Kult Miłosierdzia Bożego

Dyskusje historyczne związane z Kościołem
Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Kult Miłosierdzia Bożego

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-11-08, 22:42


Fragmenty słów Pana Jezusa zanotowanych w "Dzienniczku" przez św. Faustynę:

"Duszo w ciemnościach pogrążona, nie rozpaczaj, nie wszystko jeszcze stracone, wejdź w rozmowę z Bogiem swoim, ktory jest miłością i milosierdziem samym" (Dz 1486).
"
Jestem miłosierdziem samym dla duszy skruszonej. Największa nędza duszy nie zapala Mnie gniewem, ale się wzrusza serce Moje dla niej miłosierdziem wielkim" (Dz 1739).

"Prędzej niebo i ziemia obróciłyby się w nicość, aniżeliby duszę ufającą nie ogarnęło miłosierdzie Moje" (Dz 1777).

"Gdy dusza ujrzy i pozna ciężkość swych grzechów , gdy się odsłoni przed jej oczyma duszy cała przepaść nędzy, w jakiej się pogrążyła, niech nie rozpacza, ale z ufnością niech się rzuci w ramiona Mojego miłosierdzia, jak dziecko w objęcia ukochanej matki. Dusze te mają pierwszeństwo do Mojego miłosierdzia. Powiedz, że żadna dusza, która wzywała miłosierdzia Mojego, nie zawiodła się ani nie doznała zawstydzenia" (Dz 1541).

"Im większy grzesznik, tym ma większe prawa do miłosierdzia Mojego. ... Kto ufa miłosierdziu Mojemu, nie zginie, bo wszystkie sprawy jego Moimi są, a nieprzyjaciele rozbiją się u stóp podnóżka Mojego"
(Dz 723).

"Córko, kiedy przystępujesz do spowiedzi świętej, do tego źródła miłosierdzia Mojego, zawsze spływa na twoją duszę Moja krew i woda, która wyszła z serca Mojego, i uszlachetnia twą duszę. Za każdym razem, jak się zbliżasz do spowiedzi świętej, zanurzaj się cała w Moim miłosierdziu z wielką ufnością, abym mógł zlać na duszę twoją hojność swej łaski. Kiedy się zbliżasz do spowiedzi, wiedz o tym, że Ja sam w konfesjonale czekam na ciebie, zasłaniam się tylko kapłanem, lecz sam działam w duszy. Tu nędza duszy spotyka się z Bogiem miłosierdzia. Powiedz duszom, że z tego źródła miłosierdzia dusze czerpią łaski jedynie naczyniem ufności. Jeżeli ufność ich będzie wielka, hojności Mojej nie ma granic. Strumienie łaski zalewają dusze pokorne. Pyszni zawsze są w ubóstwie i nędzy, gdyż łaska Moja odwraca się od nich do dusz pokornych" (Dz 1602).[/b]

Inne fragmeny wypowiedzi św. Faustyny: Obrazek
Obrazek
Obrazek
źródlo grafiki:https://stacja7.pl/swieci/dzienniczek-f ... -pobrania/
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Kult Miłosierdzia Bożego

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-12-30, 20:46

Zamieszczam wspaniałą konferencję o Bożym Miłosierdziu, która jest o tym, jak niezwykle cenna jest ludzka dusza w oczach Bożych i że ratunek jest zawsze, Bóg jest wierny do samego końca.


Jak powiedział ks. Pawlukiewicz: "Na dnie serca jesteśmy dobrzy" .
Możliwe, że zmagasz się z własną ciemnością i czujesz, że coś oddala Cię od Boga.
" Gdy serce oskarża nas to Bóg jest większy od naszego serca i zna wszystko". Nie bój się spowiedzi, ten sakrament jest spotkaniem z Bożym Miłosierdziem. Nie ma takiego grzechu, którego Pan Jezus by nie odpuścił.

Zamieszczam poniżej ciekawą wypowiedź ks. Pawlukiewicza i zachęcam do przesłuchania.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Kult Miłosierdzia Bożego

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-03-17, 18:06

Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Kult Miłosierdzia Bożego

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-08-11, 13:16

Obrazek

Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kult Miłosierdzia Bożego

Post autor: Dezerter » 2021-08-15, 18:58

Powiem szczerze, że lektura Dzienniczka, który jest jednak źródłem kultu Miłosierdzia Bożego, jest dla mnie trudna - raz czytałem i więcej nie wrócę - zbyt wiele zastrzeżeń się u mnie rodzi podczas czytania.
Natomiast same objawienie prywatne, jego przebieg, owoce i sama osoba Faustyny, oraz cała historia jest bardzo wiarygodna, budująca i do niej nie mam żadnych zastrzeżeń.
Tak samo, samo sedno, a więc wiarę w Kochającego Boga, pełnego Miłości Miłosiernej jest mi bardzo bliskie.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Kult Miłosierdzia Bożego

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-08-15, 19:14

@Dezerter ale czytałeś cały "Dzienniczek" czy fragmenty?
Ja czytałam cały kilka razy i w niektórych momentach aż płaczę z radości, że Pan Jezus jest tak miłosierny. Ale każdy woli co innego, to naturalne, że nie musi do Ciebie przemawiać treść "Dzienniczka".
Najważniejsze, że znasz z własnego doświadczenia Boże Miłosierdzie, może po prostu "Dzienniczek" nie jest Ci do tego potrzebny.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kult Miłosierdzia Bożego

Post autor: Dezerter » 2021-08-15, 19:37

Mam Dzienniczek, ale nie pamiętam czy dobrnąłem do końca, chyba tak.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

orzeszku

Re: Kult Miłosierdzia Bożego

Post autor: orzeszku » 2021-08-16, 14:47

Dla mnie lektura Dzienniczka była niesamowitym przeżyciem, kiedyś przeczytałam cały, teraz często wracam do poszczególnych fragmentów. Mam wersję papierową po mojej babci, ale wygodna jest też wersja PDF udostępniona za darmo przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kult Miłosierdzia Bożego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-16, 22:20

To chyba zależy od rodzaju duchowości. Dla mnie, podobnie jak do Dezertera, "Dzienniczek" jakoś nie przemówił. Ale szanuję tę duchowość.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kult Miłosierdzia Bożego

Post autor: Jozek » 2021-08-16, 22:26

takie ksiazki czesto daja niektorym osobom pewne zrozumienie tego czego nie rozumieja.
mi np. duzo takiego zrozumienia dalo czytanie "Twierdza Wewnetrzna" Sw. Teresy z Avila
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Kult Miłosierdzia Bożego

Post autor: Lizzie » 2021-08-20, 13:47

Obrazek[img]httpss://i.imgur.com/DSKGwQm.jpg[/img]ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Powinam zawsze pamiętać o Bożym Miłolsierdziu szczególnie kiedy idę do spowiedzi .
Boże jesteś dla nas taki dobry .
Ostatnio zmieniony 2021-08-20, 14:08 przez Lizzie, łącznie zmieniany 7 razy.
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

orzeszku

Re: Kult Miłosierdzia Bożego

Post autor: orzeszku » 2021-08-20, 14:42

Rozumiem @Dezertera, bo podobnie jak on mam obiekcje do różnych objawień prywatnych, np. do dzienników Pani Alicji Lenczewskiej. Co prawda czytałam tylko fragmenty zamieszczone w czasopismach i internecie, ale ogólnie styl mi nie podchodzi (chociaż niektóre treści uważam za bardzo budujące). I to jest właśnie piękne, że każdy może sobie wybrać to, co do jego wrażliwości najlepiej przemówi, że jest tyle pomocy dla wierzących, którzy chcą poczytać o czyimś sposobie patrzenia na kwestie wiary, czyjeś świadectwa.

A co do S. Faustyny, do mnie przemawia autentyczność tego przekazu, że nie była przeintelektualizowana, że treści te zgadzają się z innymi uznanymi objawieniami, że wszystko opierała na posłuszeństwie przełożonym, że wszystko się zgadza z nauczaniem KK, że wszystko jest spójne z innymi uznanymi objawieniami prywatnymi, że powtarzają się pewne wątki z innymi uznanymi objawieniami, które nie były znane św. Faustynie, że nie ma tu żadnych nowinek a tylko przypomnienie i tak jakby jedna wielka katecheza o jednym z podstawowych przymiotów Boga - Miłosierdziu - ale bez pominięcia Sprawiedliwości, że wszystko jest tu idealnie wyważone. A przede wszystkim uznane to zostało przez Kościół odgórnie, na najwyższym szczeblu hierarchii jak i oddolnie, na całym świecie jest już ten kult wprowadzony, nawet w parafiach Afryki czy Ameryki Południowej. S. Faustyna została świętą, to chyba najlepsze świadectwa zaufania dla tego przekazu.

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Kult Miłosierdzia Bożego

Post autor: Lizzie » 2021-08-21, 20:42

Obrazek
Dusze które odmawiać będą tę koronkę Miłosierdzie moje ogarnie w życiu a szcególnie w godzinę śmierci .Obrazek
Ostatnio zmieniony 2021-08-21, 20:46 przez Lizzie, łącznie zmieniany 2 razy.
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

orzeszku

Re: Kult Miłosierdzia Bożego

Post autor: orzeszku » 2021-08-21, 21:20

Niektórzy dodają jeszcze na zakończenie 3 razy:

O Krwi i Wodo, któraś wypłynęła z Najświętszego Serca Jezusowego, ufam(y) Tobie
O Krwi i Wodo, któraś wypłynęła z Najświętszego Serca Jezusowego, ufam(y) Tobie
O Krwi i Wodo, któraś wypłynęła z Najświętszego Serca Jezusowego, ufam(y) Tobie

oraz '

Jezu, ufam Tobie!
Jezu, ufam Tobie!
Jezu, ufam Tobie!
Ostatnio zmieniony 2021-08-22, 11:40 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kult Miłosierdzia Bożego

Post autor: Andej » 2021-08-22, 00:11

O Krwi i Wodo, któraś wypłynęła z Najświętszego Serca Jezusowego, ufam(y) Tobie
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia Chrześcijaństwa, postacie, wydarzenia”