Test na zaburzenia osobowości.

Tutaj możesz porozmawiać na tematy dotyczące życia, życiowych mądrości, jak żyć w sposób zgodny ze światem
ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Test na zaburzenia osobowości.

Post autor: ToTylkoJa » 2019-10-21, 16:57

I ja też o tym mówiłam. Już że względu na samą skalę wyniki nadają się do kosza, a co dopiero o reszcie mówić.

bambam

Re: Test na zaburzenia osobowości.

Post autor: bambam » 2019-10-21, 19:32

Test jest zbudowany na dziełach następujących osób:
Theodore Millon - amerykański Żyd z korzeniami na Litwie i w Polsce, psycholog wielokrotnie nagradzany za prace na temat zaburzeń osobowości
Dr. Seth Grossman - licencjonowany psycholog z Florydy
Aaron T. Beck - syn rosyjskich emigrantów pochodzenia żydowskiego, amerykański psychiatra uznawany za jednego z twórców terapii poznawczej, wykładowca, naukowiec
Arthur Freeman - profesor psychologii z Philadelphi, autor psychologicznych artykułów i rozdziałów liczonych w setkach przetłumaczonych na 20 języków
Nancy McWilliams - amerykańska psycholog, profesor, psychoanalityk, psychoterapeuta

A Ty jakie masz kompetencje by oceniać tę pracę?
Ostatnio zmieniony 2019-10-21, 19:35 przez bambam, łącznie zmieniany 5 razy.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Test na zaburzenia osobowości.

Post autor: ToTylkoJa » 2019-10-21, 20:00

@bambam
Co z tego, że jest budowany na dobrych pracach, skoro nie potrafi z nich korzystać?

bambam

Re: Test na zaburzenia osobowości.

Post autor: bambam » 2019-10-21, 20:25

Jakie masz wykształcenie?

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Test na zaburzenia osobowości.

Post autor: ToTylkoJa » 2019-10-21, 20:40

@bambam
Co to ma do rzeczy? Oceniaj argumenty, nie mnie.
Ad personam mnie nie interesuje.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Test na zaburzenia osobowości.

Post autor: Dezerter » 2019-10-21, 21:13

Kochani jak kogoś wątek nie interesuje, albo oceniamy go jako słaby, szkodliwy, niemądry, albo jak tam oceniacie, to wystarczy jedna negatywna opinia i więcej nie wchodzimy - zostawiamy go tym, którym się wydaje mocny, pożyteczny i mądry.
... jest tyle innych wątków - szanujmy gospodarzy wątków, tak jak wy sami chcielibyście być szanowani w swoich wątkach.

Mnie tyle negatywnych opinii zniechęciło wystarczająco skutecznie, by się w tym wątku nie wypowiadać i testu nie robić,
więc znikam :)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

bambam

Re: Test na zaburzenia osobowości.

Post autor: bambam » 2019-10-21, 21:24

@Dezerter na innych forach ludzie robia ten test masowo, chwala sie wynikami i sa zadowoleni. Tylko tutaj jakies dziwne reakcje.
Ostatnio zmieniony 2019-10-21, 21:24 przez bambam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Test na zaburzenia osobowości.

Post autor: Andej » 2019-10-21, 21:32

bambam pisze: 2019-10-21, 21:24 @Dezerter na innych forach ludzie robia ten test masowo, chwala sie wynikami i sa zadowoleni. Tylko tutaj jakies dziwne reakcje.
To może jeszcze horoskopy, wróżby ... Też ich wiele na forach.

Wydaje mi się, że mogę dowolnie namalować sobie odpowiednie słupki i też się chwalić. Mogę też odpowiadać tak, aby wyszły piękne.

Ale dobitnie mogę oświadczyć, że nie mam najmniejszego zamiaru robić czegoś, aby się tym chwalić. A aby zadowolonym być, to rezultat testu musiałby pomóc mi w dalszym rozwoju. Bez udostępniania innym. Dla własnej wiedzy, w celu wyciągnięcia wniosków.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

bambam

Re: Test na zaburzenia osobowości.

Post autor: bambam » 2019-10-21, 21:34

Jak mozesz porownywac nauke do horoskopow albo wrozb?!
Rece opadaja!!!

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Test na zaburzenia osobowości.

Post autor: Andej » 2019-10-21, 21:38

Nie kpij sobie. Ten test, to taka nauka, jak z koziej dupy trąba.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Test na zaburzenia osobowości.

Post autor: Dezerter » 2019-10-21, 22:06

Andej pisze: 2019-10-21, 21:38 Nie kpij sobie. Ten test, to taka nauka, jak z koziej dupy trąba.
Andeju - bambam podał naukowe źródła tego testu - jakie masz podstawy, argumenty, by go tak ostro oceniać?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Wolfi

Re: Test na zaburzenia osobowości.

Post autor: Wolfi » 2019-10-22, 14:37

Sklonilem sie do zrobienia, w sumie nie byl taki nudny jak myslalem, ale co mi to powiedzialo o mnie i czo teraz?
IMG_20191022_143326.JPG

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Test na zaburzenia osobowości.

Post autor: Viridiana » 2019-10-22, 17:47

bambam pisze: 2019-10-21, 21:24 @Dezerter na innych forach ludzie robia ten test masowo, chwala sie wynikami i sa zadowoleni. Tylko tutaj jakies dziwne reakcje.
Tutaj staramy się na to spojrzeć z punktu widzenia prawdopodobieństwa trafności. ;) To nic złego, dyskusje i czasami krytyczne spojrzenie są potrzebne.
bambam pisze: 2019-10-21, 21:34 Jak mozesz porownywac nauke do horoskopow albo wrozb?!
Rece opadaja!!!
Ale ten test choć z nauki korzysta, to nie jest jej wyrokiem. Test psychologiczny może wskazać pewien kierunek, ale jeśli chcesz otrzymać wynik w 100% naukowy, musisz skonsultować się ze specjalistą.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Test na zaburzenia osobowości.

Post autor: Andej » 2019-10-22, 19:24

Dezerter pisze: 2019-10-21, 22:06 Andeju - bambam podał naukowe źródła tego testu - jakie masz podstawy, argumenty, by go tak ostro oceniać?
Jeśli podał, to nie zauważyłem. Doczytałem się jedynie ze na podstawie czyichś prac. Nie doczytałem się, ani kto opracował, ani jaki jest jego dorobek naukowy. Nie wiem, kto tłumaczył. Fachowiec z dziedziny psychologii?
Jeśli było to podane, to przepraszam, że nie zauważyłem, a także za to że nie doceniłem dorobku autora, ani fachowej wiedzy tłumacza.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Test na zaburzenia osobowości.

Post autor: takisobie » 2019-11-20, 20:42

Wolfi pisze: 2019-10-22, 14:37 Sklonilem sie do zrobienia, w sumie nie byl taki nudny jak myslalem, ale co mi to powiedzialo o mnie i czo teraz?
IMG_20191022_143326.JPG

Teraz idziesz do psychologa i sprawdzasz czy to prawda :D

A test jest spoko , zawsze jakieś ziarno prawdy jest zawarte choć wiadomo że w internecie nie ma sensu się diagnozować

ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale”