Czy Jezus założył Kościół?

Dyskusje historyczne związane z Kościołem
Biserica Dumnezeu

Re: Czy Jezus założył Kościół?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-04-20, 21:16

Nie tak to jest.
Od poczatku zorganizowania sie spoleczenstawa nastepowala zawszengradacja "glowy", czyli glowa podstawowoa byla elementem podleglym glowie nadrzednej, ktora podlegala kolejnej glowie az do glowa najwazniejszej.
Ograniczenie zorganizowania spoleczenstwa jedynie do rodziny biologicznej jest bledem i nieprawda historyczna ani historiologiczna.
To takjakby twierdzic, ze w organizmie czlowieka jedyna wlasciw postacia biologiczna jest komorka lewej reki. I zadna inna.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czy Jezus założył Kościół?

Post autor: sądzony » 2020-04-21, 18:06

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-04-20, 21:16 Nie tak to jest.
Od poczatku zorganizowania sie spoleczenstawa nastepowala zawszengradacja "glowy", czyli glowa podstawowoa byla elementem podleglym glowie nadrzednej, ktora podlegala kolejnej glowie az do glowa najwazniejszej.
Ograniczenie zorganizowania spoleczenstwa jedynie do rodziny biologicznej jest bledem i nieprawda historyczna ani historiologiczna.
To takjakby twierdzic, ze w organizmie czlowieka jedyna wlasciw postacia biologiczna jest komorka lewej reki. I zadna inna.
O jakim "społeczeństwie" piszesz?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Biserica Dumnezeu

Re: Czy Jezus założył Kościół?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-04-21, 20:48

O kazdym. Nie istnial i nie istnieje ani jeden czlowiek, ktoryby nie zyl w spoleczenstwie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czy Jezus założył Kościół?

Post autor: sądzony » 2020-04-21, 20:51

No to pozdrawiam.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia Chrześcijaństwa, postacie, wydarzenia”