Emocjonalność mężczyzn

Tutaj możesz porozmawiać na tematy dotyczące życia, życiowych mądrości, jak żyć w sposób zgodny ze światem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 952
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 261 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Repart » 2021-10-16, 11:24

O wiele ważniejsze od słów są czyny i sama obecność. Jednak kobiety lubią usłyszeć miłe słowa, aby upewnić się że są kochane.
Ostatnio zmieniony 2021-10-16, 11:29 przez Repart, łącznie zmieniany 1 raz.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Czarny » 2021-10-16, 15:39

Ja dużo gadam mało robię, jestem leniem . Ale dzięki mojemu gadulstwu żona i inni są szczęśliwi.
Jak w końcu zamilknę.
I tak też można wszystkich uszczęśliwić
Ostatnio zmieniony 2021-10-16, 16:42 przez Czarny, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14810
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Dezerter » 2021-10-16, 15:40

Ładnie podsumowałeś Repart
ale słowa to mało dla kobiet, jeśli za nimi nie idą gesty, typu czułości, jakiś dotyk, pogłaskanie, przytulenie, pocałunki, masaż relaksacyjny stóp, całowanie w dłonie i inne części ciała - polecam policzek, czółko, nos, ucho, oczy, szyję, ramiona - a nie tylko usta.
Taki ze mnie teoretyk, .... a moja żona oczywiście, że narzeka i się żali , że za mało tego wszystkiego robię.
Ostatnio zmieniony 2021-10-16, 20:20 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14810
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Dezerter » 2021-10-16, 20:30

Taka konkretna rada dla pań (czyli instrukcja obsługi mężczyzny)
Ja jak chcę się napić to sięgam po szklankę, idę do wody, czajnika, lub lodówki
Analogicznie
Jak potrzebujesz czułości to odejdź do męża z wiadomą minką :) , stań przed nim/usiądź na kolanach/obok na sofie, przytul się/załóż ręce na szyje/wykonaj jakiś gest, który on odczyta
efekt
jeśli kocha zareaguje i .... przytuli, pocałuje, a nawet może powie, że kocha :-*
Ostatnio zmieniony 2021-10-16, 20:32 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Lunka » 2021-10-16, 20:39

Repart pisze: 2021-10-16, 00:27 Męża nie zmienisz. W końcu takiego sobie sama wybrałaś, czy nie? Mimo to możesz z nim porozmawiać i wyznać, że jego "kocham Cię" mogłoby dodać wiele radości Twojemu sercu. Na pewno to przemysłu i będzie się starał mówić.
Tak, sama wybrałam ale sam przyznaj, że etap zakochania, a małżeństwo to dość skrajnie różne zachowania. Zakochany człowiek zdecydowanie bardziej się stara. Wtedy nie czułam się zaniedbana w ten sposób.

Dodano po 1 minucie 45 sekundach:
Dezerter pisze: 2021-10-16, 20:30 Taka konkretna rada dla pań (czyli instrukcja obsługi mężczyzny)
Ja ja chcę się napić to sięgam po szklankę, idę do wody, czajnika, lub lodówki
Analogicznie
Jak potrzebujesz czułości to odejdź do męża z wiadomą minką :) , stań przed nim/usiądź na kolanach/obok na sofie, przytul się/załóż ręce na szyje/wykonaj jakiś gest, który on odczyta
efekt
jeśli kocha zareaguje i .... przytuli, pocałuje, a nawet może powie, że kocha :-*
@Dezerter u Nas to nie działa. Mąż po prostu dostaje paraliżu wtedy i nie wiem gdzie wsadzić ręce. Nie wiem czemu tak ma. Wcześniej tak nie miał. Może kwestia mieszkania z teściami, bo gdy ktokolwiek jest obok to on on nie jest w stanie nawet dać mi buziaka. ☹️

Dodano po 37 sekundach:
Repart pisze: 2021-10-16, 11:24 O wiele ważniejsze od słów są czyny i sama obecność.
No właśnie tego mi brak...

Dodano po 1 minucie 35 sekundach:
Skaza pisze: 2021-10-15, 22:46 Ja słyszałem inny żart kiedyś ... Czemu jest tak mało romantycznych mężczyzn ? bo zanim trafią na swoje ukochane żony spotykają na swojej drodze kobiety które ich z tej cechy skutecznie wyleczą na dobre :)
Wiesz, że mi maz na początku znajomości kiedyś powiedział, żebym nie wymagała od niego romantyzmu, bo kiedyś został za to wyśmiany przez właśnie jakąś dziewczynę 😬
Więc ten żart to chyba przykra prawda.

Dodano po 3 minutach 32 sekundach:
sądzony pisze: 2021-10-16, 08:48 Moja matka nigdy nie powiedziała mi (ani żadnemu z mojego 4 rodzeństwa): "kocham cię". Na szczęście był ojciec, który nadal przytula mnie szczerze z miłością.
Obawiam się, że i tutaj jest problem we wzorcach. Sposób w jaki teść odnosi się do swojej żony jest dla mnie karygodny i niedopuszczalny.
A z tym "kocham Cię" też raczej tego nie słyszał.
Ja w sumie od swoich rodziców też nigdy ale ja czuje się kochana przez ich gesty i wszystko co dla mnie robią.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14810
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Dezerter » 2021-10-16, 20:51

Lunko - z tego co piszesz, to ja bym zalecał (ale ostrożnie, wiesz bym nie miał na sumieniu jakiegoś twojego wplatania w romans) działanie w kierunku lekkie zazdrości męża. Poflirtuj na jakiejś imprezie, albo w domu ze znajomym, ubierz się seksownie na kilka imprez niech mąż zauważy spojrzenia innych mężczyzn pożerających cię wzrokiem, itp - wiesz o czym mówię- jesteś kobietą.
(Czytać ze rozumieniem co piszę i zastanowić się nad intencjami jakie kierują mną pisząc to)
Albo zrób to samo w kierunku męża - sama oceń co będzie skuteczniejsze.
Ale powiem szczerze jak już tak naszło mnie na szczerość bez ograniczeń
Kochane żony, prawdopodobieństwo/częstotliwość naszego okazywania czułości (spełnienie waszych oczekiwań) będzie wprost proporcjonalne do spełnienia naszych pragnień i oczekiwań, ...
Zgodnie z zasadą im więcej dajesz tym więcej otrzymujesz
Panowie mężowie - to dział również w drugim kierunku!
Oczywiście są wspaniałe wyjątki a nawet czasami każdy z nas jest lepszy od Salomona i z pustego naleje
ale na dłuższą metę się nie da
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: abi » 2021-10-16, 21:02

a co z uczuciami i emocjami tych mezczyzn ktorzy pozerali lunke wzrokiem, @Dezerter ?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

orzeszku

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: orzeszku » 2021-10-16, 21:17

Dezerter pisze: 2021-10-16, 20:30 Taka konkretna rada dla pań (czyli instrukcja obsługi mężczyzny)
Ja jak chcę się napić to sięgam po szklankę, idę do wody, czajnika, lub lodówki
Analogicznie
Jak potrzebujesz czułości to odejdź do męża z wiadomą minką :) , stań przed nim/usiądź na kolanach/obok na sofie, przytul się/załóż ręce na szyje/wykonaj jakiś gest, który on odczyta
efekt
jeśli kocha zareaguje i .... przytuli, pocałuje, a nawet może powie, że kocha :-*
Oczywiście, tylko żeby to się nie przerodziło w jednostronną tradycję :P jakiś rewanż powinien czasem być ze strony męża, i on i ona niech wykazują inicjatywę

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 952
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 261 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Repart » 2021-10-16, 21:20

Racja @Lunka , w małżeństwie nie jest już tak beztrosko jak na etapie zakochania. Jest tam tyle dróg i zakamarków, którymi mogą poruszać się małżonkowie, że trudno doradzić cokolwiek by pomóc. Można popaść w rutynę, karierę, nałogi, dzieci, kochanka/ę, hobby, itp itd. Można także niewłaściwie zadecydować, co będzie negatywnie odbijało się na całym związku. Na przykład niewłaściwie wybrać miejsce pracy, zamieszkania, czy chociażby swoich przyjaciół/kolegów/znajomych. No i można także niewłaściwie wybrać sobie małżonka.

Nie oznacza to, że Ty zrobiłaś cokolwiek źle z tego co napisałem. Twój mąż zapewne bardzo Cię kocha, ale może akurat w tym czasie zmaga się z czymś, co jednocześnie oddala Was od siebie. Bez szczerych rozmów o swoich oczekiwaniach, potrzebach, troskach, małżeństwo trudniej budować.

Ja nauczyłem się już dawno dostrzegać, kiedy moja małżonka coś w sobie dusi, ale stwarza pozory że wszystko jest ok. Najpierw zaczynam analizę swojego zachowania w ostatnim czasie, co mogło ją urazić, zmieszać czy dać do zastanowienia. Może jest zazdrosna, zła, albo po prostu smutna, bo zrobiłem coś nie tak. W 99% przypadków moja analiza jest skuteczna. Wtedy zaczynam zachęcać ją do rozmowy. Delikatnie, aczkolwiek konkretnie. Trwa to nieraz kilka dni. W końcu udaje się porozmawiać, wyjaśnić, przeprosić. Takie jest małżeństwo. Pełno w nim rozmowy, wyjaśnień i przeprosin.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14810
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Dezerter » 2021-10-16, 21:25

Lunko przeczytałem, twój ostatni post i nie wiedziałem, co Ci odpowiedzieć, poprosiłem o radę moją żonę, przeczytałem jej posty
była podobnie jak ja mocno zdziwiona :-\ :(
nie jest dobrze, tak być nie powinno
jedyne co możemy doradzić to szczera rozmowa z mężem tak jak z nami
ale wybierz odpowiedni czas, miejsce i zadbaj o to by był czas na rozmowę.
Ja po ponad 30 latach małżeństwa mówię, że kocham, całuję i przytulam i stopy masuję i się przytulam i na kolana porwę
a i tak jestem krytykowany, że za mało ...

Orzeszku
ale jak nie mamy pragnienia, to po co szukać, szklanki, wody , lodówki
...no chyba, że trafisz na takiego co dba o nawodnienie ;) dla zasady i zdrowej atmosfery, .... szukaj , może znajdziesz :)
coraz więcej wrażliwych mężczyzn
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Lunka » 2021-10-16, 21:37

@Repart dziękuję. Pięknie to wszytsko ująłeś i poskładałes w całość.
U Nas dużym problemem jest właśnie rozmowa. Nie ma jej. Nie wiem co się dzieje, od kiedy jest maluszek w ogóle nie ma dla nas czasu. Ma wymagająca pracę i nadgodziny. Przyjeżdża zmęczony i chciałby tylko spokoju. A jak już to pobawi się z synem, dla mnie czasu już raczej brak.
Mógłbym pisać bez końca ale to już zbyt intymne sprawy i trochę nie dam rady...
Może właśnie zrobiłam coś z tych rzeczy złego.

@Dezerter dziękuję. Z takim stażu to doradzajcie mi ile wlezie 🙏
Na imprezę mówisz? Nigdzie nie wychodzimy teraz. Ostatnio byliśmy na weselu i uwierz mi od wszystkich dostawałam komplementy a mój mąż po prostu mnie zostawił sama i cały wieczór chodził i rozmawiał z rodziną. I co mi z tych komplementów jak wolałbym jeden jedyny od niego dostać? ☹️

Dodano po 1 minucie 36 sekundach:
Mój mąż powiedzial kiedyś że jest analfabeta emocjonalnym i to chyba prawda :-s
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Skaza » 2021-10-16, 22:21

Dezerter pisze: 2021-10-16, 20:51 Lunko - z tego co piszesz, to ja bym zalecał (ale ostrożnie, wiesz bym nie miał na sumieniu jakiegoś twojego wplatania w romans) działanie w kierunku lekkie zazdrości męża. Poflirtuj na jakiejś imprezie, albo w domu ze znajomym, ubierz się seksownie na kilka imprez niech mąż zauważy spojrzenia innych mężczyzn pożerających cię wzrokiem, itp - wiesz o czym mówię- jesteś kobietą.
(Czytać ze rozumieniem co piszę i zastanowić się nad intencjami jakie kierują mną pisząc to)
Albo zrób to samo w kierunku męża - sama oceń co będzie skuteczniejsze.
Ale powiem szczerze jak już tak naszło mnie na szczerość bez ograniczeń
Kochane żony, prawdopodobieństwo/częstotliwość naszego okazywania czułości (spełnienie waszych oczekiwań) będzie wprost proporcjonalne do spełnienia naszych pragnień i oczekiwań, ...
Zgodnie z zasadą im więcej dajesz tym więcej otrzymujesz
Panowie mężowie - to dział również w drugim kierunku!
Oczywiście są wspaniałe wyjątki a nawet czasami każdy z nas jest lepszy od Salomona i z pustego naleje
ale na dłuższą metę się nie da
Takich metod nigdy bym nie polecał nikomu, nie wolno bawić się czyimiś uczuciami i grać na emocjach. To nie fer i zawsze pozostawia rysę.
Lunko może jak będziecie już na swoim, sami więcej tylko we dwoje to zmieni się sytuacja. Bądź cierpliwa i nie poddawaj się względem rozmowy.

Dodano po 5 minutach 19 sekundach:
Lunka pisze: 2021-10-16, 20:39
Repart pisze: 2021-10-16, 00:27 Męża nie zmienisz. W końcu takiego sobie sama wybrałaś, czy nie? Mimo to możesz z nim porozmawiać i wyznać, że jego "kocham Cię" mogłoby dodać wiele radości Twojemu sercu. Na pewno to przemysłu i będzie się starał mówić.
Tak, sama wybrałam ale sam przyznaj, że etap zakochania, a małżeństwo to dość skrajnie różne zachowania. Zakochany człowiek zdecydowanie bardziej się stara. Wtedy nie czułam się zaniedbana w ten sposób.

Dodano po 1 minucie 45 sekundach:
Dezerter pisze: 2021-10-16, 20:30 Taka konkretna rada dla pań (czyli instrukcja obsługi mężczyzny)
Ja ja chcę się napić to sięgam po szklankę, idę do wody, czajnika, lub lodówki
Analogicznie
Jak potrzebujesz czułości to odejdź do męża z wiadomą minką :) , stań przed nim/usiądź na kolanach/obok na sofie, przytul się/załóż ręce na szyje/wykonaj jakiś gest, który on odczyta
efekt
jeśli kocha zareaguje i .... przytuli, pocałuje, a nawet może powie, że kocha :-*
@Dezerter u Nas to nie działa. Mąż po prostu dostaje paraliżu wtedy i nie wiem gdzie wsadzić ręce. Nie wiem czemu tak ma. Wcześniej tak nie miał. Może kwestia mieszkania z teściami, bo gdy ktokolwiek jest obok to on on nie jest w stanie nawet dać mi buziaka. ☹️

Dodano po 37 sekundach:
Repart pisze: 2021-10-16, 11:24 O wiele ważniejsze od słów są czyny i sama obecność.
No właśnie tego mi brak...

Dodano po 1 minucie 35 sekundach:
Skaza pisze: 2021-10-15, 22:46 Ja słyszałem inny żart kiedyś ... Czemu jest tak mało romantycznych mężczyzn ? bo zanim trafią na swoje ukochane żony spotykają na swojej drodze kobiety które ich z tej cechy skutecznie wyleczą na dobre :)
Wiesz, że mi maz na początku znajomości kiedyś powiedział, żebym nie wymagała od niego romantyzmu, bo kiedyś został za to wyśmiany przez właśnie jakąś dziewczynę 😬
Więc ten żart to chyba przykra prawda.

Dodano po 3 minutach 32 sekundach:
sądzony pisze: 2021-10-16, 08:48 Moja matka nigdy nie powiedziała mi (ani żadnemu z mojego 4 rodzeństwa): "kocham cię". Na szczęście był ojciec, który nadal przytula mnie szczerze z miłością.
Obawiam się, że i tutaj jest problem we wzorcach. Sposób w jaki teść odnosi się do swojej żony jest dla mnie karygodny i niedopuszczalny.
A z tym "kocham Cię" też raczej tego nie słyszał.
Ja w sumie od swoich rodziców też nigdy ale ja czuje się kochana przez ich gesty i wszystko co dla mnie robią.
Ta sprawa z wyśmianiem brzmi trochę znajomo i potrafi coś w człowieku odmienić.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14810
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Dezerter » 2021-10-16, 22:43

Skaza - na mnie adorowanie żony przez innych działa pobudzająco, pisze z doświadczenia własnego.

Lunko - sprawdź proszę dyskretnie te jego nadgodziny, bo to zaczyna wyglądać podejrzanie - to sugestia mojej żony.
A z drugiej strony, po tym, co napisałaś to jest takie dość brutalne przysłowie na taką okoliczność "Widziały gały co brały"
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Lunka » 2021-10-16, 22:54

Może i tak Dez. Niestety nie wiem czy widziałam. Chyba byłam...
Och nieważne.
Dziękuję za wasze cenne odpowiedzi. Dziękuję, że jesteście, bo bardzo podnosicie mnie na duchu.
Mam maraton płaczu za sobą, znowu coś nie tak z moimi nerwami. Jutro chyba wyjadę z maluchem na trochę.

Dziękuję raz jeszcze. Tak dobrze, gdy dobro płynie od ludzi.
Ostatnio zmieniony 2021-10-16, 22:54 przez Lunka, łącznie zmieniany 1 raz.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 952
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 261 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Repart » 2021-10-16, 23:00

@Lunka po tym co piszesz, to - wybacz, ale muszę to zapytać - może kogoś ma? Późno wraca, zmęczony, nie rozmawia, nie prawi komplementów. Ja wiem, że nie powinienem. Ale skoro on uważa się za emocjonalnego analfabetę, to przejmij inicjatywę i weź go konkretnie przyduś, aby powiedział co się dzieje. Powiedz co czujesz, czego oczekujesz, jak Cię to boli. Musi być zwrot w Waszym związku, bo się udusisz.

Jak moja małżonka jest zazdrosna, to mi tego nie wyzna, dopóki z niej tego nie wyciągnę. Tyle dni służbowego traktowania w małżeństwie o głupią rozmowę na messenger ze znajomą z dawnych lat. Zastanawia mnie, czy gdybym nie wyciągnął od niej tego, jak by się to potoczyło. W sensie jakby dalej wyglądała moja relacja z małżonką. Dalej służbowa, oschła, czy w końcu by pękła i sama powiedziała. Tylko że ja nie potrafię czekać, gdy widzę że dzieje się źle. Szczególnie, gdy jest to przeze mnie. Przecież to moja żona ukochana. Dlaczego mam nie działać, skoro widzę że się oddalamy?

Porozmawiaj z nim. Poprzednie rady przedmówców o prowokującym ubieraniu i zachowaniu też są dobre, ale tylko i wyłącznie w innych przypadkach niż zdrada. Bo gdy on ma inną, to już tamta nie pozwoli być gorsza. Przepraszam Lunko, mam nadzieję, że to Was nie dotyczy. Porozmawiaj z mężem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale”