Pytania do Świadków Jehowy

ODPOWIEDZ
enosz

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: enosz » 2017-02-16, 19:43

Jordan pisał
Enoszu, oczywiście nie uznajesz, że Jezus jest Bogiem [z dużej litery], ale jak Ci się wydaje: kogo widział Izajasz, gdy Jan tak to zapisał:
Joh 12:37-43 bw
(37) A chociaż tyle cudów dokonał wobec nich, nie wierzyli w niego,
(38) aby się wypełniło słowo proroka Izajasza, jakie wypowiedział: Panie, któż uwierzył wieści naszej, a komu objawiło się ramię Pana?
(39) Dlatego nie mogli uwierzyć, że znowu rzekł Izajasz:
(40) Zaślepił oczy ich i zatwardził serce ich, aby nie widzieli oczami swymi i nie rozumieli sercem swym, i żeby się nie nawrócili, i żebym ich nie uzdrowił.
(41) To powiedział Izajasz, gdyż ujrzał chwałę jego i mówił o nim.
(42) Mimo to jednak wielu członków Rady uwierzyło w niego, ale gwoli faryzeuszów nie wyznawali swej wiary, żeby nie zostali wyłączeni z synagogi;
(43) umiłowali bowiem bardziej chwałę ludzką niż chwałę Bożą.

Możesz rozwinąć zdanie: To powiedział Izajasz, gdyż ujrzał chwałę jego i mówił o nim.[J 12,41]
Do jakiego wydarzenia Jan nawiązuje? I kto to jest TEN, o którym prorok mówił, widząc chwałę JEGO?
:) no no! Jordan! Robisz na mnie wrażenie:)
Do jakiego wydarzenia Jan nawiązuje? O tym Jan pisze w 37 i 38 wersecie które zacytowałeś. Zatem do tego jak Pan Jezus dokonał wielu cudów a Żydzi w niego nie uwierzyli.
TEN o którym prorok mówi widząc jego chwałę to Jezus w swojej przedludzkiej bycie. Przy czym należy wziąć pod uwagę to że w wersecie 38 Jan przytacza w słowach Izajasza "a komu objawiło się ramię Pana? [Jehowy]" ramieniem Jehowy zawsze był i jest jego umiłowany Sym Jezus Chrystus. Dlaczego tak można powiedzieć? Ponieważ Pan Jezus jest wykonawcą woli Boga Ojca Jehowy czyli jego prawą ręką, ramieniem w działaniu
Jana 5:. 36?Ale ja mam świadectwo większe niż Janowe, bo już same dzieła, które mój Ojciec wyznaczył mi do wykonania, właśnie te dzieła, które czynię, świadczą o mnie, że wysłał mnie Ojciec
Jana 10:37?Jeżeli nie wykonuję czynów mego Ojca, nie wierzcie mi. 38?Ale jeśli je wykonuję, to choćbyście nawet nie wierzyli mnie, wierzcie czynom, abyście poznali i już wiedzieli, że Ojciec jest w jedności ze mną, a ja w jedności z Ojcem?.

Trzeba też wziąć pod uwagę to że chwałą Ojca jest jego Syn. Zapewne ty również jesteś chwałą swojego Ojca bo postępując zgodnie z wolą swego Ojca będąc mu posłuszny sprawiasz mu radość i twój ojciec przy każdej sposobności chwali się tobą mówiąc " oto mój syn chwała moja i duma, jest kimś, jest najlepszy na świecie!"

Jehowa Bóg tak właśnie mówił o swoim Synu Jezusie;
Mat 3:. 17?Oto też rozległ się głos z niebios, mówiący: ?To jest mój Syn, umiłowany, którego darzę uznaniem?.

Mat:17?W sześć dni później Jezus zabrał Piotra i Jakuba, i Jana, jego brata, i zaprowadził ich samych na wyniosłą górę. 2?I został na ich oczach przemieniony, i oblicze jego zajaśniało jak słońce, a jego szaty wierzchnie stały się błyszczące jak światło. 3?I oto ukazali się im Mojżesz i Eliasz, którzy z nim rozmawiali. 4?Na to Piotr rzekł do Jezusa: ?Panie, to wspaniale, że tu jesteśmy. Jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla ciebie i jeden dla Mojżesza, i jeden dla Eliasza?. 5?Gdy on jeszcze mówił, oto ocienił ich jasny obłok i oto głos z obłoku powiedział: ?To jest mój Syn, umiłowany, którego darzę uznaniem; jego słuchajcie?. ,


Poza tym ty nadal nie rozumiesz jaki wagi argument w odniesieniu do Boga Jezusa postawiłem. Ty nie chodzi co można wydedukować z np. podanego przez ciebie wersetu. Postawiłem tezę że w Biblii nie ma takiej nauko Pana Jezusa i apostołów o Bogu Jezusie czy o np. Trójcy świętej. To że ty poprzez interpretację widzisz w Biblii dowód na poparcie pewnej nauki nie jest dowodem istnienia takowej. Ta nauka o Bogu Jezusie owszem jest ale w nauczaniu chrześcijaństwa nie w Biblii. I to jest dziwne bo jak wspomniałem są w Biblii tak prozaiczne nauki jak jakiej długości włosy powinni mieć uczniowie Jezusa

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-02-17, 00:09

Postawiłem tezę że w Biblii nie ma takiej nauko Pana Jezusa i apostołów o Bogu Jezusie czy o np. Trójcy świętej
Widzę Enoszu, że kontynuujesz znaną mi z wcześniejszych z Tobą kontaktów strategię - wpadasz na forum, wypisujesz coś kontrowersyjnego, jak odpowiedzi są dla Ciebie niewygodne to czekasz tydzień lub kilka - a potem odpowiadasz na ostatni post lub dwa (co jest dużo łatwiejsze) ;-)

Przypominam, że w tym wątku nie odniosłeś się do dowodów na temat tego że Jezus jest Bogiem zawartych w postach:
http://zchrystusem.pl/viewtopic.php?p=8223#p8223
http://zchrystusem.pl/viewtopic.php?p=8224#p8224
http://zchrystusem.pl/viewtopic.php?p=8225#p8225
Oraz do dowodów o tym, że Duch Świety jest Bogiem.
http://zchrystusem.pl/viewtopic.php?p=8428#p8428

enosz

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: enosz » 2017-02-17, 18:33

Marek_Piotrowski pisze:
Postawiłem tezę że w Biblii nie ma takiej nauko Pana Jezusa i apostołów o Bogu Jezusie czy o np. Trójcy świętej
Widzę Enoszu, że kontynuujesz znaną mi z wcześniejszych z Tobą kontaktów strategię - wpadasz na forum, wypisujesz coś kontrowersyjnego, jak odpowiedzi są dla Ciebie niewygodne to czekasz tydzień lub kilka - a potem odpowiadasz na ostatni post lub dwa (co jest dużo łatwiejsze) ;-)
? prorok jakiś czy któś?:)
Przypominam, że w tym wątku nie odniosłeś się do dowodów na temat tego że Jezus jest Bogiem zawartych w postach:
http://zchrystusem.pl/viewtopic.php?p=8223#p8223
http://zchrystusem.pl/viewtopic.php?p=8224#p8224
http://zchrystusem.pl/viewtopic.php?p=8225#p8225
Oraz do dowodów o tym, że Duch Świety jest Bogiem.
http://zchrystusem.pl/viewtopic.php?p=8428#p8428
już ze dwa razy wyjaśniałem na jakich zasadach będę prowadził rozmowę na forum. Widać " jad nienawiści zalewa ci oczęta" bo jakoś nie docierają do twojego rozumu te wyjaśnienia. No cóż dla ciebie powtórzę jeszcze raz choć to w rzeczy samej uwłacza twojej godności. Inteligentnemu człowiekowi wystarczy powiedzieć raz. Ewentualnie raz powtórzyć bo każdy ma prawo coś przeoczyć. Ale powtarzanie kolejny raz wskazuje że coś z klientem jest nie tak :-D zatem 1. Ja nie obiecywałem że się będę odnosił do każdego postu jaki się pojawi w tym temacie tylko obiecywałem że będę odpowiadał na pytania których ty raczej nie zadajesz. 2. obiecywałem że nie będę prowadził "wojenek" na to kto ma rację, więc twoje "dowody" w rzeczy samej już cię z takiej rozmowy wykluczają bo mają tylko i wyłącznie charakter ofensywny, zaczepny do prowadzenie "wojny" na to kto ma rację. 3. obiecałem że nie będę "mielił słomy" a to co ty prezentujesz jako -pożal się Boże- dowody już nie raz dyskutowaliśmy więc trzeba mieć na prawdę nie poklei w głowie żeby kolejny raz tracić czas na na pisanie tego samego co już raz tobie napisałem. Chyba...? że tobie nie chodzi o otrzymanie ode mnie odpowiedzi tylko powodem prezentowania tych - pożal się Boże- dowodów jest własna pycha i próżność wątpliwej chwały. Bo pragniesz na tym forum zabłysnąć przed użytkownikami jaki to ty jesteś otrzaskany 4. zaznaczyłem że rozmawiać będę tylko jeśli użytkownicy wykażą się prawdziwie chrześcijańską postawą. Ty jak na razie prezentujesz rynsztokową postawę charakteryzującą się arogancja, butą, szyderstwem, drwiną, kpiną, cynizmem, itp. Zatem nie licz na to że podejmę z tobą jakąkolwiek rozmowę...:)Mareczku:)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-02-17, 19:14

Aha. Czyli - skracając tę elokwentną i wprost "zionącą miłością" wypowiedź - będziesz (tak jak to czyniłeś na innych forach) od czasu do czasu wpadał, rzucał jakiś fragment "świadkowej" propagandy, a na niewygodne posty nie odpowiadał.

Swoją drogą, mamy okazję obserwować klasyczne dla "Świadków" postępowanie - najpierw jest słodziutko, sama miłość - a jak padną konkrety demolujące "świadkowe" tezy - włącza się tzw. "tryb chamstwa' .
Oczywiście, zalanie niewygodnego adwersarza błotem, nie przeszkodziło Enoszowi oskarżyć tego, którego nim oblewa o "niechrześcijańską postawę" i inne pyszności ;-)

I pomyśleć, że wszytko to dlatego, że upomniałem się o ustosunkowanie do bardzo konkretnych, biblijnych argumentów na temat, na który dyskutujemy...
Widać te cytaty z Pisma są baaardzo niewygodne...

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-02-19, 22:35

Właśnie dostałem ciekawe opracowanie Piotra Andryszczaka na temat Wielkiej Piramidy w Egipcie jako "Świadka i proroka" (był to niegdyś temat nauczania Świadków Jehowy). Warto zajrzeć, bo temat ładnie pokazuje jak ŚJ raz coś ogłaszają jako pewną naukę, by potem chyłkiem się wycofywać.
No i jest to swoista ciekawostka z epoki :)
Opracowanie jest tu http://piotrandryszczak.pl/kupa-kamieni ... ehowy.html

enosz

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: enosz » 2018-12-11, 13:34

Marek_Piotrowski pisze: 2017-02-17, 19:14 Aha. Czyli - skracając tę elokwentną i wprost "zionącą miłością" wypowiedź - będziesz (tak jak to czyniłeś na innych forach) od czasu do czasu wpadał, rzucał jakiś fragment "świadkowej" propagandy, a na niewygodne posty nie odpowiadał.

Swoją drogą, mamy okazję obserwować klasyczne dla "Świadków" postępowanie - najpierw jest słodziutko, sama miłość - a jak padną konkrety demolujące "świadkowe" tezy - włącza się tzw. "tryb chamstwa' .
Oczywiście, zalanie niewygodnego adwersarza błotem, nie przeszkodziło Enoszowi oskarżyć tego, którego nim oblewa o "niechrześcijańską postawę" i inne pyszności ;-)

I pomyśleć, że wszytko to dlatego, że upomniałem się o ustosunkowanie do bardzo konkretnych, biblijnych argumentów na temat, na który dyskutujemy...
Widać te cytaty z Pisma są baaardzo niewygodne...
Dziś mam trochę czasu zachorowało mi się i leżę;)
to nie są niewygodne cytaty z Biblii tylko nic nie wnoszące do tematu. Prezentujesz tymi cytatami nauki ludzkie tak zwane wywnioskowane z Biblii tj na podstawie wybranych fragmentów wyciągasz wnioski którymi chcesz poprzeć tezę o tym że Jezus jest Bogiem najwyższym. Ale to są tylko wnioski nie nauki. W tym temacie zawsze proszę o prostą odpowiedź. Proszę pokazać gdzie w nauczaniu Jezusa lub apostołów jest nauka o tym że Jezusa jest Bogiem lub nauka o trójcy? I w tym momencie kończy się dyskusja

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-12-11, 13:59

Nadal się nie odniosłeś do odpowiedzi, które otrzymałeś.
viewtopic.php?p=8833#p8833
To po co Ci mam jeszcze coś pisać?
Ostatnio zmieniony 2018-12-11, 14:00 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

enosz

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: enosz » 2018-12-22, 10:53

Marek_Piotrowski pisze: 2018-12-11, 13:59 Nadal się nie odniosłeś do odpowiedzi, które otrzymałeś.
viewtopic.php?p=8833#p8833
To po co Ci mam jeszcze coś pisać?
Widzę ze uparcie nie rozumiesz o co pytam. Ty mi prezentujesz fragmenty z Biblii które dla ciebie są dowodami na to że Jezus jest Bogiem najwyższym. Ale to są "dowody" tylko dla ciebie. A ja nie pytam gdzie w Biblii znajdują się fragmenty tekstów Pana Jezusa lub apostołów z których można wywnioskować że Jezus jest Bogiem. Moje pytanie jest bardzo konkretne. Gdzie w nauczaniu Jezusa lub apostołów jest taka nauka że Jezus jest Bogiem. Jeszcze raz to podkreślę; nie to co twoim zdaniem dowodzi że Jezus jest Bogiem tylko konkretna nauka Jezusa lub apostołów. Zważywszy na fakt że np. apostoł Paweł przekazał nam tak prozaiczne nauki jak to jak chrześcijanin ma się ubierać, jakiej długości ma mieć włosy to o ileż bardziej w nauczaniu apostołów lub Jezusa powinna być tak fundamentalna i wręcz gigantyczna nauka ja to że Jezus jest Bogiem? To chyba logiczny wniosek, jak myślisz?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-12-22, 13:03

Wypchaj się. Dostałeś dowody na bóstwo Chrystusa (i nie na zasadzie "wnioskowania" - tam są teksty mówiące o tym explicite, więc nie ściemniaj po jehowicku), zamiast się odnieść poprzestajesz na tym, że Cię nie przekonują. I OK, jak Biblia CIę nie przekonuje, to trudno, ale dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu.
Nie widzę powodów by stosować się do jakichś dodatkowych warunków jakie stawiasz (choć łatwo je spełnić - choćby J 20:28 czy 1 j 5,20), ale i tak nie ma sensu, bo nawet jesli apostoło Jan pisze o Chrystusie "On jest prawdziwym Bogiem" to Ty i tak napiszesz albo że mówi o kimś innym, albo zmienisz znaczenie słowa "Bóg").
Napisz od razu, że nie wierzysz w Bóstwo Jezusa i Słowo Boże nie jest tego w sprawie zmienić.

enosz

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: enosz » 2018-12-23, 10:22

Marek_Piotrowski pisze: 2018-12-22, 13:03 Wypchaj się. Dostałeś dowody na bóstwo Chrystusa (i nie na zasadzie "wnioskowania" - tam są teksty mówiące o tym explicite, więc nie ściemniaj po jehowicku), zamiast się odnieść poprzestajesz na tym, że Cię nie przekonują. I OK, jak Biblia CIę nie przekonuje, to trudno, ale dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu.
Nie widzę powodów by stosować się do jakichś dodatkowych warunków jakie stawiasz (choć łatwo je spełnić - choćby J 20:28 czy 1 j 5,20), ale i tak nie ma sensu, bo nawet jesli apostoło Jan pisze o Chrystusie "On jest prawdziwym Bogiem" to Ty i tak napiszesz albo że mówi o kimś innym, albo zmienisz znaczenie słowa "Bóg").
Napisz od razu, że nie wierzysz w Bóstwo Jezusa i Słowo Boże nie jest tego w sprawie zmienić.
Nie denerwuj się. Ja rozumiem że ty przedstawiłeś dowody na to że Jezus jest Bogiem najwyższym, ale to są dowody w kontekście dogmatów KrK. I jeśli chcesz przez to powiedzieć że w rozumieniu KrK na podstawie dowodów które zaprezentowałeś Katolicy wierzą w to że Jezus Jest Bogiem najwyższym to w porządku. Ja to uznaję i szanuję waszą wiarę. Ale jest to nauka KrK nie nauka Jezusa czy apostołów. I z naukami KrK można dyskutować ponieważ są to nauki ludzkie czyli względne w odniesieniu do nauk Jezusa i apostołów które są bezwzględnie i z tymi się nie dyskutuje tylko się je przyjmuje lub odrzuca. Podobnie my wiele spraw z Biblii rozumiemy inaczej jak inne denominacje, ale zawszy podkreślamy że to jest nasze rozumienie, nasza nauka z którą można się zgodzić lub nie. Można dyskutować. Oczekujemy przy tym zrozumienia i szacunku takiego jaki okazujemy wam.

inquisitio
Bywalec
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 24 wrz 2016
Has thanked: 14 times
Been thanked: 58 times

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: inquisitio » 2018-12-23, 11:19

Enoszu,kto jest ,,właścicielem" Pisma Świętego? W jakim środowisku powstało ?
Serviam

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-12-23, 11:21

Ściemniania ciąg dalszy, Udowodniłem na podstawie Pisma że Jezus jest Bogiem - tyle jest w tej sprawie do powiedzenia.
Twoja rozpaczliwa próba rozmycia zagadnienia ("w kontekście dogmatów itd") nieprzypadkowo nie odwołuje się do tych fragmentów - nie dyskutujesz z nimi, nie usiłujesz ich omówić, ponieważ robisz wszystko, by o nich zapomniano lub je zlekceważono.
Jeśli chcesz je zanegować - proszę, ale KONKRETNIE, omawiając te fragmenty, a nie przez wypowiedzi nie mające nic wspólnego z Pismem.

Dyskutuj z tym fragmentami, albo nie. Ale nie ściemniaj.

enosz

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: enosz » 2019-01-27, 19:11

inquisitio pisze: 2018-12-23, 11:19 Enoszu,kto jest ,,właścicielem" Pisma Świętego? W jakim środowisku powstało ?
Właścicielem? Nie wiem do czego zmierzasz. Z różnych punktów widzenia można dać różne odpowiedzi.Musiałbyś sprecyzować pytanie. Ważne jest- moim zdaniem- kto jest autorem Pisma Świętego. I tu jest odpowiedź jednoznaczna Bóg Ojciec Jehowa

Dodano po 20 minutach 6 sekundach:
Marek napisał

Ściemniania ciąg dalszy, Udowodniłem na podstawie Pisma że Jezus jest Bogiem - tyle jest w tej sprawie do powiedzenia. 
Twoja rozpaczliwa próba rozmycia zagadnienia ("w kontekście dogmatów itd") nieprzypadkowo nie odwołuje się do tych fragmentów - nie dyskutujesz z nimi, nie usiłujesz ich omówić, ponieważ robisz wszystko, by o nich zapomniano lub je zlekceważono.
Jeśli chcesz je zanegować - proszę, ale KONKRETNIE, omawiając te fragmenty, a nie przez wypowiedzi nie mające nic wspólnego z Pismem.

Dyskutuj z tym fragmentami, albo nie. Ale nie ściemniaj.

Marku, Marku! Uwłaczasz swojej godności udając że nie rozumiesz iż twoje dowody są wyinterpretowane z wyrwanych z kontekstu zdań które przy dobrej woli można uznać za sugestię na poparcie tezy iż Jezus Jest Bogiem. Ale to nie są dowody. Dowody to fakty, a faktów na to iż Jezusa jest Bogiem najwyższym w nauczaniu Jezusa i apostołów nie ma. To co prezentujesz to sugestie z których trzeba sobie wyinterpretować taką naukę. Chyba że nie rozumiesz definicji "nauczania". To co ty zaprezentowałeś owszem można uznać za nauczanie ale tylko ludzi, duchowieństwa tego chrześcijaństwa. Każdy ma prawo do własnej interpretacji i głoszenia że tak właśnie w to wierzę. Ale twierdzenia że w Biblii jest taka nauka to już manipulacja i nadużycie. A jeśli chcesz żebym się odniósł do twoich argumentów to proszę bardzo pod jednym warunkiem gdy przyznasz że argumenty te dowodzą nauki twojego kościoła w to że Pan Jezus jest Bogiem najwyższym, a nie że tak naucza Biblia. i Wówczas możemy dyskutować o zasadności lub jej braku w nauczaniu KrK
ps może jesteś tak mocny że mnie twoja augmentacja powali mnie na kolana.

Dodano po 40 sekundach:
enosz pisze: 2019-01-27, 19:04
inquisitio pisze: 2018-12-23, 11:19 Enoszu,kto jest ,,właścicielem" Pisma Świętego? W jakim środowisku powstało ?
Właścicielem? Nie wiem do czego zmierzasz. Z różnych punktów widzenia można dać różne odpowiedzi.Musiałbyś sprecyzować pytanie. Ważne jest- moim zdaniem- kto jest autorem Pisma Świętego. I tu jest odpowiedź jednoznaczna Bóg Ojciec Jehowa

Dodano po 20 minutach 6 sekundach:
Marek napisał
Ściemniania ciąg dalszy, Udowodniłem na podstawie Pisma że Jezus jest Bogiem - tyle jest w tej sprawie do powiedzenia. 
Twoja rozpaczliwa próba rozmycia zagadnienia ("w kontekście dogmatów itd") nieprzypadkowo nie odwołuje się do tych fragmentów - nie dyskutujesz z nimi, nie usiłujesz ich omówić, ponieważ robisz wszystko, by o nich zapomniano lub je zlekceważono.
Jeśli chcesz je zanegować - proszę, ale KONKRETNIE, omawiając te fragmenty, a nie przez wypowiedzi nie mające nic wspólnego z Pismem.

Dyskutuj z tym fragmentami, albo nie. Ale nie ściemniaj.
Marku, Marku! Uwłaczasz swojej godności udając że nie rozumiesz iż twoje dowody są wyinterpretowane z wyrwanych z kontekstu zdań które przy dobrej woli można uznać za sugestię na poparcie tezy iż Jezus Jest Bogiem. Ale to nie są dowody. Dowody to fakty, a faktów na to iż Jezusa jest Bogiem najwyższym w nauczaniu Jezusa i apostołów nie ma. To co prezentujesz to sugestie z których trzeba sobie wyinterpretować taką naukę. Chyba że nie rozumiesz definicji "nauczania". To co ty zaprezentowałeś owszem można uznać za nauczanie ale tylko ludzi, duchowieństwa tego chrześcijaństwa. Każdy ma prawo do własnej interpretacji i głoszenia że tak właśnie w to wierzę. Ale twierdzenia że w Biblii jest taka nauka to już manipulacja i nadużycie. A jeśli chcesz żebym się odniósł do twoich argumentów to proszę bardzo pod jednym warunkiem gdy przyznasz że argumenty te dowodzą nauki twojego kościoła w to że Pan Jezus jest Bogiem najwyższym, a nie że tak naucza Biblia. i Wówczas możemy dyskutować o zasadności lub jej braku w nauczaniu KrK
ps może jesteś tak mocny że mnie twoja augmentacja powali mnie na kolana.
Dodano po 44 sekundach:
enosz pisze: 2019-01-27, 19:05
inquisitio pisze: 2018-12-23, 11:19 Enoszu,kto jest ,,właścicielem" Pisma Świętego? W jakim środowisku powstało ?
Właścicielem? Nie wiem do czego zmierzasz. Z różnych punktów widzenia można dać różne odpowiedzi.Musiałbyś sprecyzować pytanie. Ważne jest- moim zdaniem- kto jest autorem Pisma Świętego. I tu jest odpowiedź jednoznaczna Bóg Ojciec Jehowa

Dodano po 20 minutach 6 sekundach:
Marek napisał
Ściemniania ciąg dalszy, Udowodniłem na podstawie Pisma że Jezus jest Bogiem - tyle jest w tej sprawie do powiedzenia. 
Twoja rozpaczliwa próba rozmycia zagadnienia ("w kontekście dogmatów itd") nieprzypadkowo nie odwołuje się do tych fragmentów - nie dyskutujesz z nimi, nie usiłujesz ich omówić, ponieważ robisz wszystko, by o nich zapomniano lub je zlekceważono.
Jeśli chcesz je zanegować - proszę, ale KONKRETNIE, omawiając te fragmenty, a nie przez wypowiedzi nie mające nic wspólnego z Pismem.

Dyskutuj z tym fragmentami, albo nie. Ale nie ściemniaj.
Marku, Marku! Uwłaczasz swojej godności udając że nie rozumiesz iż twoje dowody są wyinterpretowane z wyrwanych z kontekstu zdań które przy dobrej woli można uznać za sugestię na poparcie tezy iż Jezus Jest Bogiem. Ale to nie są dowody. Dowody to fakty, a faktów na to iż Jezusa jest Bogiem najwyższym w nauczaniu Jezusa i apostołów nie ma. To co prezentujesz to sugestie z których trzeba sobie wyinterpretować taką naukę. Chyba że nie rozumiesz definicji "nauczania". To co ty zaprezentowałeś owszem można uznać za nauczanie ale tylko ludzi, duchowieństwa tego chrześcijaństwa. Każdy ma prawo do własnej interpretacji i głoszenia że tak właśnie w to wierzę. Ale twierdzenia że w Biblii jest taka nauka to już manipulacja i nadużycie. A jeśli chcesz żebym się odniósł do twoich argumentów to proszę bardzo pod jednym warunkiem gdy przyznasz że argumenty te dowodzą nauki twojego kościoła w to że Pan Jezus jest Bogiem najwyższym, a nie że tak naucza Biblia. i Wówczas możemy dyskutować o zasadności lub jej braku w nauczaniu KrK
ps może jesteś tak mocny że mnie twoja augmentacja powali mnie na kolana.

Dodano po 40 sekundach:
enosz pisze: 2019-01-27, 19:04
inquisitio pisze: 2018-12-23, 11:19 Enoszu,kto jest ,,właścicielem" Pisma Świętego? W jakim środowisku powstało ?
Właścicielem? Nie wiem do czego zmierzasz. Z różnych punktów widzenia można dać różne odpowiedzi.Musiałbyś sprecyzować pytanie. Ważne jest- moim zdaniem- kto jest autorem Pisma Świętego. I tu jest odpowiedź jednoznaczna Bóg Ojciec Jehowa

Dodano po 20 minutach 6 sekundach:
Marek napisał
Ściemniania ciąg dalszy, Udowodniłem na podstawie Pisma że Jezus jest Bogiem - tyle jest w tej sprawie do powiedzenia. 
Twoja rozpaczliwa próba rozmycia zagadnienia ("w kontekście dogmatów itd") nieprzypadkowo nie odwołuje się do tych fragmentów - nie dyskutujesz z nimi, nie usiłujesz ich omówić, ponieważ robisz wszystko, by o nich zapomniano lub je zlekceważono.
Jeśli chcesz je zanegować - proszę, ale KONKRETNIE, omawiając te fragmenty, a nie przez wypowiedzi nie mające nic wspólnego z Pismem.

Dyskutuj z tym fragmentami, albo nie. Ale nie ściemniaj.
Marku, Marku! Uwłaczasz swojej godności udając że nie rozumiesz iż twoje dowody są wyinterpretowane z wyrwanych z kontekstu zdań które przy dobrej woli można uznać za sugestię na poparcie tezy iż Jezus Jest Bogiem. Ale to nie są dowody. Dowody to fakty, a faktów na to iż Jezusa jest Bogiem najwyższym w nauczaniu Jezusa i apostołów nie ma. To co prezentujesz to sugestie z których trzeba sobie wyinterpretować taką naukę. Chyba że nie rozumiesz definicji "nauczania". To co ty zaprezentowałeś owszem można uznać za nauczanie ale tylko ludzi, duchowieństwa tego chrześcijaństwa. Każdy ma prawo do własnej interpretacji i głoszenia że tak właśnie w to wierzę. Ale twierdzenia że w Biblii jest taka nauka to już manipulacja i nadużycie. A jeśli chcesz żebym się odniósł do twoich argumentów to proszę bardzo pod jednym warunkiem gdy przyznasz że argumenty te dowodzą nauki twojego kościoła w to że Pan Jezus jest Bogiem najwyższym, a nie że tak naucza Biblia. i Wówczas możemy dyskutować o zasadności lub jej braku w nauczaniu KrK
ps może jesteś tak mocny że mnie twoja augmentacja powali mnie na kolana.
Dodano po 5 minutach 12 sekundach:
Enoszu,kto jest ,,właścicielem" Pisma Świętego? W jakim środowisku powstało ?


Właścicielem? Nie wiem do czego zmierzasz. Z różnych punktów widzenia można dać różne odpowiedzi.Musiałbyś sprecyzować pytanie. Ważne jest- moim zdaniem- kto jest autorem Pisma Świętego. I tu jest odpowiedź jednoznaczna Bóg Ojciec Jehowa

Dodano po 20 minutach 6 sekundach:
Marek napisał

Ściemniania ciąg dalszy, Udowodniłem na podstawie Pisma że Jezus jest Bogiem - tyle jest w tej sprawie do powiedzenia. 
Twoja rozpaczliwa próba rozmycia zagadnienia ("w kontekście dogmatów itd") nieprzypadkowo nie odwołuje się do tych fragmentów - nie dyskutujesz z nimi, nie usiłujesz ich omówić, ponieważ robisz wszystko, by o nich zapomniano lub je zlekceważono.
Jeśli chcesz je zanegować - proszę, ale KONKRETNIE, omawiając te fragmenty, a nie przez wypowiedzi nie mające nic wspólnego z Pismem.

Dyskutuj z tym fragmentami, albo nie. Ale nie ściemniaj.

Marku, Marku! Uwłaczasz swojej godności udając że nie rozumiesz iż twoje dowody są wyinterpretowane z wyrwanych z kontekstu zdań które przy dobrej woli można uznać za sugestię na poparcie tezy iż Jezus Jest Bogiem. Ale to nie są dowody. Dowody to fakty, a faktów na to iż Jezusa jest Bogiem najwyższym w nauczaniu Jezusa i apostołów nie ma. To co prezentujesz to sugestie z których trzeba sobie wyinterpretować taką naukę. Chyba że nie rozumiesz definicji "nauczania". To co ty zaprezentowałeś owszem można uznać za nauczanie ale tylko ludzi, duchowieństwa tego chrześcijaństwa. Każdy ma prawo do własnej interpretacji i głoszenia że tak właśnie w to wierzę. Ale twierdzenia że w Biblii jest taka nauka to już manipulacja i nadużycie. A jeśli chcesz żebym się odniósł do twoich argumentów to proszę bardzo pod jednym warunkiem gdy przyznasz że argumenty te dowodzą nauki twojego kościoła w to że Pan Jezus jest Bogiem najwyższym, a nie że tak naucza Biblia. i Wówczas możemy dyskutować o zasadności lub jej braku w nauczaniu KrK
ps może jesteś tak mocny że mnie twoja augmentacja powali mnie na kolana.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-27, 21:37

Napisz może jeszcze raz, tak żeby dało się czytać.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14809
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Dezerter » 2019-01-28, 22:57

Ja się nie podejmuje tego poprawić - więc faktycznie napisz jeszcze raz a ja usuną poprzedni post
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”