Pytania do Świadków Jehowy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-20, 14:30

Teraz - jak większość nowych grup kiedy skończą 100 lat (co niedawno zdarzyło się ŚJ) trochę nam Świadkowie doszli do rozumu. Już nie podają dokładnych dat Armagedonu, tylko mówią enigmatycznie że niebawem. Także co do Nieba (reszta wg nich ma być na Ziemi, ale 144 000 z Bogiem w Niebie) już zmienili zdanie (oprócz jednego odłamu, który trwa przy tej nauce).
Kiedyś twierdzili że tron Boga jest w... Plejadach (Gromada gwiazdowa w gwiazdozbiorze Byka).
A wywnioskowali to z... wymiarów Wielkiej Piramidy w Egipcie! :D

„Tak cudowna zgodność przekonała go, że tym sposobem data budowy Wielkiej Piramidy może być ustaloną, ponieważ gwiazda Draconis jest symbolem grzechu i Szatana, jak Plejady są symbolem Boga i środkowym punktem wszechświata” („Przyjdź Królestwo Twoje” 1919 [ang. 1891] s. 364).

Początkowo to była tylko hipoteza "niektórych":
„Gwiazda Alcyon zatem według tej teoryi byłaby ‘północnym tronem’ w której spoczywa cały system grawitacji, ciężkości, i z którego to miejsca Wszechmocny Bóg rządzi Wszechświatem. Tutaj też możemy zanotować cudowną rzecz, że Wielka Piramida zaczęła być budowaną o północy (...) Plejady znajdowały się u szczytu tej Wielkiej Piramidy z gwiazdą Alcyon akuratnie na tej linii” (jw. s. 371);

„Północ jest w kierunku grupy Plejad, niebieskiego centrum wszechświata, przypuszczalnej siedziby boskiego cesarstwa” („Walka Armagieddonu” 1919 [ang. 1897] s. 801).

Ale potem już zyskali "pewność":
„Plejady, na północy, od dawna uważane były za centrum wszechświata, za tron Jehowy” („Nowe Stworzenie” 1919 [1904] s. 768).
„Ktoś pytał mnie niedawno: Przypuśćmy, że będziesz żył w 1925-ym roku, co wtedy będziesz czynił? Odpowiedziałem, że spodziewam się, iż do tego czasu będę w domu Plejad; lecz jeśli Opatrzność Pańska zrządzi że mam być tutaj, to będę się weselił i będę czynił ze wszystkich sił, co moje ręce znajdą do czynienia ku większej służbie Mistrza” (Strażnica 15.03 1921 s. 80 [ang. 01.11 1920 s. 334]);

„Grupa Plejad jest uważana za centrum niebiańskiego wszechświata, miejsce stolicy Jehowy, z której najwyższa władza rozporządza” (Strażnica 01.12 1923 s. 361 [ang. 01.01 1924 s. 8]);

„Następnie stanowisko Plejad w czasie dokończania Wielkiej piramidy w Egipcie – owego kamiennego świadka Bożego – jest doniosłą cechą tej wybitnej budowy. Z tych i innych powodów sądzimy, że Plejady zajmują ośrodek wszechświata, skąd wychodzą »słodkie wpływy« Wszechmogącego na Ziemię i całe uniwersum. (...) Jeżeli stolica Jehowy, podstawą której jest sprawiedliwość, znajduje się gdzieś w obrębie Plejad, to gromada ta chyba zasługuje na dość dokładne zbadanie” (Złoty Wiek 01.06 1926 s. 372).

„Położenie Plejad podczas budowy Wielkiej Piramidy – tego kamiennego świadectwa Objawień Boga, odegrało ważną rolę. Z tych i innych względów uważamy za możliwe, że Plejady są środkiem wszechświata – centrem z którego promienie Woli Boga oświetlają nieskończone przestrzenie kosmosu. (...) Jeżeli jednak tron Wszechmogącego, tron, podstawą którego jest sprawiedliwość, znajduje się gdzieś w obrębie tego gwiazdozbioru, to czyż niezależnie od wszelkich innych względów, nie zasługuje on na naszą uwagę?” (Złoty Wiek 01.01 1927 s. 217).

„Obecność Pańska była trudna do wytłumaczenia, a tem bardziej trudniejsza do czystego wyrozumienia. Wielu pracowało pod mniemaniem, że Pan Jezus musi być obecny osobiście w sąsiedztwie naszej ziemi. Takie mniemanie jest nierozsądne. Odległość w tym względzie nie może być przeszkodą dla Pana. On może przebywać w Plejadach i kierować sprawami na ziemi tak samo, jakby się na niej znajdował. My rozumiemy, że obecność Pańska poczęła się objawiać około roku 1874; że On objął Swą władzę i moc i rozpoczął panowanie w roku 1914; i że On przyszedł do Swej świątyni w roku 1918” (Strażnica 01.07 1927 s. 195 [ang. 01.06 1927 s. 163]).

„Wielki Bóg Jehowa wydał rozporządzenie zorganizowania mnóstwa niebiańskich zastępów, aby te działały jako straż honorowa towarzysząc owemu specjalnemu posłańcowi na ziemię, świadcząc o narodzeniu się Jego umiłowanego Syna. Niezawodnie, że musiała być tam wstrząsająca radość w niebie i śpiewy nieograniczonej chwały Bogu, kiedy on potężny zastęp aniołów rozpoczął swą podróż na ziemię. Być może, że zachodziła potrzeba kilku dni do odbycia tej podróży z Plejadów na ziemię; a kiedy owi posłańcy postępowali tak w swej podróży, to na ziemi naonczas przygotowywała się scena do odegrania” („Wyzwolenie” 1929 [ang. 1926] s. 120).

Oczywiście, gdy Strażnica wycofała się z Tronu Boga w Plejadach, postąpiła tak jak w przypadku fałszywych proroctw Armagedonu, tj. przypisała wszystkie swoje dawne nauki "prywatnym mniemaniom" niektórych wyznawców ;)
„Są ludzie, którzy tym konstelacjom gwiezdnym czyli gwiazdozbiorom przypisują jakieś szczególne własności i na tej podstawie przedstawiają swoje prywatne komentarze do Joba 38:31, 32, które ich słuchaczy wprawiają w zdumienie. Ich poglądy nie zawsze są zdrowe ze stanowiska astronomii, a z biblijnego punktu widzenia są pozbawione wszelkiej podstawy. (...) Zauważając ubocznie, Plejad nie można już uważać za centrum wszechświata, i byłoby niemądre, gdybyśmy chcieli tron Boży ustalać w jakimś szczególnym miejscu uniwersum. Gdybyśmy musieli przyjąć Plejady za siedzibę jego tronu, to moglibyśmy w sposób niesłuszny na ten gwiazdozbiór zapatrywać się ze szczególną czcią” (Strażnica Nr 14, 1956 s. 19 [ang. 15.11 1953 s. 703]).

Więcej na: http://bednarski.apologetyka.info/trojc ... ny,576.htm

Dziś te opowieści o Plejadach i o Piramidzie Egipskiej jako "Ewangelii w kamieniu" kultywuje już tylko odłam Świadków o nazwie "Świecki Misyjny Ruch Epifania".

Pod prąd

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Pod prąd » 2019-02-20, 14:46

Przecież Twój kościół straszył ludzi ogniem piekielnym stulecia, od niedawna zmienił interpretację tej odrażającej nauki która zniesławiała Boga. ,,Przygadał kocioł garnkowi "
Ostatnio zmieniony 2019-02-20, 14:48 przez Pod prąd, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-20, 14:52

Pod prąd pisze: 2019-02-20, 14:46 Przecież Twój kościół straszył ludzi ogniem piekielnym stulecia, od niedawna zmienił interpretację tej odrażającej nauki która zniesławiała Boga. ,,Przygadał kocioł garnkowi "
Jakoś nie podałeś źródła. W przeciwieństwie do mnie.
Nadto twierdziłeś, że ŚJ nie smolą ;)
Ostatnio zmieniony 2019-02-20, 14:52 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Pod prąd

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Pod prąd » 2019-02-20, 16:00

Marek_Piotrowski pisze: 2019-02-20, 14:52
Pod prąd pisze: 2019-02-20, 14:46 Przecież Twój kościół straszył ludzi ogniem piekielnym stulecia, od niedawna zmienił interpretację tej odrażającej nauki która zniesławiała Boga. ,,Przygadał kocioł garnkowi "
Jakoś nie podałeś źródła. W przeciwieństwie do mnie.
Nadto twierdziłeś, że ŚJ nie smolą ;)
Wiesz dlaczego KRK zmienił definicję piekła ? Ponieważ straszenie piekłem na nic się nie zdało, a ludzie myślący zaczęli niepoważnie traktować tą bajeczkę.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Andej » 2019-02-20, 17:38

Dlaczego ŚJ boją się odpowiadać na pytania? Dlaczego boją się udowadniać swoje racje cytatami?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konik

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: konik » 2019-02-20, 22:31

Trzymaj sie swiadku Jehowy tematu, a unikaj oszcerczych zarzutow. Bo i takie beda polkiczone na sadzie Bozym. Nie oskarzaj bezpodstawnie. bedziesz z tego rozliczony ( kazdy bedzie rozliczony ).

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-20, 22:33


konik

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: konik » 2019-02-20, 23:05

Dobre linki. Polecam.

Pod prąd

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Pod prąd » 2019-02-21, 08:24

konik pisze: 2019-02-20, 22:31 Trzymaj sie swiadku Jehowy tematu, a unikaj oszcerczych zarzutow. Bo i takie beda polkiczone na sadzie Bozym. Nie oskarzaj bezpodstawnie. bedziesz z tego rozliczony ( kazdy bedzie rozliczony ).
Oszczerstwa a fakty to różnica .


Pogromy całych miast południowej Francji, tysiące stosów płonących od Portugalii po Polskę, noc świętego Bartłomieja, śmierć zakonu templariuszy, wojny husyckie, eksterminacja Indian, rzezie w Azji i w Ameryce, wreszcie kary wymierzane z całą surowością najwierniejszym nawet sługom Kościoła – oto formy i metody szerzenia dobrej nowiny.

Książka - Zbrodnie w imieniu Chrystusa


Czy to są oszczerstwa czy prawda historyczna ?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Andej » 2019-02-21, 08:45

Pod prąd pisze: 2019-02-21, 08:24 ... Pogromy całych miast południowej Francji, tysiące stosów płonących od Portugalii po Polskę, noc świętego Bartłomieja, śmierć zakonu templariuszy, wojny husyckie, eksterminacja Indian, rzezie w Azji i w Ameryce, wreszcie kary wymierzane z całą surowością najwierniejszym nawet sługom Kościoła – oto formy i metody szerzenia dobrej nowiny. ...
Podaj przykłady z terenu
polskiej
jurysdykcji. Tylko i wyłącznie. I nie mydl oczu działaniami protestantów.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Pod prąd

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Pod prąd » 2019-02-21, 08:55

Andej pisze: 2019-02-21, 08:45
Pod prąd pisze: 2019-02-21, 08:24 ... Pogromy całych miast południowej Francji, tysiące stosów płonących od Portugalii po Polskę, noc świętego Bartłomieja, śmierć zakonu templariuszy, wojny husyckie, eksterminacja Indian, rzezie w Azji i w Ameryce, wreszcie kary wymierzane z całą surowością najwierniejszym nawet sługom Kościoła – oto formy i metody szerzenia dobrej nowiny. ...
Podaj przykłady z terenu
polskiej
jurysdykcji. Tylko i wyłącznie. I nie mydl oczu działaniami protestantów.
W taki sposób kościół ewangelizował , żenada i tragedia !

Najlepiej spychać winę na braci protestantów.

W książce Czarne karty Kościoła - napisaną przez Vittorio Messoriego też mydli się oczy działaniami protestantów ?
Ostatnio zmieniony 2019-02-21, 09:03 przez Pod prąd, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-21, 09:58

Jak zwykle Świadek Jehowy przyciśnięty, zmienia temat.
Nikt (no, może poza Świadkami Jehowy ;) )nie twierdzi, że chrześcijanie są bezgrzeszni. Wśród uczniów, formowanych osobiście przez Jezusa, jeden zdradził, jeden się wyparł a reszta (prócz Jana) uciekła.

Ciekawsze, że nasz ŚJ strzela sobie do własnej bramki: odwołując się do grzechów Koscioła (i pomijając to co dobre...) i odcinając sie od Niego, jednocześnie potwierdza, ze nie było Świadków Jehowy w czasach o których pisze.
Ergo: są nowinką wymyśloną później, coć prorokowaną przez Pismo:
2Tm 4:3 bt5 "Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli nauczycieli."

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Andej » 2019-02-21, 11:14

Pod prąd pisze: 2019-02-21, 08:55... żenada ...
Tak, żenadą jest kolejna ucieczka. Świadczy o totalnym braku wiedzy. I ograniczeniu się do "źródeł" walczących z Kościołem.

A ja prosiłem tylko o obiektywne dane.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Magnolia » 2019-02-21, 13:13

Pod prąd pisze: 2019-02-19, 12:57
Marek_Piotrowski pisze: 2019-02-19, 12:48 No właśnie - swoje. A raczej "Ciała Kierowniczego".
Z którym całkowicie się zgadzam.
A te Słowa w Biblii Cię nie martwią, wobec powyższej deklaracji, że całkowicie się zgadzasz z Ciałem kierowniczym?
Jr 17, 5-6
To mówi Pan:
«Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku
i który w ciele upatruje swą siłę,
a od Pana odwraca swe serce.
Jest on podobny do dzikiego krzaka na stepie,
nie dostrzega, gdy przychodzi szczęście:
wybiera miejsca spalone na pustyni,
ziemię słoną i bezludną.

Dalej wers 13
Wszyscy, którzy Cię opuszczają, będą zawstydzeni.
Ci, którzy oddalają się od Ciebie, będą zapisani na ziemi,
bo opuścili źródło żywej wody, <Pana>

Czy warto więc ślepo ufać Ciału Kierowniczemu, skoro sprowadza to na człowieka przekleństwo?
albo:
1 Kor 7, 23 Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci. Nie bądźcie więc niewolnikami ludzi

Nie słuchaj mnie, ani innych ludzi, ale sam weź do ręki Pismo św (nieprzekłamaną przez Śj wersję) i czytaj, wyciągaj wnioski. Myśl samodzielnie, a nie słuchaj kogoś , kto Ci mówi co masz myśleć, czytać i robić.
przeczytaj Rz 10, 9 Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie albo Rz 14, 7 Nikt zaś z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie: 8 jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc i w śmierci należymy do Pana. 9 Po to bowiem Chrystus umarł i powrócił do życia, by zapanować tak nad umarłymi, jak nad żywymi, zobacz u siebie w PNŚ różnice, przekłamania. Wyciągaj wnioski, czy nie manipuluje się Słowem Bożym, czy nie manipuluje się ludźmi, czy mówi się u was Prawdę? Myśl!

Dz 2, 36 Niech więc cały dom Izraela wie z niewzruszoną pewnością, że tego Jezusa, którego wyście ukrzyżowali, uczynił Bóg i Panem, i Mesjaszem»
Albo dalej: Dz 16, 30-13
«Panowie, co mam czynić, aby się zbawić?» 31 «Uwierz w Pana Jezusa - odpowiedzieli mu - a zbawisz siebie i swój dom»
J 10, 9
Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony -
J 4, 25-26
Rzekła do Niego kobieta: «Wiem, że przyjdzie Mesjasz, zwany Chrystusem. A kiedy On przyjdzie, objawi nam wszystko». Powiedział do niej Jezus: «Jestem nim Ja, który z tobą mówię».

Sprawdzaj różne przekłady Biblii, módl się o Ducha św. O zrozumienie tej Prawdy, bo tylko Prawda CIe wyzwoli.
J 8, 30-32
Jeżeli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli»

Magnolia

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Magnolia » 2019-02-21, 14:45

Do rozważenia dla ŚJ, ludzie mówią swoje wrażenia po wyjściu z organizacji.



Smutne te owoce przynosi ta organizacja...rozłam rodzin... rodzice nie rozmawiają z dziećmi, które zostały wykluczone... stosuje się szantaż emocjonalny.. "jak wrócicie to będziemy znowu rozmawiać"...
Nie do pomyślenia...

Oglądam te filmy od kilku dni, wiele i wszyscy byli Śj mówią to samo! Przerażające.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”