Wyznanie swoich uczuć/zainteresowania

Tutaj możesz porozmawiać na tematy dotyczące życia, życiowych mądrości, jak żyć w sposób zgodny ze światem
adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Wyznanie swoich uczuć/zainteresowania

Post autor: adampiotr » 2021-11-03, 09:36

sądzony pisze: 2021-11-03, 07:53 Nie rozumiem. Co złego w powiedzeniu komuś: "lubię z tobą rozmawiać, spędzać czas"?
Trzeba być jednak gotowym na możliwość niezrozumienia.
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale moim zdanie to pokora.
oczywiście ,ze trzeba byc gotów ,ale nie kazdy jest gotowy :)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Wyznanie swoich uczuć/zainteresowania

Post autor: sądzony » 2021-11-03, 11:56

Ciekawa pisze: 2021-11-03, 09:28 @sądzony to nic złego i niech robi jak zechce.
Ale powiedzenie komuś obcemu prawie o tym czy się podoba, jest za szybkie z tego względu, że ona się może wystraszyć. A co jeśl Skaza powie to w sposób maniakalny? Albo jak dziecko? Albo dziwnie? Nie wiemy tego . Nie wiemy czy Skaza jest facetem przy ktrórym miękną kolana i każda laska powie Okej , to idziemy na randkę. I co ona ma z tym zrobić? Z tym podobasz mi się? Nie zna go.
Lepiej spróbować najpierw ją poznać, aby ona poznała Ciebie, zaprosić do kina.
PAmietajmy też że jak ktoś ma niskie poczucie włąsnej wartości to to zawsze go zrani, więc lepiej się nie narażać na odrzucenie uczuć, na zasadzie: a tam, co mi szkodzi. No szkodzi. Lepiej dostać odmowe co do kina, niż uczuć.
Zgadza się. Niech robi co chce.
Ja mówiłem o "lubię cię", a nie "podobasz mi się" - to różnica.

Dziś wszedłem do kumpla, który przyjeżdża na, 9 by się przywitać. I mówię: "My się chyba nie widzieliśmy" i wyciągnąłem piąstkę by się przywitać. On na to: "ale ja się wcale nie stęskniłem". On zawsze tak "warczy". Więc mówię, ale ja się stęskniłem za Tobą i bardzo mi miło, że jesteś. Więc on wyciągnął mały palec i dotknęliśmy się końcami palców.

"Lepiej dostać odmowe co do kina, niż uczuć." - dziwne. Odmowę co do uczuć.

Prawdziwy chrześcijanin jest świadomy, iż zawsze jest kochany po stokroć bardziej niż sam potrafi.

Dodano po 1 minucie 17 sekundach:
adampiotr pisze: 2021-11-03, 09:36 oczywiście ,ze trzeba byc gotów ,ale nie kazdy jest gotowy :)
Tak. Więc decyzja należy do niego, a my jesteśmy jedynie wyrażaczami własnych opinii.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Wyznanie swoich uczuć/zainteresowania

Post autor: Skaza » 2021-11-03, 12:06

Spoko oko ludzie za bardzo bierzecie wszystko śmiertelnie poważnie, moje pytanie było tylko luźnym "pytaniem/sugestią" ;)
Chodziło mi właściwie tylko o to jak reagujecie/reagowaliście w takich czy podobnych sytuacjach :) użyłem własnego przykładu by to lepiej zobrazować bo osobiście nie zdecydowałem się nigdy zapytać czy dać znać choćby spojrzeniem dziewczynie której dobrze nie znam o swoim wstępnym zainteresowaniu ;)

Ps. Pisałem już o tym kilka razy, ale @Ciekawa jest nowa tutaj, więc muszę ponownie wspomnieć o tym przykrym dla mnie fakcie ... jestem bardzo bardzo, ale to bardzo brzydkim człowiekiem i jedyne co kobiecie może przy mnie zmięknąć to jej serce tak ze współczucia B-)

Ciekawa

Re: Wyznanie swoich uczuć/zainteresowania

Post autor: Ciekawa » 2021-11-03, 12:12

@sądzony Super że tak masz, ja tak nie mam, wiec nie jestem prawdziwym chrześcijaninem, tylko podrobionym:P
A jak ktoś się nie chce witać to się nie witam. Po co kogoś zmuszać.

Dodano po 1 minucie 58 sekundach:
Skaza pisze: 2021-11-03, 12:06 Spoko oko ludzie za bardzo bierzecie wszystko śmiertelnie poważnie, moje pytanie było tylko luźnym "pytaniem/sugestią" ;)
Chodziło mi właściwie tylko o to jak reagujecie/reagowaliście w takich czy podobnych sytuacjach :) użyłem własnego przykładu by to lepiej zobrazować bo osobiście nie zdecydowałem się nigdy zapytać czy dać znać choćby spojrzeniem dziewczynie której dobrze nie znam o swoim wstępnym zainteresowaniu ;)

Ps. Pisałem już o tym kilka razy, ale @Ciekawa jest nowa tutaj, więc muszę ponownie wspomnieć o tym przykrym dla mnie fakcie ... jestem bardzo bardzo, ale to bardzo brzydkim człowiekiem i jedyne co kobiecie może przy mnie zmięknąć to jej serce tak ze współczucia B-)
Ojej. Przykro mi że tak uważasz że jesteś brzydki. Ale w swojej ocenie czy czyjej?
Ostatnio zmieniony 2021-11-03, 12:10 przez Ciekawa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Wyznanie swoich uczuć/zainteresowania

Post autor: sądzony » 2021-11-03, 12:13

Ciekawa pisze: 2021-11-03, 12:10 @sądzony Super że tak masz, ja tak nie mam, wiec nie jestem prawdziwym chrześcijaninem, tylko podrobionym:P
A jak ktoś się nie chce witać to się nie witam. Po co kogoś zmuszać.
Oj tam, oj tam. Nie bierz sobie wszystkiego do serca.
Przypuszczam, że jesteś nim bardziej niż ja.
:)

A poza tym to Cię lubię.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Wyznanie swoich uczuć/zainteresowania

Post autor: Lunka » 2021-11-03, 12:16

Skaza pisze: 2021-11-03, 12:06 (...)jedyne co kobiecie może przy mnie zmięknąć to jej serce tak ze współczucia B-)
@Skaza ja Cię ta książka to kiedyś walne po tej głowie [-(

Próbować trzeba jak się nadarzy okazja 😉
Ja pamiętam z doświadczenia że jak ktoś mnie zagadywał a byłam skrajnie niesmiala to uciekałam cała czerwona. Porażka x_x
Takim sposobem praktycznie nie byłam w związkach 👍

Także pamiętaj, że osobowości są różne i czasem taka ucieczka nie oznacza, że się nie podobasz ale ktoś może być np. nieśmiały.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Ciekawa

Re: Wyznanie swoich uczuć/zainteresowania

Post autor: Ciekawa » 2021-11-03, 12:19

sądzony pisze: 2021-11-03, 12:13
Ciekawa pisze: 2021-11-03, 12:10 @sądzony Super że tak masz, ja tak nie mam, wiec nie jestem prawdziwym chrześcijaninem, tylko podrobionym:P
A jak ktoś się nie chce witać to się nie witam. Po co kogoś zmuszać.
Oj tam, oj tam. Nie bierz sobie wszystkiego do serca.
Przypuszczam, że jesteś nim bardziej niż ja.
:)

A poza tym to Cię lubię.
No też przyznam że Cię lubię i mało tego, sądzę że jesteś jednym z kilkorga osób tu, , którzy rozumieją czym jest chrześcijaństwo. Moim nic nie znaczącym i mącicielskim zdaniem:P
Ostatnio zmieniony 2021-11-03, 12:20 przez Ciekawa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Wyznanie swoich uczuć/zainteresowania

Post autor: Skaza » 2021-11-03, 12:34

Ciekawa pisze: 2021-11-03, 12:12 @sądzony Super że tak masz, ja tak nie mam, wiec nie jestem prawdziwym chrześcijaninem, tylko podrobionym:P
A jak ktoś się nie chce witać to się nie witam. Po co kogoś zmuszać.

Dodano po 1 minucie 58 sekundach:
Skaza pisze: 2021-11-03, 12:06 Spoko oko ludzie za bardzo bierzecie wszystko śmiertelnie poważnie, moje pytanie było tylko luźnym "pytaniem/sugestią" ;)
Chodziło mi właściwie tylko o to jak reagujecie/reagowaliście w takich czy podobnych sytuacjach :) użyłem własnego przykładu by to lepiej zobrazować bo osobiście nie zdecydowałem się nigdy zapytać czy dać znać choćby spojrzeniem dziewczynie której dobrze nie znam o swoim wstępnym zainteresowaniu ;)

Ps. Pisałem już o tym kilka razy, ale @Ciekawa jest nowa tutaj, więc muszę ponownie wspomnieć o tym przykrym dla mnie fakcie ... jestem bardzo bardzo, ale to bardzo brzydkim człowiekiem i jedyne co kobiecie może przy mnie zmięknąć to jej serce tak ze współczucia B-)
Ojej. Przykro mi że tak uważasz że jesteś brzydki. Ale w swojej ocenie czy czyjej?
Myślę, że w całościowej hehe :-bd ale spoko oko nie mam z tym kłopotu zaakceptowałem to już dawno temu :-bd to mi też bardzo ułatwia życie bo przechodzę przez nie niezauważany przez nikogo i nie będę miał na sumieniu niczyjego złamanego serca ;) ja tam nie mam co pytać skrycie czy otwarcie Ciekawej czy mnie lubi :-bd bo wiem, że ma mnie za zacofanego zdziwaczałego dupka i w sumie dużo się nie myli ~o)

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Wyznanie swoich uczuć/zainteresowania

Post autor: Skaza » 2021-11-03, 12:38

Lunka pisze: 2021-11-03, 12:16
Skaza pisze: 2021-11-03, 12:06 (...)jedyne co kobiecie może przy mnie zmięknąć to jej serce tak ze współczucia B-)
@Skaza ja Cię ta książka to kiedyś walne po tej głowie [-(

Próbować trzeba jak się nadarzy okazja 😉
Ja pamiętam z doświadczenia że jak ktoś mnie zagadywał a byłam skrajnie niesmiala to uciekałam cała czerwona. Porażka x_x
Takim sposobem praktycznie nie byłam w związkach 👍

Także pamiętaj, że osobowości są różne i czasem taka ucieczka nie oznacza, że się nie podobasz ale ktoś może być np. nieśmiały.
To musiałaby być bardzo gruba książka Lunko albo i całym zestaw encyklopedii jednocześnie uderzenio/leczenie bo inaczej cienko to widzę :-bd

Ciekawa

Re: Wyznanie swoich uczuć/zainteresowania

Post autor: Ciekawa » 2021-11-03, 12:49

Skaza pisze: 2021-11-03, 12:34
Ciekawa pisze: 2021-11-03, 12:12 @sądzony Super że tak masz, ja tak nie mam, wiec nie jestem prawdziwym chrześcijaninem, tylko podrobionym:P
A jak ktoś się nie chce witać to się nie witam. Po co kogoś zmuszać.

Dodano po 1 minucie 58 sekundach:
Skaza pisze: 2021-11-03, 12:06 Spoko oko ludzie za bardzo bierzecie wszystko śmiertelnie poważnie, moje pytanie było tylko luźnym "pytaniem/sugestią" ;)
Chodziło mi właściwie tylko o to jak reagujecie/reagowaliście w takich czy podobnych sytuacjach :) użyłem własnego przykładu by to lepiej zobrazować bo osobiście nie zdecydowałem się nigdy zapytać czy dać znać choćby spojrzeniem dziewczynie której dobrze nie znam o swoim wstępnym zainteresowaniu ;)

Ps. Pisałem już o tym kilka razy, ale @Ciekawa jest nowa tutaj, więc muszę ponownie wspomnieć o tym przykrym dla mnie fakcie ... jestem bardzo bardzo, ale to bardzo brzydkim człowiekiem i jedyne co kobiecie może przy mnie zmięknąć to jej serce tak ze współczucia B-)
Ojej. Przykro mi że tak uważasz że jesteś brzydki. Ale w swojej ocenie czy czyjej?
Myślę, że w całościowej hehe :-P ale spoko oko nie mam z tym kłopotu zaakceptowałem to już dawno temu :-bd to mi też bardzo ułatwia życie bo przechodzę przez nie niezauważany przez nikogo i nie będę miał na sumieniu niczyjego złamanego serca ;) ja tam nie mam co pytać skrycie czy otwarcie Ciekawej czy mnie lubi :-P bo wiem, że ma mnie za zacofanego zdziwaczałego dupka i w sumie dużo się nie myli ~o)
Wręcz przeciwnie, lubię i mam cię za lepszą osobę od siebie i dobrze że jesteś na forum bo byłoby więcej kłótni a tak jest spokojniej, bo potrafisz łagodzić konfkikty.
Co do brzydoty, nie wiem dalej czy tak jest w istocie. Czasami ktoś brzydki się wydaje na 1 rzut oka, a później oczu oderwac nie można.
Poka fote to ocenimy:P
Moja koleżanka jak widzi przystojniaka to mówi: i co? tak bez krzywego noska? I ma trochę racji:P Można być brzydkim i interesującym.

Dodano po 1 minucie 59 sekundach:
Na przyykład Vincent Cassel. Dla niektórych brzydal, dla mnie cudo.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Wyznanie swoich uczuć/zainteresowania

Post autor: Skaza » 2021-11-03, 13:25

Dodano po 1 minucie 59 sekundach:
Na przyykład Vincent Cassel. Dla niektórych brzydal, dla mnie cudo.
[/quote]

Nie istnieje podział na lepszych czy gorszych siostro, bardziej na zwyczajnych i nieco zagubionych. Nie jestem lepszy ani od Ciebie ani od nikogo innego jesteśmy tacy sami jako ludzie. Różnią nas tylko charaktery, sposób bycia i to w jakim stylu mówimy o tym co sądzimy i jak okazujemy to światu. Nie zmienia się go na lepsze krzykiem, złością, agresją i brakiem szacunku do czegokolwiek jak to dzisiaj jest na czasie. Sam mam w tym spore braki i wiele jeszcze do nadrobienia, ale już tak mam, że często mówię wprost to co myślę nawet zbyt wprost nie bacząc na poprawność polityczną (łups zakazane słowo hihi ) :) Fajnie, że mimo dzielących nas różnic lubisz mnie @};- ja też Cię @Ciekawa lubię choć pewnie nie raz mnie jeszcze wkurzysz ( ja Ciebie również) czymś co nie zmieni nigdy faktu(z mojej strony), że lubię i szanuję :-bd W sprawie ostatniej sprawy tzw. zdjęcia to "nie dam bo nie mam" ;) Ogólnie to uciekam przed aparatami jak gremlin przed światłem słonecznym i musisz mi uwierzyć w tym na słowo pisane żem wyjątkowo nieatrakcyjny towarzysko ;)

Ciekawa

Re: Wyznanie swoich uczuć/zainteresowania

Post autor: Ciekawa » 2021-11-03, 13:29

Skaza pisze: 2021-11-03, 13:25 Dodano po 1 minucie 59 sekundach:
Na przyykład Vincent Cassel. Dla niektórych brzydal, dla mnie cudo.
Nie istnieje podział na lepszych czy gorszych siostro, bardziej na zwyczajnych i nieco zagubionych. Nie jestem lepszy ani od Ciebie ani od nikogo innego jesteśmy tacy sami jako ludzie. Różnią nas tylko charaktery, sposób bycia i to w jakim stylu mówimy o tym co sądzimy i jak okazujemy to światu. Nie zmienia się go na lepsze krzykiem, złością, agresją i brakiem szacunku do czegokolwiek jak to dzisiaj jest na czasie. Sam mam w tym spore braki i wiele jeszcze do nadrobienia, ale już tak mam, że często mówię wprost to co myślę nawet zbyt wprost nie bacząc na poprawność polityczną (łups zakazane słowo hihi ) :) Fajnie, że mimo dzielących nas różnic lubisz mnie @};- ja też Cię @Ciekawa lubię choć pewnie nie raz mnie jeszcze wkurzysz ( ja Ciebie również) czymś co nie zmieni nigdy faktu(z mojej strony), że lubię i szanuję :-bd W sprawie ostatniej sprawy tzw. zdjęcia to "nie dam bo nie mam" ;) Ogólnie to uciekam przed aparatami jak gremlin przed światłem słonecznym i musisz mi uwierzyć w tym na słowo pisane żem wyjątkowo nieatrakcyjny towarzysko ;)
Nie istnieje podział na lepszych i gorszych, ale na lepiej się zachowujących i tych zachowujących się gorzej-istnieje. JEśli nie potrafisz przyjąć komplementu-nie jest to moja wina.
Ostatnio zmieniony 2021-11-03, 13:30 przez Ciekawa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Wyznanie swoich uczuć/zainteresowania

Post autor: Skaza » 2021-11-03, 13:39

Ciekawa pisze: 2021-11-03, 13:29
Skaza pisze: 2021-11-03, 13:25 Dodano po 1 minucie 59 sekundach:
Na przyykład Vincent Cassel. Dla niektórych brzydal, dla mnie cudo.
Nie istnieje podział na lepszych czy gorszych siostro, bardziej na zwyczajnych i nieco zagubionych. Nie jestem lepszy ani od Ciebie ani od nikogo innego jesteśmy tacy sami jako ludzie. Różnią nas tylko charaktery, sposób bycia i to w jakim stylu mówimy o tym co sądzimy i jak okazujemy to światu. Nie zmienia się go na lepsze krzykiem, złością, agresją i brakiem szacunku do czegokolwiek jak to dzisiaj jest na czasie. Sam mam w tym spore braki i wiele jeszcze do nadrobienia, ale już tak mam, że często mówię wprost to co myślę nawet zbyt wprost nie bacząc na poprawność polityczną (łups zakazane słowo hihi ) :) Fajnie, że mimo dzielących nas różnic lubisz mnie @};- ja też Cię @Ciekawa lubię choć pewnie nie raz mnie jeszcze wkurzysz ( ja Ciebie również) czymś co nie zmieni nigdy faktu(z mojej strony), że lubię i szanuję :-bd W sprawie ostatniej sprawy tzw. zdjęcia to "nie dam bo nie mam" ;) Ogólnie to uciekam przed aparatami jak gremlin przed światłem słonecznym i musisz mi uwierzyć w tym na słowo pisane żem wyjątkowo nieatrakcyjny towarzysko ;)
Nie istnieje podział na lepszych i gorszych, ale na lepiej się zachowujących i tych zachowujących się gorzej-istnieje. JEśli nie potrafisz przyjąć komplementu-nie jest to moja wina.
Fakt nie umiem ;) najważniejsze , że uwierzyłaś :-bd

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1408
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 541 times
Been thanked: 779 times

Re: Wyznanie swoich uczuć/zainteresowania

Post autor: AdamS. » 2021-11-05, 12:23

Skaza pisze: 2021-11-02, 20:40 Czy uważacie, że warto powiedzieć komuś o tym co się do niego czuje, dać znać, że się podoba ? nawet jeśli niemal wcale nie zna się tej osoby (...)
Powiem szczerze, że zwyczaj obdarowywania innych walentynkami niezbyt mi się podoba. To przejaw swoistej inflacji w sferze uczuć. ;) Jeśli nie znacie się, a dziewczyna wpadła Ci w oko, lepiej próbować nawiązać relację w jakimś temacie lub skierować aktywność we wspólnym działaniu. Oczarowanie i zakochanie jest piękne, jednak istotą miłości nie jest patrzenie sobie w oczy, ale zdolność spoglądania w jednym kierunku.
Ostatnio zmieniony 2021-11-05, 12:24 przez AdamS., łącznie zmieniany 1 raz.

orzeszku

Re: Wyznanie swoich uczuć/zainteresowania

Post autor: orzeszku » 2021-11-05, 14:35

@Skaza budzi się we mnie typowa babska ciekawość - napisz jak zadziałasz w temacie :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale”