Złote myśli z Azji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: Andej » 2019-06-19, 22:01

Kiedyś Dez mnie pouczył, że kolor ten jest zarezerwowany dla cytatów z Pisma. Możesz poprosić go o wytłumaczenie. Ja ino podzieliłem się tą informacją.

Dodano po 9 sekundach:
Kiedyś Dez mnie pouczył, że kolor ten jest zarezerwowany dla cytatów z Pisma. Możesz poprosić go o wytłumaczenie. Ja ino podzieliłem się tą informacją.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: Praktyk » 2019-06-19, 23:20

Jeśli tak trzeba... się zmieni. Ordnung muss sein :)
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: Viridiana » 2019-06-20, 12:07

Ja podrzucę taką myśl:
Unoś słowa, nie głos.
To deszcz żywi kwiaty, nie piorun.

Rumi
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: Andej » 2019-06-20, 14:06

Gdy deszcz pada, wcale nie znaczy, że chce ciebie zmoczyć.
Yang Tang
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: Praktyk » 2019-06-20, 16:45

Andej pisze: 2019-06-20, 14:06 Gdy deszcz pada, wcale nie znaczy, że chce ciebie zmoczyć.
Yang Tang
To chyba należało by czytać jakoś tak:
Natura po prostu jest, nie na złość tobie. Jeśli mokniesz to nie z intencji Boga kierowanej przeciw tobie... a co jeśli głodujesz, chorujesz, umierasz... to też nie przeciw tobie.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: Andej » 2019-06-20, 17:02

Nie tylko natura. W tym warto doszukać się, tak cenionej na wschodzie, mądrości. Po prostu nie myśl, że to, co się dzieje, dzieje się z Twojego powodu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: Praktyk » 2019-06-20, 17:05

Andej pisze: 2019-06-20, 17:02 Nie tylko natura. W tym warto doszukać się, tak cenionej na wschodzie, mądrości. Po prostu nie myśl, że to, co się dzieje, dzieje się z Twojego powodu.
Z drugiej strony nasza wiara uczy, że cały świat dzieje się dla nas...
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: Dezerter » 2019-06-20, 17:13

Andej pisze: 2019-06-19, 22:01 Kiedyś Dez mnie pouczył, że kolor ten jest zarezerwowany dla cytatów z Pisma. Możesz poprosić go o wytłumaczenie. Ja ino podzieliłem się tą informacją.

Dodano po 9 sekundach:
Kiedyś Dez mnie pouczył, że kolor ten jest zarezerwowany dla cytatów z Pisma. Możesz poprosić go o wytłumaczenie. Ja ino podzieliłem się tą informacją.
To nie mój wymysł, ani KK, tylko takim kolorem Dominik wprowadził cytaty biblijne przyciskiem "Biblia" po prawej stronie, u góry
więc słusznie Andej zauważył, że by nie wprowadzać kogoś w błąd, że to z Biblii , czy raczej dla przejrzystości forum - stosujmy inny kolor dla innych niebiblijnych cytatów.
Ostatnio zmieniony 2019-06-20, 17:43 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: Andej » 2019-06-20, 17:34

Praktyk pisze: 2019-06-20, 17:05 ... Z drugiej strony nasza wiara uczy, że cały świat dzieje się dla nas...
To, że Bóg powiedział: Czyńcie ją sobie poddaną, to wcale nie znaczy, że stworzył świat dla nas. Nikt z ludzi nie jest pępkiem świata.
Nie zgadzam się z tezą, że świat kręci się wokół człowieka. Ani dla człowieka.

Celem jest Bóg i Jego wola.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: Viridiana » 2019-06-21, 10:59

Andej pisze: 2019-06-20, 14:06 Gdy deszcz pada, wcale nie znaczy, że chce ciebie zmoczyć.
Yang Tang
Ja bym to interpretowała tak: ludzie są różni. Sytuacje są różne. To, że np. Twój przyjaciel jest mało rozmowny ostatnio, a Ty przecież go strasznie potrzebujesz, nie znaczy, że on robi Ci na złość. Jeżeli np. Twoja żona ma pewien sposób okazywania miłości inny od Twojego, to nie znaczy, że jest z nią coś nie tak, tylko ona po prostu ma inny charakter. Świat nie obraca się wokół Ciebie i Twoja miara nie musi być tą właściwą.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: Andej » 2019-06-21, 13:22

Też ciekawie. Aforyzmy mają to do siebie, jeśli są na poziomie, że można je różnie interpretować. I wniosków wiele wyciągać. Bogactwo interpretacji jest związane z bogactwem myśli.
Ale z drugiej strony stoi Forrest Gump z pudełkiem czekoladek.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: Dominik » 2019-06-21, 20:47

Kawałek z jednego opowiadania z książki o której pisałem

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: Praktyk » 2019-06-23, 16:12

@Dominik dialog pierwsza klasa :)

Dodano po 9 minutach 7 sekundach:
Andej pisze: 2019-06-20, 17:34
To, że Bóg powiedział: Czyńcie ją sobie poddaną, to wcale nie znaczy, że stworzył świat dla nas. Nikt z ludzi nie jest pępkiem świata.
Nie zgadzam się z tezą, że świat kręci się wokół człowieka. Ani dla człowieka.

Celem jest Bóg i Jego wola.
Jak sam mi kiedyś mówiłeś Bóg niczego nie potrzebuje. Jest doskonały. Po co mu zatem świat ? Lub dla kogo innego miałby być ?

Ja uważam, że świat jest tylko i wyłącznie dla ludzi. Bóg tworzy istoty wolne czyli nas ( wyłącznie ), by mogły go kochać, lub nienawidzić, odrzucać, lub żyć z nim w zgodzie. Zwierzęta, rośliny, kamienie nie mają tego wyboru. Są czystym obrazem woli Boga. Nie są zdolne z własnej woli go kochać lub odrzucać. Są nazwijmy to "zaprogramowane". Są więc moim zdaniem tłem dla naszych działać tu na ziemi.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: Andej » 2019-06-23, 16:52

A jak człowiek kupuje sobie fermę mrówek, to mrówki żyją dla samych siebie. Rozmnażają się, budują gniazda, składają jajeczka, zdobywaj pokarm i co tam jeszcze mogą sobie robić. A człowiek? Po cholerę mu ta ferma? Czy może w nią ingerować? Coś zmieniać? A jeśli tak, to po co?
Jak sam mi kiedyś mówiłeś Bóg niczego nie potrzebuje. Jest doskonały. Po co mu zatem świat ?
Wot wapros. To be, or not to be?
Wyjaśnię, jak tylko stanę przed Nim w niebie. Natenczas wiem, że zacytowana teza jest słuszna, oraz to, że nie jest pełna, ani kompletna.

Mam pewną teorię, ale nie powinienem się nią dzielić publicznie. Obawiam się, że może wzbudzić wzburzenie. A na dodatek, jest to jeno ciche podejrzenie, a nie teza.

Gdy mówisz bratku, mądrze praw,
nie oczekując żadnych braw.
A przede wszystkim uwierz sam,
bo sam zadasz sobie kłam.
Gdy mówisz bratku, mądrze mów,
inaczej nie trafisz do żadnych głów.

Wariacje na temat mądrości chińskich w redakcji Remigiusza Kwiatkowskiego
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: ToTylkoJa » 2019-06-23, 18:50

Człowiek hoduje mrówki z ciekawości.
Sama ostatnio z 15 min obserwowałam jak 3 mrówki znęcają się nad czwartą i zastanawiałam się, co ona im takiego zrobiła (moja teoria jest taka, że na moim podwórku wybuchła wojna).
Albo dlatego, że sprawia mu to radość (tak samo jak każde inne hobby sprawia radość).
Nie wiem, po co Bogu miałoby być konieczne hobby, skoro jest idealny, to ja myślę, że nudzić się nie powinien.

Nawet, jeśli wywoła wzburzenie. Ja chętnie bym o twojej teorii poczytała, @Andej .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”