Prorok Henoch

Dyskusje historyczne związane z Kościołem
Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Prorok Henoch

Post autor: Albertus » 2021-05-23, 18:23

Ras. pisze: 2021-05-23, 18:09
orzeszku pisze: 2021-05-23, 18:03 Henoch, nawracanie, cyt. dosł. "słowianów"... Spytam wprost - czy jesteś ze środowiska skupionego wokół pana Henryka Kubika?
Nie znam, nie jestem z niczyjej grupy, Jestem sam ze sobą, podążam swoją drogą...

Dodano po 1 minucie 8 sekundach:
Albertus pisze: 2021-05-23, 18:05
Ras. pisze: 2021-05-23, 17:59 Różnica jest taka ze bazując na pismach z 1961roku wiemy tyle że Pan Bóg wywiódł z ziemi egipskiej z domu niewoli i nie można mieć innego Boga przed tym który tego dokonał... A za chwilę mówimy Jezus Bogiem.... Syn Jahweh
najwyższy kapłan na wzór Melchizedka (mniejszego JHWH)... Kupy i dupy sie to nie trzyma, a ja wiem kto mnie wyprowadził z niewoli i nie ma opcji ze zmienie ten pogląd... Nie zmienie prawa Mojzeszowego chyba ze człowiek juz je zmienil?
Na jakich pismach z 1961r?
No właśnie w tym roku powstał nowy przykład Biblii Tysiąclecia... Bardzo duzo awersji czuje do KK przepraszam czasem się wyrwę nieodpowiednio, muszę więcej czytać
Jako komentarz do twoich wypowiedzi pozwolę sobie zacytować ciebie:
Kupy i dupy sie to nie trzyma
Nie chodzi mi o to że twoje poglądy są niezgodne z nauczaniem KK bo do takich dyskusji jestem przyzwyczajony i nie mam z nimi żadnego problemu. tylko o to że twoje wypowiedzi są tak bezładne i nielogiczne ze trudno je zrozumieć a poza tym nie są poparte merytorycznymi argumentami.

Ras! Nie ma sensu wypowiadać się na temat tego co jest zawarte w Biblii jeśli się z nią najpierw nie zapoznasz. Twoje mnieamania na temat Biblii i nauczania KK wynikają z nieznajomości Biblii i nauczania KK i dlatego są błędne. Najpierw zapoznaj się z tym o czym naprawdę mówi Biblia i nauczanie KK a potem stawiaj konkretne zarzuty. Rozmawiać najlepiej o konkretach a nie o odczuciach i mniemaniach.

Awatar użytkownika
Ras.
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 22 maja 2021
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Prorok Henoch

Post autor: Ras. » 2021-05-23, 18:26

Nie mam nic w swą obronę... Wystawiam sobie 2- z teorii :P
Pozdrawiam
My God is Jah

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Prorok Henoch

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-05-23, 19:05

Skąd Ci się wzięła ta niechęć do KK?

Awatar użytkownika
Ras.
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 22 maja 2021
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Prorok Henoch

Post autor: Ras. » 2021-05-23, 19:26

KATO...głosimy twoją śmierć... Krzyże... Przygnębiający stan w ławce a przed ołtarzem blogi... "" dany werset i dodanie... Jak należy to rozumieć... Nigdy nie widziałem księdza z psem, kazda zbiórka kasy na własne cele nie na ludzi czy zwierzęta... Brak wolności słowa, wielki rasizm... Jestem osobą która miesza wszystkie wierzenia i filozofię... To juz jestem mniej niz czlowiekiem? Zaraz okrzyknięty heretykiem badz Antychrystem... Tak wygląda KK i chciałbym się dowiedzieć dlaczego? Nie wstąpię tam poraz trzeci jeśli nie zrozumiem celu i uznam ze sam ze soba bede zgodny robiąc posługę... Poki co przemierzam przez podziemia i wyciągam narkomanów z uzależnień nawracając do Boga... Jestem zgodny ze sobą bo czuje sie niczym kapłan który wzbudza wiarę i siłę w człowieku... Bardzo bym chciał stanac dumnie w obronie kościoła ale go nie rozumiem ot co
Ostatnio zmieniony 2021-05-23, 19:58 przez Ras., łącznie zmieniany 2 razy.
My God is Jah

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Prorok Henoch

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-05-23, 19:57

Wybacz, ale opisałeś raczej objawy, niż przyczyny.
Masz strasznie duzo w sobie złości, przyjetych z zewnątrz ocen i hasełek (w rodzaju "więzień Watykanu" czy "własny Talmud KK".
To trochę jak z tym Henochem...
Myślę, że nie warto dyskutować z tymi wykrzyknikami, ich wyjasniać, dowodzić itd.

Na Twoim miejscu zacząłbym od zera - tj. ewangelizacji. Pomożemy. Ale tylko jesli chcesz.
Ostatnio zmieniony 2021-05-23, 19:57 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ras.
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 22 maja 2021
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Prorok Henoch

Post autor: Ras. » 2021-05-23, 20:02

Jestem gotów stanac na przeciw bestii kolejny raz :)

Dodano po 1 minucie 13 sekundach:
Jestem gotów stanac na przeciw bestii kolejny raz :)

Pierwszym razem ujrzałem ja w lustrze...
My God is Jah

ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia Chrześcijaństwa, postacie, wydarzenia”