Czy "świat" będzie zniszczony?

Zablokowany
enosz

Czy "świat" będzie zniszczony?

Post autor: enosz » 2019-07-11, 19:03

Magnolia pisze: 2019-07-09, 21:27 Bóg najpierw stworzył, a teraz ma zniszczyć świat? - kompletnie nielogiczne, pozbawione sensu i brakuje w tym miłości. To sie nie trzyma kupy, taka jest twoja wiara?! Współczuję, brak nadziei...
? Dziwna z ciebie chrześcijanka. Czy nie czytałaś że;


1Jana 2:15 Nie kochajcie świata ani tego, co jest na świecie. Jeśli ktoś kocha świat, to nie kocha Ojca, 16 bo wszystko na świecie — pragnienie ciała, pragnienie oczu i przechwalanie się posiadanymi rzeczami — nie pochodzi od Ojca, ale od świata. 17 Ponadto świat i jego pragnienia przeminą, ale kto spełnia wolę Boga, będzie żył wiecznie[…]

5:19 Wiemy, że pochodzimy od Boga, ale cały świat podlega mocy Niegodziwca.

Jana 17:. 8 Bo to, co Ty mówiłeś mnie, ja przekazałem im, a oni to przyjęli i naprawdę zrozumieli, że przyszedłem jako Twój przedstawiciel. Uwierzyli, że to Ty mnie posłałeś. 9 Modlę się za nich. Nie modlę się za świat, ale za tych, których mi dałeś, bo są Twoi.

2Piot 3:5 Bo rozmyślnie ignorują fakt, że już dawno temu istniały niebo oraz ziemia, która za sprawą Bożego słowa wyłoniła się z wody jako zwarty ląd i była otoczona wodą, 6 i że przez te rzeczy ówczesny świat uległ zagładzie, gdy został zatopiony wodą. 7 Ale za sprawą tego samego słowa obecne niebo i ziemia są zachowane dla ognia oraz trzymane na dzień sądu i zagłady bezbożnych ludzi.


Także świat nie ma żadnych pozytywnych perspektyw, żadnej nadziei. Cały świat podlega niegodziwcowi [szatanowi]. Szatan jest wręcz nazwany bogiem tego świata;

Jana 12:12:31 Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata [szatan]zostanie precz wyrzucony.

Ale koronny argument w sprawie zniszczenia tego świata dał sam Jezusa;


Mat 13:
13:39 Nieprzyjacielem, który posiał chwast, jest diabeł; żniwem jest koniec świata, a żeńcami są aniołowie.
13:40 Jak więc zbiera się chwast i spala ogniem, tak będzie przy końcu świata.
13:41 Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości,
13:42 i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.



Mat 24:24:3 A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności: Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?

Polecam przeczytać cały rozdział 24 Mateusza bo w nim pisze kiedy się to stanie i jak to będzie wyglądać. Naprawdę nie ma w tym opisie żadnych pozytywnych informacji i nadziei. Jeśli uważasz inaczej to chętnie twoich argumentów.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy "świat" będzie zniszczony?

Post autor: Andej » 2019-07-11, 19:42

A może jeszcze jakiś cytat stwierdzający, że "świat" będzie zniszczony? Podane nie dotyczą tematu. W żadnym nie ma mowy o zniszczeniu.
Co rozumiesz pod pojęciem świat, a co pod pojęciem "świat" (z cudzysłowem i bez)?
Kto zniszczy świat?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Biserica Dumnezeu

Re: Czy "świat" będzie zniszczony?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-07-11, 20:44

Duzo wyrwanych z kontekstu cytatow bardzo dziwny enoszu. Wyglada na to, ze Magnolia jest w pelni dorze myslaca chrzescijanka.
Bo temat znisczenia tyczy dziejow zatracenia w grzechu i odstepstwie.
Sytuacja jest o opisie paruzji - faktu rzeczywistego ktory ma nastapic podanego w symbolach ( symbolika owczesnych czysow i ludu )

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Czy "świat" będzie zniszczony?

Post autor: Viridiana » 2019-07-12, 11:22

Właściwie jaka jest definicja "świata", której mamy w tym temacie używać?
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

enosz

Re: Czy "świat" będzie zniszczony?

Post autor: enosz » 2019-07-12, 17:50

Viridiana pisze: 2019-07-12, 11:22 Właściwie jaka jest definicja "świata", której mamy w tym temacie używać?
Mam nadzieję że to pytanie nie jest do mnie.To należy ustalić w trakcie dyskusji. Każdy może wyrazić własne zdanie.Na tym polega dyskusja na forum.

Dodano po 3 minutach :
Andej pisze: 2019-07-11, 19:42 A może jeszcze jakiś cytat stwierdzający, że "świat" będzie zniszczony? Podane nie dotyczą tematu. W żadnym nie ma mowy o zniszczeniu.
Co rozumiesz pod pojęciem świat, a co pod pojęciem "świat" (z cudzysłowem i bez)?
Kto zniszczy świat?
Bo to nie jest quiz " kto w podanych wersetach znajdzie słowo zniszczony" Temat jest pytaniem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy "świat" będzie zniszczony?

Post autor: Andej » 2019-07-12, 17:59

Kpisz sobie?
Nie potrafisz wyjaśnić, co rozumiesz pod pojęciem "świat".
Nie potrafisz niczym uzasadnić tego, że świat będzie zniszczony. Nie chodzi o słowa, ale o sens. To, że Ty w to wierzysz, nie przekonuje mnie wcale. Tak jak to, że ja wierzę w zielone ufoludki, nie jest przyczyną ich zaistnienia. Nie ma sensu cytować czegoś, co nie ma związku z tematem.
Jeśli istnieją jakieś podstawy do takiej tezy, to je zdradź. A jeśli tylko usłyszałeś to od kogoś, to najpierw zweryfikuj. Nawet, jeśli to był Starszy. Trudno polemizować z czymś, co sam wymyśliłeś i nie masz żadnych argumentów mogących to uzasadnić.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Biserica Dumnezeu

Re: Czy "świat" będzie zniszczony?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-07-12, 18:50

Enoszu - dlaczego uciekasz od tez, ktore podales, a ktore jak to wykazalem, sa bledne?
Czyzbys omijal moja niegodna osobe w dyskusji?

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Czy "świat" będzie zniszczony?

Post autor: Viridiana » 2019-07-12, 19:42

enosz pisze: 2019-07-12, 17:50
Viridiana pisze: 2019-07-12, 11:22 Właściwie jaka jest definicja "świata", której mamy w tym temacie używać?
Mam nadzieję że to pytanie nie jest do mnie.To należy ustalić w trakcie dyskusji. Każdy może wyrazić własne zdanie.Na tym polega dyskusja na forum.
Jeżeli rozpocząłeś dyskusję odpowiadając na czyjś post i zarazem przeciwstawiając się tezie w nim zawartej, śmiem założyć, że post ten przemyślałeś i odpowiedź swoją formułowałeś rozważnie. W związku z tym potrzebuję konkretu. Jeżeli definicja świata miała być ustanowiona w toku dyskusji, wypadałoby rozpocząć temat podobnym do mojego pytaniem, a nie od razu repliką na post. ;)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Magnolia

Re: Czy "świat" będzie zniszczony?

Post autor: Magnolia » 2019-07-12, 21:03

Jako Autor wątku nie chcesz zdefiniować podstawowego pojęcia, które sprecyzuje temat?! Bardzo dziwne, naprawdę bardzo...

Biserica Dumnezeu

Re: Czy "świat" będzie zniszczony?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-07-12, 22:04

Mnie to nie dziwi. Strategia tego typu postawy nie jest dazeniem do prawdy - jest za to szukaniem antykatolickich argumentow. Nawet jesli ich nie ma, to trzeba je wymyslec. Po prostu falsz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy "świat" będzie zniszczony?

Post autor: Dezerter » 2019-07-12, 22:27

Może w tym wątku doczekam się jasnej odpowiedzi na moje pytanie
Mój cytat mówi o czasach ostatecznych, o Paruzji i Sądzie Ostatecznym, załóżmy, że już w nich żyjemy i opis dotyczy najbliższej przyszłości Ziemi
... Przychodzi Jezus z aniołami - mamy 7,6 miliarda ludzi - opowiadaj co będzie się działo dalej? - zamieniam się w słuch...
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

enosz

Re: Czy "świat" będzie zniszczony?

Post autor: enosz » 2019-07-25, 22:44

Viridiana pisze: 2019-07-12, 19:42
enosz pisze: 2019-07-12, 17:50
Viridiana pisze: 2019-07-12, 11:22 Właściwie jaka jest definicja "świata", której mamy w tym temacie używać?
Mam nadzieję że to pytanie nie jest do mnie.To należy ustalić w trakcie dyskusji. Każdy może wyrazić własne zdanie.Na tym polega dyskusja na forum.
Jeżeli rozpocząłeś dyskusję odpowiadając na czyjś post i zarazem przeciwstawiając się tezie w nim zawartej, śmiem założyć, że post ten przemyślałeś i odpowiedź swoją formułowałeś rozważnie. W związku z tym potrzebuję konkretu. Jeżeli definicja świata miała być ustanowiona w toku dyskusji, wypadałoby rozpocząć temat podobnym do mojego pytaniem, a nie od razu repliką na post. ;)
Rozumiem że nie macie nic do powiedzenia. Ja zadałem konkretne pytanie i na ten temat chciałem porozmawiać. Gdybym chciał porozmawiać o tym co to jest świat to zadałbym pytanie "Co rozumiecie przez słowo Świat w Biblii" W pewnym sensie ciszę się że nie macie nic do powiedzenia tylko wykręcacie się jak możecie wymyślając byle co by tylko nie skompromitować się brakiem zrozumienia. W zasadzie tomi wystarczy;)

Dominik

Re: Czy "świat" będzie zniszczony?

Post autor: Dominik » 2019-07-25, 23:05

Do tej pory sam nie zdefiniowałeś co rozumiesz pod pojęciem "świat", teraz piszesz, że nie trzeba tego robić.
Cwaniakujesz teraz,, jakaś manipulacja.

Konkret, o jaki "świat" Ci chodzi.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy "świat" będzie zniszczony?

Post autor: Dezerter » 2019-07-25, 23:21

Dezerter pisze: 2019-07-12, 22:27 Może w tym wątku doczekam się jasnej odpowiedzi na moje pytanie
Mój cytat mówi o czasach ostatecznych, o Paruzji i Sądzie Ostatecznym, załóżmy, że już w nich żyjemy i opis dotyczy najbliższej przyszłości Ziemi
... Przychodzi Jezus z aniołami - mamy 7,6 miliarda ludzi - opowiadaj co będzie się działo dalej? - zamieniam się w słuch...
Czy świat będzie zniszczony?
- autorze :!: zechcesz łaskawie odpowiedzieć?, czy wstydzisz się przed sobą i czytającymi odpowiedzi na moje pytanie :?:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy "świat" będzie zniszczony?

Post autor: Andej » 2019-07-26, 07:14

Dyskusja z osobą tak ograniczoną w swoim przekazie nie ma sensu. Skoro nie potrafi sprecyzować pojęć, to znaczy, że rozmowa nie ma sensu.
Tym bardziej, że swoimi brakami stara się obarczyć rozmówców.

Uważam, że można odpowiedzieć twierdząco na pytanie science fiction (z tym, że bardziej fiction, niż science). Człowiek cały czas niszczy świat. Zatruwa środowisko, Produkuje plastiki i odpady radioaktywne. Ale też stara się ograniczyć niszczenie. Poza tym przyroda dostosowuje się. Opanowuje zniszczenia.

Enosz naoglądał się filmów katastroficznych, dlatego nurtuje go pytanie. Ale nigdy do końca. Gdyby uważnie oglądał i do końca wiedziałby, że wszystko kończy się happy endem.

Ten, Który Stworzył Świat może zakończyć istnienie tego co stworzył. Co nie znaczy, że zniszczy.

Wierzę też, że świat enosza będzie zniszczony. I to boleśnie. Kiedyś dotrze do niego Prawda. A wtedy jego świat runie.

A teraz postuluję, aby zamknąć wątek. Powodem postawa enosza, który nie potrafi odpowiadać na pytania, a podanie pojęć, którymi się posługuje przekracza jego możliwości. Dyskusja z kilkulatkiem nie ma sensu. Nie jest w stanie zrozumieć pewnych pojęć. Albo, co gorsza, nie chce.

Denerwuje mnie to, że nie wie o co pyta. Nie wie, co to jest świat. Zapewne nie wiem, jak różnie jest słowo pojmowane. Szczególnie w Biblii.

Masz prawo do zamykania wątków Andej. Zamykam, Dominik
Ostatnio zmieniony 2019-07-26, 09:58 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Zablokowany

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”