Złote myśli z Azji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: Praktyk » 2020-11-07, 18:14

Pompieri pisze: 2020-11-07, 17:31 Znam te rady. Ale ... powiedzcie to gosciowi albo gosciowinie ledwie spinajacym koniec z koncem, lecacym po robocie do przedszkola albo szkoly i jeszcze iles tam rzeczy majacych do odrobienia w dzien - na ktore nawet 100 godzin w ciagu dnia jest za malo, zeby nadazyc.
Ja pragne, abysmy zeszli pomiedzy lud harujacy, a nie bujali w oblokach.
Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu to wszystko jest na swoim miejscu.
Jeśli praca jest na pierwszym to Bóg nie jest.
Oderwanie się na jeden dzień i poświęcenie tego dnia tylko i jedynie Bogu to jest to co się nazywa „dzień święty święcić”.

Ale to trudne...
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: Jozek » 2020-11-07, 18:30

Ale czas spedzony na zarobienie kasy by moc lepiej lub wiecej komus potrzebujacemu pomoc, to czas spedzony z Bogiem na pierwszym miejscu.
Jesli w niedziele, zamiast do kosciola bede caly dzien naprawial zepsute, i podgnile okno sasiadom staruszkom, ktorzy przez to ze okno sie nie zamyka marzna, to jak myslisz? bede mial grzech ze nie bylem na niedzielnej Mszy Sw.?
Ostatnio zmieniony 2020-11-07, 18:34 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: Tek de Cart » 2020-11-07, 18:33

no chyba że tym kimś potrzebującym jestem ja sam... ;)

"wszyscy myślą tylko o sobie, nikt na całym świecie nie myśli o mnie - tylko ja" ;)
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: sądzony » 2020-11-07, 18:36

Jozek pisze: 2020-11-07, 18:30 Ale czas spedzony na zarobienie kasy by moc lepiej lub wiecej komus potrzebujacemu pomoc, to czas spedzony z Bogiem na pierwszym miejscu.
Największym darem jest obecność.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: Jozek » 2020-11-07, 18:40

sądzony pisze: 2020-11-07, 18:36
Jozek pisze: 2020-11-07, 18:30 Ale czas spedzony na zarobienie kasy by moc lepiej lub wiecej komus potrzebujacemu pomoc, to czas spedzony z Bogiem na pierwszym miejscu.
Największym darem jest obecność.
Czy to znaczy ze najlepiej przysc do takich staruszkow i marznac razem z nimi, to bedzie im cieplej i lzej?
Czy moze masz na mysli obecnosc w kosciele?
Ostatnio zmieniony 2020-11-07, 18:41 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: sądzony » 2020-11-07, 18:50

Jozek pisze: 2020-11-07, 18:40
sądzony pisze: 2020-11-07, 18:36
Jozek pisze: 2020-11-07, 18:30 Ale czas spedzony na zarobienie kasy by moc lepiej lub wiecej komus potrzebujacemu pomoc, to czas spedzony z Bogiem na pierwszym miejscu.
Największym darem jest obecność.
Czy to znaczy ze najlepiej przysc do takich staruszkow i marznac razem z nimi, to bedzie im cieplej i lzej?
Czy moze masz na mysli obecnosc w kosciele?
Pisząc to nie było tu jeszcze żadnych staruszków (dodałeś to po chwili).
Obecność (nie hajs) jest treścią miłości. Bez obecności nie ma relacji. Nie ma niczego.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: Jozek » 2020-11-07, 18:55

Juz to bylo dopisane zanim napisales, ale niewazne, bo pomoc moze byc rozna, a ty sie odniosles do tego jakby jedynie obecnosc byla najwazniejsza.
To co napisalem ma ciagle taki sam sens, nawet bez tego co dopisalem o staruszkach.
Sciagnij te klapki azjatyckie z oczu i zacznij widziec szerzej i po Chrzescijansku, bo ciagle wciskasz te azjatyckie mysli w kazdy temat, tak jakby to budda, czy jakis mysliciel-filozof byl wazniejszy od Boga.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: sądzony » 2020-11-07, 19:02

Jozek pisze: 2020-11-07, 18:55 (...)
Sciagnij te klapki azjatyckie z oczu i zacznij widziec szerzej i po Chrzescijansku, bo ciagle wciskasz te azjatyckie mysli w kazdy temat, tak jakby to budda, czy jakis mysliciel-filozof byl wazniejszy od Boga.
Bóg jest najważniejszy.
Jeżeli mam jakieś klapki, wybacz, ale nie sądzę, że jesteś w stanie przekonać mnie do ich zdjęcia.
Widocznie są mi w tym momencie potrzebne i jedynie Bóg wie do czego.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: Jozek » 2020-11-07, 19:08

I myslisz ze przez te twoje klapki chcial bys innym mieszal w glowach Buddyzmem czy innymi podobnymi wierzeniami?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: Praktyk » 2020-11-07, 19:16

Jozek pisze: 2020-11-07, 18:30 Ale czas spedzony na zarobienie kasy by moc lepiej lub wiecej komus potrzebujacemu pomoc, to czas spedzony z Bogiem na pierwszym miejscu.
Jesli w niedziele, zamiast do kosciola bede caly dzien naprawial zepsute, i podgnile okno sasiadom staruszkom, ktorzy przez to ze okno sie nie zamyka marzna, to jak myslisz? bede mial grzech ze nie bylem na niedzielnej Mszy Sw.?
Tylko ty wiesz co i po co robisz. Jaka jest intencja twoich czynów. Jeśli zarabiasz kasę jako efekt uboczny czynienia dobra dla ludzi to jest to dobre, Boże. Jeśli twoim celem jest tylko posiadanie więcej, bo boisz się, że ci nie starczy (chleba naszego powszedniego), lub co gorzej chcesz mieć więcej niż inni... to ty o tym wiesz. Jest takie ciekawe zjawisko jak się robi interesy ( o ile chcesz je robić uczciwie ). Jeśli myślisz tylko i wyłącznie o swoim zysku to idzie jakbyś przedzierał się przez busz. Jeśli zaczynasz myśleć o dzieleniu się z innymi ( czy to pracownikami, czy wspólnikami, czy klientami ) dobrem, to zaczynasz kwitnąć. To nie musi być myśl wynikająca z wiary, niektórzy tak mają i to oni robią dobre interesy.


Jeśli czujesz, że najważniejszym dobrem jakie musisz zrobić w niedzielę jest naprawa okna dziadkom, to jest to najważniejsze. Zrób to a poświęć Bogu inny dzień, byle szczerze. :)
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: sądzony » 2020-11-07, 19:18

Jozek pisze: 2020-11-07, 19:08 I myslisz ze przez te twoje klapki chcial bys innym mieszal w glowach Buddyzmem czy innymi podobnymi wierzeniami?
Jeżeli Twoja wiara jest słaba wiatr ją zgasi, jeśli mocna rozpali.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: Praktyk » 2020-11-07, 19:46

sądzony pisze: 2020-11-07, 19:18
Jozek pisze: 2020-11-07, 19:08 I myslisz ze przez te twoje klapki chcial bys innym mieszal w glowach Buddyzmem czy innymi podobnymi wierzeniami?
Jeżeli Twoja wiara jest słaba wiatr ją zgasi, jeśli mocna rozpali.
Buddyści bardzo daleko dochodzą w obserwacji umysłu człowieka. Tak daleko jak się da bez objawienia Jezusa. Przynajmniej tymi prawdziwymi buddystami kieruje poszukiwanie prawdy. Można się od nich sporo dowiedzieć o duchowości. Są też przeważnie dobrymi ludźmi wartymi poznania, miłowania i przekazywania im naszej wiary.

Dodano po 8 minutach 25 sekundach:
Najważniejszym aspektem "religii" jest to, w jaki sposób przeżywam swoje własne życie.
Roshi Kodo Sawaki
Tak mi właśnie wpadł cytacik :)
Ostatnio zmieniony 2020-11-07, 19:47 przez Praktyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: Pompieri » 2020-11-07, 19:54

najwazniejsze jest : Boza reka i intencja - a wszystko co dalej nastapi ulozy sie tak, jak trzeba.
Na tym moim zdaniem polega "Bog na pierwszym miejscu".

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: Jozek » 2020-11-07, 21:17

Praktyk pisze: 2020-11-07, 19:46
sądzony pisze: 2020-11-07, 19:18
Jozek pisze: 2020-11-07, 19:08 I myslisz ze przez te twoje klapki chcial bys innym mieszal w glowach Buddyzmem czy innymi podobnymi wierzeniami?
Jeżeli Twoja wiara jest słaba wiatr ją zgasi, jeśli mocna rozpali.
Buddyści bardzo daleko dochodzą w obserwacji umysłu człowieka. Tak daleko jak się da bez objawienia Jezusa. Przynajmniej tymi prawdziwymi buddystami kieruje poszukiwanie prawdy. Można się od nich sporo dowiedzieć o duchowości. Są też przeważnie dobrymi ludźmi wartymi poznania, miłowania i przekazywania im naszej wiary.

Dodano po 8 minutach 25 sekundach:
Najważniejszym aspektem "religii" jest to, w jaki sposób przeżywam swoje własne życie.
Roshi Kodo Sawaki
Tak mi właśnie wpadł cytacik :)
wszystko zalezy od tego czy wlasciwie sie rozumie wiare, a jesli siega sie do innych wiar by z nic cos zaczerpnac, to mozna latwo zaczerpnac nie to co trzeba.
Satanisci tez maja jakas duchowosc i to czesto glebsza niz niektorzy wierzacy Katolicy. Czy warto w ich duchowosc sie zaglebiac?
Ostatnio zmieniony 2020-11-07, 21:20 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Złote myśli z Azji

Post autor: Andej » 2020-11-07, 21:52

Czy religia to przeżywanie?
Uważam, że to świadoma decyzja. Osobiście mniej przeżywam, bardziej kształtuję. Właściwie staram się. Bu wychodzi, jak wychodzi. Bez egzaltacji.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”