test na typ osobowości

Tutaj możesz porozmawiać na tematy dotyczące życia, życiowych mądrości, jak żyć w sposób zgodny ze światem
Awatar użytkownika
Konwalia

Re: test na typ osobowości

Post autor: Konwalia » 2020-02-27, 09:27

Obrazek

Osobowość “Architekt”

Na samym szczycie panuje samotność, a osoby o tym jednym z najrzadszych i najbardziej uzdolnionych strategicznie typów osobowości wiedzą o tym aż nazbyt dobrze. Architekci stanowią zaledwie dwa procent ludności. Ten typ osobowości jest szczególnie rzadki wśród kobiet, u których odsetek wynosi zaledwie 0,8% – często jest więc im trudno znaleźć osoby myślące podobnie do nich, nadążające za ich niezmordowanym intelektem i niemal szachowymi manewrami. Architekci mają bujną wyobraźnię, lecz są zdecydowani, ambitni, lecz cenią sobie prywatność, niezwykle ciekawi świata, lecz nie marnują energii.

Przy właściwej postawie osiągnięcie każdego celu staje się możliwe


Z powodu swojego naturalnego głodu wiedzy, który przejawia się już od pierwszych lat życia, Architekci często jako dzieci otrzymują przydomek “moli książkowych”. Choć ich koledzy mogą to traktować jak wyzwisko, Architekci raczej chętnie się z nim identyfikują z czerpią z niego dumę, ciesząc się swoją rozległą i dogłębną wiedzą. Lubią się nią też dzielić, są pewni swojej biegłości w wybranej materii, wolą też projektować i wykonywać misternie wypracowane plany w swojej dziedzinie niż dzielić się opiniami na “nieciekawe” tematy takie jak plotki.

Nie masz prawa do swojej opinii. Masz prawo do świadomej opinii. Nikt nie ma prawa być ignorantem.
HARLAN ELLISON

Choć większości osób postronnych wydaje się to paradoksalne, Architekci są przepełnieni rażącymi sprzecznościami, które jednak mają sens, przynajmniej z czysto racjonalnego punktu widzenia. Na przykład mogą być jednocześnie oderwanymi od rzeczywistości idealistami i gorzkimi cynikami, choć mogłoby się to wydawać niemożliwe. Dzieje się tak, ponieważ ludzie o typie osobowości Architekta często sądzą, że dzięki wysiłkowi, inteligencji i rozwadze nic nie jest niemożliwe, a jednocześnie zauważają, że ludzie są zbyt leniwi, krótkowzroczni lub wyrachowani, aby rzeczywiście osiągnąć takie fantastyczne rezultaty. Jednak to cyniczne postrzeganie rzeczywistości raczej nie powstrzymuje zainteresowanego Architekta przed osiągnięciem celu, który jest dla niego ważny.

Jeśli chodzi o o zasady – stój jak skała


Architekci promienieją pewnością siebie i aurą tajemniczości, a ich głębokie spostrzeżenia, oryginalne pomysły i wspaniały zmysł logiki umożliwiają im dokonywanie zmian samą siłą woli i osobowości. Czasami wydaje się, że uparcie dekonstruują i budują na nowo każdy pomysł i system, z jakim się stykają, stosując w tym celu swoje poczucie perfekcjonizmu, a nawet moralności. Ci jednak, którzy nie są w stanie nadążyć za ich procesami myślowymi, lub – co gorsza – uważają je za bezsensowne, mogą natychmiast i trwale stracić ich szacunek.

Zasady, ograniczenia i tradycje to przekleństwo dla Architektów, dla których wszystko powinno podlegać dyskusji i przewartościowaniu, a jeśli znajdą na to sposób, osoby o tym typie osobowości często samotnie działają, aby zrealizować swoje doskonalsze technicznie, czasami pozbawione wrażliwości i niemal zawsze nieortodoksyjne metody i pomysły.


Nie należy tego błędnie uznawać za impulsywność – Architekci czynią wszystko, aby zachować racjonalność bez względu na to, jak bardzo pociągający wydaje się cel, a każdy nowy pomysł, czy to stworzony samodzielnie, czy zaczerpnięty z zewnątrz, musi przejść bezlitosny test wciąż zadawanego pytania “Czy to się sprawdzi?”. Ludzie o tym typie osobowości zawsze stosują ten mechanizm, w stosunku do wszystkich i wszystkiego, przez co często popadają w kłopoty.

Dopiero samotna podróż skłania do refleksji


Architekci są znakomici i pewni siebie w dziedzinach, na których zgłębienie poświęcili wiele czasu, jednak konwenanse społeczne najczęściej nie należą do tych dziedzin. Białe kłamstwa i niezobowiązujące pogawędki nie wystarczają osobom o tym typie osobowości, spragnionym prawdy i głębi, Architekci mogą posunąć się wręcz do uznania wielu konwencji społecznych po prostu za głupie. Jak na ironię, często najlepiej jest dla nich, aby pozostali tam, gdzie czują się najlepiej – w cieniu, gdzie ich naturalna pewność siebie w znanej im dziedzinie może przyciągać jak latarnia – zarówno uczuciowo, jak i w inny sposób – osoby o podobnym temperamencie i zainteresowaniach.

Charakterystyczną cechą architektów jest to, że traktują życie jak wielką szachownicę, na której stale przestawiają pionki w sposób rozważny i inteligentny, zawsze starannie oceniając nowe taktyki, strategie i plany awaryjne, wciąż starając się wymanewrować innych, aby utrzymać kontrolę nad sytuacją, maksymalizując jednocześnie własną swobodę działania. Nie znaczy to, że nie mają sumienia, jednak na wielu ludziach o innych typach osobowości niechęć Architektów do uwzględniania emocji może robić takie wrażenie, co wyjaśnia, dlaczego wielu fikcyjnych czarnych charakterów (i niezrozumianych bohaterów) stworzono w oparciu o ten typ osobowości.Tagi tematu:

Awatar użytkownika
Magnolia
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 6545
Rejestracja: 26 lis 2017
Lokalizacja: Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 1105 razy
Otrzymał podziękowań: 1019 razy
Płeć:

Re: test na typ osobowości

Post autor: Magnolia » 2020-02-27, 09:42

Fajnie, że każdy publikuje charakterystykę, tego co mu wyszło. Ciekawe są te typy osobowości.


Pan jest moja mocą i siłą.

Awatar użytkownika
Biserica Dumnezeu
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 1705
Rejestracja: 25 kwie 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 296 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Płeć:

Re: test na typ osobowości

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-02-27, 10:58

Oj, ja nie opublikowalwem. Testy to najgorszy sprawdzian rzeczywistosci.Awatar użytkownika
Dominik
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 2938
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Ostrowiec
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: test na typ osobowości

Post autor: Dominik » 2020-02-27, 13:23

Tylko w tym przypadku ten test całkiem sporo oddaje z rzeczywistości.
Spróbuj, nie musisz publikować wyniku.


Przekaż mi 1% podatku. Więcej informacji TUTAJ

Awatar użytkownika
Biserica Dumnezeu
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 1705
Rejestracja: 25 kwie 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 296 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Płeć:

Re: test na typ osobowości

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-02-27, 14:02

Juz sprobowalem.Awatar użytkownika
sądzony
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 561
Rejestracja: 20 lut 2020
Wyznanie: Chrześcijanin
Wysłał podziękowań: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Re: test na typ osobowości

Post autor: sądzony » 2020-03-09, 21:51

Jeżeli chodzi o typy osobowości to dla mnie najtrafniejszy zawsze był eneagram.
Choć warto trochę poczytać o co chodzi.

„Enneagram. Zrozumieć siebie i innych”. Helen Palmer
"Enneagram. Dziewięć typów osobowości” Richard Rohr, Andreas EbertAwatar użytkownika
Jaśmina
Bywalec
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: 8 paź 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Re: test na typ osobowości

Post autor: Jaśmina » 2020-03-12, 17:53

U mnie Architekt


Rz 7, 21: ''A zatem stwierdzam w sobie to prawo, że gdy chcę czynić dobro, narzuca mi się zło''.

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ