Emocjonalność mężczyzn

Tutaj możesz porozmawiać na tematy dotyczące życia, życiowych mądrości, jak żyć w sposób zgodny ze światem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 952
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 261 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Repart » 2021-10-19, 09:06

Ja myślę, że przede wszystkim należy być pokornym. Nie wydaje mi się, aby ktokolwiek mógł powiedzieć o sobie, że jest sobą w Chrystusie. Taka postawa jest idealna, jednak trudna do osiągnięcia. A nawet jak się osiągnie, to trudno dłużej utrzymać. Musimy ciągle się nawracać, bo ciągle grzeszymy - czyli oddalamy się od Jezusa. Zatem sobą w Chrystusie możemy być rzadko i tylko na chwilę. Będąc pokornym bardziej staramy się dążyć do bliskości w Chrystusie. Święty Augustyn mawiał, że Bóg woli pokornego, chociaż grzesznego, od świętego ale pysznego.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: sądzony » 2021-10-19, 09:21

Marek_Piotrowski pisze: 2021-10-19, 08:39
sądzony pisze: 2021-10-19, 08:04 By zaprzeć się siebie wypadałoby się odnaleźć, w przeciwnym wypadku kogóż będziesz się zapierał.
Gierka słowna i nic więcej.
Piłeczka - ucieczka.
Marek_Piotrowski pisze: 2021-10-19, 08:39
sądzony pisze: 2021-10-19, 08:04 Zwykle staramy się wziąć krzyż swym fałszywym ja, co okazuje się niemożliwe, bo owym krzyżem jest właśnie to, czym próbujemy go nieść.
To z kolei kalka z religii wschodnich.
Skoro tak twierdzisz pewnie tak właśnie jest.
Marek_Piotrowski pisze: 2021-10-19, 08:39
sądzony pisze: 2021-10-19, 08:04 To troszkę jakbyś chciał chodzić bez raczkowania lub pisać poezję nie znając liter.
Nie możesz poświęcać się innym nie będąc jednym w sobie.
To częsty błąd.
Nie wiem co ma znaczyć "będąc jednym w sobie".
Musisz mieć spójne ego. Być dojrzałym człowiekiem.

Marek_Piotrowski pisze: 2021-10-19, 08:39 Sobą można być jedynie w Chrystusie.
Zgadzam się w 100%.
Sobą prawdziwym możesz być jedynie krocząc w „radosnym” poświęceniu za Chrystusem oddając się dla innych.
By jednak wciąż „pozbywać się siebie” musisz być na tyle silny, by trzymać „nóż”, który Cię z Ciebie okrawa.
To proces, który trwa.
Im więcej odkroimy dając innym, tym więcej nas w Nim, i Jego w nas.

„Zanim cię zbawią, trzeba wiedzieć, kogo zbawić. Musisz być sobą, bo jeśli będziesz kimś innym, to akurat zbawią tego innego, a nie ciebie.”
Tischner
Ostatnio zmieniony 2021-10-19, 10:23 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: lambda » 2021-10-20, 07:28

No taa i tak mamy szukać swojego ja przez x czasu gdzie Chrystus mówi że mamy zawsze być gotowi na Jego przyjście a nie szukać siebie, jakiś fałszywych ja czy prawdziwych, absurdy.
Żeby być dojrzałym człowiekiem to trzeba właśnie się zapierać siebie, swoich pożądań i pragnień które niejednokroc są złe, nie staniemy się dojrzali od myślenia o byciu dojrzałym to wymaga właśnie zaparcia się siebie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: sądzony » 2021-10-20, 08:12

lambda pisze: 2021-10-20, 07:28 Żeby być dojrzałym człowiekiem to trzeba właśnie się zapierać siebie (...)
Czego więc się będziesz zapierać nie będąc dojrzałą? Swej niedojrzałości, dziecinności, adolescencji?
Dojrzałość jest poświęceniem siebie dla Boga w innych.
Gdy taka postawa jest "wymuszona" (niedojrzała) przynosi więcej szkód niż pożytku.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-20, 08:53

sądzony pisze: 2021-10-20, 08:12
lambda pisze: 2021-10-20, 07:28 Żeby być dojrzałym człowiekiem to trzeba właśnie się zapierać siebie (...)
Czego więc się będziesz zapierać nie będąc dojrzałą? Swej niedojrzałości, dziecinności, adolescencji?
A czemu nie?
Lepiej się nurzać w niedojrzałości, dziecinności, w nadziei na "znalezienie siebie"?
Dojrzałość jest poświęceniem siebie dla Boga w innych.
Gdy taka postawa jest "wymuszona" (niedojrzała) przynosi więcej szkód niż pożytku.
Robisz mnóstwo założeń (że ktoś jest niedojrzały, że postawa jest "wymuszona" itd.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: sądzony » 2021-10-20, 09:07

Marek_Piotrowski pisze: 2021-10-20, 08:53
Czego więc się będziesz zapierać nie będąc dojrzałą? Swej niedojrzałości, dziecinności, adolescencji?
A czemu nie?
Nikt nikomu nie broni.
Marek_Piotrowski pisze: 2021-10-20, 08:53 Lepiej się nurzać w niedojrzałości, dziecinności, w nadziei na "znalezienie siebie"?
Nurza się większość z nas.
Mi chodzi o przepracowanie.
Marek_Piotrowski pisze: 2021-10-20, 08:53
Dojrzałość jest poświęceniem siebie dla Boga w innych.
Gdy taka postawa jest "wymuszona" (niedojrzała) przynosi więcej szkód niż pożytku.
Robisz mnóstwo założeń (że ktoś jest niedojrzały, że postawa jest "wymuszona" itd.
Poniekąd. Cóż w tym niewłaściwego?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Skaza » 2021-10-20, 09:13

A jakbyście zdefiniowali osobę niedojrzałą ? jakie cechy, zachowania takie główne/wiodące ma waszym zdaniem taka osoba ? proszę o ewentualne pisanie swojego zdania bez konfrontacji punktu widzenia z innymi użytkownikami. Nie chce powodować " kłótni i przekomarzania ". Jestem tym już trochę zmęczony tak zwyczajnie w życiu. Czasami mam wrażenie, że wszyscy się teraz ze wszystkimi spierają i to do niczego nie prowadzi bo każdy i tak pozostaje przy swoim stanowisku będąc pewnym o swej nieomylności. Pozdrawiam licząc na powody do autorefleksji i zastanowienia się nad samym sobą po ewentualnych waszych wpisach. Szukam motywacji do zmiany siebie na lepsze.
Ostatnio zmieniony 2021-10-20, 09:16 przez Skaza, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: sądzony » 2021-10-20, 09:53

Skaza pisze: 2021-10-20, 09:13 A jakbyście zdefiniowali osobę niedojrzałą ? jakie cechy, zachowania takie główne/wiodące ma waszym zdaniem taka osoba ? proszę o ewentualne pisanie swojego zdania bez konfrontacji punktu widzenia z innymi użytkownikami. Nie chce powodować " kłótni i przekomarzania ". Jestem tym już trochę zmęczony tak zwyczajnie w życiu. Czasami mam wrażenie, że wszyscy się teraz ze wszystkimi spierają i to do niczego nie prowadzi bo każdy i tak pozostaje przy swoim stanowisku będąc pewnym o swej nieomylności. Pozdrawiam licząc na powody do autorefleksji i zastanowienia się nad samym sobą po ewentualnych waszych wpisach. Szukam motywacji do zmiany siebie na lepsze.
Dojrzały owoc gotowy jest, by odejść i obumrzeć.
Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. J 12,24
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

CMK

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: CMK » 2021-10-20, 09:54

Skaza - zadales pytanie, na ktore chyba nie ma jasnej i jednoznacznej odpowiedzi. Jest tyle uwarunkowan wokol nas i w nas samych, ze mozna byc osoba bardzo niedojrzala w jakiejs czesci zycia, bedac jednoczesnie osoba bardzo dojrzala w inej kwestii.
Sadzony podjal swego rodzaju gre na spostrzezenia, ale to nie jest odpowiedz.
Ps: wyrazilem jedynie moje pogldy.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Susanna » 2021-10-20, 10:59

Myślę że ja jestem niedojrzała. Były szef krzyknął na mnie i już byłam cała we łzach. Tak nie powinno być.
Zle znoszę wszelkie kłótnie, dostaje ataku paniki..
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

CMK

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: CMK » 2021-10-20, 11:00

U Ciebie raczej chodzi o cos innego - ale tutaj widzialbym porade u psychoterapeuty.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Susanna » 2021-10-20, 11:05

Byłam u psychoterapeuty i u psychologa :)
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Jozek » 2021-10-20, 11:10

tak, CMK, masz racje, jej szef powinien sie wybrac do psychoterapeuty.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

CMK

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: CMK » 2021-10-20, 11:23

Szefa nie zmusisz ( musialby byc nakaz prawny ), a problem tyczy osoby podleglej szefowi. Dlatego bardzo Cie prosze nie wprowadzaj zamieszania w tok dyskusji.
Trzymaj sie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Jozek » 2021-10-20, 11:47

no tak, tylko ty mozesz miec racje. ;)
A ja uwazam ze to szef ma problem z opanowaniem sie, bo krzykiem sie nie zarzadza firma i pracownikami.
W duzych firmach czy korporacjach nie utrzymal by sie na stanowisku, chyba ze poddal by sie psychoterapii lub innemu leczeniu.
Ostatnio zmieniony 2021-10-20, 12:05 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale”