Nauczanie Krzysiekniepiekło

Zablokowany
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Dezerter » 2018-01-20, 21:43

Wątek założony za zgoda i na propozycję Krzysiekniepiekło.
Przenosimy tu wszystkie inne jego wątki ponieważ nie wiemy co on prorokuje i jaki duch nim kieruje, a my jako administracja forum nie możemy pozwalać na głoszenie nie wiadomo jakich "proroctw" .
Tamte wątki zostaną zamknięte z linkami do tego wątku a chętnych do dyskusji proszę o skopiowane tu swoich postów z ostatnich dyskusji, albo o wskazanie nam co to skopiujemy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-20, 21:52

Niestety ale na taki wariant zgodzić się nie mogę.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Dezerter » 2018-01-20, 22:23

Krzysiekniepieklo pisze: 2018-01-20, 21:52 Niestety ale na taki wariant zgodzić się nie mogę.
Przecież to twój pomysł, by mieć jeden wspólny wątek - przedyskutowaliśmy to w administracji i wszyscy wypowiadający się byli za.
Krzysztofie myśleliśmy, że głosisz naukę katolicką, ale po tylu dniach dyskusji, już chyba nikt nie ma wątpliwości, że głosisz jakieś swoje nauki, ogłosiłeś się prorokiem - nie wiem jaki duch tobą kieruje i co jutro będziesz głosił- dlatego masz oficjalny zakaz zakładania wątków w dziale.
Ważne sprawy dla chrześcijan
Jeśli KRK uzna twoje "proroctwa"- osobiście Cię przeproszę i dostaniesz pełen dostęp do Forum, a nawet cały DZIAŁ.
Wydajesz się miłym inteligentnym i kulturalnym człowiekiem i wierze, że zrozumiesz moje intencje- jeśli Cię uraziłem, to przepraszam, ale nie mogę inaczej.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-20, 22:41

Ja naśladuję Jezusa i nie powinienem się dziwić temu, co zrobiłeś. Takiej przewrotności się jednak po Tobie nie spodziewałem.
Zrobiliśmy ustalenia i nic nie powiedziałeś, co dokładnie chcesz zrobić. To nie można było tego załatwić wprost?
Za takiego głupca mnie miałeś, że to łyknę i się nie zorientuję, czy po prostu chciałeś mi dokopać?
Ja nie potrafię tego pojąć. Postąpiłeś jak Judasz, tylko nie wiem jaka jest Twoja nagroda. ( bez urazy)
Może tylko chodziło o uznanie świątyni.
Ostatnio zmieniony 2018-01-20, 23:09 przez Krzysiekniepieklo, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Magnolia » 2018-01-20, 22:42

Co Cie dokładnie oburza?

Abraham45

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Abraham45 » 2018-01-20, 23:06

Ale to nie użytkownicy mają kopiować wątki tylko obsługa po przez opcje moderacji moźe posty nasze poprzenosić.

Co do tych proroctw to chyba jakieś przegięcie - przecież tego co pisze Krzysiek nie można traktować jako proroct czy nauczania. Raczej własne interpretacje.

Czy one są szkodliwe dla innych? Mogą być źle odebrane i ktoś może się trochę nimi nakarmić, dlatego może je jakoś opatrzyć specjalnie aby nie było to traktowzne jako nsuczanie Kościoła. Może jakaś adnotacja od admina k tym że treści przedstawiane przez użytkownika nie należy traktować jako właściwe nauczanie Kościoła.
Tak na czerwono i pogrubionym drukiem. Wtedy inni będą wiedzieli jak się do tych tekstów odnosić.

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-20, 23:11

Nie liczcie na dyskusje ze mną w tym dziale

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Dezerter » 2018-01-20, 23:14

To Krzysiek sam siebie nazwał Prorokiem, nie ja jego - weźmiesz odpowiedzialność za treść jego jutrzejszego prorockiego postu?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Abraham45

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Abraham45 » 2018-01-20, 23:31

Dezerter pisze: 2018-01-20, 23:14 To Krzysiek sam siebie nazwał Prorokiem, nie ja jego - weźmiesz odpowiedzialność za treść jego jutrzejszego prorockiego postu?
Jeśli tak to z Krzysiem jest gorzej niż myślałem.

Krzysiek
Jak będziesz tak działał jak teraz to raczej nie będzie dyskusji w żadnym dziale i sam na własne życzenie prowadzisz siebie po za forum, bo nikt nie może dopuścić zbyś przedstawiał na forum jakieś wymysły a do proroka Boga to masz daleko jak z Polski do Nowej Zelandii albo jeszcze dalej. Tak więc jak chcesz pisać i to jeszcze o Bogu to najpierw zalicz specjslistę - psychologa i podlecz się trochę bo na razie to nie wiem czy ktoś będzie chciał z tobą wogóle dyskutować.

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-21, 05:20

Odniosę się do zaistniałej sytuacji. Niedawno prosiłem o wspólną modlitwę w intencji - aby Pan przywalił w cymbał temu, kto w tym naszym sporze nie ma racji.
To jest właśnie odpowiedź Boga na naszą modlitwę. Cóż zatem się stało? Podobno ustalenia względem mnie były Waszymi wspólnymi decyzjami. Oto analiza zdarzenia. Uznaliście, że moje wystąpienie nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem, skoro wyrzuciliście mnie do działu "inne religie i ruchy parareligijne" Wasze forum ma tytuł "Z Chrystusem" ale wysąpiliście przeciwko Chrystusowi, dając do ręki broń wrogowi Chrystusa. Daliście mi ambonę do tworzenia nowej sekty i oderwania członków Kościoła. Wstrzeliliście się w archetyp Judasza perfekcyjnie. Tytuł wątku nie pozostawia złudzeń " nauczanie krzyśkaniepieklo"
Nie wiem, jak Wy ale ja słyszę głos waszego cymbału.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Andej » 2018-01-21, 09:33

Może Was zaszokuję, ale w tym względzie przyznaję rację Krzyśkowi. Sam byłbym też urażony.

Nazwa wątku jest według mnie prowokująca.
W korespondencji Krzysiek wyraził zgodę na skondensowanie swoich wątków. Uznałem to za dobry krok. Ale to on zakładał wątki. On też powinien je pozamykać i sam powinien założyć uzgodnione.
Nie wiem, czy jest wielki sens przerzucać dotychczasowe dyskusje na nowe wątki. Uważam, że najlepiej jest je pozamykać. I iść do przodu. Wszak widzimy jakimi meandrami wędrują tematy. Rzadko kiedy udaje się utrzymać wątek w ryzach.

Krzysiu, nie unoś się i nie obrażaj. I nie uważaj, że w całości przyjmuje Twoje racje. Nie podoba mi się Twój kolokwializm w odniesieniu do Boga. To z tymi klepkami. Zważ też, że akurat to działanie trzepnęło Ciebie. To Ty czujesz się pokrzywdzony.

Kolejny problem, którego nie potrafię rozwiązać. I gdyby nie powstała sytuacji, w ogóle nie pojawiłby się. W jakim dziale? W tym wypadku mamy dość ostrą sprzeczność. Ty czujesz się prorokiem wewnątrz Kościoła katolickiego. A otoczenie traktuje Ciebie, jak kogoś, kto chce dokonać rozłamu w Kościele. Nie jest sprawą ludzką rozsądzanie tego sporu. Po owocach ich poznacie. Wiesz dobrze jak wielu było fałszywych proroków. To, że Ty jesteś o czymś przekonany, wcale nie znaczy, że inni łatwo uznają Twój autorytet.

Popieram to, co wzmacnia wiarę i miłość do Boga. Popieram to, co w łączności z Kościołem i z uszanowaniem autorytetu Kościoła. Nie zaskakuje mnie, gdy jacyś przedstawiciela Kościoła mówią lub robią coś, czemu jestem przeciwny. To też są ludzie.

Krzysiu, zaproponuj konkretne tytuły wątków i miejsce ich umieszczenia. Uzgodnijmy w pokoju te sprawy. A w każdym razie nie rozstawajmy się w gniewie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-21, 11:18

Na razie mnie nie będzie. Apeluję o jedno. Zastanówcie się, czy mówicie z tego Ducha, o którym rozmawiamy?
Jeśli nie mówicie tego, co myślicie, to potem nie czynicie tego, co mówicie, tylko zupełnie co innego.
Nie znajdziemy Boga w ten sposób.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-21, 11:41

Bardzo dobra decyzja - zarówno dla forum, jak i dla Krzysztofa.

Dla Krzysztofa - dlatego, że jedynym ratunkiem dla Niego nie jest dyskusja i przekonywanie Go (wszyscy widzimy jak to wygląda), lecz brak dyskusji - ponieważ jego choroba żywi się tymi dyskusjami, podnieca Jego chorą (choć sporą) wyobraźnię i upewnia w tym, że skoro wszyscy z nim polemizują to jest kimś wyjątkowym (prorokiem z misją odnowienia Kościoła wbrew pasterzom którzy zawiedli itd).
Więc nie rozpalajmy Jego choroby przez konwersację, która jest przeciwskuteczna. Krzysztof nie przyjmie Waszych argumentów.
To, czego potrzebuje to po prostu lekarz psychiatra (mam nadzieję, że to nie coś więcej i nie trzeba będzie egzorcysty).

Dla forum - dlatego, że zamiast prowadzić sensowne dyskusje, nagle całe forum skupia się na dyskusji z absurdalnymi "proroctwami" Krzysztofa.
A także dlatego, że ktoś mniej zorientowany mógłby pójść za imaginacjami Krzysztofa.

Dlatego uważam, że mamy dwa wyjścia - albo zostawić Krzysztofowi jeden wątek na który nie będziemy zwracali uwagi (jeden już taki na forum jest... pisząca w nim osoba też jest nieprzemakalna na argumenty...) lub po prostu podziękować Krzysztofowi.
Ja byłbym za tym drugim rozwiązaniem, choć wiem, ze jest to poza ideologią forum. Ale myślę, że to zła ideologia.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Dezerter » 2018-01-21, 11:44

Za wszystkie działania związane z Krzyskiemniepiekło biorę pełną odpowiedzialność.
Czy znalazłem dobre rozwiązanie - myślę, że w zaistniałej sytuacji takiego nie było, najlepsze jakie znalazłem.
Krzysiek wielokrotnie podważał nauczanie KRK, nie należy do żadnego innego kościoła chrześcijańskiego, tworzy jakiś nowy swój (taka moja ocena,może bledną- dopuszczam taką możliwość) po tym co pisał na innych forach, na swoim blogu i na naszym forum)- stąd ten dział- co zresztą uzasadniłem we wstępie.
Czy Krzysiek masz prawo czuć się źle - masz i ja to rozumiem - bo ja też się czuję niekomfortowo.
Jak sam jednak Krzysiek powiedział, on jest tylko przekaźnikiem i przekazuje to co dostaje z góry - kto zagwarantuje z Was, że to będzie chrześcijański przekaz?
Krzysiek tylko pozornie z nami dyskutujesz - tak naprawdę to nauczasz jak na proroka przystało, stąd nieodpowiadanie na pytania np Marka i moje, nie odnoszenie się do argumentów itd itp
Duśka już z forum odeszła z powodu "orędzi" tutaj głoszonych...., ona o tym napisała a ilu innych?
Krzysiek ja Ciebie cenię i lubię jako osobę, ale ważne jest również to co głosisz i czy to co głosisz jest przewidywalne....
a w twoim przypadku NIE JEST i stąd ten dział - jak zakończysz proroctwa i będziemy mogli ocenić twoją naukę , mogę przenieść do działu chrześcijańskiego, ale Kościół uczy mnie, że jak proroctwo niezakończone, to nie może być uznane.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Abraham45

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Abraham45 » 2018-01-21, 13:22

Jeśli Krzysiek określa się sam mianem proroka to nazwa wątku jest adekwatna do tego co czyni. Na razie jednak tworzymy ten wątek sami bez jego udziału próbując ocenić postępowanie Krzyśka i na tej podstawie szukać rozwiązania dotyczącego działów.

Sama postawa Krzyśka od długiego czasu wskazuje, że nie zachowuje się właściwie i potrzebuje specjalisty o czym przecież piszę od chwli gdy zamieścił swój post o wizycie u proboszcza. Skłaniałem go do tego kilkakrotnie przedstawiając różne argumenty. On ma w sobie ziarno wiary i próbuje to przekaxywać jednocześnie szukając też odpowiedzi na różne jego wątpliwości. Niestety jako przekazu tego co chce nam przedstawiać w tematach nie możemy uznawać za właściwe, choć są to też treści związane z wiarą, które też trzeba doceniać. Dopóki jednak nie podejmie leczenia nie można traktować jdgo przekazu poważnie.

Działania Dezertera uważam w jakimś stopniu słuszne, tylko może w kwestii tych zamkniętych działów to znaleźć inne rozwiązanie. Ja pisałem o stworzeniu z tych działów dwóch konkretnych w których byłoby zawarte to co chce nam przekazywać i jeden dotyczący tylko tych rozmów kierowanych do niego lub o nim. Myślę że to by starczyło. W żadnym jednak wypadku nie można nazywać tematu określając jego przekaz jako Proroctwa bo to byłoby sprzeczne z tym co przekazuje i kim jest.

Kwestię tematów i postów w utworzonych wątkach można jeszcze analizować, ale według mnie i chyba też i Marka - Krzysiek powinien udać się do psychiatry lub psychologa, bez tego dyskuxja będzie toczyła się jak do tej pory. Czy można zatem poważnie traktować to co pisze i jeszcze pozwalać na określanie mianem proroka? Według mnie nie. Jakieś ograniczenia są nawet konieczne. Oczywiście przy zachowaniu szacunku względem Krzyśka.

A jsk coś.mu nie odpowiada to niech sam poda tytuły konkretnych tematów, wtedy będzie można rozważyć czy są dobre dla jego wątków.

Zablokowany

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”