O czym 90% katolików nie wie

Dyskusje historyczne związane z Kościołem
ODPOWIEDZ
Pod prąd

Re: O czym 90% katolików nie wie

Post autor: Pod prąd » 2019-02-21, 15:16

.Chrześcijanie przyszli do muzułmanów i żydów z ogniem i mieczem, z rasizmem i nienawiścią, z poczuciem kulturowej wyższości i ekonomicznądominacją, z kolonializmem i wyzyskiem.I nie można zapomnieć, że to hierarchia kościelna apelowała do chrześcijańskich rycerzy i wojowników, by poniechali waśni miedzy sobą i udali się na rubieże chrześcijaństwa, aby stanąć do walki z niewiernymi.Warto też przypomnieć, że to papiestwo przejęło kierownictwo świętych wojen, samo często inicjowało kampanie zbrojne i wyznaczało ich wodza, a papież rościł sobie prawo do władzy zwierzchniej nad zdobytymi obszarami. Trudno zapomnieć, że wyprawy krzyżowe były pielgrzymką zbrojną.Ogniem i mieczem torowały drogę wierze w Chrystusa, a więc tego, który głosił pokój Boży.

Czy w ten sposób KRK okazywał miłość bliźniemu .? Jaki ma to związek z pokojem Bożym i ewangelią ?

Zbrodnie w imieniu Chrystusa

§ 7
Cytowanie treści innych autorów wymaga podania autora, źródła lub linku do publikacji. Cytaty powinny być wyróżnione: cudzysłowem, kursywą, pogrubieniem lub kolorem
ostrzegany byłeś kilka razy - Dezerter
Ostatnio zmieniony 2019-02-21, 18:18 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.

Magnolia

Re: O czym 90% katolików nie wie

Post autor: Magnolia » 2019-02-21, 16:04

WYpowiedź powyższa jest cytatem komentarza z innego forum:
https://forum.interia.pl/polowanie-na-c ... Id,2007260
Kolejny raz przekroczenie regulaminowe, Pod prąd!

Naprawdę każdy katolik wie, a propos tytułu, że w KRK są grzesznicy i przez wieki Ci grzesznicy popełniali w Imię Chrystusa i Kościoła błędy, a nawet rażące zbrodnie. Ale po czasie przyszło opamiętanie i juz tak nie robimy.
Nawraca nas Słowo Boże zawarte w Biblii.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: O czym 90% katolików nie wie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-21, 16:05

Dziękujemy za przedstawienie swoich wyobrażeń na temat krucjat. A tu możesz się czegoś nauczyć, czego Straznica Ci nie powie...
http://analizy.biz/marek1962/krucjaty.pdf

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: O czym 90% katolików nie wie

Post autor: Andej » 2019-02-22, 01:32

Pod prąd pisze: 2019-02-21, 15:16 .Chrześcijanie przyszli do muzułmanów i żydów z ogniem i mieczem, z rasizmem i nienawiścią, ...
Czy na prawdę nie masz żadnej wiedzy na ten temat? Zadziwia mnie taka ignorancja. Na dodatek, wydaje mi się, że połączona ze złą wolą.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Pod prąd

Re: O czym 90% katolików nie wie

Post autor: Pod prąd » 2019-02-22, 08:41

Andej pisze: 2019-02-22, 01:32
Pod prąd pisze: 2019-02-21, 15:16 .Chrześcijanie przyszli do muzułmanów i żydów z ogniem i mieczem, z rasizmem i nienawiścią, ...
Czy na prawdę nie masz żadnej wiedzy na ten temat? Zadziwia mnie taka ignorancja. Na dodatek, wydaje mi się, że połączona ze złą wolą.
Mnie interesuje historyczna prawda, wszystko wskazuje że złą wolą kierował się KRK, walcząc o władzę, wpływy i bogactwa.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: O czym 90% katolików nie wie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-22, 08:46

Gdyby interesowała CIę historyczna prawda, to próbowałbyś ją uzupełnić nie zadowalając się zborowymi broszurkami

Magnolia

Re: O czym 90% katolików nie wie

Post autor: Magnolia » 2019-02-22, 09:17

Pod prąd pisze: 2019-02-22, 08:41 Mnie interesuje historyczna prawda, wszystko wskazuje że złą wolą kierował się KRK, walcząc o władzę, wpływy i bogactwa.
Pod prąd to może poszukaj źródeł historycznych, książek historycznych, cały działów w księgarniach - tak robią poszukujący ludzie. ;)
Szukanie w google także nie boli: (5 minut szukania)
https://wolna-polska.pl/wiadomosci/fran ... ne-2018-09
https://opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZK/re ... cjaty.html
https://www.pch24.pl/wyprawy-krzyzowe-- ... 83,tv.html (posłuchaj historyków z Uniwersytetu Jagielońskiego)
"Z manipulacjami, półprawdami i kłamstwami na temat wypraw krzyżowych Spencer rozprawia się na łamach swojej książki "Niepoprawny politycznie przewodnik po islamie i krucjatach", która niedawno ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Fronda. Zdaniem autora w licznych krytycznych stwierdzeniach dotyczących krucjat nie ma ziarna prawdy, mimo to chętnie są one powtarzane przez wielu "ekspertów"

Spencer wskazuje, że wyprawy krzyżowe zostały poprzedzone kilkoma stuleciami islamskiej agresji, której początek datuje na rok 636 - kiedy doszło do Bitwy nad rzeką Jarmuk. Zaledwie dla lata później wojska kalifatu zdobyły Jerozolimę. Należy pamiętać, że przez kolejne wieki muzułmanie podbili znaczną część ówczesnego świata chrześcijańskiego.

Jak czytamy w książce, chrześcijańskie imperium bizantyjskie przed islamskimi podbojami mogło się poszczycić rozległymi terenami w północnej Afryce, na Bliskim Wschodzie i Arabii. Jednak pod koniec XI w., po muzułmańskiej ekspansji, zajmowało terytorium nie większe niż powierzchnia dzisiejszej Grecji. I właśnie prośba cesarza Bizancjum o ratunek była bezpośrednią przyczyną zorganizowania pierwszej wyprawy krzyżowej.

Według Spencera krucjaty były reakcją obronną chrześcijaństwa, i to spóźnioną, na agresję islamu. Ich celem nie była ekspansja, ale odbicie, a następnie obrona miejsc związanych z religią chrześcijańską w Palestynie."
https://opinie.wp.pl/wyprawy-krzyzowe-m ... 7660417g/2

Świat zbudowany na podstawie jednej publikacji pt Strażnica musi być przekłamany i zafałszowany.
Myśl i czytaj to co jest w księgarniach, bibliotekach i wyciągaj wnioski samodzielnie.
Bo na razie dajesz się robić w bambuko.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: O czym 90% katolików nie wie

Post autor: Andej » 2019-02-22, 10:16

Pod prąd pisze: 2019-02-22, 08:41 ... Mnie interesuje historyczna prawda, wszystko wskazuje że złą wolą kierował się KRK, walcząc o władzę, wpływy i bogactwa.
Coraz bardziej przypomina to rozmowę z ubekiem. Totalna ignorancja dla prawdy. Całą wiedza z partyjnych agitek. A nade wszystko ślepe i bezrozumne przekonanie o własnej wiedzy i racji. Beton. Beton nienawiści do Kościoła, do wierzących, a co za tym idzie, także do Boga.

Ośmieszasz się wypowiedziami na tematy, o których nie masz pojęcia. Mam świadomość, że narosły mity. Że wiele lat pracowała nad tym antykościelna propaganda. Ale wystarczy niewielka wiedza i iskierka inteligencji, aby dokonać oceny.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Pod prąd

Re: O czym 90% katolików nie wie

Post autor: Pod prąd » 2019-02-24, 07:46


Magnolia

Re: O czym 90% katolików nie wie

Post autor: Magnolia » 2019-02-24, 09:12

Jaki ma sens publikowanie nam tu Strażnicy, skoro juz wielokrotnie udowodniliśmy Ci że to zakłamane źródło?

agust
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 425
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 98 times

Re: O czym 90% katolików nie wie

Post autor: agust » 2019-02-24, 11:45

Sekty zabijają swoich na różne sposoby. Jednym z nich jest zakaz transfuzji krwi.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: O czym 90% katolików nie wie

Post autor: Andej » 2019-02-24, 11:52

Pod prąd pisze: 2019-02-24, 07:46 Kościół katolicki a holocaust ...
Świadek Jehowy a nienawiść.
Przejawem nienawiści są obsesyjne ataki na kogoś lub jakąś społeczność. Przejawem nienawiści jest wyszukiwanie tylko zła przy całkowitym pomijaniu dobra. Chcesz omawiać rolę Kościoła w trakcie II Wojny, to załóż wątek. I analizuj fakty świadczące o błędach na równi z postawami bohaterskimi. Weź pod uwagę wielka liczbę uratowanych, także kosztem życia. Odnoszę wrażenie, że winy jakichś osób z przeszłości starasz się przypisać nam. Współczesnym. Starasz się wdeptywać nas w błoto. I złości to, że się nie udaje. Że te same przywary mają Twoi współwierzący. Uzurpujesz sobie prawo do osądzanie każdego z nas. Razem i z osobna. Wiem, że Pismo święte traktujesz wybiórczo, ale czasem warto zwrócić uwagę na pomijane fragmenty.

Łk 6.37,38 Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie».

Ale mam propozycję. Skoro tak mnie nienawidzisz, to może po prostu mnie zabij? Skoro tak nienawidzisz Kościoła, to załóż pas szachida i pójdź do kościoła. Wymorduj tych, których tak nie cierpisz. Wyładuj swoją frustrację. Ale nie udawaj, że jesteś wierzący. W mojej ocenie zachowujesz się jak ślepy islamista, którego celem życia jest nienawiść do wszystkich, którzy się różnią od niego.

Przyszła mi do głowy kolejna myśl. Skojarzyłem, że wpisujesz się w antypolską narrację Netaniahu i Kaca. Z przypisywaniem win Polakom. Naziści i Polacy są inni holokaustowi. Rozszerzasz to o Kościół. Naziści, Polacy i Kościół - mamy winnych holokaustu, II wojny, obozów koncentracyjnych i łagrów. Także bomby atomowej. Sam sobie wystawiasz świadectwo wpisując się w tę narrację.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: O czym 90% katolików nie wie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-24, 12:07

Pod prąd pisze: 2019-02-24, 07:46 Kościół katolicki a holocaust
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/10 ... ciół&p=par
A tu zamieściłem twarde, sprawdzalne fakty:
http://analizy.biz/marek1962/kwh.pdf

Inna rzecz, że na miejscu Świadka Jehowy na tetematy bym się nie wypowiadał i udawałbym, że mnie nie ma...
Najpierw, kiedy w 1932 roku włoscy faszyści prowokowali antykatolickie rozruchy, czasopismo Świadków Jehowy "Złoty Wiek", nazywając Mussoliniego „wielkim Włochem” , tak z zachwytem opisywało te wydarzenia : „meble wylatywały przez okna katolickich stowarzyszeń na ulice i obłoki dymu i ognia wznosiły się w górę ku niebu”.

Potem, w 1933 roku, niemieccy "Świadkowie" usiłowali się podlizać nazistom i wystosowali do Hitlera wiernopoddańczą "Deklarację faktów":
"Największym i najbardziej gnębicielskim imperium jest imperium anglo–amerykańskie. Przez to należy rozumieć Imperium Brytyjskie, którego Stany Zjednoczone Ameryki stanowią część. To kupieccy Żydzi brytyjsko–amerykańskiego imperium są tymi, którzy zbudowali i nadal rozwijają 'wielki kapitał' jako środek wyzysku i ciemiężenia wielu narodów. Dotyczy to zwłaszcza Londynu i Nowego Jorku, bastionów 'wielkiego kapitału'. Fakt ten jest oczywisty w Ameryce, że istnieje przysłowie dotyczące Nowego Jorku: „Żydzi go posiadają, katoliccy Irlandczycy rządzą nim, a Amerykanie płacą rachunki.[…] Obecny rząd Niemiec wypowiedział się zdecydowanie przeciwko ciemiężcom reprezentującym 'wielki kapitał' i jest przeciwny szkodliwemu wpływowi religii w polityce narodu.[…] Zamiast być przeciwko tym zasadom, których orędownikiem jest Rząd Niemiec, jesteśmy otwarcie za takimi zasadami, i stwierdzamy, że Bóg Jehowa przez Jezusa Chrystusa doprowadzi do pełnej realizacji tych zasad i da ludziom pokój i wielkie pragnienie uczciwego serca”.
(...)
Na kongresie stwierdzono, że nie ma żadnej sprzeczności poglądów pomiędzy niemieckimi badaczami pisma świętego a rządem narodowym niemieckiej rzeszy. Biorąc pod uwagę czysto religijne i apolityczne cele badaczy pisma świętego, można powiedzieć, że są one w całkowitej zgodzie z podobnymi celami rządu narodowego niemieckiej rzeszy.


I była to oficjalna deklaracja związku wyznaniowego, a nie inicjatywa tego czy owego pastora.
Deklarację powielono w 2 100 000 (dwu milionach stu tysiącach) egzemplarzy.
Do egzemplarza przesłanego Hitlerowi dołączono list, w którym napisano:
"Kierownictwo Towarzystwa Strażnica w Brooklynie było zawsze przyjaźnie usposobione względem Niemiec".

Najśmieszniejsze, jak teraz "Świadkowie" przedstawiają tamtą deklarację:
"Była ona ostrym protestem przeciwko Hitlerowi, jego rządowi i jego despotycznemu mieszaniu się w działalność kaznodziejską Towarzystwa"
Skondensowana obłuda...

Uprzedzam reakcję PodPrąd - chcesz zobaczyć oryginalne dokumenty Świadków Jehowy w sprawie tej "Deklaracji" - obejrzyj ten film dokumentalny


Tak, to prawda, że później Świadkowie Jehowy byli - obok innych - prześladowani przez Niemców.
Zwłaszcza po tym, jak Hitler zlekceważył ich umizgi i Rutherford (następny prezes ŚJ) - z bezpiecznej odległości - zaczął występować przeciw Hitlerowi i go straszyć. W efekcie Hitler się wściekł i zaczał prześladować ŚJ.
We wrześniu 1939 roku w obozach koncentracyjnych i więzieniach przebywało już około 6000 Świadków Jehowy.
Co w tym czasie robiło "Towarzystwo Strażnica"?
Inwestowało. W nazistowskich Niemczech.

Owe inwestycje nasiliły się w najgorszym okresie teroru, w 1943 roku- podczas gdy szeregowi ŚJ ginęli w obozach koncentracyjnych, kierownictwo ŚJ inwestowało w produkcję Forda dla nazistów... (kto nie wie - Ford produkował m.in. silniki do nazistowskich czołgów, dla Wermachtu tysiące ciężarówek, wozów bojowych, silników, pocisków V-2 korzystając przy tym z niewolniczych pracy robotników).
Oto strona z opracowania "Wyniki badań na temat Ford -Werke pod reżimem nazistowskim -DODATEK A - inwestycje firm amerykańskich w Niemczech w 1943" na temat firm pracujących dla nazistów w czasie wojny. Jest tam wiele znanych firm, ale wśród nich pojawia się... Towarzystwo Strażnica:
Obrazek


Jednocześnie na szeregowych ŚJ w krajach alianckich nakładano ciężary. Pewien ŚJ wspomina:
„W 1941 roku rozpocząłem życie, które stało się dla mnie źródłem ogromnego szczęścia. W tamtym czasie pracowałem w Stoczni Królewskiej w Chatham, przyuczając się do zawodu cieśli okrętowego. Była to atrakcyjna, dobrze płatna praca. Od dawna wiedzieliśmy, że jako słudzy Jehowy nie możemy brać udziału w wojnach. Z czasem zrozumieliśmy, że nie powinniśmy również pracować w przemyśle zbrojeniowym (Jana 18:36). Ponieważ w stoczni budowano łodzie podwodne, postanowiłem zrezygnować z pracy i podjąć służbę pełnoczasową” (Strażnica sierpień 2016 s. 4).

Nawiasem mówiąc: w czasie wojny Świadkowie byli pewni, że zwycięstwo nad Hitlerem bedzie "końcem panowania demonów" (The Watchtower z 15 XII 1941)
i będzie poprzedzało bliski Armagedon i koniec dziejów.
Dlatego The Watchtower (Strażnica) z 15 września 1941 roku, mówiła o "pozostających miesiącach przed Armageddonem". Ja zwykle u Świadków Jehowy, było to fałszywe proroctwo...
Oczywiście jak zawsze w przypadkach takiego pudła w proroctwach, usiłowano post factum przekonać szeregowych Świadków że niczego takiego nie zapowiadano - np. w "Świadkowie Jehowy Głosiciele..." napisano iż prezes Strażnicy Knorr w 1942 roku "przedstawił przekonujące dowody, że szalejąca wówczas druga wojna światowa nie przekształci się w Armagedon, jak to sobie niektórzy wyobrażali" ;)

Pod prąd

Re: O czym 90% katolików nie wie

Post autor: Pod prąd » 2019-02-24, 14:24

Powyższe ,,twarde" sprawdzone fakty mają tyle wspólnego z prawdą, co zima z latem

Dodano po 8 minutach 23 sekundach:


Wypowiedź historyka na temat ŚJ . Wybrałem spośród internetowych ,,śmieci " materiał godny uwagi.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: O czym 90% katolików nie wie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-24, 14:26

No tak, jak zwykle. Ja pokazałem dokumenty, a Ty "wypowiedź" przyjaznego Świadkom historyka :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia Chrześcijaństwa, postacie, wydarzenia”