Pokusy - jak sobie z nimi radzić?

Felietony napisane przez Czernina. Naczelnego Redaktora.
Awatar użytkownika
konik

Re: Pokusy - jak sobie z nimi radzić?

Post autor: konik » 2019-02-11, 15:27

Za taka wypowiedz powinni dac Tobie Dezerterze doktorat na zlotej wstedze. Wyborne.

Awatar użytkownika
Pod prąd

Post autor: Pod prąd » 2019-02-12, 08:50

Dezerter pisze:
2019-02-11, 14:26
ToTylkoJa pisze:
2019-02-08, 16:25
Mam takie szybkie pytanie, co do postu magnolii.
Jeśli kupiłam sobie książki, które już czytałam (więc właściwie nie są mi potrzebne), a które kupiłam tylko dlatego, że chce mieć kolekcję, choć mam tyle książek, że do przyszłego roku ich pewnie nie przeczytam. Czy powinnam traktować to jako chciwość, jako coś złego?
Ja tu nic złego nie widzę, ale taka ogólna rada - skupiaj się na tym co dobre a nie a tym co złe . Człowiek ma bardzo mało podzielną uwagę, jeśli skupisz się na grzechu i złu, to przysłoni ci ono prawie wszystko a zgodnie z tym, co powiedziano powyżej
Cytuję : 1 Kor 15,33
Nie łudźcie się! "Wskutek złych rozmów psują się dobre obyczaje.

Także jestem zdania, że to czym się "karmimy" ma wpływ na nas.
Przykład nie chcę zdradzić żony - więc ... wyszukuje w myślach wszystkie potencjalne kandydatki do zdrady i ciągle myślę o nich i o zdradzie, o tym brudnym i wyuzdanym, grzesznym seksie... domyślasz się jak to się może skończyć :-o :ymblushing:
Przykład prawidłowy
Nie chcę zdradzić żony - więc nie myślę o żadnych innych kobietach, unikam myśli o grzechu a skupiam się na miłości do zony, na tym jak mi z nią cudownie gdy jesteśmy razem na tym jak ja uszczęśliwić i sprawić przyjemność - wówczas zło, grzech i zdrada w ogóle znika z mego pola myślenia i nie ma problemu.
Dokładnie, zdrada żony ma swój początek w myślach. Jakub w 1:14,15 opisuje mechanizm który doprowadza do grzechu.

Awatar użytkownika
ktokolwiek
Przybysz
Przybysz
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: ktokolwiek » 2019-08-05, 21:29

Grzech najpierw rodzi się w sercu człowieka..

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ