Pytania do Świadków Jehowy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Andej » 2019-02-12, 12:08

Pod prąd pisze: 2019-02-12, 11:55 ... Jaką treść .?
Dziękuję. Wreszcie zrozumiałem. Nie interesuje Cię, jak jest treść słowa Jahwe, wystarczy, że je używasz. To całkowicie tłumaczy problem.


======================================================
Na pytania wciąż brak odpowiedzi. Cały czas ucieczka.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Pod prąd

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Pod prąd » 2019-02-12, 12:30

Andej pisze: 2019-02-12, 12:08
Pod prąd pisze: 2019-02-12, 11:55 ... Jaką treść .?
Dziękuję. Wreszcie zrozumiałem. Nie interesuje Cię, jak jest treść słowa Jahwe, wystarczy, że je używasz. To całkowicie tłumaczy problem.


======================================================
Na pytania wciąż brak odpowiedzi. Cały czas ucieczka.
Kto powiedział że nie wiem jaką treść zawiera w sobie Boże imię?

Jeżeli można proszę mi przypomnieć nurtujące pytanie ?

konik

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: konik » 2019-02-12, 12:51

Dostales odpowiedzi juz dawno. W roznych watkach.
tak wiec jedynym motywe twej tu bytnosci jest indoktrynacja.

Pod prąd

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Pod prąd » 2019-02-12, 13:00

konik pisze: 2019-02-12, 12:51 Dostales odpowiedzi juz dawno. W roznych watkach.
tak wiec jedynym motywe twej tu bytnosci jest indoktrynacja.
Koniku, odstajesz z wiedzą od innych na tym forum. Oni przynajmniej nawiązują do dyskusji, przynajmniej próbują.

konik

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: konik » 2019-02-12, 13:20

Doprawdy?

Magnolia

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Magnolia » 2019-02-12, 15:41

Pod prąd pisze: 2019-02-12, 13:00
konik pisze: 2019-02-12, 12:51 Dostales odpowiedzi juz dawno. W roznych watkach.
tak wiec jedynym motywe twej tu bytnosci jest indoktrynacja.
Koniku, odstajesz z wiedzą od innych na tym forum. Oni przynajmniej nawiązują do dyskusji, przynajmniej próbują.
No w końcu ktoś z dużym poczuciem humoru! Zaczyna się robić zabawnie... =))

A nie wyciągasz logicznych wniosków patrząc na ilość postów konika i stosunek podziękowań do postów i wśród innych forumowiczów?! Niby skąd się to wzięło, z braku wiedzy? czy z tego, że się nią dzieli i pomaga?
Zanim kogoś obrazisz publicznie popatrz na fakty.

konik

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: konik » 2019-02-12, 16:15

Dzieki Magnolio. Ja sie nie obrazam.
moze jestem winien malego wyjasnienia ...
otoz ilosc wrzutek podanych w sposob tak bezsensowny przez Pod prad jest tak duza, ze nie chce mi sie (-| ( inne rzeczy sa wazniejsze ) na kazde glupstwo cala machine naukowa uruchamiac. Dlatego porzestaje na wlaczaniu podrecznej kosiarki i wykaszam chwasty, nie skupiajac sie na kompleksowej agrokulturze. ;)
Czyli moje forumowe przedsiewziecie polega na tym, ze: postanowilem nie dopuscic na zasmiecenie forum zenujaco bezsasadnymi antykatolickimi zarzutami ... i na kazdy wpis odpowiadam swoim wpisem. Wychodzi z tego taka ilosc, ze poziom nie jest zbyt naukowy, ale chwasty wyrywane na biezaco. \:D/

Oczywiscie ... jesli Pod prad chce skupic sie na dyskusji rzetelnej, to nie ma przeszkod: utworzylem dopiero co watek o Duchu Swietym. Pragne w nim na spokojnie, bez latania po calym forum przedstawic konkretna, biblijna nauke Kosciola. Jesli bedzie on( czyli Pod prad albo jemu podobni) w stanie podwazyc wiarygodnie nauke katolicka, wowczas przyznamy mu racje. Ale nie na sposob argumentacji wzietej z sensacyjnych gazet.

pozdrawiam serdecznie.
Ostatnio zmieniony 2019-02-12, 16:18 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.

Pod prąd

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Pod prąd » 2019-02-13, 07:57

Niektórzy usiłują wmówić innym że Jezus jest Bogiem. Ulubionym i pokrętnym wyjaśnieniem jest twierdzenie że Bóg przyszedł w ciele ludzkim. Jezus ani razu nie powiedział o sobie, że jest Bogiem w ciele człowieka. Natomiast potwierdził że jest Synem Boga. Niestety większość nie widzi różnicy między Ojcem a Synem, stawiając między nimi równość . Większoś nie rozumie słów wypowiedzianych przez Jezusa ,, Ojciec jest większy niż ja ". Jn 14,28 Ten werset nie pasuje do doktryny o Trójcy, którą wymyślono stulecia po śmierci Jezusa.

New Catholic Encyclopedia: „Stary Testament najwyraźniej nie przedstawia ducha Bożego jako osobę (...). Duch Boży to po prostu moc Boża.


Dla sformułowania dogmatu Trójcy Świętej Kościół musiał rozwinąć własną terminologię za pomocą pojęć filozoficznych” (Katechizm Kościoła Katolickiego).

Według wypowiedzi pewnego autorytetu katolickiego nauka o Trójcy „nie jest (...) bezpośrednio słowem od Boga” (New Catholic Encyclopedia).

W czasopiśmie The Living Pulpit, w wydaniu z 1999 roku poświęconym dogmatowi o Trójcy, czytamy: „Czasami można odnieść wrażenie, że każdy zakłada, iż doktryna o Trójcy jest oczywistą doktryną teologiczną”. Dalej przyznano jednak, że nie jest to „koncepcja biblijna”.

Również jezuita Edmund Fortman przyznaje w książce The Triune God (Bóg Trójjedyny): „Stary Testament (...) ani wprost, ani pośrednio nie mówi nic o trójjedynym Bogu w postaci Ojca, Syna i Ducha Świętego. (...) Nie ma żadnego dowodu, aby którykolwiek spośród świętych pisarzy choćby domyślał się istnienia [Trójcy] w Panu Bogu.

Dominikanin Marie-Émile Boismard mimo prób wyszukania wersetów biblijnych potwierdzających istnienie Trójcy był zmuszony przyznać: „W Nowym Testamencie nie da się znaleźć wypowiedzi, że są trzy osoby w jednym Bogu” (À l’aube du christianisme—La naissance des dogmes, strona 123).

Jak wyjaśnia The Encyclopædia Britannica, „w Nowym Testamencie nie spotykamy ani słowa Trójca, ani wyraźnego potwierdzenia tej doktryny, a Jezus i jego naśladowcy nie myśleli zaprzeczać Szemie [hebrajskiej modlitwie] ze Starego Testamentu: ‚Słuchaj, Izraelu: Pan, Bóg nasz, Pan jeden jest’ (Powt. Pr. 6:4)”.

g.8 13 13, ti5 , g 05 22.4 7, ti 6, ti 11 , w 09 1.11 7, w02 15.7 18
Ostatnio zmieniony 2019-02-13, 08:13 przez Pod prąd, łącznie zmieniany 2 razy.

konik

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: konik » 2019-02-13, 09:07

Bzdura. Bazowanie na samych pojedynczych slowach i przyjmowanie to za calosciowy wyklad ... jest to nazwane: manipulowanie tekstem.
bazowanie na "autorytetach" samowolnie podejmujacych sie wykladu Pisma nazywane jest. zwiedzeniem.

Pod prąd

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Pod prąd » 2019-02-13, 09:22

konik pisze: 2019-02-13, 09:07 Bzdura. Bazowanie na samych pojedynczych slowach i przyjmowanie to za calosciowy wyklad ... jest to nazwane: manipulowanie tekstem.
bazowanie na "autorytetach" samowolnie podejmujacych sie wykladu Pisma nazywane jest. zwiedzeniem.
Jeżeli dla Ciebie powyższe źródła są bzdurą, to cóż począć..

konik

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: konik » 2019-02-13, 11:21

Czytaj tresc tego co ja, czyli konik napisalem, a nie manipuluj moja wypowiedzia.

napisalem, ze bazowanie na pojedynczych slowach itd... jest manipulacja tekstem. Nie odnioslem sie do zrodel, ale do "autorytetow".
po prostu przeinaczasz w swojej glowie.
Coz poczac.

Magnolia

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Magnolia » 2019-02-13, 12:34

Pod prąd pisze: 2019-02-13, 09:22
konik pisze: 2019-02-13, 09:07 Bzdura. Bazowanie na samych pojedynczych slowach i przyjmowanie to za calosciowy wyklad ... jest to nazwane: manipulowanie tekstem.
bazowanie na "autorytetach" samowolnie podejmujacych sie wykladu Pisma nazywane jest. zwiedzeniem.
Jeżeli dla Ciebie powyższe źródła są prawdą, to cóż począć..

Pod prąd nie odpowiedziałeś na moje pytanie: dlaczego sądzisz, że nas to interesuje, co macie w Strażnicy napisane?

To nie jest forum dla poszukujących prawdy, tylko forum katolickie, gdzie gospodarze wiedzą/mają pewność że Jezus jest Bogiem! Człowiek pewny Prawdy w którą wierzy nie ulegnie takim "rewelacjom" ze Strażnicy, daj spokój.
Próby wyjaśnienia nam że prawda jest inna, w moim odczuciu są żałosne.

Tu na pewno znajdą się ludzie którzy chcą Ciebie przekonać że jesteś w błędzie. Chcesz posłuchać? poczytać? Chcesz zacząć samodzielnie myśleć? Jak nie, to daj spokój swojej indokrynacji. Szanujmy się, ty masz swoje wierzenia a my swoje. My już znamy Objawienie nie czekamy na objawienie ze Strażnicy. Jasno to ujęłam?

Pod prąd

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Pod prąd » 2019-02-13, 17:24

Magnolia pisze: 2019-02-13, 12:34
Pod prąd pisze: 2019-02-13, 09:22
konik pisze: 2019-02-13, 09:07 Bzdura. Bazowanie na samych pojedynczych slowach i przyjmowanie to za calosciowy wyklad ... jest to nazwane: manipulowanie tekstem.
bazowanie na "autorytetach" samowolnie podejmujacych sie wykladu Pisma nazywane jest. zwiedzeniem.
Jeżeli dla Ciebie powyższe źródła są prawdą, to cóż począć..

Pod prąd nie odpowiedziałeś na moje pytanie: dlaczego sądzisz, że nas to interesuje, co macie w Strażnicy napisane?

To nie jest forum dla poszukujących prawdy, tylko forum katolickie, gdzie gospodarze wiedzą/mają pewność że Jezus jest Bogiem! Człowiek pewny Prawdy w którą wierzy nie ulegnie takim "rewelacjom" ze Strażnicy, daj spokój.
Próby wyjaśnienia nam że prawda jest inna, w moim odczuciu są żałosne.


Tu na pewno znajdą się ludzie którzy chcą Ciebie przekonać że jesteś w błędzie. Chcesz posłuchać? poczytać? Chcesz zacząć samodzielnie myśleć? Jak nie, to daj spokój swojej indokrynacji. Szanujmy się, ty masz swoje wierzenia a my swoje. My już znamy Objawienie nie czekamy na objawienie ze Strażnicy. Jasno to ujęłam?
Ja myślę samodzielnie Magnolio, wmawiasz mi że ktoś inny za mnie myśli. Rozumiem Twoje stanowisko, daj innym osobom wyprowadzić mnie z ,,błędu ". ~o)

konik

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: konik » 2019-02-13, 19:40

Myslenie samodzielne nie polega na skakaniu po calym forum, wrzucaniu bzdurnych tez czy pogladow i wyszukiwaniu, do czego by tu sie przyczepic: - tak postepuja wlasnie indoktrynerzy.
Masz jakis poglad ( nawet bardzo odmienny od tu prezentowanych ), chcesz sie nim podzielic, moze przekonac kogos to zaloz okreslony watek.
W tym watku przedstaw nam, na podstawie analizy tekstow, zrodel, rzetelnych, opartych na okreslonej podbudowie argumentow swoje zdanie. My ( kto bedzie tym zainteresowany) odpowiemy swoimi argumentami. Jak przebiegnuie dyskusja, okaze sie na biezaco.
Przeciez, jak sadze ... w tym wszystkim chodzi o prawde przekazu. A chyba nie o antykatolicyzm czy nie wiadomo skad wziete psuedo-nauki?
Tak postepuje osoba samodzielnie myslaca. I uczciwa wobec dyskutantow.
Ostatnio zmieniony 2019-02-13, 19:41 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14973
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4201 times
Been thanked: 2952 times
Kontakt:

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Dezerter » 2019-02-13, 23:14

Wersetu chyba ci nie podam, ale zwracanie się niektórych katolików do Matki Jezusa wynika z kilku faktów i ma dość mocne umocowanie:
- była Mu najbliższą osobą na Ziemi, której prośby spełniał już od dzieciństwa wielokrotnie,
- jest wniebowzięta, a więc przebywa z Bogiem, ma z nim komunię i relację jako ta , którą On sam wybrał jako jedyną w całym stworzeniu, która miał największą relację z Duchem Świętym, która była najbardziej ze wszystkich ludzi napełniona Duchem Świętym, uświęcona Synem i pełna Łaski , jak nikt inny wcześniej i później.
Wystarczy argumentów?
A jeśli nie to zastanów się sam - przeczytaj i pomyśl,
czy w Kanie galilejskiej na weselu, to nie Maryja była tą , która pobudziła Jezusa do dokonania cudu?
Zauważ, że nawet pan młody, ani starosta nie musieli ją prosić o POŚREDNICTWO - sama zauważyła nasze potrzeby i się wstawiła
- "wina nie mają"
Dzięki Ci matko mojego Pana, że dbasz o sługi twojego Syna, nawet gdy o to nie proszą, a co dopiero gdy zanoszą prośby o wstawiennictwo.

Nawiasem mówiąc, ja też posługuję modlitwa wstawienniczą (jeśli pytasz o werset, to od razu podaje " Módlcie się jedni za drugich") więc jeśli byś chciał, to wstawię się za tobą byś odkrył rolę i znaczenie Tej Jedynej i Niepowtarzalnej Kobiety w całej historii ludzkości.
szalom
... i nie daj sobie wmówić więcej, że jesteś niegodny, to największe oszustwo jakim was karmią! :(
Ostatnio zmieniony 2019-02-13, 23:19 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”