Nauczanie Krzysiekniepiekło

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-22, 17:20

Mam prośbę - nie piszcie takich tasiemców, bo mam sprzęt na którym tródno mi to ogarniać.

Krzysiekniepieklo

Odwołanie

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-22, 17:27

Mam pytanie. W związku z tym, że dostałem ostrzeżenie i nie zgadzam się z merytorycznym uzasadnieniem tego ostrzeżenia, to jaka jest droga odwoławcza. Czy mogę na ten temat polemizować w wątku, którego ostrzeżenie dotyczy, czy też jest jakaś procedura?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14999
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Odwołanie

Post autor: Dezerter » 2018-01-22, 18:14

Możesz tutaj.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Odwołanie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-22, 18:28

To kolejny pretekst, żeby założyć wątek. Proponuję żeby zachować już przeciez przyjętą zasadę, że Krzysztof pisze w swoim wątku.

Krzysiekniepieklo

Re: Odwołanie

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-22, 19:47

Udzielone ostrzeżenia
Usuń wiadomość Zgłoś tę wiadomość Cytuj wiadomość
Wysłano: 2018-01-22, 14:15
Od: Magnolia
Odbiorca: Krzysiekniepieklo 

To jest ostrzeżenie udzielone przez moderatora lub administratora forum:
To jest ostrzeżenie mające związek z twoim postem: viewtopic.php?f=53&p=20442#p20442.

za podważanie autorytetu Kościoła: "Nie ma żadnej gwarancji, że to co mówi Kościół, to pochodzi od Boga"

Mam kilka zastrzeżeń do tego ostrzeżenia.
1. Ostrzeżenie nie jest przez nikogo podpisane. Jest tylko nadawca. Taki dokument nie firmowany personalnie nie ma mocy prawnej.
2. Nie ma odniesienia, czy to co napisałem, to jest prawda, czy nie. Z tego, co wiem, to samo nauczanie Kościoła nie jest opatrzone przez Kościół gwarancją nieomylności, więc Kościół nie gwarantuje tego, że nauczanie jest nieomylne, a więc nie ma pewności, że pochodzi od Boga. Chyba, że chcecie twierdzić, że autorytet jest ważniejszy od prawdy.
3. Napisałem Kościół mając na myśli Kościół Chrystusa. Nie wymieniłem żadnego konkretnego Kościoła.
Nie można więc zarzucić, że podważam autorytet np. KK, którego zażarcie bronicie i którego jesteście członkami.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Odwołanie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-22, 19:53

I znowu sztuczki, kretactwa i manipulowanie rozmówcami oraz regulaminem. P
Jeszcze raz proponuję przeniesienia listów z tego wątku to "wątku Krzysztofa".

Magnolia

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Magnolia » 2018-01-22, 20:32

Ostrzeżenie dostałeś od moderatora globalnego, co łatwo sprawdzić wchodząc w zakładkę Zespół administracyjny na dole forum. Nikt nieuprawniony nie może takich ostrzeżeń wysłać. Tyle w sprawie braku podpisu.

Skoro pojawiło się odwołanie i zastrzeżenia co do mojego ostrzeżenia to poprosiłam o konsultację u kapłana (do wiadomości administracji nazwisko)
Oto co mi odpisał kapłan:
Mamy być posłuszni Kościołowi także w zwyczajnym nauczaniu, a nie tylko, kiedy papież przemawia "ex.cathedra" w sprawach wiary i moralności, ale także zwyczajnemu nauczaniu. Oczywiście czym innym jest wypowiedź jakiegoś biskupa, a czym innym oficjalne nauczanie czy dokumenty papieskie. Możesz też odwołać się do Ignacego Loyoli i jego "Reguł trzymania z Kościołem" (CD 352-370), przykładowo:
[365] Reguła 13. By we wszystkim utrafiać w sedno, powinniśmy być zawsze gotowi wierzyć iż białe, które widzę, jest czarne, jeżeli się tak wypowie Kościół hierarchiczny, w przekonaniu, że między Chrystusem, naszym Panem i Oblubieńcem, a Kościołem, Jego Oblubienicą, działa ten sam Duch, który nami kieruje i rządzi ku zbawieniu innych dusz. Świętą Matką naszą, Kościołem, rządzi bowiem i kieruje ten sam Duch i Pan nasz, który nam dał dziesięć przykazań.
Gwarancją są też przede wszystkim słowa Jezusa skierowane do Piotra - "tobie daję klucze Królestwa Niebieskiego, cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie...". Ignacy Loyola też miał trudności z Kościołem hierarchicznym, zresztą jak wielu świętych (Franciszek, Jan do Krzyża, Faustyna), ale wszyscy oni byli pokorni i posłuszni. Kwestionowanie autorytetu Kościoła nie jest z Ducha Bożego i dyskwalifikuje taką osobę.
Uważam, że to ostrzeżenie jest słuszne. Pozdrawiam.

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-22, 20:48

Tylko tyle, że ja nie kwestionowałem autorytetu Kościoła ale twierdziłem, że Kościół nie daje gwarancji, że nauczanie pochodzi od Boga. Tylko Bóg daje gwarancję. Więc to nie jest gwarancja Kościoła. Śmieszne dla mnie by było, żeby człowiek musiał potwierdzać gwarancję Boga.
Druga sprawa to te dyskusje toczyły się w dziale " inne religie i ruch parareligijne"
W takim dziale krytyka nauczania KK jest jak najbardziej na miejscu, jako i Wy krytykujecie inne religie i takie ruchy.
Skoro sami krytykujecie, to hipokryzją będzie nie pozwalanie na krytykę siebie.

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-22, 21:02

Z tymi kluczami królestwa, to jest też problem. To Jezus wybrał Piotra i przekazał mu klucze królestwa. Czy te klucze Piotr komuś przekazał, tak jak przekazywał Jezus to ja nie mam wiedzy ale jest taki problem, że żaden następny papież nie przybrał imienia "Piotr" Widocznie żaden już taką skałą nie był, żeby związywać i rozwiązywać, bo żadnemu te klucze nie zostały przekazane przez poprzednika. ( w taki sposób jak to zrobił Jezus) zadaniem Piotra było zniesienie prawa mojżeszowego i właśnie tego miał dokonać. Skoro Piotr nie położył na nikogo rąk i nie przekazał kluczy, to sukcesja piotrowa się skończyła.
Zostaliśmy bez króla aby znowu królem naszym był Bóg.
Ostatnio zmieniony 2018-01-22, 21:33 przez Krzysiekniepieklo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-22, 21:07

Jak widać z ostatniego postu, ostrzeżenie było całkowicie zasadne.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14999
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Dezerter » 2018-01-22, 21:17

Potraktuj Krzysiekniepieklo to ostrzeżenie jako ostrzeżenie, że nie będzie tolerowana zbytnia krytyka ani KRK, ani tym bardziej Kościoła.
Odwołanie nieuwzględnione i zamknięte.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-22, 21:57

Dezerter pisze: 2018-01-22, 21:17 Potraktuj Krzysiekniepieklo to ostrzeżenie jako ostrzeżenie, że nie będzie tolerowana zbytnia krytyka ani KRK, ani tym bardziej Kościoła.
Odwołanie nieuwzględnione i zamknięte.
No dobra. Pewnych spraw nie przeskoczę. Spróbuję nie krytykować, tylko skorzystam z tytułu wątku i będę nauczał. Nauczanie będzie odbiegało od nauczania KK ale nauczanie, to nauczanie, a nie krytyka.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-22, 21:59

To nie jest forum do nauczania przez samozwańczych proroków.
Jak dotąd nikt zresztą nie wyraził zaufania do twoich nauk.

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-22, 22:12

Marek_Piotrowski pisze: 2018-01-22, 21:59 To nie jest forum do nauczania przez samozwańczych proroków.
Jak dotąd nikt zresztą nie wyraził zaufania do twoich nauk.
Marek, chodzisz za mną, bo chyba tylko ja czytam twoje posty. Trzeba mieć dużo zaparcia żeby Ciebie czytać.
Napisz coś mądrego, to będą Ciebie czytali.

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-22, 22:37

Proszę moderację o link do. 1 Sm 8
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1191

Żydzi odrzucili Boga i zażądali króla. Bóg dał im Saula. I zaczęły się problemy ludzi, bo zaczął rządzić nimi człowiek z wszystkimi konsekwencjami ludzkich błędów. Ludzie odrzucili wolność i wybrali niewolę. Król zniewala ludzi i wykorzystuje.
Bóg jednak wykupił nas z niewoli i chce nas poprowadzić do kraju mlekiem i miodem płynącego. Trzeba tylko uwierzyć Bogu. Trzeba przejść przez pustynię idąc za Bogiem. Będzie nas karmił chlebem z nieba i da nam pić ze zdroju Życia.
To Bóg jest naszą gwarancją na lepsze jutro. Obietnice królów tego świata, to jak liść na wietrze. Przez moment jest, a za chwilę go nie ma. Dużo naobiecuje źeby utrwalić swoje królowanie ale nie jest w stanie słowa dotrzymać, bo jest tylko człowiekiem. Czy warto w człowieku pokadać nadzieję? Przecież nawet sobie nie możemy wierzyć, bo Bóg wielokrotnie wykazywał naszą przewrotność. Po co pisać palcem po wodzie. Lepiej zaufać Bogu i pójść za nim. Tym następnym będzie już łatwiej. Bóg wyznaczył nam szlak. Chodźmy.

Zablokowany

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”