Rozmowy z Sebastianem

Ważna sprawa dla chrześcijan
ODPOWIEDZ
Sebastian777

Rozmowy z Sebastianem

Post autor: Sebastian777 » 2020-06-07, 16:49

Każdy Kto mnie miłuje słuch Głosu mego? Miłujesz Jezusa?

Dlatego błądzisz Jasmina bo dajesz posłuch złym duchom?

Podobnie jak jedno jest ciało , choć składa się z wielu członków , a wszystkie członki ciała , mimo iż są liczne , stanowią jedno ciało , tak też jest i z Chrystusem .1Kor 12:12


Przeczytaj w Bbili kto jest Głowa Koscioła?

Sebastian777

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Sebastian777 » 2020-06-11, 11:22

Nie zostałem posłany do was ani, do waszej religii….

Ja głoszę Chrystusa Zmartwychwstałego , a Ci którzy są z Jego owczarni Głos jego znają i Jego Słuchają.

Jezus nie przyszedł uzdrawiać tych co się dobrze maja ? Wy mówicie, że widzicie, a ja Wam powiem ,ze gdybyście byli ślepi nie mielibyście grzechu,
Ale dlatego że mówicie że widzimy Wasz grzech nadal trwa.


A Jezus stanął i głośno zawołał”
Jan 7:37-38
A JEŚLI KTO PRAGNIE NIECH PRZYJDZIE DO MNIE
A KTO WIERZY WE MNIE ,JAK POWIADA PISMO
Z WNETRZA JEGO POPŁYNĄ RZEKI WODY ŻYWEJ

Objawienia 22:17
A DUCH I OBLIBIENICA MÓWIĄ : PRZYJDŹ
A TEN KTO SŁYSZY NIECH POWIE : PRZYJDŹ
A TEN KTO PRAGNIE NIECH PRZYCHODZI, A KTO CHCE,
NIECH DARMO WEŹMIE WODĘ ŻYWOTA

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Jozek » 2020-06-11, 11:52

Chrystusa glos znam, a twoj glos jest mi obcy, wiec moze przestan sie pod Niego podszywac.
Ostatnio zmieniony 2020-06-11, 12:01 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Simon
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Simon » 2020-06-11, 12:27

Sebastian777 pisze: 2020-06-11, 11:22 Nie zostałem posłany do was ani, do waszej religii…
Sebastianie, a może byś się tak odniósł w końcu merytorycznie do tego, co Ci piszemy ? Żaliłeś się ostatnio, że nie chcemy z Tobą rozmawiać, a gdy prowadzimy z Tobą dyskusję, w ogóle nie odnosisz się do tego co piszemy, ale atakujesz personalnie.
Ostatnio zmieniony 2020-06-11, 12:32 przez Simon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-06-11, 13:34

Sebastian777 pisze: 2020-06-11, 11:22 Nie zostałem posłany do was ani, do waszej religii….

Ja głoszę Chrystusa Zmartwychwstałego , a Ci którzy są z Jego owczarni Głos jego znają i Jego Słuchają.

Jezus nie przyszedł uzdrawiać tych co się dobrze maja ? Wy mówicie, że widzicie, a ja Wam powiem ,ze gdybyście byli ślepi nie mielibyście grzechu,
Ale dlatego że mówicie że widzimy Wasz grzech nadal trwa.


A Jezus stanął i głośno zawołał”
Jan 7:37-38
A JEŚLI KTO PRAGNIE NIECH PRZYJDZIE DO MNIE
A KTO WIERZY WE MNIE ,JAK POWIADA PISMO
Z WNETRZA JEGO POPŁYNĄ RZEKI WODY ŻYWEJ

Objawienia 22:17
A DUCH I OBLIBIENICA MÓWIĄ : PRZYJDŹ
A TEN KTO SŁYSZY NIECH POWIE : PRZYJDŹ
A TEN KTO PRAGNIE NIECH PRZYCHODZI, A KTO CHCE,
NIECH DARMO WEŹMIE WODĘ ŻYWOTA
Sebastianie, prosiłem byś sprecyzował temat, i pisał w jego ramach.
Zamiast tego udajesz proroka, którym nie jesteś, w dodatku bez śladu związku z tematem.
Jeśli myślisz, że takie podejście jest chrześcijańskie czy ewangelizacyjne, mylisz się głęboko.
Jest aroganckie i niegrzeczne, pokazuje Twój brak szacunku do rozmówców.
Mówi więcej o Tobie niż o tych, do których piszesz (i nie są to rzeczy pochlebne).

Wykazaliśmy dużo dobrej woli i cierpliwości w stosunku do Ciebie. Osobiście tracę przekonanie, iż warto z Tobą w ogóle rozmawiać.
Proszę, napisz coś konkretnie na temat.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Dezerter » 2020-06-11, 15:10

Sebastian777 pisze: 2020-06-11, 11:22 Nie zostałem posłany do was ani, do waszej religii….

Ja głoszę Chrystusa Zmartwychwstałego , a Ci którzy są z Jego owczarni Głos jego znają i Jego Słuchają.

Jezus nie przyszedł uzdrawiać tych co się dobrze maja ? Wy mówicie, że widzicie, a ja Wam powiem ,ze gdybyście byli ślepi nie mielibyście grzechu,
Ale dlatego że mówicie że widzimy Wasz grzech nadal trwa.


A Jezus stanął i głośno zawołał”
Jan 7:37-38
A JEŚLI KTO PRAGNIE NIECH PRZYJDZIE DO MNIE
A KTO WIERZY WE MNIE ,JAK POWIADA PISMO
Z WNETRZA JEGO POPŁYNĄ RZEKI WODY ŻYWEJ

Objawienia 22:17
A DUCH I OBLIBIENICA MÓWIĄ : PRZYJDŹ
A TEN KTO SŁYSZY NIECH POWIE : PRZYJDŹ
A TEN KTO PRAGNIE NIECH PRZYCHODZI, A KTO CHCE,
NIECH DARMO WEŹMIE WODĘ ŻYWOTA
...Co to miało być =)) jakiś manifest?
a czemu nie na temat?
Czemu nie odpowiadasz na nasze argumenty :?:
Czemu uciekasz od dyskusji?
brak argumentów?, nie masz lepszych - to bardzo dobrze, bo nasze niosą wodę żywą z której zdroju pijemy, wróć do tych którzy są z Jego owczarni Głos jego znają i Jego Słuchają.
nie błądź po manowcach.
Ok jeśli temat sobie wyjaśniliśmy, to zapraszam cię Sebastianie do innego tematu jaki jeszcze masz trudności z wiarą katolicką?
zakładaj temat, albo pisz w już istniejącym
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Sebastian777

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Sebastian777 » 2020-06-12, 15:05

Czyż nie św. Paweł z Tarsu był Wielce Uczonym w Piśmie ?


Wy nie chcecie wcale rozmawiać o Bogu, bo nawet nie potraficie….
Skoro nawet najprostsze wersety są na opak interpretowane, to co by było gdybyśmy zaczęli rozmawiać a trudnych ?

Natomiast udowadnianie ,że to jednak jajko znosi kurę jest chyba Waszą główną funkcją tu….



I DLATEGO


My głosimy mądrość wśród doskonałych, lecz nie mądrość tego świata ani władców tego świata, którzy giną;


Ale głosimy mądrość Bożą tajemną, zakrytą, którą Bóg przed wiekami przeznaczył ku chwale naszej,


Której żaden z władców tego świata nie poznał, bo gdyby poznali, nie byliby Pana chwały ukrzyżowali.


Głosimy , jak napisano: Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy go miłują.


Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha; gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże.


Bo któż z ludzi wie, kim jest człowiek, prócz ducha ludzkiego, który w nim jest? Tak samo kim jest Bóg, nikt nie poznał, tylko Duch Boży.

A myśmy otrzymali nie ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, abyśmy wiedzieli, czym nas Bóg łaskawie obdarzył.

Głosimy to nie w uczonych słowach ludzkiej mądrości, lecz w słowach, których naucza Duch, przykładając do duchowych rzeczy duchową miarę.

Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem, i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać…….????

Człowiek zaś duchowy rozsądza wszystko, sam zaś nie podlega niczyjemu osądowi.

Bo któż poznał myśl Pana? Któż może go pouczać? Ale my jesteśmy myśli Chrystusowej.



1 list św. Pawła do Koryntian 2:6-16

Biserica Dumnezeu

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-12, 19:28

To bardzo pieknie Sebastianie, ze napisales do nas wreszcie szczerze o samym sobie.
Jestesmy Ci za to ogromnie wdzieczni.
mamy nadzieje, ze kiedys znajdziesz droge do naszego Stworcy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Dezerter » 2020-06-13, 11:43

Sebastian777 pisze: 2020-06-12, 15:05 Czyż nie św. Paweł z Tarsu był Wielce Uczonym w Piśmie ?


Wy nie chcecie wcale rozmawiać o Bogu, bo nawet nie potraficie….
Skoro nawet najprostsze wersety są na opak interpretowane, to co by było gdybyśmy zaczęli rozmawiać a trudnych ?

Natomiast udowadnianie ,że to jednak jajko znosi kurę jest chyba Waszą główną funkcją tu….
(...)
Tak - Św Paweł był Wielce Uczonym w Piśmie - nie wiedziałeś :-o :-\ :ymblushing:
Sebastianie, albo zmienisz ton - wynikły z bezsilności jak mniemam i braku argumentów - albo posypią się kary regulaminowe. Pisać na tym forum mogą tylko osoby, które szanują gospodarzy i wszystkich uczestników forum.
Twój powyższy post z trudem mieści się w tych granicach, więc przemyśl - chcesz czy nie chcesz z nami pisać, dyskutować, poznawać się nawzajem,
... czy się żegnamy.
Ostatnio zmieniony 2020-06-13, 12:02 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Sebastian777

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Sebastian777 » 2020-06-13, 21:05

Witam Wszystkich,

Tak chciałbym jeszcze pozostać i dalej rozmawiać z Wami .




Nie zdążyłem wypowiedzi się na temat Eucharystii ,a trochę leży mi to na sercu gdzie Simon napisał dość sporo argumentów w tej sprawie, a dopiero dziś zobaczyłem, że kompletnie Jego przeoczyłem, a chciałbym wypowiedzieć się w tej sprawie ?

Moja dotychczasowa wypowiedz w sprawie Eucharystii była szybka odpowiedzią do Magnolii , bez zagłębiania się w szczegóły.

Wracając do wątku o Marii i jej roli w kościele katolickim , to myślę, że osoby które się wypowiedziały w tej sprawie, można by uznać za nie rozwiązane i pozostawić do oceny innym osobom , którzy może maja jeszcze jakieś zupełnie inne spojrzenia na ta sprawę ?

Jeśli jest wątek o Eucharystii to mogę się tam przenieś ? Jeśli Gospodarze pozwolą?


Pytanie tylko czy chcecie abym tu był z Wami ? Możecie na przykład zagłosować i będzie po sprawie?

Pozdrawiam Wszystkich w Jezusie Chrystusie :)

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Efezjan » 2020-06-14, 23:13

Sebastian777 pisze: Podobnie jak jedno jest ciało , choć składa się z wielu członków , a wszystkie członki ciała , mimo iż są liczne , stanowią jedno ciało , tak też jest i z Chrystusem .1Kor 12:12


Przeczytaj w Bbili kto jest Głowa Koscioła?
Jakiego Kościoła, Sebastianie?
Ostatnio zmieniony 2020-06-14, 23:14 przez Efezjan, łącznie zmieniany 1 raz.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-06-14, 23:44

Wszyscy wiemy, kto jest Głową Kościoła - Jezus Chrystus. Nie bardzo rozumiem w czym tu problem?

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Efezjan » 2020-06-15, 13:14

Marek_Piotrowski pisze: 2020-06-14, 23:44 Wszyscy wiemy, kto jest Głową Kościoła - Jezus Chrystus. Nie bardzo rozumiem w czym tu problem?
To prawda, wiem. Sebastian pisał o jakimś Kościele. Ale o jaki chodzi, nie sprecyzował.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Sebastian777

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Sebastian777 » 2020-06-15, 16:05

Efezjan pisze: 2020-06-14, 23:13 Jakiego Kościoła, Sebastianie?
Postaram się wyjaśnić i sprecyzować Jaka Głowę miałem na myśli, w było to odpowiedzi do Jaśminy
Napisałem Jej ,że daje posłuch złym duchom?

Dlatego ,że napisała tak:
Leon XIII uważa za oczywiste, że oddzielone członki nie mogą pozostać częścią tego samego ciała: „Tak długo, jak jakaś część ciała pozostawała w nim – żyła; oddzielona – traci życie. Tak też człowiek, tak długo, jak żyje w [mistycznym] ciele Kościoła, jest chrześcijaninem.
Ponieważ wypowiedz Leona bazuje tylko na wypowiedzi Listu św Pawła Kor 12:12,

Wszyscy dobrze wiemy, że ten mistyczny kościół, o którym pisze Leon 8, to „kościół rzymsko - katolicki”?
Wniosek z Jego wypowiedzi jest bardzo oczywisty, żyjesz jeśli jesteś w tym kościele? Oddzielony tracisz życie?
I dlatego napisałem do Jaśminy ,że daje posłuch złym duchom, ponieważ cytuje wykrzywiona Ewangelie.

Wykrzywioną dlatego, ponieważ nie taki Chrystus ,założył swój kościół jak większość tu uważa?

List sw Pawła Kor 12:12-13
„Albowiem jak ciało jest jedno, a członków ma wiele, ale wszystkie członki ciała, chociaż ich jest wiele, tworzą jedno ciało, tak i Chrystus;”

„Bo też w JEDNYM DUCHU wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jedno ciało - czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni, i wszyscy zostaliśmy napojeni jednym Duchem.”

Kluczowe słowa na które chciałbym zwrócić tu uwagę ochrzczeni w JEDNYM DUCHU.

A KTO będzie chrzcił.?

„A ten który po mnie idzie mocniejszy jest niż ja: Jemu nie jestem godzien i sandałów nosić .On was będzie chrzcił Duchem Świętym i ogniem”
Mt 3:11


Tu chciałbym Was spytać, skoro Chrystus przez „ręce kapłana” ochrzcił tylu niemowlaków,
dlaczego tak niewielu później w Niego wierzy w dorosłym życiu?
Dlaczego później dzieci i dorośli nie ,żyją uświęconym życiem przez Ducha Świętego?

A Słowo Boże jest bezwzględne dla tych , którzy znieważyli Ducha Łaski?
Czy wiecie co to znaczy grzech przeciwko Duchowi Świętemu, który nigdy nie zostanie nikomu wybaczony?
Czy wiecie co znaczy grzech wiekuisty?

Czy wiecie dlaczego demony wierzą i drżą?
Czy wiecie dlaczego Chrystus powiedział ,ze Królestwo Boże przychodzi niedostrzegalnie?
Czy wiecie co znaczy cudzołóstwo duchowe?
Czy wiece do kogo Chrystus mówi, żeś biedny, ślepy i nagi ?

Czy myślicie ,że jeśli Papież ma władze Duchową, nade mną?
Czy myślicie ,że ksiądz może nie odpuścić mi moich grzechów?
Czy myślicie ,że jakikolwiek człowiek na ziemi może mnie związać Duchowo i wrzucić do jeziora ognistego ,do której będzie wrzucona śmierć i piekło?

Jeśli najpierw nie obali Mocarza? To nic, ale to nic, nie może !
Czy myślicie ,że Wszechmogący Bóg oddał swoja Moc w ręce słabych i nieudolnych ludzi?
Czy myślicie ,że dał się zniewolić przez ludzka pychę i grzech?

A czy nie pisałam już Wam ,że jest też ten, który nie ma nic do Chrystusa , który chytrością swoja zwiódł Ewe?


Dlatego nie bójcie się tych którzy zbijają ciało, ale bójcie się, Tego który może ciało i dusze zatracić w piekle !






Apostoł Szymon Piotr Pisze:

1 Piotra 2:4-5
Przystąpcie do niego, do kamienia żywego, przez ludzi wprawdzie odrzuconego, lecz przez Boga wybranego jako kosztowny.

I wy sami jako kamienie żywe budujcie się w dom duchowy, w kapłaństwo święte, aby składać duchowe ofiary przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa.


Odpowiadając na pytanie Efezjan , na które rzekomo wszyscy znają odpowiedz ?

TAK, GŁOWĄ KOSCIOŁA JEST JEZUS CHRYSTUS ponieważ fundamentu nikt nie może założyć innego

Ale to Sam Jezus Chrystus jest tez sprawca i dokończycielm naszej wiary, to ON ma nas chrzcić Duchem Świętym, nie człowiek który jest biedny, ślepy i nagi.

ON i TYLKO ON buduje swój Kościół , którego pierwszym kamieniem (Kefas,Petros,kamykiem) został Piotr , został nazwany Błogosławionym ze względu na objawienie które dostał wprost od Ojca w niebie. To Ojciec objawia się tym ,którzy Go szukają i miłują i pociąga do Jezusa Chrystusa.
Całkowicie Duchowo, bo ciało nic nie pomaga jak powiedział Chrystus .

Dodam tylko, że to nie oznacza że kpie sobie z ludzi(sam nim jestem), chce przez to powiedzieć ,że to wpierw sam Jezus Chrystus udziela Swojego Ducha tym którzy Go miłują i udziela Łaski wedle Jego woli.

Dlatego Królestwo Boże zasadza się nie na Słowie lecz na Mocy .

Co jest łatwiej powiedzieć , odpuszczone ci są grzechy twoje….czy rzec wstań i choć?
Jednak abyście wiedzieli, że Syn Człowieka ma na ziemi władzę odpuszczać grzechy — wtedy mówi do sparaliżowanego: Wstań, weź swoje posłanie i idź do swego domu!
Mt 9:5-6



I dlatego ja PANIE WYCHWALAĆ CIE BĘDĘ NA WIEKI WIEKÓW, BO WIELKIE RZECZY CZYNISZ DLA TYCH KTÓRZY CIEBIE MIŁUJĄ
Amen

Biserica Dumnezeu

Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-15, 17:19

Ale jaja sadzone, sebastianie. Po prostu caly Twoj wywod zawiera i falszywe zalozenia, i falszywe tezy. Przeplecione Pismem Swietym.
Bog stworzyl ludzi jako bez grzechu. Dlaczego zgrzeszyli?
Dlaczego aniolowie ( najdoskonalsze istoty stworzone przez Boga ) w jednej trzeciej zbuntowali sie przeciwko Bogu?
Dlaczego ludzie w protestanckich wspolnotach po chrzcie grzesza?

Krolestwo Boze ani na mocy, ani na Slowie sie nie zasadza. Ale na Bogu, ktory jest pelen mocy, i ktory przez Slowostworzyl wszystko i ktory dla ludzi na ziemi ustanowil Kosciol oparty na apostolach i ich nastepcach

ODPOWIEDZ