test na typ osobowości

Tutaj możesz porozmawiać na tematy dotyczące życia, życiowych mądrości, jak żyć w sposób zgodny ze światem
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: test na typ osobowości

Post autor: Dezerter » 2020-08-20, 16:33

Efezjan pisze: 2020-07-20, 01:15 https://www.16personalities.com/pl/osobowosc-infj

Mnie wyszedł rzecznik.
Wiedziałem, że jesteś wyjątkowy :-bd
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: test na typ osobowości

Post autor: abigail » 2020-08-20, 21:13

Pośrednik
INFP-T
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: test na typ osobowości

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-08-20, 22:06

Kiedyś już robiłam ten test, przed chwilą zrobiłam znowu i dokładnie to samo mi wyszło. Dziwi mnie to trochę, bo nie do końca się z tym zgadzam. Dlatego myślałam, że tym razem wyjdzie coś innego.
Ale zgodnie z tym, co tam napisali cieszy mnie, że to rzadki typ osobowości. \:D/
Niestety skopiował mi się tekst, a nie link. Więc mało czytelnie to wygląda:

16Personalities
Twoim typem osobowości jest:
Logik
INTP-T

Osobowość “Logik”
Ucz się od dnia wczorajszego, żyj dniem dzisiejszym i miej nadzieję na jutro. Najważniejsze to nigdy nie przestać pytać.

ALBERT EINSTEIN
Logik to stosunkowo rzadki typ osobowości, stanowiący jedynie trzy procent ludności, co z pewnością jest dobrą wiadomością dla samych Logików, ponieważ nic tak ich nie martwi jak bycie “przeciętnym”. Są dumni z własnej innowacyjności i kreatywności, wyjątkowej perspektywy i żywego intelektu. Zwani zwykle filozofami, myślicielami lub profesorami z głową w chmurach Logicy odpowiadają za wiele odkryć naukowych na przestrzeni dziejów.

Niekwestionowane życie nie jest warte życia
Logicy są znani ze swoich genialnych teorii i nieugiętej logiki – w istocie uważa się ich za najbardziej precyzyjnie myślący typ osobowości.

Logicy uwielbiają schematy, a wykrywanie sprzeczności w różnych stwierdzeniach to niemal ich hobby, kłamanie w kontaktach z nimi nie jest więc dobrym pomysłem. Jak na ironię jednak, słowa Logików zawsze należy traktować z przymrużeniem oka – nie jest to zarzut nieuczciwości, a jedynie fakt, że ludzie o tym typie osobowości lubią dzielić się nie w pełni sformułowanymi myślami, traktując innych jak płytę rezonansową dla swoich pomysłów i teorii w debacie prowadzonej raczej z samym sobą niż z rozmówcą.

Mogą się przez to wydawać niewiarygodni, w rzeczywistości jednak nikt inny nie potrafi wykrywać problemów z większym zaangażowaniem, przez dogłębną analizę nieskończonych czynników warunkujących daną sprawę, ani tworzyć równie oryginalnych i trafnych rozwiązań – nie należy od nich jednak oczekiwać terminowych raportów z postępów. Osoby o typie osobowości Logika nie wykazują zainteresowania praktycznymi, codziennymi czynnościami i rutyną, jeśli jednak znajdą środowisko, w którym mogą realizować swój geniusz i potencjał twórczy, mogą bezgranicznie poświęcać czas i energię na opracowywanie dogłębnych i bezstronnych rozwiązań.

Osobowość “Logik” (INTP-A / INTP-T)
Mądrość zaczyna się w ciekawości
Choć Logicy wydają się wciąż śnić na jawie, nieustannie myślą, a ich umysły kipią pomysłami od rana do wieczora. Ciągłe myślenie może sprawiać, że wydają się zadumani i oderwani od rzeczywistości, gdyż często prowadzą w głowie skomplikowane debaty, tak naprawdę jednak są przyjaźni i zrelaksowani, gdy spotykają się ze znajomymi lub z osobami o podobnych zainteresowaniach. Postawę tę jednak może zastąpić wszechogarniająca nieśmiałość, gdy znajdą się wśród nieznajomych twarzy, a przyjacielskie żarty nieraz szybko przeradzają się w wojowniczość, jeśli Logicy uznają, że ktoś krytykuje ich wnioski lub teorie.

Gdy są szczególnie podekscytowani, ich wypowiedzi czasem tracą spójność, w miarę jak starają się wyjaśnić ciąg wniosków logicznych, który doprowadził do ich najnowszego pomysłu. Logicy często zmieniają temat, zanim rozmówcy w pełni zrozumieją, co wcześniej próbowali powiedzieć, zamiast wszystko wyjaśnić prostymi słowami.

Może być też na odwrót – gdy inni starają się wyjaśnić im swoje procesy myślowe związane z subiektywnością i emocjami. Wyobraź sobie skomplikowany mechanizm zegara przyjmujący każdy wyobrażalny fakt i pomysł, przetwarzający je za pomocą zaawansowanego kreatywnego rozumowania i wytwarzający najspójniejsze logicznie wyniki, jakie tylko są możliwe – właśnie tak działa umysł Logika, który ma niewiele tolerancji dla emocjonalnych narzędzi zakłócających pracę ich machiny.

Kto chce poruszyć świat, niechaj najpierw poruszy siebie
Ponadto Logicy w ogóle nie mają skłonności do rozumienia problemów emocjonalnych i raczej nie są pod tym względem oparciem dla przyjaciół. Wolą przedstawić serię logicznych sugestii co do tego, jak rozwiązać przyczynę problemu, co często nie jest zbyt popularną perspektywą wśród wrażliwszych towarzyszy. Postawa ta przenosi się też często na konwenanse i cele społeczne takie jak planowanie wystawnych kolacji czy małżeństwa, gdyż Logików najbardziej interesuje oryginalność i efektywne rezultaty.

Jedyną rzeczą, która naprawdę ich powstrzymuje, jest ciągły i wszechobecny strach przed popełnianiem błędów. Logicy mają skłonności do rewidowania swoich własnych przemyśleń i teorii z obawy, że mogli pominąć decydujący element układanki, utknąć i zagubić się w nienamacalnym świecie, w którym ich myśli nigdy nie znajdują prawdziwego zastosowania. Pokonanie tego zwątpienia we własne możliwości to dla Logików jedno z największych wyzwań, jednak ich zdolności intelektualne, duże i małe, które mogą ofiarować światu, sprawiają, że gra jest warta świeczki.
Ostatnio zmieniony 2020-08-20, 22:16 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: test na typ osobowości

Post autor: Albertus » 2020-08-20, 22:15

miłośniczka Faustyny pisze: 2020-08-20, 22:06
Twoim typem osobowości jest:
Logik
Witaj w klubie. Wyszło mi to samo.
Ostatnio zmieniony 2020-08-20, 22:25 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: test na typ osobowości

Post autor: Andej » 2020-08-21, 11:21

W zasadzie uważam takie testy za rodzaj horoskopów i wróżenia z fusów (no, przecedzonych przez sitko). Teraz, po powrocie ze spaceru, z głową wyjałowioną wzrastającym upałem, kliknąłem na tenże test. Wynika z niego, że należę do 4% grupy Pośredników. (Dlaczego z wielkiej litery? Ale tak tam stoi napisane.) Czy to znaczy, że nie elektrykiem, ale negocjatorem winienem być. A sławnych ludzi niemal niema w tej grupie. Jest niejaki Szekspir i Tolkien. Jest jeszcze kupa innych, ale ich nazwiska nic mi nie mówią. A tych dwóch uważanych jest za niezłych pisułów. Może i ja powinienem zabrać się za beletrystykę, dramat lub fantazy? A nie tylko ta technika i technika. O której, zresztą, już nie chce mi się pisać. Choć jak proszą, to nie odmawiam.

Nie wiem czy tu, ale gdzieś kiedyś była zabawa w pisanie opowiadania na raty. Taka sztafety. Każdy swoje. Ino należało trzymać się wątku lejtmotywowego.

A, jest tam jeszcze tajemnicze INFP-T. Dlaczego minus T? Czy to wada? I czy nie można tego spolszczyć?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: test na typ osobowości

Post autor: abigail » 2020-08-21, 14:18

jestes w tej samej grupie co ja? ;) to nie moze byc tylko 4%
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: test na typ osobowości

Post autor: Czarny » 2020-08-21, 15:15

abigail pisze: 2020-08-21, 14:18 jestes w tej samej grupie co ja? ;) to nie moze byc tylko 4%
Pewnie jesteście elitą. Nawet do Mensy jest 7 procent populacji.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: test na typ osobowości

Post autor: Andej » 2020-08-21, 15:20

A może to to nie Pośrednik, jeśli idzie o mnie, tylko Poślednik (wada wymowy)? Rozkład Gaussa jest symetryczny. Nie mi określać, z której strony się znajduję.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: test na typ osobowości

Post autor: abigail » 2020-08-21, 15:36

jedyne co teraz widze wspólne to ze tez pomyslalam ze taki rodzaj wróżenia...
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: test na typ osobowości

Post autor: Andej » 2020-08-21, 16:13

Erra rehuma numest!
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Króliczek

Re: test na typ osobowości

Post autor: Króliczek » 2020-08-22, 07:53

https://www.16personalities.com/pl/osobowosc-esfp

Mi wyszedł Animator, dzięki ciekawy test,choć ogólnie nie wierzę w żadne testy(chyba że sprawnościowe np).

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: test na typ osobowości

Post autor: abigail » 2020-08-22, 08:49

Nagle przyszło mi do głowy ze te tytuły pasuja do Boga ;)
np Jezus ze jest pośrednikiem
a Bóg Ojciec animatorem
i gdzieś tam jeszcze ze Logos słowo
pewnie znow cos pomylilam
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: test na typ osobowości

Post autor: Morkej » 2020-08-24, 13:15

Właśnie wykonałem ten test, a o to rezultat:

https://www.16personalities.com/pl/osobowosc-infj


Obrazek
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: test na typ osobowości

Post autor: Dezerter » 2020-08-25, 18:29

Żona i córka sobie zrobiły - obu wyszło prawdziwie i zaskakująco trafnie - piszę by zachęcić
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: test na typ osobowości

Post autor: Jozek » 2020-08-25, 20:52

Nie bawia mnie horoskopy, znam siebie i wiem kim jestem, to mi wystarczy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale”