Nauczanie Krzysiekniepiekło

Awatar użytkownika
Jockey
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 21 sty 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 1 time

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Jockey » 2018-01-21, 19:20

Pomyślcie o odpowiedzialności za słowo. Forum czytają różni ludzie. Czasami poszukujący. Administratorzy i moderatorzy odpowiadają za zbłądzenie tych którzy na waszym forum zetkną się z tymi herezjami i w nie uwierzą.
Pan jest Pasterzem moim. Niczego mi nie braknie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Dezerter » 2018-01-21, 19:35

Jockey pisze: 2018-01-21, 19:20 Pomyślcie o odpowiedzialności za słowo. Forum czytają różni ludzie. Czasami poszukujący. Administratorzy i moderatorzy odpowiadają za zbłądzenie tych którzy na waszym forum zetkną się z tymi herezjami i w nie uwierzą.
Wydaje mi się, że moje działania właśnie tym są i dokładnie takie motywy mną kierowały.
Jak poczytasz forum, to jasno zobaczysz, że każda dziwna nauka Krzysia spotkała się ze zdrową i ortodoksyjną ripostą, odpowiedzią, napomnieniem i to nie jednej osoby, ale wielu. W związku z powyższym czytelnik nie powinien mieć najmniejszej wątpliwości, kto w sporze ma rację :!:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Abraham45

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Abraham45 » 2018-01-21, 20:51

Bez wątpienia Dezerter robi wszystko co możliwe aby takie interpretacje czy wypowiedzi jak Krzyśka nie mogły być bez krytyki serwowane na forum. Szanuję Krzyśka jako człowieka i jako też osobę z poważnym problemem, dlatego skłaniałem go do leczenia u specjalisty. Nie można uznawać czegoś takiego jak jakieś proroctwo Krzyśka, bo to tylko mogłoby szkodzić innym - mogliby jeszcze uznać że pisze prawdę. Dla osób, które szukają Boga, zagubionych byłoby to bardzo szkodliwe. Dlatego ograniczenia muszą być.

Awatar użytkownika
Jockey
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 21 sty 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 1 time

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Jockey » 2018-01-21, 21:03

OK. Wasze forum wasze decyzje. Czułem się w obowiązku wspomnieć o tym.
Pan jest Pasterzem moim. Niczego mi nie braknie.

Abraham45

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Abraham45 » 2018-01-21, 21:30

Tutaj znalazłem ciekawy tekst na temat proroków a dokładniej jak to jest z tym akceptowaniem współczesnych proroków. Czy w ogóle jacyś są i jak się ich traktuje, jak się na nich patrzy.

https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-s ... orocy.html

Tak się zastanawiam po przeczytaniu tego tekstu czy można cokolwiek z cech proroka przypisać Krzyśkowi i jakoś nie znajduję cech bliskich prorokom. Dlatego lepiej aby takie treści jakie przedstawia Krzysiek przeanalizował jakiś kapłan i mógł się do nich odnieść. Niestety na razie nie ma żadnego na forum. Oceniając więc treści Krzyśka - patrzymy na zgodność z nauką Kościoła mając trochę takie spojrzenie o jakim mówi autor tego tekstu.

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-21, 22:12

No cóż ustalaliśmy zupełnie co innego od tego, co zrobiliście. Muszę się z tym przespać. Zapytam się, co mam z tym fantem zrobić.

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-22, 01:08

1 Gdybym mówił językami ludzi i aniołów1,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
,
Nie wiem, czy to jest ostateczna decyzja ale Jezus faryzeuszom nie próbował nic tłumaczyć. Widocznie wiedział, źe to jest syzyfowa praca. Mnie wypada go naśladować.

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-22, 06:01

Przespałem się z tematem i dostałem jeszcze jedną odpowiedź. Ty Dezerter miałeś rację, że wrzuciłeś mnie do działu "inne religie". Nauka Jezusa ma niewiele wspólnego z dzisiejszym chrześcijaństwem. To jest tylko Komunia Święta ( Żywy Bóg), o której coraz mniej się mówi i w wielu Kościołach krzekręca się jej sens. Bóg pod takim chrześcijaństwem nie chce się podpisywać. Stąd wniosek, że ta nauka jest zupełnie nowa dla dzisiejszego świata.
W tym zdarzeniu Bóg obnarzył Wasz faryzeizm i faryzeizm całego dzisiejszego chrześcijaństwa. ( bez urazy )
Przepraszał nie będę, jako i Wy nie przepraszacie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18877
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2604 times
Been thanked: 4602 times
Kontakt:

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-22, 07:53

Jak widać, to co Krzysztof pisze w 100% potwierdza słuszność decyzji Dezertera.

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-22, 07:57

Marek_Piotrowski pisze: 2018-01-22, 07:53 Jak widać, to co Krzysztof pisze w 100% potwierdza słuszność decyzji Dezertera.
Chociaż raz się ze mną zgodziłeś.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Andej » 2018-01-22, 09:10

Żal do kogoś i ból nie są dobrymi doradcami.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Abraham45 » 2018-01-22, 09:30

Krzysiekniepieklo pisze: 2018-01-22, 06:01 Przespałem się z tematem i dostałem jeszcze jedną odpowiedź. Ty Dezerter miałeś rację, że wrzuciłeś mnie do działu "inne religie". Nauka Jezusa ma niewiele wspólnego z dzisiejszym chrześcijaństwem. To jest tylko Komunia Święta ( Żywy Bóg), o której coraz mniej się mówi i w wielu Kościołach krzekręca się jej sens. Bóg pod takim chrześcijaństwem nie chce się podpisywać. Stąd wniosek, że ta nauka jest zupełnie nowa dla dzisiejszego świata.
W tym zdarzeniu Bóg obnarzył Wasz faryzeizm i faryzeizm całego dzisiejszego chrześcijaństwa. ( bez urazy )
Przepraszał nie będę, jako i Wy nie przepraszacie.
Ciekawe na jakiej podstawie nas tak oceniasz? Na podstawie krytyki co do twojego przekazu i uważania siebie za jakiegoś proroka? To nie jest faryzeizm, tylko ocena sytuacji na podstawie twojego zachowania i tego co piszesz.
Krytyka obecnego chrześcijaństwa jest bezpodstawna, bo właśnie teraz chrześcijanie lepiej zdają sobie sprawę z tego czym jest dla nich Komunia i kim jest Bóg. Nawet u mnie w parafii widzę, że znacznie więcej osób przystępuje do spowiedzi i do Komunii niż wcześniej.

Szacunek do ciebie to jedno i nie ma nic wspólnego z krytyką, która odnosi się z mojej strony do tego co piszesz.

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-22, 09:58

Abraham45 pisze: 2018-01-22, 09:30
Krzysiekniepieklo pisze: 2018-01-22, 06:01 Przespałem się z tematem i dostałem jeszcze jedną odpowiedź. Ty Dezerter miałeś rację, że wrzuciłeś mnie do działu "inne religie". Nauka Jezusa ma niewiele wspólnego z dzisiejszym chrześcijaństwem. To jest tylko Komunia Święta ( Żywy Bóg), o której coraz mniej się mówi i w wielu Kościołach krzekręca się jej sens. Bóg pod takim chrześcijaństwem nie chce się podpisywać. Stąd wniosek, że ta nauka jest zupełnie nowa dla dzisiejszego świata.
W tym zdarzeniu Bóg obnarzył Wasz faryzeizm i faryzeizm całego dzisiejszego chrześcijaństwa. ( bez urazy )
Przepraszał nie będę, jako i Wy nie przepraszacie.
Ciekawe na jakiej podstawie nas tak oceniasz? Na podstawie krytyki co do twojego przekazu i uważania siebie za jakiegoś proroka? To nie jest faryzeizm, tylko ocena sytuacji na podstawie twojego zachowania i tego co piszesz.
Krytyka obecnego chrześcijaństwa jest bezpodstawna, bo właśnie teraz chrześcijanie lepiej zdają sobie sprawę z tego czym jest dla nich Komunia i kim jest Bóg. Nawet u mnie w parafii widzę, że znacznie więcej osób przystępuje do spowiedzi i do Komunii niż wcześniej.

Szacunek do ciebie to jedno i nie ma nic wspólnego z krytyką, która odnosi się z mojej strony do tego co piszesz.
Żydzi też nie zastanawiali się nad tym, co Jezus mówił, tylko nad tym, że jest brzydki i w związku z tym, co mają z Nim zrobić.
Jako i Wy nie polemizujecie z przedstawianymi argumentami, tylko się naradzacie, co ze mną zrobić.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18877
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2604 times
Been thanked: 4602 times
Kontakt:

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-22, 10:05

Tak Krzysztofie. Zgodnie z Pismem:
Od sekciarza odsuń się po pierwszym lub po drugim upomnieniu, (11) wiedząc, że człowiek taki jest przewrotny i grzeszny, przy czym sam na siebie wydaje wyrok
/Tt 3:10/

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-22, 10:12

Marek_Piotrowski pisze: 2018-01-22, 10:05 Tak Krzysztofie. Zgodnie z Pismem:
Od sekciarza odsuń się po pierwszym lub po drugim upomnieniu, (11) wiedząc, że człowiek taki jest przewrotny i grzeszny, przy czym sam na siebie wydaje wyrok
/Tt 3:10/
Zastanawiam się Marek, dlaczego to cytujesz? Skoro zgadzasz się z tą radą i masz mnie za sekciarza, to już dawno powinieneś się odsunąć. Zresztą już kilka razy składałeś takie obietnice. Twoje słowo jest dla mnie warte tyle, ile ten cytat jest wart dla Ciebie. Można nim sobie wiesz co zrobić.

Zablokowany

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”