test na typ osobowości

Tutaj możesz porozmawiać na tematy dotyczące życia, życiowych mądrości, jak żyć w sposób zgodny ze światem
Konwalia

Re: test na typ osobowości

Post autor: Konwalia » 2020-02-27, 09:27

Obrazek

Osobowość “Architekt”

Na samym szczycie panuje samotność, a osoby o tym jednym z najrzadszych i najbardziej uzdolnionych strategicznie typów osobowości wiedzą o tym aż nazbyt dobrze. Architekci stanowią zaledwie dwa procent ludności. Ten typ osobowości jest szczególnie rzadki wśród kobiet, u których odsetek wynosi zaledwie 0,8% – często jest więc im trudno znaleźć osoby myślące podobnie do nich, nadążające za ich niezmordowanym intelektem i niemal szachowymi manewrami. Architekci mają bujną wyobraźnię, lecz są zdecydowani, ambitni, lecz cenią sobie prywatność, niezwykle ciekawi świata, lecz nie marnują energii.

Przy właściwej postawie osiągnięcie każdego celu staje się możliwe


Z powodu swojego naturalnego głodu wiedzy, który przejawia się już od pierwszych lat życia, Architekci często jako dzieci otrzymują przydomek “moli książkowych”. Choć ich koledzy mogą to traktować jak wyzwisko, Architekci raczej chętnie się z nim identyfikują z czerpią z niego dumę, ciesząc się swoją rozległą i dogłębną wiedzą. Lubią się nią też dzielić, są pewni swojej biegłości w wybranej materii, wolą też projektować i wykonywać misternie wypracowane plany w swojej dziedzinie niż dzielić się opiniami na “nieciekawe” tematy takie jak plotki.

Nie masz prawa do swojej opinii. Masz prawo do świadomej opinii. Nikt nie ma prawa być ignorantem.
HARLAN ELLISON

Choć większości osób postronnych wydaje się to paradoksalne, Architekci są przepełnieni rażącymi sprzecznościami, które jednak mają sens, przynajmniej z czysto racjonalnego punktu widzenia. Na przykład mogą być jednocześnie oderwanymi od rzeczywistości idealistami i gorzkimi cynikami, choć mogłoby się to wydawać niemożliwe. Dzieje się tak, ponieważ ludzie o typie osobowości Architekta często sądzą, że dzięki wysiłkowi, inteligencji i rozwadze nic nie jest niemożliwe, a jednocześnie zauważają, że ludzie są zbyt leniwi, krótkowzroczni lub wyrachowani, aby rzeczywiście osiągnąć takie fantastyczne rezultaty. Jednak to cyniczne postrzeganie rzeczywistości raczej nie powstrzymuje zainteresowanego Architekta przed osiągnięciem celu, który jest dla niego ważny.

Jeśli chodzi o o zasady – stój jak skała


Architekci promienieją pewnością siebie i aurą tajemniczości, a ich głębokie spostrzeżenia, oryginalne pomysły i wspaniały zmysł logiki umożliwiają im dokonywanie zmian samą siłą woli i osobowości. Czasami wydaje się, że uparcie dekonstruują i budują na nowo każdy pomysł i system, z jakim się stykają, stosując w tym celu swoje poczucie perfekcjonizmu, a nawet moralności. Ci jednak, którzy nie są w stanie nadążyć za ich procesami myślowymi, lub – co gorsza – uważają je za bezsensowne, mogą natychmiast i trwale stracić ich szacunek.

Zasady, ograniczenia i tradycje to przekleństwo dla Architektów, dla których wszystko powinno podlegać dyskusji i przewartościowaniu, a jeśli znajdą na to sposób, osoby o tym typie osobowości często samotnie działają, aby zrealizować swoje doskonalsze technicznie, czasami pozbawione wrażliwości i niemal zawsze nieortodoksyjne metody i pomysły.


Nie należy tego błędnie uznawać za impulsywność – Architekci czynią wszystko, aby zachować racjonalność bez względu na to, jak bardzo pociągający wydaje się cel, a każdy nowy pomysł, czy to stworzony samodzielnie, czy zaczerpnięty z zewnątrz, musi przejść bezlitosny test wciąż zadawanego pytania “Czy to się sprawdzi?”. Ludzie o tym typie osobowości zawsze stosują ten mechanizm, w stosunku do wszystkich i wszystkiego, przez co często popadają w kłopoty.

Dopiero samotna podróż skłania do refleksji


Architekci są znakomici i pewni siebie w dziedzinach, na których zgłębienie poświęcili wiele czasu, jednak konwenanse społeczne najczęściej nie należą do tych dziedzin. Białe kłamstwa i niezobowiązujące pogawędki nie wystarczają osobom o tym typie osobowości, spragnionym prawdy i głębi, Architekci mogą posunąć się wręcz do uznania wielu konwencji społecznych po prostu za głupie. Jak na ironię, często najlepiej jest dla nich, aby pozostali tam, gdzie czują się najlepiej – w cieniu, gdzie ich naturalna pewność siebie w znanej im dziedzinie może przyciągać jak latarnia – zarówno uczuciowo, jak i w inny sposób – osoby o podobnym temperamencie i zainteresowaniach.

Charakterystyczną cechą architektów jest to, że traktują życie jak wielką szachownicę, na której stale przestawiają pionki w sposób rozważny i inteligentny, zawsze starannie oceniając nowe taktyki, strategie i plany awaryjne, wciąż starając się wymanewrować innych, aby utrzymać kontrolę nad sytuacją, maksymalizując jednocześnie własną swobodę działania. Nie znaczy to, że nie mają sumienia, jednak na wielu ludziach o innych typach osobowości niechęć Architektów do uwzględniania emocji może robić takie wrażenie, co wyjaśnia, dlaczego wielu fikcyjnych czarnych charakterów (i niezrozumianych bohaterów) stworzono w oparciu o ten typ osobowości.

Magnolia

Re: test na typ osobowości

Post autor: Magnolia » 2020-02-27, 09:42

Fajnie, że każdy publikuje charakterystykę, tego co mu wyszło. Ciekawe są te typy osobowości.

Biserica Dumnezeu

Re: test na typ osobowości

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-02-27, 10:58

Oj, ja nie opublikowalwem. Testy to najgorszy sprawdzian rzeczywistosci.

Dominik

Re: test na typ osobowości

Post autor: Dominik » 2020-02-27, 13:23

Tylko w tym przypadku ten test całkiem sporo oddaje z rzeczywistości.
Spróbuj, nie musisz publikować wyniku.

Biserica Dumnezeu

Re: test na typ osobowości

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-02-27, 14:02

Juz sprobowalem.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: test na typ osobowości

Post autor: sądzony » 2020-03-09, 21:51

Jeżeli chodzi o typy osobowości to dla mnie najtrafniejszy zawsze był eneagram.
Choć warto trochę poczytać o co chodzi.

„Enneagram. Zrozumieć siebie i innych”. Helen Palmer
"Enneagram. Dziewięć typów osobowości” Richard Rohr, Andreas Ebert
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Jaśmina

Re: test na typ osobowości

Post autor: Jaśmina » 2020-03-12, 17:53

U mnie Architekt

Barilla
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 10 cze 2020
Been thanked: 3 times

Re: test na typ osobowości

Post autor: Barilla » 2020-07-10, 20:04

O, znałam ten test osobowości skąd innąd (to chyba nie tak się pisze 😂). Powiem tak: robiłam 2 razy i raz mi wyszedł mediator, a raz logik.

Awatar użytkownika
exe
Bywalec
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: 3 maja 2020
Lokalizacja: Ziemski padół....
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 25 times
Been thanked: 65 times

Re: test na typ osobowości

Post autor: exe » 2020-07-12, 19:36

Według mnie nie są to zbyt korzystne sposoby orientacji w "profilu" własnej osoby, ponieważ teoria nie jest kopią rzeczywistych procesów (gdy zanalogizuję test do teorii, do systemu, a procesy do pomiarów dających realne wyniki). Pisze to dlatego, że zmienne stanu systemu, pozostające do siebie w określonych relacjach logicznych, pozostają w pewnej niezupełnej zależności od procesów realnych. Trzeba tu odróżnić owe relacje logiczne od potwierdzalności teorii przez dane eksperymentalne (tu: przez scenariusz pisany przez życie), poniewaz teoria nie jest adekwatnym opisem realnego procesu pomiaru (zdobywania realnych doświadczeń kształtujących przekonania co do swego profilu osobowego). W rzeczywistości otrzymuje się zbiór wartości (tu: pojęć!), charakteryzujący się pewną dyspersją w stosunku do pojęć uzyskiwanych na podstawie systemu testowego.

Nie odmawiam temu testowi możliwości określenia szerokozakresowej prawdziwości tez wysuwanych względem profilu osoby, ale nie powinien on być w żadnym razie wyznacznikiem realnych wyborów. Często ludzie nie wiedzą, do czego są zdolni i odkrywają to dopiero "przypadkiem". 😂

Z Bożym pozdrowieniem,
exe
+++
Ostatnio zmieniony 2020-07-12, 19:39 przez exe, łącznie zmieniany 3 razy.
Mdr 7, 15:
"Oby mi Bóg dał słowo odpowiednie do myśli i myślenie godne tego, co mi dano! On jest bowiem i przewodnikiem Mądrości, i tym, który mędrcom nadaje kierunek."

Biserica Dumnezeu

Re: test na typ osobowości

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-13, 22:48

Ojej, test to test. Skrot pozwalajacy na zobrazowanie czegos lub kogos. Nie jest ani recepta,ani diagnoza.
Wymysl lepszy system oceny.

Awatar użytkownika
exe
Bywalec
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: 3 maja 2020
Lokalizacja: Ziemski padół....
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 25 times
Been thanked: 65 times

Re: test na typ osobowości

Post autor: exe » 2020-07-15, 20:23

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-07-13, 22:48 Ojej, test to test. Skrot pozwalajacy na zobrazowanie czegos lub kogos. Nie jest ani recepta,ani diagnoza.
Wymysl lepszy system oceny.
Bracie, wiem że jestem irytujący, ale ja nie zajmuję się tym, czego nie ma, lecz tym co jest.
Mdr 7, 15:
"Oby mi Bóg dał słowo odpowiednie do myśli i myślenie godne tego, co mi dano! On jest bowiem i przewodnikiem Mądrości, i tym, który mędrcom nadaje kierunek."

Biserica Dumnezeu

Re: test na typ osobowości

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-07-15, 21:28

Niestety, ale znow zajmujesz sie tym, czego nie ma. Czyli doskonaloscia, ktorej na ziemi nikt nie osiagnal.
Jezus nawet po to przyjal cialo ziemskie, aby moc dac sie ukrzyzowac. Nawet On zrezygnowal z totalnej doskonalosci.

TOMVAD 45

Re: test na typ osobowości

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-17, 12:40

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-07-15, 21:28 Niestety, ale znow zajmujesz sie tym, czego nie ma. Czyli doskonaloscia, ktorej na ziemi nikt nie osiagnal.
Jezus nawet po to przyjal cialo ziemskie, aby moc dac sie ukrzyzowac. Nawet On zrezygnowal z totalnej doskonalosci.
Przyjął ciało ziemskie aby pokazać nam też pokazać jak mamy żyć i jak mamy dążyć do nieba,ale główny powód był taki by nas wybawić od śmierci wiecznej po przez ofiarę z Siebie. On dobrze wie że człowiek nie jest doskonały i jak łatwo ulega słabościom,grzechom. Gdyby patrzeć na to co człowiek robi to pogonił by Piotra za to zaparcie się, tak samo Szawła za mordowanie chrześcijan. Ale Jezus odkrywa w człowieku to co dobre i potrafi wykorzystać to do jego przemiany - tak uczynił z Szawłem. Jako Paweł był już zupełnie innym człowiekiem.
Który z Apostołów był doskonały? Żaden. To byli prości ludzie i takich Jezus wybrał.

Nie ma ludzi doskonałych, są ludzie słabi którzy jednak dążą do tego by być lepszymi w oczach Boga, by odwzajemniać miłość Boga i Jezusa jaką nam okazują. To czyni nas doskonałymi jako dzieci Boga. Nie jakieś zdolności, nie jakaś ogromna wiedza, ale oddanie się Bogu - im większe tym lepsze.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: test na typ osobowości

Post autor: Czarny » 2020-07-20, 00:02

A mnie wyszło tak.
PrzechwytywanieZ Chrystusem.JPG
https://www.16personalities.com/pl/osobowosc-isfj
Ostatnio zmieniony 2020-07-20, 00:08 przez Czarny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: test na typ osobowości

Post autor: Efezjan » 2020-07-20, 01:15

Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale”