Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Ważna sprawa dla chrześcijan
ODPOWIEDZ
konik

Re: Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: konik » 2016-12-22, 10:45

Marku - wielkie dzieki za te zrodla prawdziwe w materii naszej dyskusji.
Ja sam bedac jeszcze w stajni protestanckiej z takimi sie stykalem i z takich korzystalem i ... nigdy przez dlugi czas nie przyszlo mi do glowy, aby je sprawdzic. Wierzylem, ze sa prawdziwe.
Okazuje sie, ze antykatolicy aby moc cokolwiek przeciw Kosciolowi napisac posuwaja sie zawsze niestety do klamstwa, przeinaczen i manipulacji.
Niestety.
Inquisito dobrze to zauwazyl w swojej wypowiedzi, ze taka postawa prowadzi do falszywego zadzierania nosa.
Pozdrawiam wszystkich przedswiatecznie :-)

wybrana

Re: Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: wybrana » 2016-12-22, 22:48

Marku, jeżeli twierdzisz, że Jezus ustanowił nie swojego nastepcę, ale zastępcę, to jesteś w błędzie.
Jezus Chrystus nie ustanowił żadnego swojego zastępcy. Ktoś, kto ogłasza się zastępcą Jezusa - czyni grzech.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-12-22, 23:11

wybrana pisze:Marku, jeżeli twierdzisz, że Jezus ustanowił nie swojego nastepcę, ale zastępcę, to jesteś w błędzie.
Jezus Chrystus nie ustanowił żadnego swojego zastępcy. Ktoś, kto ogłasza się zastępcą Jezusa - czyni grzech.
Bo tak orzekła ex cathedra @wybrana ;-)
Zaraz po tym, jak się okazało że fałszywie oskarżyła papieży o tytułowanie się "następcami Jezusa" i nie potrafi tego uzasadnić.

Szkoda że brniesz dalej.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: Dezerter » 2016-12-22, 23:20

Marek_Piotrowski pisze:
wybrana pisze:Marku, jeżeli twierdzisz, że Jezus ustanowił nie swojego nastepcę, ale zastępcę, to jesteś w błędzie.
Jezus Chrystus nie ustanowił żadnego swojego zastępcy. Ktoś, kto ogłasza się zastępcą Jezusa - czyni grzech.
Bo tak orzekła ex cathedra @wybrana ;-)
Zaraz po tym, jak się okazało że fałszywie oskarżyła papieży o tytułowanie się "następcami Jezusa" i nie potrafi tego uzasadnić.

Szkoda że brniesz dalej.
Ale po kolei
czyli przyznajesz, że nieprawdziwie oskarżyłaś papieża, że uznaje się za następcę Chrystusa?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: konik » 2016-12-23, 08:33

A wiec w takim razie co widzimy na obrazie :?: :-D
Wybrana - jedyna, ktora ma prerogatywy aby chrzescijanom kolki na glowie ciosac. To juz nie zastepstwa ( bo to grzech ponoc) - to juz ubostwienie wybranej ( bo to nie grzech, lecz zasluga ;-) ) musimy tu opisywac :-?
Ciekawe, czy jak w taki sposob - wybrana droga - bedziesz brnac z absurdu w coraz glebszy absurd, to uda sie Tobie ziemie na wylot przekopac? Daj znac, jak dojdziesz do bieguna :cry:
Acha - nie zapomnij tego tunelu absurdu podpierac stemplami falszu i klamstwa - im wiecej klamstwa tam wrzucisz, tym szybciej sie przekopiesz do ... :evil:
I po co to?
Niech Pan nam wszystkim da prawdziwie radosne w jego Duchu Swieta :-D

wybrana

Re: Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: wybrana » 2016-12-24, 11:06

Bóg jest miłością, zbawieniem moim i bardzo kocha mnie - dziecię swe,
więc śpiewaj duszo ma, Bóg jest miłością, Bóg jest miłością - miłuje mnie.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim użytkownikom tego forum oraz wszystkim odwiedzającym to forum, by słowa tej pięknej pieśni wypełniały każdy dzień, bo w nich zawarta jest wiara, nadzieja i miłość. Niech wiara, nadzieja i miłość króluje zawsze w nas - w każdej chwili i tej dobrej i tej złej, bo wiara, nadzieja i miłość jednoczy nas z Bogiem.
Życzę dużo błogosławieństwa i miłości Bożej.

konik

Re: Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: konik » 2016-12-25, 02:32

Dziekuje w imieniu swoim i ... takze wszystkich tu zagladajacych . Niech Pan Tobie blogoslawi i wsoiera w trudach zycia :-D
Rowniez wszystkim zycze radosnych i blopgoslawionych Swiat Bozego Narodzenia.
Ps: wlasnie wrocilem z pasterki ( Mszy sw. o polnocy odprawiona byla w rycie trydenckim).
Niesamowite, ile mlodych ludzi przyszlo ...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: Dezerter » 2016-12-25, 18:39

konik pisze:Dziekuje w imieniu swoim i ... takze wszystkich tu zagladajacych . Niech Pan Tobie blogoslawi i wsoiera w trudach zycia :-D
Rowniez wszystkim zycze radosnych i blopgoslawionych Swiat Bozego Narodzenia.
Ps: wlasnie wrocilem z pasterki ( Mszy sw. o polnocy odprawiona byla w rycie trydenckim).
Niesamowite, ile mlodych ludzi przyszlo ...
Też byłem na pasterce w było mocno Bożonarodzeniowo choć przodem do wiernych ;-) mój proboszcz uświadomił nas w kazaniu, że te święta są TRUDNE , bo zjawiający się w nietypowy sposób Bóg burzy nasze przyzwyczajenia, utarte schematy i każe zmierzyć się z INNYM. Powiedziałem mu tak - "ksiądz to nawet Święta potrafi utrudnić"
ale Świętujmy ten Święty czas
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: Dezerter » 2016-12-29, 22:14

Dezerter pisze:
Marek_Piotrowski pisze:
wybrana pisze:Marku, jeżeli twierdzisz, że Jezus ustanowił nie swojego nastepcę, ale zastępcę, to jesteś w błędzie.
Jezus Chrystus nie ustanowił żadnego swojego zastępcy. Ktoś, kto ogłasza się zastępcą Jezusa - czyni grzech.
Bo tak orzekła ex cathedra @wybrana ;-)
Zaraz po tym, jak się okazało że fałszywie oskarżyła papieży o tytułowanie się "następcami Jezusa" i nie potrafi tego uzasadnić.

Szkoda że brniesz dalej.
Ale po kolei
czyli przyznajesz, że nieprawdziwie oskarżyłaś papieża, że uznaje się za następcę Chrystusa?
Ale już po Świętach a Wybrana nadal nie odpowiedziała :-(
Marek czeka i ja i wszyscy, którzy wierzą, że Prawda Cię wyzwoli - staniesz w Prawdzie, czy nadal będziesz tkwiła w kłamstwie?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

wybrana

Re: Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: wybrana » 2017-01-01, 14:13

Dezerterze, pozwól, że w odpowiedzi na twój wpis przekleję ci rozważanie z dnia 31.12.2016, które przeczytałam na stronie katolickiej głównej wiara.pl
Piękne i mądre.
Życzę ci wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

?Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Na świecie było Słowo, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli?.

A ja? Kim jestem? Przyjąłem Chrystusa, tę oświecającą każdego człowieka światłość? A może zaliczam się do tych, którzy, choć są Jego własnością, to Go nie przyjęli?

Mało prawdopodobne. Przecież jeśli piszę coś takiego, uważam się za człowieka wierzącego. Pytanie tylko na ile pozwalam tej Światłości wejść w różne ciemne zakamarki mojego życia. Bo przecież może być i tak ? przed czym ostrzegał w pierwszym czytaniu święty Jan ? że jestem antychrystem. Że owszem, niby przyjmuję Chrystusa, ale wypaczam Jego naukę, dostosowuję ją do swoich potrzeb. Po to, by ukryć pod płaszczykiem rzekomej pobożności swoją ciemność, swoją odmowę przyjęcia tego, czego uczył...

Ciągle muszę pamiętać: to On jest moim Panem i Mistrzem. Nie odwrotnie. Niby to oczywiste, ale w praktyce różnie wygląda...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: Dezerter » 2017-01-01, 18:03

Wybrana ty moja niech Ci Bóg błogosławi w Nowym Roku.
Nie wiem czy dobrze odebrałem twój poprzedni post jako przyznanie się do błędu:
"Bo przecież może być i tak, że jestem antychrystem. Że owszem, niby przyjmuję Chrystusa, ale wypaczam Jego naukę, dostosowuję ją do swoich potrzeb. Po to, by ukryć pod płaszczykiem rzekomej pobożności swoją ciemność, swoją odmowę przyjęcia tego, czego uczył..."
czyli przyznajesz, że nieprawdziwie oskarżyłaś papieża, że uznaje się za następcę Chrystusa?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

wybrana

Re: Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: wybrana » 2017-01-01, 20:53

Owszem, przyznaję się, że błędnie użyłam słowo następca zamiast zastępca.
Ale Papież nie jest absolutnie ani następcą, ani zastępcą.
Do użycia słowa następca skłonił mnie również sposób postępowania niektórych Papieży oraz ustalanie przez nich heretycznych dogmatów sprzecznych z wiarą. Z takiej postawy można wyciągnąć wniosek, że niektórzy Papieże stawiali swoją osobę wyżej od Boga, wyżej od Jezusa. Jezus był skromny, chodził boso, jeździł na isiołku, a Papieże wymagali by ludzie ich nosili na tronach, całowali ich w stopy. Tak, że niektórych nie można nazwać następców, ani zastępców - tylko ponad Bogami. To wszystko to nie wymyślone bzdety, tylko prawda jaką przedstawia historia w wielu źródłach.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-01-01, 21:20

wybrana pisze:Owszem, przyznaję się, że błędnie użyłam słowo następca zamiast zastępca.
Nie można było tak od razu?
Ale Papież nie jest absolutnie ani następcą, ani zastępcą.
To teza. A jakaś argumentacja?
Do użycia słowa następca skłonił mnie również sposób postępowania niektórych Papieży oraz ustalanie przez nich heretycznych dogmatów sprzecznych z wiarą. Z takiej postawy można wyciągnąć wniosek, że niektórzy Papieże stawiali swoją osobę wyżej od Boga, wyżej od Jezusa.
No cóż, zanim zaczniesz "wyciągać wniosek z ustalania heretyckich dogmatów" musisz najpierw udowodnić, że są heretyckie (inaczej jest to takie samo oszczerstwo jak to z "następcą").
Zatem do dzieła - dogmat i dowód jego "heretyckości".
Tylko tym razem proszę bez kopiowania stron antykatolickich. Spróbuj pomyśleć sama (gdybyś to robiła dotąd, nie wkopiowałabyś tu wielu bzdur, jakie wkopiowałaś).

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: Dezerter » 2017-01-01, 21:30

Dziękuję Wybrana za konstruktywną rozmowę - tylko rozmawiając ze sobą i wymieniając logiczne i mające oparcie w faktach argumenty możemy ustalić Prawde i zbadać jak jest lub być powinno.
Pozostałą część dyskusji czyli :
- czy Piotr/apostołowie jako genesis biskupów mogę się nazywać następcami Jezusa?
- czy KRK ustalił "heretyckie" dogmaty?
Zostawiam decyzji Marka i Wybranej czy przeprowadzić w tym wątku czy stworzyć dwa nowe - dla potomności i mających wątpliwości by w nich zebrać i omówić argumenty
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Rozterki wiary protestantyzującego katolika

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-01-01, 21:52

Wszystko jedno. Ważniejsze, by to była dyskusja (argument odpowiedź), a nie bezrefleksyjne copy-past ze stron wrogich Kościołowi.
Szczerze mówiąc mam solidne wątpliwości czy taka uczciwa dyskusja z @wybraną jest możliwa. A szkoda mi czasu na zajmowanie się czymś takim... jak prezentowała dotąd.

ODPOWIEDZ