Nauczanie Krzysiekniepiekło

Zablokowany
Abraham45

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Abraham45 » 2018-01-23, 09:08

Krzysiekniepieklo pisze: 2018-01-22, 21:02 Z tymi kluczami królestwa, to jest też problem. To Jezus wybrał Piotra i przekazał mu klucze królestwa. Czy te klucze Piotr komuś przekazał, tak jak przekazywał Jezus to ja nie mam wiedzy ale jest taki problem, że żaden następny papież nie przybrał imienia "Piotr" Widocznie żaden już taką skałą nie był, żeby związywać i rozwiązywać, bo żadnemu te klucze nie zostały przekazane przez poprzednika. ( w taki sposób jak to zrobił Jezus) zadaniem Piotra było zniesienie prawa mojżeszowego i właśnie tego miał dokonać. Skoro Piotr nie położył na nikogo rąk i nie przekazał kluczy, to sukcesja piotrowa się skończyła.
Zostaliśmy bez króla aby znowu królem naszym był Bóg.
Odwołanie zamknięte, ale skorciło mnie aby tą kwestię jakoś spróbować wyjaśnić Krzyśkowi, bo uwaga była skupiona na samym ostrzeżeniu a wątpliwości jest dobrze jest wyjaśniać, aby Krzysiek nie był w błędzie.

Krzysiek
Napisałeś, że nie wiesz czy Piotr komuś przekazał klucze czy też to kierowanie Kościołem. Tego raczej w Biblii już nie jest powiedziane, ale to nie znaczy, że nikomu tego kierowania nie przekazał po swojej męczeńskiej śmierci. Wystarczy jednak, że społeczność chrześcijan wybrała następcę Piotra i on wtedy pełni ta samą rolę - tak jak to się dzieje w przypadku wyboru króla. Każdy więc następca pełni tą samą rolę, którą pełnił Piotr. Poza tym Jezus nigdzie nie mówi Piotrowi, że każdy jego następca ma nosić imię Piotr a więc tą kwestię Jezus pozostawia wolną i to jest bardzo logiczne i normalne - NIKT NIE BĘDZIE SZUKAŁ KOLEJNEGO PIOTRA ABY KIEROWAŁ KOŚCIOŁEM.
To, że papieże nie wybierają tego imienia nie oznacza, że ich władza jest nie przekazana z góry. Jacyś następcy Piotra byli i każdy mógł władzę przekazywać a nawet przekazywanie władzy mogło zostać ustalone po przez wybór społeczności Kościoła. Tak więc takie stawianie sprawy na brak oficjalnego przekazania władzy przez św.Piotra innej osobie jest zbyteczne i nie jest żadnym wyjaśnieniem na pełnioną przez papieży władzę jako następców św.Piotra. Każda więc osoba, która pełniła funkcję św.Piotra miała te samo prawo do związywania i rozwiązywania. Żadna sukcesja Piotra się nie skończyła, bo nie ma żadnego dowodu na to, że władza na inną osobę nie przeszła. Warto też zauważyć, że Piotr mógł nawet nie zdążyć oficjalnie przekazać władzy bo został uwięziony i skazany na śmierć. Nie o wszystkim dowiemy się z Biblii, ale na pewno społeczność chrześcijan w tym też uczniów Jezusa nie zostawiła Kościoła bez następcy św.Piotra.

W Biblii jest tylko taki zapis słów Jezusa:
15 A gdy spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: «Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?» Odpowiedział Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś baranki moje!» 16 I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: «Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie?» Odparł Mu: «Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego: «Paś owce moje!». 17 Powiedział mu po raz trzeci: «Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie?» Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: «Czy kochasz Mnie?» I rzekł do Niego: «Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham». Rzekł do niego Jezus: «Paś owce moje! 18 5 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci: Gdy byłeś młodszy, opasywałeś się sam i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz». 19 To powiedział, aby zaznaczyć, jaką śmiercią uwielbi Boga. A wypowiedziawszy to rzekł do niego: «Pójdź za Mną!»

J 21,15-19
Natomiast o następcach św.Piotra znalazłem info w Wikipedii, choć nie uznaję jej za wiarygodne źródło, jednak informacje mogą być istotne:
Szczególny status autorytetu św. Piotra potwierdza szacunek jakim darzono pierwszą wspólnotę Kościoła w Rzymie. Ponieważ poniósł on śmierć męczeńską w tym mieście, a również tam zginął św. Paweł, autorytetem zaczęto w Kościele otaczać kolejnych biskupów Wiecznego Miasta, jako następców św. Apostołów Piotra i Pawła, co potwierdzają pisma Ojców Kościoła. O świadomości chrześcijan odnośnie biskupstwa św. Piotra w Rzymie świadczą słowa św. Augustyna: „Poprzednicy nasi nadali temu ustanowieniu dzisiejszego święta miano Katedry, ponieważ, jak podają, Apostoł Piotr pierwszy tę stolicę biskupią zajmował. Słusznie więc Kościoły tak czczą pochodzenie tej stolicy, która Apostoł objął dla dobra Kościołów”[6].

ŹRÓDŁO: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prymat_%C ... ego_Piotra
Nie masz więc powodów wątpić we władzę jaką pełnią nad Kościołem papieże i że słusznie są określani następcami św.Piotra.

Bóg zawsze będzie panował nad światem, Jezus będzie panował nad Kościołem aż do końca świata, papieże do tego czasu będą pełnili funkcję głowy Kościoła na ziemi według władzy przekazanej św.Piotrowi. I to trzeba po prostu przyjąć a nie kombinować i szukać zaprzeczeń wobec następców św.Piotra.
Ostatnio zmieniony 2018-01-23, 10:06 przez Abraham45, łącznie zmieniany 1 raz.

konik

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: konik » 2018-01-23, 09:10

Twoja wypowiedz Krzysiek zawiera w sobie totalna sprzecznosc - czyli podajesz swoja nauke i zaprzeczasz jej jednoczesnie.
W jaki sposob wola Boga moze byc zrealizowana na ziemi? Jedynie poprzez dzialanie ludzkie.
W jaki sposob jakikolwiek czlowiek pojawia sie na ziemi? Poprzez sprawcze dzialanie drugiego czlowieka ... czyli narodziny z matki.
Czy jesli w rodzinie Kowalskich ojciec majacy imie Jan i matka majaca imie Anna - nadadza synowi imie Karol, a corce imie Iwona ... czy to oznacza, ze dzieci nie sa juz Kowalscy?
Odpowiedz ... tak - czy nie?
Tylko prosze ... nie krec ...

tisheeng

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: tisheeng » 2018-01-23, 09:39

Celne. Ciekawe, jaka bedzie odpowiedz na zapytanie konika?

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-23, 10:16

Wasze wątpliwości są zadziwiające. Jak to u ludzi wygląda otwieranie? Jest jeden upoważniony i on dostał klucze. Odpowiada za mienie tam złożone. Jeśli kończy czuwanie nad powierzonym mieniem, to przekazuje klucze osobiście następnemu, dokładnie tak, jak to zrobił Jezus. Wtedy ten następny jest upoważniony i ma klucze żeby otworzyć. Złodzieje postępują inaczej. Oni wyznaczają tego, którego upoważniają do otwierania ale kluczy żadnych nie mają. Ten upoważniony przez złodziei otwiera wytrychem.

Abraham45

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Abraham45 » 2018-01-23, 10:29

Krzysiekniepieklo pisze: 2018-01-22, 22:37 Proszę moderację o link do. 1 Sm 8
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1191

Żydzi odrzucili Boga i zażądali króla. Bóg dał im Saula. I zaczęły się problemy ludzi, bo zaczął rządzić nimi człowiek z wszystkimi konsekwencjami ludzkich błędów. Ludzie odrzucili wolność i wybrali niewolę. Król zniewala ludzi i wykorzystuje.
Bóg jednak wykupił nas z niewoli i chce nas poprowadzić do kraju mlekiem i miodem płynącego. Trzeba tylko uwierzyć Bogu. Trzeba przejść przez pustynię idąc za Bogiem. Będzie nas karmił chlebem z nieba i da nam pić ze zdroju Życia.
To Bóg jest naszą gwarancją na lepsze jutro. Obietnice królów tego świata, to jak liść na wietrze. Przez moment jest, a za chwilę go nie ma. Dużo naobiecuje źeby utrwalić swoje królowanie ale nie jest w stanie słowa dotrzymać, bo jest tylko człowiekiem. Czy warto w człowieku pokadać nadzieję? Przecież nawet sobie nie możemy wierzyć, bo Bóg wielokrotnie wykazywał naszą przewrotność. Po co pisać palcem po wodzie. Lepiej zaufać Bogu i pójść za nim. Tym następnym będzie już łatwiej. Bóg wyznaczył nam szlak. Chodźmy.
Jezus wiedząc co Go czeka chciał przekazać przekazywanie Jego nauki innym pokoleniom swoim wybranym uczniom a oni kolejnym. Zauważ, że od chwili nauczania Jezusa nie wybierał On już żadnych królów ale uczniów, apostołów, którzy nieśli by tą naukę innym. Ten wybór był konkretnym przyjęciem człowieka jako tego, który pełni funkcję nauczyciela i była to decyzja samego Jezusa. Czy Jezus nie wiedział, że człowiek jest słaby, że może ulegać różnym upadkom? Wiedział, bo sam to zapowiedział św.Piotrowi, że wyprze się Jezusa, wiedział, że Judasz go zdradzi a mimo to przekazuje władzę Piotrowi nad Kościołem? Czyżby Jezus był także omylny i nie wiedział co czyni? Wiedział doskonale, ale znając słabości człowieka skłania się do obdarzenia człowieka zaufaniem i powierza mu takie ważne zadanie, panowanie nad Jego dziełem. To nie jest wyraz braku rozsądku ze strony Jezusa ale wielkiej miłości do człowieka. Dlatego omylność czy słabość człowieka jest jest słabym argumentem aby wątpić w wolę samego Jezusa - to On powołuje człowieka do konkretnych misji, ale nie pozostawia człowieka samego, cały czas czuwa nad swoim Kościołem - z góry. Każdy więc kapłan, który jest powoływany do służby Bogu pełni funkcję Apostoła nauki Chrystusa.

St ad też trzeba przyjmować naukę Kościoła jako tą, która została przekazana apostołom przez samego Jezusa.
Poza Kościołem nie otrzymasz chrztu, nie będziesz mógł karmić się Ciałem Chrystusa, nie będziesz mógł otrzymać Ducha Świętego - tego wszystkiego udzielają kapłani z mocy Kościoła, której głową pzoostaje cały czas aż do końca sam Chrystus.

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-23, 10:38

Koniku: imię znaczy bardzo wiele, a ludzie rzadko to rozumieją. Na przykład nicki, które każdy przyjmuje, też wiele mówią o człowieku. Kiedyś ludzie bardzo dobrze to rozumieli. Przecież Piotr miał pierwotnie na imię Szymon. Dlaczego Jezus zmienił jego imię na Piotr? W ten sposób Jezus przekazał informację wszystkim, że ten człowiek jest niezłomną skałą i do tego człowieka ma pełne zaufanie. " Piotr" ty jesteś skałą. Zadziwiają mnie nicki niektórych np."lękliwa" , zagnij mnie"
Tacy ludzie sami proszą się o kłopoty. Nie musicie wierzyć ale tak jest. Dlaczego nikt nie dawał swoim dzieciom na imię "Judasz"

Krzysiekniepieklo

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Krzysiekniepieklo » 2018-01-23, 10:54

St ad też trzeba przyjmować naukę Kościoła jako tą, która została przekazana apostołom przez samego Jezusa.
Poza Kościołem nie otrzymasz chrztu, nie będziesz mógł karmić się Ciałem Chrystusa, nie będziesz mógł otrzymać Ducha Świętego - tego wszystkiego udzielają kapłani z mocy Kościoła, której głową pzoostaje cały czas aż do końca sam Chrystus.
Z tą nauką Kościoła to jest tak:
Ez 34
17 Do was zaś, owce moje, tak mówi Pan Bóg: Oto Ja osądzę poszczególne owce, barany i kozły4. 18 Czyż to wam może mało, że spasacie najlepsze pastwisko, by resztę swego pastwiska zdeptać swoimi stopami, że pijecie czystą wodę, by resztę zmącić stopami? 19 A owce moje muszą spasać to, co wy zdeptaliście waszymi stopami, i pić to, coście zmącili waszymi stopami. 20 Dlatego Pan Bóg tak mówi do nich: Oto Ja sam będę prowadził sąd pomiędzy owcą tłustą a owcą chudą. 21 Ponieważ wszystkie zwierzęta słabe odpychaliście bokiem i plecami i popychaliście je swoimi rogami, tak że je przepędzaliście, 22 dlatego chcę pomóc moim owcom, by już więcej nie stawały się łupem; osądzę poszczególne owce.
Tutaj Ezechiel mówi właśnie o nauce Kościoła. - zdeptane pastwisko i zmącona woda.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4605 times
Kontakt:

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-23, 11:01

Dajecie paliwo chorobie Krzyska.

Abraham45

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Abraham45 » 2018-01-23, 11:02

Krzysiu, a przyjmowałeś może chrzest i inne sakramenty?

Abraham45

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Abraham45 » 2018-01-23, 11:12

A może Marku odwrotnie spojrzeć na to: Krzysiek jest tak nafaszerowany szkodliwym paliwem, że trzeba to paliwo z niego spuścić i napełnić go tym znacznie zdrowszym z nauki Kościoła? Oczywiście jest to trudne a nawet może okazać się syzyfową pracą, ale jak się nie próbuje to tez nic się nie osiągnie. Chyba warto próbować?

Jakub2

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Jakub2 » 2018-01-23, 11:53

Abraham45 pisze: 2018-01-23, 11:12 A może Marku odwrotnie spojrzeć na to: Krzysiek jest tak nafaszerowany szkodliwym paliwem, że trzeba to paliwo z niego spuścić i napełnić go tym znacznie zdrowszym z nauki Kościoła? Oczywiście jest to trudne a nawet może okazać się syzyfową pracą, ale jak się nie próbuje to tez nic się nie osiągnie. Chyba warto próbować?
Gdyby Krzysiu zaczal odpowiadac na zarzuty to swiadczylo by o tym ze zastanawia sie nad nimi, to mialo by to sens, bo przy okazji tlumaczenia Krzyskowi, inni tez beda sie zastanawiac.
Zauwazylem tez ze sama dyskusja, wyglada tak ze zbyt wiele osob zadaje mu pytania i odpowiada na jego posty, co daje mu zbyt duzy wybor odpowiedzi wykretnych i nie odpowiada na to co mu niewygodne, a to powoduje ze nie jest to dyskusja tylko nauczanie w wykonaniu Krzysia.
Z tego wzgledu, jak juz wczesniej wspominalem przydal by sie regulaminowy obowiazek autora tematu odpowiedzi na kazde pytanie, post forumowiczow.
Bynajmniej nie bedzie tak duzo niepotrzebnych i bezsensownych tematow jak to wlasnie ma miejsce w wykonaniu Krzysia.

Abraham45

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Abraham45 » 2018-01-23, 12:19

Tyle, że nikogo nie da się zmusić do odpowiedzi, bo to byłoby ograniczanie wolności. Nie taki jest cel forum.
Poza tym Krzysiek odpowiada, tylko nie wszystkim i niektóre kwestie pomija, ale ja na razie nie widzę problemu z odpowiadaniem Krzyśka. Odpowiada tam gdzie chce i na to co chce odpowiadać.
Może weź z niego przykład i w końcu odpisz sam na to o co ciebie prosiłem. Jak na razie sam się wykręcasz od odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4605 times
Kontakt:

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-23, 12:33

Abraham45 pisze: 2018-01-23, 11:12 A może Marku odwrotnie spojrzeć na to: Krzysiek jest tak nafaszerowany szkodliwym paliwem, że trzeba to paliwo z niego spuścić i napełnić go tym znacznie zdrowszym z nauki Kościoła? Oczywiście jest to trudne a nawet może okazać się syzyfową pracą, ale jak się nie próbuje to tez nic się nie osiągnie. Chyba warto próbować?
Nie warto.
Nie masz żadnego wpływu na poglady osoby w stanie incydentu psychotycznego, a próba polemiki tylko pogłębia manię.
Jedyne co można zrobić dla takiej osoby (oczywiście jest to trudne) to nakłonić do wizyty u lekarza i stosowania się do lekarskich poleceń (brania leków).

Abraham45

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Abraham45 » 2018-01-23, 13:38

Tylko to jest post z tematu Krzyśka. A do ciebie się odniosłem abyś mi nspisał w końcu na pw o co ci biega z tą Sodomą a kie pisałno tym w innych wątkach.

Jakub2

Re: Nauczanie Krzysiekniepiekło

Post autor: Jakub2 » 2018-01-23, 13:44

Abraham45 pisze: 2018-01-23, 13:38 Tylko to jest post z tematu Krzyśka. A do ciebie się odniosłem abyś mi nspisał w końcu na pw o co ci biega z tą Sodomą a kie pisałno tym w innych wątkach.
Od tego sa te inne watki, albo PW, a nie wtracanie jednych watkow do odpowiedzi w drugich.
Mieszasz w ten sposob odpowiedzi jednych watkow z drugimi, a to jest niezgodne z regulaminem jako offtopy i zamieszanie w watkach.
W zasadzie offtopy powinny byc kasowane a nie przenoszone, chyba ze stanowia nowy temat i sa wtedy wydzielone jako nowy temat.

Zablokowany

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”