Uczucia i emocja - wszystko o

Tutaj możesz porozmawiać na tematy dotyczące życia, życiowych mądrości, jak żyć w sposób zgodny ze światem
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Uczucia i emocja - wszystko o

Post autor: Dezerter » 2018-07-01, 19:12

Marcin_ pisze: 2018-07-01, 14:55 Proste pytanie - jak się pozbyć negatywnych emocji , uczuć , wyobrażeń nie podejmując działania typu rozwalam coś dla rozładowania napięcia. Wyprzedzam ewentualne odpowiedzi typu ignorować / akceptować bo się tego nie da zrobić.
Proszę fachowcy do dzieła.
Fachowcem nie jestem - chyba, że w chemii higieny pracy -
Pytanie jest może i proste, ale wcale nie jasne.
Jeśli "jak się pozbyć negatywnych emocji , uczuć , wyobrażeń " w stosunku do innej osoby, to świadczy o nieprzebaczeniu, a więc czymś niewybaczalnym dla chrześcijanina, czymś nie do zaakceptowania (I odpuść nam nasze winy, jako i my wybaczamy naszym winowajcom; przekażcie sobie znak pokoju; braćmi i siostrami jesteście w Chrystusie). jesli po ludzku sobie z tym nie radzisz, to pomoże albo psycholog, albo modlitwa o uwolnienie od tego grzechu (np 5 kluczy Lozano - mi pomogła nie tylko w ty polecam w dobrej i sprawdzonej wspólnocie, lub księdza).
Afirmacja też może pomóc, ale ja bym dołączył modlitwę za tą osobę, módl się o błogosławieństwo dla niej o dobro dla niej o Łaskę - spróbuj. Jeśli będziesz w stanie to zrobić, to zacznie się zmieniać twój stosunek do tej osoby.
Wierzę, że dasz radę :!:
A wówczas poczujesz w duchu i duszy
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Uczucia i emocja - wszystko o

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-07-01, 20:01

A, nawiasem mówiąc, czasem warto coś (zbędnego) rozwalić. Był czas, zamykałem się w samochodzie i... wrzeszczałem. Na całe gardło. Z całej siły.
Pomagało.

wędrowiec

Re: Uczucia i emocja - wszystko o

Post autor: wędrowiec » 2018-07-01, 20:05

Modlić się z miłością słowami Jezusa:
Boże, wybacz im, bo nie wiedzą, co czynią.

To zawsze daje ukojenie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Uczucia i emocja - wszystko o

Post autor: Andej » 2018-07-01, 22:32

Uważam, że nie można zakładać, że przyczyna negatywnych emocji jest zawsze jakiś inny człowiek. To spychologia.

A emocje każdy rozładowuje inaczej. Można krzykiem, można modlitwą, można rozmową z kimś bliskim. Można też jakimś zamierzonym wysiłkiem fizycznym lub intelektualnym.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale”