Czy za Cesarza Konstantyna Kościół uznał go za boga ?

Dyskusje historyczne związane z Kościołem
konik

Re: Czy za Cesarza Konstantyna Kościół uznał go za boga ?

Post autor: konik » 2017-01-14, 22:26

Ojej ... wybacz Dezerterze mily, ale jeszcze troche nie w temacie do wybranej - czy moja droga wybrana te cytaty rowniez pasuja do Ciebie?



4:16
A myśmy poznali i uwierzyli w miłość, którą Bóg ma do nas. Bóg jest miłością, a kto mieszka w miłości, mieszka w Bogu, a Bóg w nim.
4:17
W tym miłość do nas doszła do doskonałości, że możemy mieć niezachwianą ufność w dzień sądu, gdyż jaki On jest, tacy i my jesteśmy na tym świecie.
4:18
W miłości nie ma bojaźni, wszak doskonała miłość usuwa bojaźń, gdyż bojaźń drży przed karą; kto się więc boi, nie jest doskonały w miłości.
4:19
Miłujmy więc, gdyż On nas przedtem umiłował.
4:20
Jeśli kto mówi: Miłuję Boga, a nienawidzi brata swego, kłamcą jest; albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi.
4:21
A to przykazanie mamy od niego, aby ten, kto miłuje Boga, miłował i brata swego.

Taką naukę ma obowiązek głosić KK.[/quote]

wybrana

Re: Czy za Cesarza Konstantyna Kościół uznał go za boga ?

Post autor: wybrana » 2017-01-15, 11:14

Tak koniku, odpowiem ci, że pasują w 100%, bo jak myślisz? czemu piszę tak odważne i kontrowersyjne posty?
Czy piszę dlatego, żeby być narażoną na krytykę?
Zdaję sobie sprawę, że wielu osobą się narażę, zdaję sobie sprawę, że w niektórych osobach wywołam gniew i oburzenie. Niech się na mnie gniewają, niech się oburzają, ale przede wszystkim niech sami zaczną myśleć i szukać, szukać prawdy, a wtedy ją poznają. Jak bardzo świat jest zwiedziony złą, fałszywą i jakże nieprawdziwą z założeniem Bożym wobec nas. Kościół przestał być chrześcijański, albowiem zdradził Jezusa. Proroctwa biblijne zawsze się spełniały. Jak mylisz o czym pisał w swoim proroctwie Św.Jan. Pisał o czasach ostatecznych i nie pisał o zagładzie Rzymu w V wieku, ale pisał o ostatecznym zagładzie Babilonu - nierządnicy na 7 wzgórzach, która uprawiała nierząd z królami i władcami świata, ubrana w purpurę i szkarłat i upijała się krwią świętych.
Jak myślisz koniu, czy pisząc i narażając się na gniew, robię to z miłości. Wyobraź sobie, że robię to z miłości dla ludzi, bo na sercu leży mi ich życie wieczne. Jak mi ktoś nie wierzy, to niech sam szuka, niech modli się codziennie o prawdę i rozeznanie. Nie dajcie się prowadzić jak ślepcy, bo gdy ślepy prowadzi ślepego, to oboje upadają.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy za Cesarza Konstantyna Kościół uznał go za boga ?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-01-15, 12:14

Nadal żadnych dowodów, żadnej refleksji po tym jak wykazano kłamstwo tekstów Lucyfera które linkujesz, za to niebotyczna pycha, przekonanie o "lepszym poznaniu" od reszty (mimo że właściwie ŻADNE konkretne Twoje twierdzenie nie ostało się tu po konfrontacji z faktami) i w dodatku kreowanie się na "odważną" męczennicę.
Ponieważ nie reagujesz merytorycznie na przytoczone fakty, polemika nie ma sensu - staje się tylko okazją do kolejnych bluźnierstw przeciw Małżonce Chrystusa.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy za Cesarza Konstantyna Kościół uznał go za boga ?

Post autor: Dezerter » 2017-01-15, 16:33

Wybrana? - czy chcesz żebym traktował cie poważnie?
czy zaczniesz w koncu dyskutować z nami, ze mną , bo forum dyskusyjne jest miejscem, gdzie jedni odpowiadają na posty innych
ty nie odpowiadasz na moje posty, na fakty i argumenty w nich zawarte.
Piszesz
Zdaję sobie sprawę, że wielu osobą się narażę, zdaję sobie sprawę, że w niektórych osobach wywołam gniew i oburzenie. Niech się na mnie gniewają, niech się oburzają, ale przede wszystkim niech sami zaczną myśleć i szukać, szukać prawdy, a wtedy ją poznają.

przeczytałem twój post a właściwie tekst z linku, przytoczyłem , poznałem, myślałem, szukałem prawdy u specjalistów od starożytności, niekatolickich, by nie było, że tendencyjni, to co ustaliłem - FAKTY- podałem
a ty?
nawet nie raczyłaś ich skomentować, nie odpowiedziałaś na nie dlaczego?
odpowiesz?
dlaczego to właśnie ty jesteś ślepa na kłamstwa, półprawdy i pomówienia które przedstawiłem
nie wierzysz mi otwórz podręcznik historii chrześcijaństwa, albo starożytnego Rzymu i udowodnij to co pisze Niosący kłamstwo ateista walczący z Kościołem
jemu wierzysz, czy mi i FAKTOM?
zastanów się po czyjej stronie stajesz, bo jasne jest, że ie po stronie PRAWDY
siostro droga dyskutuj z nami a nie nauczaj
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: Czy za Cesarza Konstantyna Kościół uznał go za boga ?

Post autor: konik » 2017-01-15, 22:50

Dopowiadajac na wpis naszego bossa czyli Dezertera:
Droga wybrana - nie pasuja do Ciebie te cytaty. Wyjasnienie, dlaczego nie pasuja - jest bardzo proste: po prostu nie jestes prawdziwa w zarzutach, uciekasz od prawdy, siejesz klamstwo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia Chrześcijaństwa, postacie, wydarzenia”