Wątpliwości i dociekania Randoma

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Zakładanie nogi na noge

Post autor: Jozek » 2020-04-24, 01:06

random1414 pisze: 2020-04-23, 20:45 No wiem ,tylko dlaczego w tym przemowieniu jest tak napisane ...
Bo wiekszosc facetow ma problem z powstrzymaniem swojego podniecenia, a gdy kobiety nie beda pokazywaly swoich wdziekow ciala, to faceci beda mieli latwiej z poskramianiem swoich zwierzecych zachowan. to cos w rodzaju przepychanki, zwalanie winy na kobiety, by facetom bylo latwiej zyc ze swoimi grzesznymi myslami i pozadaniami.
To nie chodzi tylko o kobiety, tylko tez o facetow, jak oni patrza na kobietey.

A co do zakladania nogi na noge, to jest to w pewnym sensie szkodliwe dla zdrowia, bo gdy wewnetrzna czesc uda jest przycisnieta do drugiego, to spowalnia przeplyw krwi w zylach, a tu chyba nie trzeba tlumaczyc ze gdy krew zylna nie moze swobodnie wracac z dolnej czesci konczyn, to powstaja zylaki na nogach.
Wlasnie w tych czesciach uda znajduja sie chyba wszystki zyly i tetnice, wiec, zalozenie nogi na noge powoduje ucisk wlasnie ta te tetnice i zyly.
Pierw zaczyna sie od dretwienia nog w dolnej czesci, a konczy na powaznych zylakach na lydkach, niewydolnosci krazenia i opuchlizny w kostkach.
Ostatnio zmieniony 2020-04-24, 01:13 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ubior i pytania i wgl

Post autor: Jozek » 2020-04-24, 01:19

random1414 pisze: 2020-04-22, 13:15
random1414 pisze: 2020-04-20, 20:24 W sumie główne pytanie to może to jest
Czy nasze społeczeństwo jest już niemoralne albo już zepsute "Stroje nie mogą być oceniane według opinii niemoralnego lub już zepsutego społeczeństwa, ale według aspiracji społeczeństwa, które ceni godność i powagę stroju publicznego"?




Mam nadzieje że zdanie np K Ziemca nie jest aspiracją społeczeństwa które ceni godnośc i powagę stroju publicznego i że są tu dopuszczalne ładogniejsze zdania

tutaj jakiś komentarz z demotywatorów

https://demotywatory.pl/4789912/Krzyszt ... -ten-widok

"Nie wiem co złego w tych gaciach... ? że krótkie? no tyłek mu nie wystaje, jak połowie nastolatek z tych jeanso-stringów, wręcz sądzę, że są słusznej długości, tylko podwinęły się przy siadaniu. Co miał niby wdziać, długie gacie, na takim upale? może hidżab od razu...."

A czy te z tego zdjęcia są takiej samej długosci jak z foto Ziemca ? safxzfa.png
@refresh :-*
A czemu mieli by nie nosic, jesli jest goraco?
Czy uwazasz ze powinni sie kisic w sosie wlasnym w dlugich spodniach tylko dlatego ze sa starsi?

Ja np. hartowalem sie w podobny sposob jak tzw. "morsy", a efektem tego jest to ze juz przy temperaturze +8 stopni C nie zmarzne w krotkich spodenkach i tzw. T shirt. Wyobrazasz sobie jak ja sie czuje przy +25 stopni C ?
Ostatnio zmieniony 2020-04-24, 01:22 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19122
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2632 times
Been thanked: 4641 times
Kontakt:

Re: Zakładanie nogi na noge

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-04-24, 10:22

Proponuję założyć wątek (może się nazywać "Talmud") w którym będą wypisywane szczegółowe przepisy: jaką długość może mieć sukienka, jak wolno, a jak nie wolno usiąść, rozmiar dekoltu w centymetrach, kiedy (i jak długo) można zatrzymać wzrok na kimś innym itd. Jak już wszystko zostanie spisane, będzie można robić na tym doktoraty, a "pytacze" będą szczęśliwi.

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Zakładanie nogi na noge

Post autor: random1414 » 2020-04-24, 10:28

Ja nie chce talmudu itp tylko chce postepowac dobrze i wgl

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Auctorem Fidei

Post autor: random1414 » 2020-04-24, 10:28

Z jakiego doświadczenia wiesz ?

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Auctorem Fidei

Post autor: Tek de Cart » 2020-04-24, 12:03

Z takiego że już parę razy szukaliśmy po różnych źródłach o takich twierdzeniach/przeczeniach z nauki Kościoła - i zawsze okazywało się że to ma sens, ale czasem dla nas niezrozumiały na pierwszy rzut oka, właśnie przez nieznajomość okoliczności w jakich te zdania powstały.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19122
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2632 times
Been thanked: 4641 times
Kontakt:

Re: Zakładanie nogi na noge

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-04-24, 12:26

random1414 pisze: 2020-04-24, 10:28 Ja nie chce talmudu itp tylko chce postepowac dobrze i wgl
To pomyliłeś drogi. Ta zawiedzie Cię zupełnie gdzie indziej.

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Zakładanie nogi na noge

Post autor: random1414 » 2020-04-24, 16:36

w Sensie ?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19122
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2632 times
Been thanked: 4641 times
Kontakt:

Re: Zakładanie nogi na noge

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-04-24, 20:28

W sensie, że usiłujesz zdefiniować przepisy na każdą sytuację, czepiasz się jakiś słówek, często z dawnych tekstów, których ani znaczenia, ani kontekstu, ani sensu nie rozumiesz (w ogóle mało kto rozumie, trzeba-by nad każdym posiedzieć, Tek pisał tu jakie problemy nastręczają takie poszukiwania) zamiast odwołać się do Ducha Świętego, którego otrzymałeś na bierzmowaniu. Takie podejście to nie chrześcijaństwo, ale talmudyzm - albo buchalteria. Jakaś rozpaczliwa próba wyjaśnienia szczegółów bez patrzenia na całość.

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Auctorem Fidei

Post autor: random1414 » 2020-04-24, 21:25

Ok rozumiem i mam nadzieję że masz racje choć boje się ze ten teolog katolicki to rozumie (bo ma dr teologii) i słusznie podaje ...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2957 times
Kontakt:

Re: Zakładanie nogi na noge

Post autor: Dezerter » 2020-04-24, 22:43

Magnolia pisze: 2020-04-23, 20:42 (...)

Czy nie dostrzegasz absurdu?!

Każdy jest odpowiedzialny za siebie przede wszystkim, więc Ty dbaj o to byś chodził ubrany stosownie do pory roku, sytuacji i okazji, niewyzywająco i schludnie.
Myśli innych ludzi nie możesz kontrolować, nie możesz nikomu nic kazać, nie możesz nikogo na siłę nawracać. Każdy sam decyduje o swoim ubiorze i jest za niego odpowiedzialny.
Amen
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Strona teolog katolicki i problemy ...

Post autor: random1414 » 2020-04-25, 11:26

@refresh
random1414 pisze: 2020-04-06, 12:16 1.Czy to co jest nauczanie obecnie w seminariach to"bełkot modernistów "?
2.Czy to nauczanie jest  zakłamane  wieloznaczne i miałkie?
3.Czy teologia ojców Kościoła i scholastyków to jedyna sluszna teologia i katolik musi się takiego księdza słuchać ?
4.Czy  wszystko to co piszę ten ksiądz jest sluszne i katolik sie musi tego sluchac ?"

Że po krytyce odnośnie M. Kapusty jest rozczarowanie i odlajkowanie? Mam rozpaczać, żałować i przepraszać? :-D  Dla pocieszenia wiernych polubowników powiem: stawiam na jakość, nie na ilość :-)  Mimo skromnych wyników liczbowych, wygląda na to, że wpisy tego bloga trafiają do osób, do których powinne trafić. Jeśli ziarno jest dobre i Pan Bóg zechce, to kiedyś będzie wzrost i owoc. Jeśli nie, to dobrze, gdy przepadnie w zapomnieniu.

Przyznaję, że styl moich wypowiedzi nie jest ani kurtuazyjny (nie mam nawyków dworskich), ani dyplomatyczny. Teologocznie nie wychowałem się na wieloznacznym, miałkim i zakłamanym bełkocie modernistów (choć próbowano mnie wychować :-) ), lecz na jasnej, męskiej, niekiedy twardej i ostrej teologii Ojców Kościoła i scholastyków. Wcale tego nie żałuję i nie chcę żałować.'
"
https://teologkatolicki.blogspot.com/20 ... a.html?m=1

Magnolia

Re: Strona teolog katolicki i problemy ...

Post autor: Magnolia » 2020-04-25, 12:34

Random po co czytasz bloga o sprawach których nie rozumiesz?

Zaprosiłam CIę do wątku z czytaniami Słowa Bożego z komentarzem tu na forum - więcej z tego bedziesz miał korzyści.

random1414
Bywalec
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 23 lis 2019
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Strona teolog katolicki i problemy ...

Post autor: random1414 » 2020-04-25, 13:15

Ok choć boję się że egzegeza w seminariach jest sprotenstatozywana, bo te ksiądz tak gdzies o tym pisał ...

Magnolia

Re: Strona teolog katolicki i problemy ...

Post autor: Magnolia » 2020-04-25, 13:27

Matko jedyna! Teraz zaczniesz się martwić czy dobrze w seminarium uczą?! Nie sądzisz ze sa osoby za to odpowiedzialne i mają w obowiązku sprawdzac czego się uczy kapłanów?!

Czy Ty mozesz się zająć swoim podwórkiem i czynieniem dobra wokół siebie?

ODPOWIEDZ