Mam kryzys wiary ;(

konik

Re: Mam kryzys wiary ;(

Post autor: konik » 2019-02-06, 16:39

To nie ujmuj z Ksiegi cokolwiek .I w to miejsce nie dodawaj cokolwiek.

Jezus ludzka tradycje odrzucil ... czyli szereg przepisow, ktore juz przestaja obowiazywac.

Interpretacje ( czyli Tradycje - pisane z duzej litery, bo to jest wlasnie pojecie Tradycja czyli autorytet nauczania) nie tylko nie odrzucil ... -Jezus wlasnie ta Tradycje utwierdzil na Skale i postawil szczegolnie jako jedyny Autorytet, ktorego nalezy sie sluchac. A jest powiedziane z ust samego Jezusa, ze tym Autorytetem ( czyli Tradycja) jest Kosciol pochodzacy od Apostolow.

Wobec tego calkowicie odrzucam niekatolicka tradycje ( jej bledy, przeinaczenia, falsz, samowole, pogubienie, a nawet zla wole ... w tym klamstwa).

Pod prąd

Re: Mam kryzys wiary ;(

Post autor: Pod prąd » 2019-02-09, 08:22

Co stanowi dla Ciebie źródło prawdy, nauki biblijne czy kościelna tradycja ?

konik

Re: Mam kryzys wiary ;(

Post autor: konik » 2019-02-09, 19:28

No wlasnie. Jest tradycja ( obrzedy i zespol religijn-kulturowy ) katolicka i Tradycja ( apostolska, katolicjka ... w tej zawiera sie doktryna, teologia, autorytet okreslajacy zakres Pisma Swietego, czyli stanowiaca i ustanawiajaca , ktore ksiegi i ktore nauki biblijne zostaly zawarte ostatecznie w Biblii) ... i jest tradycja zwiedzionych falszywymi naukami, wrogimi Kosciolowi katolickiemy, ktorzy domagaja sie uznania ich falsz jako niby to prawdy.
Dla mnie zrodlo prawdy oparte jest na tych tradycjach. Tradycji obrzedu (liturgii) katolickiej i Tradycji autorytetu apostolskiego, bedacego tworzywem Biblii.
Tradycja pseudokosciolow ( w tym nawet dalekich od chrzescijanstwa swiadkow Jehowy ) jest falszem, ktory sami apostolowie w Biblii potepili i odrzucili.
Ostatnio zmieniony 2019-02-09, 19:28 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”