Dlaczego warto palić papierosy?

Tutaj możesz porozmawiać na tematy dotyczące życia, życiowych mądrości, jak żyć w sposób zgodny ze światem
ODPOWIEDZ
Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Dlaczego warto palić papierosy?

Post autor: Jordan » 2017-06-04, 20:03

Nieco przewrotny jest tytuł tego filmiku:

ale warty jest nie tylko obejrzenia, lecz i przekazania dalej... Ku przestrodze! - aby każdy wiedział: Dlaczego warto palić papierosy?

Czy uważacie, że nagranie dostatecznie silnie przekonuje o korzyściach z palenia papierosów?...
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Dlaczego warto palić papierosy?

Post autor: Jordan » 2017-06-05, 08:56

Jak to mówią... poszedłem za ciosem: http://www.eioba.pl/a/5gok/dlaczego-war ... -papierosy
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Dlaczego warto palić papierosy?

Post autor: Viridiana » 2019-03-31, 19:02

Tu chyba będzie lepsze miejsce na dyskusję o składnikach papierosa. ;)
Fedorowicz pisze: 2019-03-31, 16:23
Viridiana pisze: 2019-03-31, 13:11 Właściwie napisałam o przyjemności, a nie przyjemnościach, ale to szczegół. ;)
Miałam na myśli przyjemność jako odczucie. Oczywiście, że potem pojawią się nieprzyjemności zdrowotne, natomiast nikotyna wpływa na organizm sprawiając, że palenie wywołuje przyjemność, dlatego trudniej z nim zerwać. To odczucie przyjemności pomaga się uzależnić.
W niskich dawkach (1–3 mg) wykazuje działanie stymulujące, co jest głównym powodem, dla którego palenie tytoniu sprawia przyjemność.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Nikotyna
Pozdrawiam. ;)
To około trzech wypalonych papierosów. Tak nie pali żaden nałogowy palacz, najmniej połowa, lub cała paczka papierosów dziennie, czyli około 20-25 papierosów.
Nie mam pojęcia, ile liczy paczka papierosów, bo nie palę. :) Ale wątroba z racji swojej funkcji oczyszczania organizmu przemienia i nikotynę. Organizm się jej pozbywa, dlatego zresztą potem pojawia się głód nikotynowy.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Dlaczego warto palić papierosy?

Post autor: Fedorowicz » 2019-04-02, 18:18

Viridiana pisze: Nie mam pojęcia, ile liczy paczka papierosów, bo nie palę. :) Ale wątroba z racji swojej funkcji oczyszczania organizmu przemienia i nikotynę. Organizm się jej pozbywa, dlatego zresztą potem pojawia się głód nikotynowy.
Sprytnie wkręciłaś mnie w temat odległy od tego, który zamierzałem szerzej na forum przedstawić, czyli szkodliwości palenia papierosów. Szkody zdrowotne palenia tytoniu wywołują w większości inne substancje zawarte w dymie tytoniowym niż nikotyna, głównie długo działające wolne rodniki pochodne węglowodorów aromatycznych. Chociaż nikotyna powoduje szkody somatyczne przez jej wpływ na naczynia i na ciśnienie krwi, to jednak jest to działanie innego rodzaj, niewspółmiernie mało szkodliwe w stosunku do szkód somatycznych wywoływanych przez inne niż nikotyna składniki dymu tytoniowego. ;)
Ostatnio zmieniony 2019-04-02, 18:19 przez Fedorowicz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Dlaczego warto palić papierosy?

Post autor: Viridiana » 2019-04-02, 21:29

Fedorowicz pisze: 2019-04-02, 18:18
Viridiana pisze: Nie mam pojęcia, ile liczy paczka papierosów, bo nie palę. :) Ale wątroba z racji swojej funkcji oczyszczania organizmu przemienia i nikotynę. Organizm się jej pozbywa, dlatego zresztą potem pojawia się głód nikotynowy.
Sprytnie wkręciłaś mnie w temat odległy od tego, który zamierzałem szerzej na forum przedstawić, czyli szkodliwości palenia papierosów. Szkody zdrowotne palenia tytoniu wywołują w większości inne substancje zawarte w dymie tytoniowym niż nikotyna, głównie długo działające wolne rodniki pochodne węglowodorów aromatycznych. Chociaż nikotyna powoduje szkody somatyczne przez jej wpływ na naczynia i na ciśnienie krwi, to jednak jest to działanie innego rodzaj, niewspółmiernie mało szkodliwe w stosunku do szkód somatycznych wywoływanych przez inne niż nikotyna składniki dymu tytoniowego. ;)
To już wiem od dawna. ;)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale”