Kościół

Ważna sprawa dla chrześcijan
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14799
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4113 times
Been thanked: 2905 times
Kontakt:

Re: Kościół

Post autor: Dezerter » 2019-07-22, 20:27

Ja nie jestem tematem tego wątku ani moje poglądy! - pisz na temat a nie ad persona, bo łamie regulamin
czemu nie dyskutujesz merytorycznie z tym co Ci odpowiedziałem?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Biserica Dumnezeu

Re: Kościół

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-07-22, 20:46

Hej Dezerterze ... nie wiem, czy bardziej do marka czy bardziej do biserico skierowales uwage.
odpowiem tak, jak to odczuwam: nasze sympatie czy antypatie maja znaczacy wplyw na kazdy temat, i dlatego uwazam, ze taka uwaga jest merytoryczna; jest merytoryczna poniewaz oczyszcza z niedomowien.
Trzymaj sie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kościół

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-07-22, 20:55

Widzisz, to w pewnym sensie nie jest o Tobie (jesteś już duży, i trudno bym się o Ciebie martwił ;) ). Ja obserwuje tendencje, w jakich idą w swoich poglądach ludzie z różnych środowisk (nie ukrywam, że najbardziej interesują mnie tu osoby z szeroko pojętych ruchów charyzmatycznych). I niepokoją mnie one.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14799
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4113 times
Been thanked: 2905 times
Kontakt:

Re: Kościół

Post autor: Dezerter » 2019-07-22, 23:35

Marek_Piotrowski pisze: 2019-07-22, 20:55 Widzisz, to w pewnym sensie nie jest o Tobie (jesteś już duży, i trudno bym się o Ciebie martwił ;) ). Ja obserwuje tendencje, w jakich idą w swoich poglądach ludzie z różnych środowisk (nie ukrywam, że najbardziej interesują mnie tu osoby z szeroko pojętych ruchów charyzmatycznych). I niepokoją mnie one.
Marku dobrze, że się niepokoisz o Kościół i rożne ruchu w nim działające - ja też się niepokoje, szczególnie po ewangelizacji na PzJ, gdzie uchodziłem za ortodoksa i prawdę mówiąc za takiego robiłem, napominając, prosząc i wyrażając swoje mało popularne w tamtym środowisku poglądy i opinie (niektóre wykute w dyskusjach z Tobą, albo na naszym forum).
Pisze by pokazać, że moja postawa jest rożnie oceniana przez Was dwóch (już raz was określiłem - nie będę się powtarzał , wy wiecie i ja wiem) patrzących z jednej strony i całkowicie przeciwnie zostałem oceniony i określony z drugiej flanki KK .
Dla mnie wniosek jest bardzo budujący - jestem pośrodku ortodoksji :!: B-) ;) i staram się łączyć obie strony,
ale ostrzegam, że
podziały robią się coraz większe !
- piszę to z coraz większym przekonaniem i niepokojem :(
- apelowałem do strony charyzmatycznej - rzeczywiście, masz racje Marku, coraz bardziej protestanckiej - by przestali być powodem zgorszenia i przesunęli się nieco do środka. Proszę również stronę drugą o to samo - zakopmy, to pęknięcie na środku, zasypmy, a przynajmniej go nie pogłębiajmy :!: .
Piszę to bardzo poważnie i wiem, że może za bardzo górnolotnie, ale nie chcę żebyśmy dożyli czasów, które wejdą do historii jako 3 wielki rozłam w Kościele, po rozłamie na Wschodni i Zachodni, po podejściu całych krajów w Protestantyzm, teraz będziemy mieli rozłam charyzmatyczny. Chyba nikt z nas, ani z czytających nie chce przyłożyć swojej łopaty do tego. Dlatego apeluje o budowanie mostów i szukanie tego, co nas łączy a dopiero później napominanie błądzących po chrześcijańsku, z miłością.
Jezus prosił swoich uczniów o jedność, jeśli my się podzielimy to staniemy się pośmiewiskiem dla świata.
Jeden Bóg, Jedna Głowa, jedno Ciało/Kościół i Jeden Duch działający w nas i nas (ponoć ) o wszystkim pouczający i prowadzący.
Udowodnijmy, że to powyżej jest prawdziwe ...
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Biserica Dumnezeu

Re: Kościół

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-07-22, 23:45

Masz racje.
I nie tylko Ty masz tylko te racje.
Mosty chce jak najbardziej budowac.
Ale mosty trzeba budowac na zdrowych filarach.
Nie za wzselka cene.
trzeba miec te przyzwoitosc, aby zepsuty filar mostu wyrzucic.
A zdrowy filar umoscnic.
I chyba przeciez o to nam chodzi.
Mam nadzieje, ze te mosty jakos powstana. Takze i dzieki naszym tu skromnym wysilkom.
Trzymaj sie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kościół

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-07-23, 09:00

Miło mi o słyszeć.

ODPOWIEDZ