Czym Jest rozwój duchowy z Galatów 5 ;22?

Tutaj możesz porozmawiać na tematy dotyczące życia, życiowych mądrości, jak żyć w sposób zgodny ze światem
Awatar użytkownika
Agnieszka 12
Przybysz
Przybysz
Posty: 15
Rejestracja: 11 lis 2020
Lokalizacja: Blackpool
Kontakt:

Re: Czym Jest rozwój duchowy z Galatów 5 ;22?

Post autor: Agnieszka 12 » 2020-11-13, 10:25

Andej pisze: 2020-11-12, 22:17
Agnieszka 12 pisze: 2020-11-12, 13:09 ...
Tak sie zastanawiam ... O co chodzi? Nie odpowiadasz na pytania. Urywasz myśli.

Czy oglądalność blogu się powiększyła? Szczerze przyznam się, że nie kliknąłem. Albowiem staram się unikać tego, co jest reklamowane. Najpierw obserwuję.
Nie wyrobiłem sobie zdania, na temat Twoich poglądów. Dlatego nie zajrzałem do blogu.
Nie chodzić o promowanie bloga a pytania nie widzie odpowiadam na tyle ile potrzeba gdybym miała rozwinąć myśl to Byś Andrzeju znudził się odczytywaniem informacje podaje się stopniowo ogólnie moja myśl ma na celu rozwój duchowy o party o list do Galatów 5:22 ma to oczyść siebie i przebaczeniem sobie i innym tak jak Bóg nam wybaczył.
Zadaj pytanie konkretnie do tego czego chcesz abym się od niosła. Pozdrawiam.

Dodano po 14 minutach 23 sekundach:
Andej pisze: 2020-11-11, 19:13
Agnieszka 12 pisze: 2020-11-11, 18:42 Może ty mógłbyś opisać co czujesz i jak się czujesz?
W młodości miałem kompleks związany z niewielką deformacją. Sądzę, że nikt tego nie zauważał, jeno mi się wydawało, że to straszne. Kiedy mogłem, maskowałem. Jednak nie miało to żadnego wpływu na kochanie samego siebie lub nienawiść. To zupełnie inna kategoria.
Z wiekiem przestałem zwracać uwagę na wygląd zewnętrzny. W każdym wieku jest piękno. To piękno tkwi w naturalności. Siwizna, łysienie, plamy na skórze - czy to ma jakiekolwiek znaczenie? Chyba tylko dla osób wyjątkowo pustych.
Ja dostrzegam piękno w naturalności. Nie w kosmetykach, operacjach plastycznych, botoksach etc. Uważam, że zwracanie uwagi na powierzchowność jest sprzeczne w rozwojem duchowym. I ma się nijak do do miłości.

Nie odpowiedziałaś, co rozumiesz pod pojęciem miłość. A ma to fundamentalne znaczenie dla dyskusji. Czy uchylasz się od odpowiedzi, bo w sumie nie wiesz, jak odpowiedzieć?

Czy można kochać siebie/kogoś i jednocześnie nie lubić?



Wybacz do pióro teraz dostrzegłam to pytanie przepraszam Cię.
Ale co się dzieje w sytuacji, gdy oba uczucia występują jednocześnie? Dlaczego jesteśmy w stanie w tym samym momencie odczuwać zarówno miłość, jak i nienawiść wobec tej samej osoby?
Te dwie całkowicie przeciwstawne sobie emocje występują u każdego człowieka. Z pewnością nie raz i nie dwa miałeś okazję odczuwać ten rodzaj mieszanki sprzecznych ze sobą emocji wobec drugiej osoby. Nie jesteśmy jednak w stanie tego racjonalnie wytłumaczyć.

Co więcej, taka sytuacja może być dość myląca, ponieważ obejmuje ona uczucia, które są przypisane dla dwóch różnych skrajności. Ich występowanie razem oznacza pojawienie się sytuacji wywołującej te dwa skrajnie przeciwstawne uczucia.
Choć może to być dziwne, zapewne wiele razy czuliśmy się naprawdę dziwnie będąc ogarniętymi przez sprzeczne uczucia. Bez wątpienia miało to miejsce przy więcej niż jednej okazji, różniących się wyłącznie stopniem nasilenia zjawiska.

Czy kiedykolwiek czułeś się zarówno szczęśliwy, jak i smutny w tym samym momencie?
Kiedy odczuwamy zarówno miłość, jak i nienawiść, możemy w tym momencie bezpiecznie przyjąć, że nasz stan emocjonalny jest w tym momencie niejednoznaczny (lub ściślej rzecz biorąc, nieokreślony). Nie oznacza to jednak, że najpierw nienawidzimy, a dopiero potem kochamy kogoś lub też odwrotnie.

Emocjonalna ambiwalencja oznacza, że te dwie sprzeczne ze sobą emocje nie zastępują siebie nawzajem. One współistnieją w Twojej psychice. Przy czym w większości przypadków egzystują spokojnie, nie walcząc o dominację.

Tak więc będziesz musiał samodzielnie podjąć działania, jeśli będziesz chciał pozbyć się uczucia, z którym się czujesz niekomfortowo.

Miłuj siebie tak jak bliźniego Mateusza 22:37-39: Jana 13:34,35. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czym Jest rozwój duchowy z Galatów 5 ;22?

Post autor: sądzony » 2020-11-13, 13:15

O co Ci Agnieszko chodzi?
Powiem, że to irytujące, ale i nieco intrygujące.
Na razie nie widzę tu nic nowego, a bardziej coś jakoby (z mojej branży) "przewymiarowanego".
Może się mylę.

Dodano po 31 minutach 10 sekundach:
Agnieszka 12 pisze: 2020-11-12, 10:05
sądzony pisze: 2020-11-11, 20:45
Agnieszka 12 pisze: 2020-11-11, 20:20 (...) jak mamy defekty ja ich akurat nie mam (...)
:-?
Zgadza się dlatego (...)
Mam rozumieć, że nie masz defektów, wad, grzechów?
Czy źle to zrozumiałem?
Agnieszka 12 pisze: 2020-11-12, 10:05 (...) mówmy o tym jak siebie uwolnić i wyzwolić z swoich doświadczeń wybaczyć sobie samemu i bliźniemu.
Używasz liczby mnogiej.
Jest Was wielu w Tobie?
Jest Was wielu w jakimś stowarzyszeniu?
Zakładasz, że ja (my) też tak mówimy?
Mówisz o nas jako ludziach i o założeniach psychoterapeutycznych?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czym Jest rozwój duchowy z Galatów 5 ;22?

Post autor: Andej » 2020-11-13, 15:08

Agnieszka 12 pisze: 2020-11-13, 10:25 Nie chodzić o promowanie bloga a pytania nie widzie odpowiadam na tyle ile potrzeba gdybym miała rozwinąć myśl to Byś Andrzeju znudził się odczytywaniem informacje podaje się stopniowo ogólnie moja myśl ma na celu rozwój duchowy o party o list do Galatów 5:22 ma to oczyść siebie i przebaczeniem sobie i innym tak jak Bóg nam wybaczył.
Zadaj pytanie konkretnie do tego czego chcesz abym się od niosła. Pozdrawiam.
Wśród wymienionych owoców w Ga 5,22i23 Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, 23 łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa. pierwszym jest miłość. Niestety, jest to pojęcie zupełnie różnie interpretowane przez niemal każdego człowieka. Aby rzeczowo dyskutować, konieczne jest ustalenie, co znaczy to słowo. Czym jest miłość. Jeśli napiszesz czym jest ona dla ciebie, wtedy będę wiedzieć, jak się odnieść. Dodam tylko, że mi wiele, wiele czasu zajęło przyswojenie sobie tego pojęcia. I jeszcze do tej pory niezupełnie to ogarniam.

W liście mamy przeciwstawienie wersetów 19-21, wersetom 22 i 23. A następnie podsumowanie 24 i 25. A wszystko to winniśmy rozważać w świetle wersetu 1. I biorąc pod uwagę, podkreśloną w następnych wersetach, zasadę wyższości treści nad formą.

Dlatego proszę o podanie, co rozumiesz pod pojęciem "miłość".
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Agnieszka 12
Przybysz
Przybysz
Posty: 15
Rejestracja: 11 lis 2020
Lokalizacja: Blackpool
Kontakt:

Re: Czym Jest rozwój duchowy z Galatów 5 ;22?

Post autor: Agnieszka 12 » 2020-11-13, 15:25

sądzony pisze: 2020-11-13, 13:15 O co Ci Agnieszko chodzi?
Powiem, że to irytujące, ale i nieco intrygujące.
Na razie nie widzę tu nic nowego, a bardziej coś jakoby (z mojej branży) "przewymiarowanego".
Może się mylę.

Dodano po 31 minutach 10 sekundach:
Agnieszka 12 pisze: 2020-11-12, 10:05
sądzony pisze: 2020-11-11, 20:45
Agnieszka 12 pisze: 2020-11-11, 20:20 (...) jak mamy defekty ja ich akurat nie mam (...)
:-?
Zgadza się dlatego (...)
Mam rozumieć, że nie masz defektów, wad, grzechów?
Czy źle to zrozumiałem?
Agnieszka 12 pisze: 2020-11-12, 10:05 (...) mówmy o tym jak siebie uwolnić i wyzwolić z swoich doświadczeń wybaczyć sobie samemu i bliźniemu.
Używasz liczby mnogiej.
Jest Was wielu w Tobie?
Jest Was wielu w jakimś stowarzyszeniu?
Zakładasz, że ja (my) też tak mówimy?
Mówisz o nas jako ludziach i o założeniach psychoterapeutycznych?


Dziękuje za opinię w jakiej formie powinnam się zwracać ?

Dodano po 5 minutach 42 sekundach:
Andej pisze: 2020-11-13, 15:08
Agnieszka 12 pisze: 2020-11-13, 10:25 Nie chodzić o promowanie bloga a pytania nie widzie odpowiadam na tyle ile potrzeba gdybym miała rozwinąć myśl to Byś Andrzeju znudził się odczytywaniem informacje podaje się stopniowo ogólnie moja myśl ma na celu rozwój duchowy o party o list do Galatów 5:22 ma to oczyść siebie i przebaczeniem sobie i innym tak jak Bóg nam wybaczył.
Zadaj pytanie konkretnie do tego czego chcesz abym się od niosła. Pozdrawiam.
Wśród wymienionych owoców w Ga 5,22i23 Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, 23 łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa. pierwszym jest miłość. Niestety, jest to pojęcie zupełnie różnie interpretowane przez niemal każdego człowieka. Aby rzeczowo dyskutować, konieczne jest ustalenie, co znaczy to słowo. Czym jest miłość. Jeśli napiszesz czym jest ona dla ciebie, wtedy będę wiedzieć, jak się odnieść. Dodam tylko, że mi wiele, wiele czasu zajęło przyswojenie sobie tego pojęcia. I jeszcze do tej pory niezupełnie to ogarniam.

W liście mamy przeciwstawienie wersetów 19-21, wersetom 22 i 23. A następnie podsumowanie 24 i 25. A wszystko to winniśmy rozważać w świetle wersetu 1. I biorąc pod uwagę, podkreśloną w następnych wersetach, zasadę wyższości treści nad formą.

Dlatego proszę o podanie, co rozumiesz pod pojęciem "miłość".


Bez wątpienia miłość to jedno z najbardziej uniwersalnych pojęć, które pojawia się w każdym języku tego świata, choć jest nieco inaczej odbierane. Istnieją różne rodzaje miłości: rodzicielska, miłość między dwojgiem ludzi czy miłość do zwierząt.
Początkowo na twarzy pojawia się niezrozumiały i delikatny uśmiech, a nasze ciało daje pierwsze sygnały, że dzieje się coś, z czym do tej pory się nie zetknęliśmy. Zakochanie powoli zaczyna przejmować kontrolę nad naszym organizmem i trudno się skoncentrować. Z dnia na dzień zupełnie obca osoba staje się dla nas centrum wszechświata. Mijają kolejne tygodnie, a zakochanie się powoli zamienia się w świadomą miłość.
Miłość, czyli śmiech, nieopanowana radość, łzy, wzruszenie, troska, smutek i żal. Całe spektrum niesamowitych przeżyć i emocji, które bezustannie, od pierwszego oddechu, stają się naszym udziałem.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Czym Jest rozwój duchowy z Galatów 5 ;22?

Post autor: sądzony » 2020-11-13, 15:42

Nie odpowiadasz na pytanie:
Mam rozumieć, że nie masz defektów, wad, grzechów?
Ni rozumiem dlaczego?
Agnieszka 12 pisze: 2020-11-13, 15:25 Dziękuje za opinię w jakiej formie powinnam się zwracać ?
Wypowiadaj się jak chcesz, ale moim zdaniem właściwiej będzie:
"ja uważam", "ja doświadczyłam", "jest mi dane", "jestem zdolna" ...

czytam jakbyś wypowiadała się za ludzkość lub za osobowość wieloraką
Pozdrawiam
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Agnieszka 12
Przybysz
Przybysz
Posty: 15
Rejestracja: 11 lis 2020
Lokalizacja: Blackpool
Kontakt:

Re: Czym Jest rozwój duchowy z Galatów 5 ;22?

Post autor: Agnieszka 12 » 2020-11-13, 16:59

sądzony pisze: 2020-11-13, 15:42 Nie odpowiadasz na pytanie:
Mam rozumieć, że nie masz defektów, wad, grzechów?
Ni rozumiem dlaczego?
Agnieszka 12 pisze: 2020-11-13, 15:25 Dziękuje za opinię w jakiej formie powinnam się zwracać ?
Wypowiadaj się jak chcesz, ale moim zdaniem właściwiej będzie:
"ja uważam", "ja doświadczyłam", "jest mi dane", "jestem zdolna" ...

czytam jakbyś wypowiadała się za ludzkość lub za osobowość wieloraką
Pozdrawiam
Dziękuję pięknie postaram się to zmienić ^:)^ .

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czym Jest rozwój duchowy z Galatów 5 ;22?

Post autor: Andej » 2020-11-13, 17:02

Jeśli miłość to
Agnieszka 12 pisze: 2020-11-13, 15:25 Całe spektrum niesamowitych przeżyć i emocji, które bezustannie, od pierwszego oddechu, stają się naszym udziałem.
, to nie ma o tym mowy w liście do Galatów.
Paweł nie miał na myśli uczuć, ani emocji. Nie napisał o zakochaniu się. On pisał o tym, o czym Jezus mówił formułując przykazania miłości. O postawie. O rozumnej i świadomej decyzji. O dokonaniu wyboru.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Agnieszka 12
Przybysz
Przybysz
Posty: 15
Rejestracja: 11 lis 2020
Lokalizacja: Blackpool
Kontakt:

Re: Czym Jest rozwój duchowy z Galatów 5 ;22?

Post autor: Agnieszka 12 » 2020-11-13, 18:51

Andej pisze: 2020-11-13, 17:02 Jeśli miłość to
Agnieszka 12 pisze: 2020-11-13, 15:25 Całe spektrum niesamowitych przeżyć i emocji, które bezustannie, od pierwszego oddechu, stają się naszym udziałem.
, to nie ma o tym mowy w liście do Galatów.
Paweł nie miał na myśli uczuć, ani emocji. Nie napisał o zakochaniu się. On pisał o tym, o czym Jezus mówił formułując przykazania miłości. O postawie. O rozumnej i świadomej decyzji. O dokonaniu wyboru.
Definicja miłość to czystość serca jak również nie obłudna braterskiej tym mówi Apostoł Piotr 1:22.
Wybacz Andrzeju ale nie rozumiem twoich wypowiedzi czy możesz to wyjaśnić czego szukasz bo gubię się w tym co piszesz. $-)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czym Jest rozwój duchowy z Galatów 5 ;22?

Post autor: Andej » 2020-11-13, 18:58

Agnieszka 12 pisze: 2020-11-13, 18:51 Definicja miłość to czystość serca jak również nie obłudna braterskiej tym mówi Apostoł Piotr 1:22.
Czystość serca, to nie uczucie, ani emocje. Do świadoma postawa.
Do tego Paweł namawia.
Przeciwstawia negatywne posty, postawom pozytywnym.
A rozwój duchowy polega na wyzbywaniu się zła i dążenie ku dobru. Paweł zachęca do umiejętnej redukcji tego, co przemijające, na rzecz dóbr duchowych. A drogą jest wyrzekanie się pożądliwości. Ograniczanie zaspokajania potrzeb ciała.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Agnieszka 12
Przybysz
Przybysz
Posty: 15
Rejestracja: 11 lis 2020
Lokalizacja: Blackpool
Kontakt:

Re: Czym Jest rozwój duchowy z Galatów 5 ;22?

Post autor: Agnieszka 12 » 2020-11-13, 19:50

Andej pisze: 2020-11-13, 18:58
Agnieszka 12 pisze: 2020-11-13, 18:51 Definicja miłość to czystość serca jak również nie obłudna braterskiej tym mówi Apostoł Piotr 1:22.
Czystość serca, to nie uczucie, ani emocje. Do świadoma postawa.
Do tego Paweł namawia.
Przeciwstawia negatywne posty, postawom pozytywnym.
A rozwój duchowy polega na wyzbywaniu się zła i dążenie ku dobru. Paweł zachęca do umiejętnej redukcji tego, co przemijające, na rzecz dóbr duchowych. A drogą jest wyrzekanie się pożądliwości. Ograniczanie zaspokajania potrzeb ciała.
Dziękuję za uzupełnienie odpowiedzieć

ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale”