Różnice wśród ludzi - dlaczego ludzie żyją tak odmienie?

ODPOWIEDZ
Damian907

Różnice wśród ludzi - dlaczego ludzie żyją tak odmienie?

Post autor: Damian907 » 2019-02-03, 05:36

Witam,

Mam pytanie do wierzących w osobowego stwórcę. Jak tłumaczycie sobie różnice w życiu różnych ludzi, ale nie takie typu ja mam piwne oczy, a Ty niebieskie, ale takie poważne - w końcu jedni rodzą się milionerami, a inni głodują w Afryce, czy są kalekami. Jak wierzący w Jahwe tłumaczą sobie te różnice? Osoby niewierzące tłumaczą to czystym przypadkiem, religie dalekowschodnie karmanem, a jeżeli chodzi o religie Abrahamowe, to widzę to dużą lukę.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Różnice wśród ludzi - dlaczego ludzie żyją tak odmienie?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-03, 11:37

Nie bardzo widzę związek z religią.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Różnice wśród ludzi - dlaczego ludzie żyją tak odmienie?

Post autor: Praktyk » 2019-02-03, 13:04

Ja doszukuję się sprawiedliwości w tym, że ostatecznie jesteśmy z Bogiem, z Chrystusem i ze sobą nawzajem „jednością” (tego naucza Jezus) i z tego powodu w jakiś sposób wszystkie przeżycia, wszystkich ludzi wpadają kiedyś do jednego wora ( chyba ). Nie wiem dokładnie jak to ma działać, ale chyba w jedności jest odpowiedź. Ta jedność pasowała by też myślę trochę do twoich buddyjskich przemyśleń.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Różnice wśród ludzi - dlaczego ludzie żyją tak odmienie?

Post autor: ToTylkoJa » 2019-02-03, 13:08

Ale tutaj nie chodzi o to, jak się jest z tego rozliczanym, ale dlaczego niektórzy żyją jak pączki w maśle bez żadnego wysiłku, a inni muszą ćwiczyć latami, żeby zrobić krok.
Ostatecznie wszyscy [którzy zaakceptowali Boga jako... boga] stają się z nim jednością. Ale co życiem na Ziemi?
Myślę, że Damianowi chodziło o tą nierówność, niesprawiedliwość właśnie na Ziemi, z czego ona wynika?

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Różnice wśród ludzi - dlaczego ludzie żyją tak odmienie?

Post autor: Praktyk » 2019-02-03, 13:11

Z wyborów naszych i naszych przodków. W tym pierwszych ludzi. A dlaczego te wybory wpływają na nas? Bo jesteśmy jednością zawsze, nie tylko po śmierci.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Różnice wśród ludzi - dlaczego ludzie żyją tak odmienie?

Post autor: Dezerter » 2019-02-03, 18:21

Damian w prosty sposób sugeruje, że bogaci są szczęśliwi i maja łatwe życie a biedni nieszczęśliwe.
Ja się z tym nie zgadzam
Ludzie bogaci bardzo często ciężko pracowali na swój sukces, a nawet jak się rodzili bogaci np córka Michela Jacksona - króla pop, mega gwiazdy - wydawało by się lepiej trafić nie mogła, a ostatnio przeczytałem, że popełniła samobójstwo - chyba nie ze szczęścia i lekkości życia? Ilość samobójstw wśród gwiazd i dzieci ludzi bogatych jest dużo wyższa niż wśród ludów koczowniczych np Afryki.
Tam ilość godzin pracy w tygodniu wynosi ok 16 i ta ich praca to jest to, co my wrobimy wypoczywając w " długi weekend "- polowanie, zbieranie grzybów, jagód, grilowanie itd., bez chorób cywilizacyjnych, depresji, uzależnień.
I kto tu się lepiej urodził?
Kto oglądał filmy Cejrowskiego ten wie, gdzie są wyspy szczęśliwe i kto na nich żyje.
Bogacze popadają w alkoholizm, narkomanie, seksoholizm, hazard, są zdradzani, rozwodzą się, padają ofiarą oszustw, wyłudzeń, oszustw uczuciowych gdy kochają nie ich samych a ich portfele itd.
Ostatnio zmieniony 2019-02-03, 18:23 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Różnice wśród ludzi - dlaczego ludzie żyją tak odmienie?

Post autor: Praktyk » 2019-02-04, 09:23

Dez. Z bogatymi i biednymi to wyjaśnienie działa. Gorzej jest z chorobami, znęcaniem, głodem, śmiercią dzieci...
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

konik

Re: Różnice wśród ludzi - dlaczego ludzie żyją tak odmienie?

Post autor: konik » 2019-02-04, 10:46

Gorzej jest rowniez, gdy jedni sa facetami, a inni rodza sie kobietami.
Gorzej jest rowniez, gdy murzyn nie musi sie opalac, a bialy musi i w dodatku wydaje fortune na olejek do opalania.
Gorzej ... bo jedni byli na ksiezycu, a inni wpadli do studni.
jeszcze gorzej ... bo ble, bl, ble ... a w dodatku ... ble i ble i ble.
No i jak tu nie miec pretensji.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Różnice wśród ludzi - dlaczego ludzie żyją tak odmienie?

Post autor: Praktyk » 2019-02-04, 15:22

@konik , pytanie w wątku jest o to jak rozumiemy jako wierzący sprawiedliwość na świecie. A nie o szydzenie z marudzenia.

Jeśli masz jakieś wyobrażenie o tym jaka działa sprawiedliwość pomiędzy dzieckiem przypalanym papierosem, głodzonym i zamordowanym przez własnych rodziców. A różowym bobaskiem wychowanym w rodzinie królewskiej to podziel się.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

konik

Re: Różnice wśród ludzi - dlaczego ludzie żyją tak odmienie?

Post autor: konik » 2019-02-04, 18:35

Otoz to ... jak tu sprawiedliwosc ma zostac zaprezentowana? Jak ma zostac zrozumiana? Czy sprawiedliwosc to klonowanie kazdego czlowieka i kazdej sytuacji ...ktore jest klonem sytuacji dla kazdego tym samym?
Najpierw wlasciwe byloby ustalenie wlasnie takiej kwestii, czy sprawiedliwosc jest klonowaniem osob i wydarzen.
Bo co jest sprawiedliwe - to, ze kazdy jest cesarzem ... czy to, ze kazdy jest przypalany papierosem?
Pytam naprawde powaznie, bo w tym watku nie wiadomo, czy sie oburzac, czy wychwalac.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Różnice wśród ludzi - dlaczego ludzie żyją tak odmienie?

Post autor: Dezerter » 2019-02-04, 19:51

Praktyk pisze: 2019-02-04, 09:23 Dez. Z bogatymi i biednymi to wyjaśnienie działa. Gorzej jest z chorobami, znęcaniem, głodem, śmiercią dzieci...
W najbogatszym państwie na świecie w najbogatszym mieście na świecie Nowym Jorku wprowadzają przepis, że dzieci mogą być abortowane/mordowane do chwili urodzin - to tak a propos "śmierci dzieci"
chorób więcej w USA niż w biednym kraju afrykańskim (1/3 amerykanów żre psychotropy, 1/3 ma otyłość i choroby cywilizacyjne)
znęcanie - nie sądzę, że się dużo różni
głód - jakiś czas temu został zlikwidowany w Afryce, ale ostatnio żywność zdrożała, więc mogło się pogorszyć.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Różnice wśród ludzi - dlaczego ludzie żyją tak odmienie?

Post autor: Praktyk » 2019-02-04, 20:15

Ale to znowu porównujesz kraje „cywilizowane” z 3cim światem. A mi chodzi o pojedynczy przypadek dwóch ludzi, z których jeden ma fajnie, a jeden ma nie fajnie, z powodów które samemu subiektywnie uważa za ważne. Chyba każdy może takich wymienić.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Różnice wśród ludzi - dlaczego ludzie żyją tak odmienie?

Post autor: Dezerter » 2019-02-04, 21:40

Zaskakujesz mnie. Pytasz mnie, czemu każdy człowiek jest inny?
Bo taki jest człowiek, wszyscy inni, każdy z nas ma np niepowtarzalna twarz i DNA i odcisk palca i życie
Pytasz czemu woda jest mokra a lód zimny ? ...
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: Różnice wśród ludzi - dlaczego ludzie żyją tak odmienie?

Post autor: konik » 2019-02-04, 22:06

Tez tak mysle ... bo przyczepic sie mozna do kazdej milisekundy zycia kazdego czlowieka i kazdego mikromilimetra kwadratowego powierzchni ciala homo sapiensa ... i zrzedzic, ze swiat nie jest malinowy.
Dezerter napisal bardzo madre streszczenio-podsumowanie.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Różnice wśród ludzi - dlaczego ludzie żyją tak odmienie?

Post autor: Praktyk » 2019-02-05, 19:24

Dezerter pisze: 2019-02-04, 21:40 Zaskakujesz mnie. Pytasz mnie, czemu każdy człowiek jest inny?
Bo taki jest człowiek, wszyscy inni, każdy z nas ma np niepowtarzalna twarz i DNA i odcisk palca i życie
Pytasz czemu woda jest mokra a lód zimny ? ...
Nie pytam dlaczego każdy jest inny. Tylko skoro już jest to jak zaargumentować to, że tak jest sprawiedliwie. Moja wersja odpowiedzi jest wyżej.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”