowie.
Coz to sztuka dla samego Boga poniesc smierc na krzyzu, ktora sam sobie zgotowal?
Mial o wiele wiecej alternatyw zbawienia czlowieka, wiec kto tu winien?

Tags:

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 135 razy
Otrzymał podziękowań: 505 razy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-18, 09:22

Zdaje sie, że to, co napisałeś, koresponduje z naszą rozmową z Andejem na temat kary viewtopic.php?f=41&t=8428&start=15
I chyba bardziej tam pasuje tematycznie niż do "Świadkowie Jehowy". Pociągniemy temat tam?

Awatar użytkownika
Dezerter
Elitarny komentaor
Elitarny komentaor
Wysłał podziękowań: 400 razy
Otrzymał podziękowań: 249 razy

Post autor: Dezerter » 2018-06-18, 18:10

A co byś chciał wiedzieć, co ominąłem?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Początkujący
Początkujący
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Post autor: Tek de Cart » 2018-06-20, 15:09

Z innej beczki:
Jak swiadkowie laza i zaczepiaja ludzi czy pukaja do domów to staram sie znalezc czas i zagadac z nimi. Tak zeby im czas zajac i moze jakies watpliwosci w nich wzbudzic.
Ale teraz mam watpliwosci co zrobic jak swiadkowie stoja sobie z ulotkami. Zaczepiac czy nie? Bo z tego co widze to glownie nudza sie, nikt do nich nie podchodzi. Wiec moze ich wziac na nude? Jak podejde i zagadam to zaraportuja chetnego, sami jakas rozrywke beda mieli... Wiec co lepsze? Zanudzic ich czy zasiewac watpliwosci?
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Andej
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Otrzymał podziękowań: 331 razy

Post autor: Andej » 2018-06-20, 15:30

Tek de Cart pisze:
2018-06-20, 15:09
Z innej beczki:
Jak swiadkowie laza i zaczepiaja ludzi czy pukaja do domów to staram sie znalezc czas i zagadac z nimi. Tak zeby im czas zajac i moze jakies watpliwosci w nich wzbudzic.
Ale teraz mam watpliwosci co zrobic jak swiadkowie stoja sobie z ulotkami. Zaczepiac czy nie? Bo z tego co widze to glownie nudza sie, nikt do nich nie podchodzi. Wiec moze ich wziac na nude? Jak podejde i zagadam to zaraportuja chetnego, sami jakas rozrywke beda mieli... Wiec co lepsze? Zanudzic ich czy zasiewac watpliwosci?
Koniecznie podchodź. I bierz jak najwięcej materiałów. Będziesz miał pewność, że już nimi nikogo nie zbałamucą.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 135 razy
Otrzymał podziękowań: 505 razy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-21, 09:44

Dezerter pisze:
2018-06-18, 18:10
A co byś chciał wiedzieć, co ominąłem?
Nie jestem pewien czy pytasz mnie, ale jeśli mnie tonie jestem pewien o co pytasz. A jak nie mnie o OK ;)
[quote=Andej post_id=168199 time=1529501423 user_id=289
Koniecznie podchodź. I bierz jak najwięcej materiałów. Będziesz miał pewność, że już nimi nikogo nie zbałamucą.
[/quote]No własnie tu mam dylemat. Kiedyś też tak robiłem, ale... qurcze, jakoś to niesportowo. Rozumiem że to fałsz, ale...
Ostatnio zmieniony 2018-06-21, 09:45 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wolfi

Post autor: wolfi » 2018-07-24, 00:48

Jehowi maja nie dlugo kongres na Arenie Lublin, to dla nich wielkie wydarzenie, dlatego chyba w calej Polsce roznosza teraz ulotki z zaproszeniem na to. U mnie tez byli ;p zdziwiony bylem tylko, ze nie chodzily (...)starsze osoby [Wilku uważaj co i jak piszesz o osobach starszych- każdemu należy się szacunek- Dez ] jak to zwykle bywa tylko mlody chlopak i dziewczyna dosyc ladna takze ten... xD
Mam ambiwalentne odczucia co do tych ludzi, w sumie kazdy robi co chce i nikt sie nie powinien nikomu wtracac, ale oni tak plota od rzeczy, ze az sie w glowie kreci. ;p A najgorsze jest to, ze oni to mowia na serio xd katolicy i inni tez potrafia gadac od rzeczy, ale oni przynajmniej nie probuja komus tych swoich postulatow wbijac do glowy mimowolnie.
Ostatnio zmieniony 2018-08-05, 18:26 przez Dezerter, łącznie zmieniany 4 razy.

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ