Pytania do Świadków Jehowy

ODPOWIEDZ
konik

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: konik » 2019-02-18, 18:55

Z moich osobistych kontaktow, a nawet i przyjazni z kilkoma swiadkami ... raczej wierze bardziej tym osobom z filmiku.

Ps: moglbym rowniez podac kilka przykladow z realnej rzeczywistosci o alkoholizmie w zborze swiadkow czy o konkunbinacie ..., ale po co.
Niech Bog sie zmiluje nad slabym, grzesznym czlowiekiem; i nade mna rowniez i chroni mnie, aby nie stal sie niczyim sedzia.

Pod prąd

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Pod prąd » 2019-02-18, 20:28

konik pisze: 2019-02-18, 18:55 Z moich osobistych kontaktow, a nawet i przyjazni z kilkoma swiadkami ... raczej wierze bardziej tym osobom z filmiku.

Ps: moglbym rowniez podac kilka przykladow z realnej rzeczywistosci o alkoholizmie w zborze swiadkow czy o konkunbinacie ..., ale po co.
Niech Bog sie zmiluje nad slabym, grzesznym czlowiekiem; i nade mna rowniez i chroni mnie, aby nie stal sie niczyim sedzia.
Twoja sprawa komu wierzysz.

romanjaro
Przybysz
Przybysz
Posty: 20
Rejestracja: 7 lut 2019
Been thanked: 7 times

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: romanjaro » 2019-02-18, 21:37

Pod prąd pisze: 2019-02-18, 08:18 Przeciwnicy powinni też protestować przeciw używaniu takich powszechnie akceptowanych imion, jak Jeremiasz, a nawet Jezus. Imię Jeremiasz zgodnie z oryginalną wymową hebrajską powinno brzmieć Jirmejáh lub Jirmejáhu, a Jezus należałoby zmienić na Jeszúa‛ (po hebrajsku) lub Iesoús (po grecku). Wielu badaczy Biblii, łącznie ze Świadkami Jehowy, woli więc konsekwentnie używać dobrze znanego w języku polskim imienia Jehowa oraz jego odpowiedników w innych językach.

Dla chrześcijan imię Boga ST nie ma aż takiego znaczenia. Nowy Testament nigdzie tego imienia nie wspomina, a właściwie kieruje nas na osobę Jezusa Chrystusa - to wzywanie Jego imienia i wiara w Jezusa jest dla chrześcijan drogą do zbawienia.

Nie odpowiedziałeś jednak na moje pytanie: w którym miejscu - jak twierdzą świadkowie Jehowy - Pan Jezus wymieniał to "imię" Jehowa? Wy w modlitwach często zwracacie się słowami: "Ojcze, Jehowo!" - czy mógłbyś wskazać miejsce w NT, jako wzór, gdzie Pan Jezus tak właśnie zwracał się w modlitwie do swojego Ojca?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19122
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2632 times
Been thanked: 4641 times
Kontakt:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-18, 21:46

Pod prąd pisze: 2019-02-18, 20:28
konik pisze: 2019-02-18, 18:55 Z moich osobistych kontaktow, a nawet i przyjazni z kilkoma swiadkami ... raczej wierze bardziej tym osobom z filmiku.

Ps: moglbym rowniez podac kilka przykladow z realnej rzeczywistosci o alkoholizmie w zborze swiadkow czy o konkunbinacie ..., ale po co.
Niech Bog sie zmiluje nad slabym, grzesznym czlowiekiem; i nade mna rowniez i chroni mnie, aby nie stal sie niczyim sedzia.
Twoja sprawa komu wierzysz.
Ja nie muszę wierzyć. Ja obserwowałem rozbieżność pomiędzy deklaracjami w sprawie alkoholizmu czy uczciwości bezpośrednio.
Czy uważam, jakoby ŚJ byli gorsi pod tym względem niż pozostali?
Bynajmniej. Są wśród ludzi wierzących mniej-więcej przeciętni.

Jedno co jest nieprzeciętne to to, że z uporem tworzą "legendę", całkowicie bezkrytycznie przedstawiając swoją grupę wobec "innych".

Pod prąd

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Pod prąd » 2019-02-18, 21:46

romanjaro pisze: 2019-02-18, 21:37
Pod prąd pisze: 2019-02-18, 08:18 Przeciwnicy powinni też protestować przeciw używaniu takich powszechnie akceptowanych imion, jak Jeremiasz, a nawet Jezus. Imię Jeremiasz zgodnie z oryginalną wymową hebrajską powinno brzmieć Jirmejáh lub Jirmejáhu, a Jezus należałoby zmienić na Jeszúa‛ (po hebrajsku) lub Iesoús (po grecku). Wielu badaczy Biblii, łącznie ze Świadkami Jehowy, woli więc konsekwentnie używać dobrze znanego w języku polskim imienia Jehowa oraz jego odpowiedników w innych językach.

Dla chrześcijan imię Boga ST nie ma aż takiego znaczenia. Nowy Testament nigdzie tego imienia nie wspomina, a właściwie kieruje nas na osobę Jezusa Chrystusa - to wzywanie Jego imienia i wiara w Jezusa jest dla chrześcijan drogą do zbawienia.

Nie odpowiedziałeś jednak na moje pytanie: w którym miejscu - jak twierdzą świadkowie Jehowy - Pan Jezus wymieniał to "imię" Jehowa? Wy w modlitwach często zwracacie się słowami: "Ojcze, Jehowo!" - czy mógłbyś wskazać miejsce w NT, jako wzór, gdzie Pan Jezus tak właśnie zwracał się w modlitwie do swojego Ojca?
To mnie wyprowadź z błędnej drogi i wskaż miejsce w NT , jako wzór, gdzie Pan Jezus zwraca się do swojego Ojca - Trójco Święta

konik

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: konik » 2019-02-18, 21:51

Raczej wskaz miejsce Pod prad, gdzie Bog w raju mowi do Adama I Ewy: drodzy swiadkowie jehowy?
Dobre , nieprawdaz?
Wskaz miejsce ... niezla demagogia.
Ja wiem,mgdzei Jezus mowi o Kosciele. I o falszywych prorokach.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19122
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2632 times
Been thanked: 4641 times
Kontakt:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-18, 22:05

Pod prąd pisze: 2019-02-18, 21:46 To mnie wyprowadź z błędnej drogi i wskaż miejsce w NT , jako wzór, gdzie Pan Jezus zwraca się do swojego Ojca - Trójco Święta
Dlaczego miałby tak zwracać się do Ojca?

Pod prąd

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Pod prąd » 2019-02-18, 22:11

Marek_Piotrowski pisze: 2019-02-18, 22:05
Pod prąd pisze: 2019-02-18, 21:46 To mnie wyprowadź z błędnej drogi i wskaż miejsce w NT , jako wzór, gdzie Pan Jezus zwraca się do swojego Ojca - Trójco Święta
Dlaczego miałby tak zwracać się do Ojca?
Jeżeli nie Jehowo , to jak ? Trójco Święta, albo bezimienny mój Ojcze i Bogu ?

konik

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: konik » 2019-02-18, 22:32

Ojcze. Wlasnie tak jest to w Biblii zapisane.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14996
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2957 times
Kontakt:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Dezerter » 2019-02-18, 22:33

Nie znasz Pisma, że pytasz Pod prąd?, nie wiesz, jak Jezus zwracał się lub mówił o Bogu?
Ostatnio zmieniony 2019-02-18, 22:33 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

romanjaro
Przybysz
Przybysz
Posty: 20
Rejestracja: 7 lut 2019
Been thanked: 7 times

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: romanjaro » 2019-02-19, 00:28

Pod prąd pisze: 2019-02-18, 21:46 To mnie wyprowadź z błędnej drogi i wskaż miejsce w NT , jako wzór, gdzie Pan Jezus zwraca się do swojego Ojca - Trójco Święta
To wy - świadkowie Jehowy - rozpowszechniacie i twierdzicie (czytaj wprost: kłamiecie! - że Pan Jezus modlił się i zwracał do Boga Ojca, używając nazwy "Jehowa" - i że miało to żywotne (istotne, ważne) znaczenie, z założeniem - jak rozumiem intencję - że powinno mieć i obecnie dla nas. Niestety twierdząc tak, ciężar dowodu spoczywa na was.

Pytam się więc, jakie są podstawy biblijne tej wierutnej bzdury? Tylko tyle.

Jeśli nie ma, to znowu, pytanie: czemu głosząc, staracie się wciskać ludziom taki kit? Czemu u podstaw waszego rzekomego "głoszenia ewangelii o królestwie" leży manipulacja i kłamstwa? Zastanawiałeś się kiedykolwiek - tak uczciwie - nad tym?

Poza tym, czemu tak fundamentalnej dla was nauki w kwestii imienia Bożego i forsowania nazwy "Jehowa" nie ma na kartach NT i nauce pierwszych chrześcijan? Nigdy Cię to nie zaniepokoiło? A to wy twierdzicie, że głosicie tylko to, co naucza Biblia.
Więc jak to jest?

Pod prąd

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Pod prąd » 2019-02-19, 08:04

romanjaro pisze: 2019-02-19, 00:28
Pod prąd pisze: 2019-02-18, 21:46 To mnie wyprowadź z błędnej drogi i wskaż miejsce w NT , jako wzór, gdzie Pan Jezus zwraca się do swojego Ojca - Trójco Święta
To wy - świadkowie Jehowy - rozpowszechniacie i twierdzicie (czytaj wprost: kłamiecie! - że Pan Jezus modlił się i zwracał do Boga Ojca, używając nazwy "Jehowa" - i że miało to żywotne (istotne, ważne) znaczenie, z założeniem - jak rozumiem intencję - że powinno mieć i obecnie dla nas. Niestety twierdząc tak, ciężar dowodu spoczywa na was.

Pytam się więc, jakie są podstawy biblijne tej wierutnej bzdury? Tylko tyle.

Jeśli nie ma, to znowu, pytanie: czemu głosząc, staracie się wciskać ludziom taki kit? Czemu u podstaw waszego rzekomego "głoszenia ewangelii o królestwie" leży manipulacja i kłamstwa? Zastanawiałeś się kiedykolwiek - tak uczciwie - nad tym?

Poza tym, czemu tak fundamentalnej dla was nauki w kwestii imienia Bożego i forsowania nazwy "Jehowa" nie ma na kartach NT i nauce pierwszych chrześcijan? Nigdy Cię to nie zaniepokoiło? A to wy twierdzicie, że głosicie tylko to, co naucza Biblia.
Więc jak to jest?
Trzymaj się swojej prawdy, powodzenia .

Magnolia

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Magnolia » 2019-02-19, 08:16

Pod prąd, padają konkretne pytania, uczciwość dyskusji nakazuje na nie odpowiadać, tak jak My odpowiadamy Tobie, na Twoje pytania.

konik

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: konik » 2019-02-19, 08:17

Milego dnia.
Trzymajmy sie Prawdy Bozej.
Pozdrawiam serdecznie.

I slusznie pisze Magnolia - badzmy uczciwi w dyskusji.
Ostatnio zmieniony 2019-02-19, 08:18 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.

Pod prąd

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Pod prąd » 2019-02-19, 08:21

Magnolia pisze: 2019-02-19, 08:16 Pod prąd, padają konkretne pytania, uczciwość dyskusji nakazuje na nie odpowiadać, tak jak My odpowiadamy Tobie, na Twoje pytania.
Są osoby które kierują się szczerą intencją zadając pytania, ale są i takie których celem jest ciągłe ,,szukanie dziury w całym" Pan Jezus nie na wszystkie odpowiadał pytania, czasami milczał ponieważ rozumiał intencje pytających . :)
Ostatnio zmieniony 2019-02-19, 08:22 przez Pod prąd, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”