Psychoterapia

Tutaj możesz porozmawiać na tematy dotyczące życia, życiowych mądrości, jak żyć w sposób zgodny ze światem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Psychoterapia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-12-06, 17:33

sądzony pisze: 2021-12-06, 16:05 Chcesz powiedzieć, że jeżeli dostrzegam u siebie pychę to z dużym prawdopodobieństwem jestem niesmaczny?
Tak

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Psychoterapia

Post autor: Dezerter » 2021-12-06, 17:57

Skaza pisze: 2021-12-06, 12:48 Mogą obiecać, że będę próbował :) tyle obiecać mogę z pewnością.
I jak spróbowałeś?
bo to ma być teraz, dziś a nie "kiedyś tam spróbuje" - zrób dziś jedna małą, rzecz, przekrocz jakąś granice, spróbuj to czego się boisz, powiedz kochaj, albo zrób coś, by ten ktoś poczuł to bez słów.

Opowiem ci autentyczną historię, jak działanie jest ważne
- Młody chłopak w szkole średniej zakochał się z dziewczynie, wypytywał o nią, chodził za nią, bywał tam gdzie ona , starał się jeździć tymi samymi autobusami, chodzić na te same zajęcia pozalekcyjne, i gapił się ciągle na nią jak w obrazek, wzdychał a czas płynął i płyną :( ...
stojąc na przystanku i gapiąc się na nią jak gada z koleżankami z zaskoczeniem zauważył, że patrzy na niego wprost i ruszyła w jego stronę, spuścił wzrok odwrócił głowę i się rozgląda, ale widzi, że idzie wprost do niego i się uśmiecha :-o :ymblushing: ... podchodzi wprost do niego i mówi z przekornym uśmiechem
- długo tak jeszcze będziesz mi się przyglądał i wzrokowo podrywał? ileż można czekać że się odezwiesz?, nie szkoda czasu? - można go spędzić o wiele przyjemniej :) .
Wiele spraw wydaje się nam trudnymi, lub nieosiągalnymi, dopóki nie spróbujemy/nie zadziałamy, a wówczas wiele z nich okazuje się łatwymi i osiągalnymi - polecam zastosować i nie marnować już czasu :ympeace:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Psychoterapia

Post autor: Skaza » 2021-12-07, 15:49

Marek_Piotrowski pisze: 2021-12-06, 15:35 Myślę, że jak ktoś dostrzega u siebie zdziecinnienie, to jest bardzo silna przesłanka, że zdziecinniały nie jest.
Oby, byłoby nie najgorzej jakby się końcem końców jednak okazało, że postrzegam się w tej kwestii dużo gorzej niż jest w rzeczywistości.

Dodano po 8 minutach 43 sekundach:
Dezerter pisze: 2021-12-06, 17:57
Skaza pisze: 2021-12-06, 12:48 Mogą obiecać, że będę próbował :) tyle obiecać mogę z pewnością.
I jak spróbowałeś?
bo to ma być teraz, dziś a nie "kiedyś tam spróbuje" - zrób dziś jedna małą, rzecz, przekrocz jakąś granice, spróbuj to czego się boisz, powiedz kochaj, albo zrób coś, by ten ktoś poczuł to bez słów.

Opowiem ci autentyczną historię, jak działanie jest ważne
- Młody chłopak w szkole średniej zakochał się z dziewczynie, wypytywał o nią, chodził za nią, bywał tam gdzie ona , starał się jeździć tymi samymi autobusami, chodzić na te same zajęcia pozalekcyjne, i gapił się ciągle na nią jak w obrazek, wzdychał a czas płynął i płyną :( ...
stojąc na przystanku i gapiąc się na nią jak gada z koleżankami z zaskoczeniem zauważył, że patrzy na niego wprost i ruszyła w jego stronę, spuścił wzrok odwrócił głowę i się rozgląda, ale widzi, że idzie wprost do niego i się uśmiecha :-o :ymblushing: ... podchodzi wprost do niego i mówi z przekornym uśmiechem
- długo tak jeszcze będziesz mi się przyglądał i wzrokowo podrywał? ileż można czekać że się odezwiesz?, nie szkoda czasu? - można go spędzić o wiele przyjemniej :) .
Wiele spraw wydaje się nam trudnymi, lub nieosiągalnymi, dopóki nie spróbujemy/nie zadziałamy, a wówczas wiele z nich okazuje się łatwymi i osiągalnymi - polecam zastosować i nie marnować już czasu :ympeace:
Codziennie od jakiegoś czasu podejmuje starania na różnych polach w których mam spore zaległości :) Są to jednak w większości sprawy bardziej "zajęciowo/techniczno/zdrowotne". Pomyślę co z "emocji" mógłbym zrobić na początek :) Historia fajna i krzepiąca, ale w moim przypadku na tym polu akurat nie mam wyzwań do podjęcia :) Czyli mogę odpowiedzieć, że trochę już próbuję :)

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Psychoterapia

Post autor: Viridiana » 2022-03-03, 18:20

Przeczytałam dzisiaj bardzo ciekawy tekst, więc podrzucam. Dotyczy on "kultury terapeutycznej", czyli wnika głęboko w to, jak obecna popularyzacja terapii wpływa na sposób myślenia i wpisuje ją w szerszy kontekst.
Zanim przeczytacie tekst, chciałabym zaznaczyć, że nie neguję sensu psychoterapii w ogóle.
https://magazynkontakt.pl/na-instagramo ... _campaign=
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Psychoterapia

Post autor: sądzony » 2022-03-03, 21:57

Viridiana pisze: 2022-03-03, 18:20 Przeczytałam dzisiaj bardzo ciekawy tekst, więc podrzucam. Dotyczy on "kultury terapeutycznej", czyli wnika głęboko w to, jak obecna popularyzacja terapii wpływa na sposób myślenia i wpisuje ją w szerszy kontekst.
Zanim przeczytacie tekst, chciałabym zaznaczyć, że nie neguję sensu psychoterapii w ogóle.
https://magazynkontakt.pl/na-instagramo ... _campaign=
Wybacz ale ten „artykuł” nie dotyczy psychoterapii, a:
„instagramowego dyskursu terapeutycznego”

„trener rozwoju osobistego oraz ekspert w zakresie interpretacji zjawisk psychologicznych”
– co to w ogóle jest?

„Instagramowy dyskurs terapeutyczny jest zdominowany przez psychologiczny język. Przykładowe regularnie pojawiające się określenia to: „toksyczny”, „narcystyczny”, „przemocowy”, „krzywdzący” i „szkodliwy”.” - no bardzo psychologiczny język; trudni skumać.

„Tymczasem wiele psychoedukatorek zupełnie ignoruje lub traktuje po macoszemu to, jak trudną może się okazać rola osoby wspierającej chorującego na depresję.” - Jakich psychoterapeutek Sama piszesz, że tworzą go:
„Można tam spotkać najwięcej psychoedukatorek i influencerek…”
(EDIT: napisała "psychoedukatorek" - mój błąd).

źle się dzieje ...
psychoterapia odbywa się w gabinecie.
Ostatnio zmieniony 2022-03-03, 22:15 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Psychoterapia

Post autor: Jozek » 2022-03-03, 22:17

To takie prywatne prania mozgu.
Namnozylo sie tego bez liku i kazdy kazdego chcialby leczyc, a sami nie widza ze sa chorzy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Psychoterapia

Post autor: sądzony » 2022-03-03, 22:18

Jozek pisze: 2022-03-03, 22:17 ... a sami nie widza ze sa chorzy.
Ty jak już przywalisz to z armaty :)
ale coś w tym prawdy jest.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Psychoterapia

Post autor: Jozek » 2022-03-03, 22:26

Ci chorzy opanowali juuz chyba wszystkie nisze w ktorych moga naciagac ludzi na bzdury ktorymi siebie i innych karmia.
Dzis znajdziesz nauczycieli od wszystkiego, poczawszy od jogi, poprzez prywatnych trenerow od kazdego sportu, po wszelkich terapeutow we wszelkich problemach, oraz dietetykow ktorzy nawet nie nadaja sie do ustalania norm zywieniowych dla bydla, cuda diety cudowne preparaty itp. itd. Jeszcze chyba tylko brakuje instruktoorow seksu, z reklama "pierwsza lekcja za darmo". ;)
Choc to wszystko i tak na jedno wychodzi czy to bedzie dietetyk, czy prywatny trener od czegokolwiek, wszyscy w przenosnii, robia to samo co taki instruktor seksu. ;)
No, ale jak widac jest na to zapotrzebowanie, tak jak i na wrozki wsrod niewierzacych. ;)
Idiotow jak wiadomo z historii, nigdy nie brakowalo. ;)
Ostatnio zmieniony 2022-03-03, 22:50 przez Jozek, łącznie zmieniany 5 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Psychoterapia

Post autor: sądzony » 2022-03-04, 07:56

Jozek pisze: 2022-03-03, 22:26 ...
No, ale jak widac jest na to zapotrzebowanie, ...
Poniekąd.
Czy zatem Kościół przestał "dawać" To co człowiekowi niezbędne?
A raczej czy Kościół (zwołani ludzie w Chrystusie) przestali dostrzegać co niezbędne?
... hmmm ...

Wychodzi, że Kościół przestał potrzebować sam siebie.
Zamienił Relacje z Bogiem i bliźnim na relacje z kozetką, sobą samym w świecie, obiektem pożądania, rzeczami materialnymi, sukcesem ...

Dla mnie celem psychoterapii i wiary jest dotarcie do źródła Miłości.
Jeżeli nie ma Jej w pierwszej czy drugiej nie ma ich w ogóle.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3052
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Psychoterapia

Post autor: konserwa » 2022-03-04, 09:18

Ja pierwszy raz od kiedy stalem sie sciganym otrzymalem wsparcie terapeutyczne. koszmary wojny siedza mi wciaz w glowie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Psychoterapia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-04, 09:36

sądzony pisze: 2022-03-04, 07:56 Czy zatem Kościół przestał "dawać" To co człowiekowi niezbędne?
A raczej czy Kościół (zwołani ludzie w Chrystusie) przestali dostrzegać co niezbędne?
Ani jedno, ani drugie.
Psychologia i opieka duchowa nad człowiekiem mają różne cele.
Bywa, w niektórych obszarach, że sprzeczne.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5196
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1373 times

Re: Psychoterapia

Post autor: abi » 2022-03-04, 21:20

dla mnie podstawowym jest w jakim nurcie bedzie psychoterapia
np ustawienia rodzinne hellingera to jedno wielkie nieporozumienie
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Psychoterapia

Post autor: Susanna » 2022-03-05, 10:04

Ja jestem w trakcie szukania terapii behawioralno-poznawczej
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3052
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Psychoterapia

Post autor: konserwa » 2022-03-05, 10:54

Nie znam sie na tych typach terapii.
Ja jestem wogole wdzieczny, ze otrzymalem wreszcie jakas.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Psychoterapia

Post autor: Jozek » 2022-03-05, 11:10

Ale chyba nie kozystales z tych facebookowych prywatnych terapii, bo gdybys z nich skozystal to teraz mial bys jeszcze wiecej problemow.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale”