Dziecie które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym.

Felietony napisane przez Czernina.
sylvi91

Re: Dziecie które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym.

Post autor: sylvi91 » 2019-07-31, 15:42

Marek_Piotrowski pisze: 2019-07-31, 15:22 Sam wyjechałeś w tym wątku z tematem mordowania dzieci. I do tego to co napisałeś, było haniebne.
Proszę Cię. Nie porównuj morderstwa narodzonego dziecka, młodego człowieka, z aktem aborcji w sytuacji trudnej, w sytuacji, że tak powiem konieczności dla tej matki. Skoro kobieta miała by ciężko znosić ciąże, albo nawet nie przeżyc jej to dlaczego nie miała by wybrać swojego życia?
To nie są rzeczy łatwe i oczywiste, tak jak napisałeś wcześniej. Zakaz aborcji nic nie rozwiązuje. Można wyjechać przez granicę gdzie nie obowiązuje i zrobic zabieg.
Także nie tędy droga, żeby się sprzeczać nad sensem jego istnienia. Proponuje po prostu łagodne podejście do sprawy i rozwiązanie jej bardziej w sposób systemowy.
Kliniki w kraju, ale tylko w wojewódzkich miastach, ktore mogły by to robić i prowadzić szczegółowe adnotacje i oferowac przede wszystkim wsparcie w szerokim charakterze, łącznie z psychologiem, pomocą materialną itp.. Teraz o takiej kobiecie i jej historii nie wie lekarz zbyt dużo, wydaje mi się, bo jest to zabieg traktowany jako działalnośc komercyjna. Nie może być tak, aby lekarz zarabiał na tym precederze i liczył na większą ilość klientek.
A tak przecież właśnie jest, jemu leci kasa do kieszeni/na konto, a pacjentka nie dostaje wsparcia w odpowiedni sposób poza usługą usunięcia.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dziecie które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-07-31, 15:48

sylvi91 pisze: 2019-07-31, 15:42
Marek_Piotrowski pisze: 2019-07-31, 15:22 Sam wyjechałeś w tym wątku z tematem mordowania dzieci. I do tego to co napisałeś, było haniebne.
Proszę Cię. Nie porównuj morderstwa narodzonego dziecka, młodego człowieka, z aktem aborcji w sytuacji trudnej, w sytuacji, że tak powiem konieczności dla tej matki.
To jest dokładnie to samo.
Skoro kobieta miała by ciężko znosić ciąże, albo nawet nie przeżyc jej to dlaczego nie miała by wybrać swojego życia?
Nie mówimy o sytuacjach zagrożenia życia i nie ześlizguj się na nie, bo nie o tym pisałeś.
To nie są rzeczy łatwe i oczywiste, tak jak napisałeś wcześniej.
To są rzeczy oczywiste - nie morduj. Co więcej na ten temat jest od szatana, bo ma usprawiedliwić morderstwo.
Zakaz aborcji nic nie rozwiązuje. Można wyjechać przez granicę gdzie nie obowiązuje i zrobic zabieg.
To nie znaczy że ma być legalny. Nie każdy wyjedzie, by zamordować.
Zresztą pisałeś o "daniu wyboru matce" a nie o zakazie aborcji. Nie wykręcaj się.
Także nie tędy droga, żeby się sprzeczać nad sensem jego istnienia. Proponuje po prostu łagodne podejście do sprawy i rozwiązanie jej bardziej w sposób systemowy.
Tak się mówi zawsze, jak się chce rozwodnić stanowisko.
Figę - nie ma "łagodnego podchodzenia do mordowania".
Kliniki w kraju, ale tylko w wojewódzkich miastach, ktore mogły by to robić i prowadzić szczegółowe adnotacje i oferowac przede wszystkim wsparcie w szerokim charakterze, łącznie z psychologiem, pomocą materialną itp.. Teraz o takiej kobiecie i jej historii nie wie lekarz zbyt dużo, wydaje mi się, bo jest to zabieg traktowany jako działalnośc komercyjna. Nie może być tak, aby lekarz zarabiał na tym precederze i liczył na większą ilość klientek.
A tak przecież właśnie jest, jemu leci kasa do kieszeni/na konto, a pacjentka nie dostaje wsparcia w odpowiedni sposób poza usługą usunięcia.
Wiele jest w opiece nad kobietami w ciąży do załatwienia, ale nic z tego nie usprawiedliwia przyzwolenia na mordowanie.

sylvi91

Re: Dziecie które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym.

Post autor: sylvi91 » 2019-07-31, 16:26

Marek_Piotrowski pisze: 2019-07-31, 15:22 Sam wyjechałeś w tym wątku z tematem mordowania dzieci. I do tego to co napisałeś, było haniebne.
Napisałem, że czyniono tak, były takie rozkazy w czasach choćby Mojżesza. Dlatego tylko napisałem, aby przypomnieć co człowiek potrafi wyprawiac z drugim człowiekiem.
Marek_Piotrowski pisze: 2019-07-31, 15:22Nie mówimy o sytuacjach zagrożenia życia i nie ześlizguj się na nie, bo nie o tym pisałeś.
Ale przecież, właśnie między innymi i o takich przypadkach, o trudnych przypadkach. W łatwych przypadkach to po co kobiecie aborcja?
Co nie ufasz w zdrowy rozsądek ciężarnej?
Marek_Piotrowski pisze: 2019-07-31, 15:22To są rzeczy oczywiste - nie morduj. Co więcej na ten temat jest od szatana, bo ma usprawiedliwić morderstwo.

Poważnie? Nawet jeśli chodzi o pająki, które kąsają śmiertelnie, albo węże które plują jadem?
To Ci powiem jeszcze tak.
Plemników to ile "zdrowy" mężczyzna potrafi wyprodukować?
To przecież każdy z nich to życie. A tak wiele ginie po drodze do celu. Nie żałujesz? Z każdym wytryskiem nasienia ginie miliony plemników, nie masz nic przeciw i nie staniesz w obronie ich życia?
Przecież to nie jest humanitarne. Może powinno się oddać jednego plemnika, od razu tego najlepszego i reszty nigdzie nie wysyłać w pościg?
Przecież to tak naprawdę mężczyzna daje życie, za pomocą swojej komórki, która szuka tylko odpowiedniogo miejsca do rozwijania się.
Mówi się wtedy o zapłodnieniu komórki kobiety. Mówi się prawidłowo, ale nieprawidłowo sie chyba rozumie to zjawisko. Komórka kobiety sama życia kolejnemu człowiekowi nie da, tak samo jak komórka mężczyzny. Dlaczego? Bo to są nierozłączne przeciwności, które tworzą jedność. I ta jedność od samego początku jest fazą cyklu rozwojowego człowieka. Człowieka, nie innej istoty i nie jest to tylko jakiś płód, tylko żywy organizm, stadium rozwoju człowieka.
Dlatego należy go chronić. Ale nie zabraniaj kobiecie o tym decydować. Kobiecie ze wsparciem w partnerze w miłości nie potrzeba stawiać żadnych zakazów.
Marek_Piotrowski pisze: 2019-07-31, 15:22To nie znaczy że ma być legalny. Nie każdy wyjedzie, by zamordować.
No właśnie ma być legalny, bo inaczej mamy patologię społeczną i wiele więcej problemów. Niekochane dzieci, zestresowane matki, brak kontroli nad samym tym precederem.
Marek_Piotrowski pisze: 2019-07-31, 15:22 Zresztą pisałeś o "daniu wyboru matce" a nie o zakazie aborcji. Nie wykręcaj się.
Wyboru... owszem. Ale głównie tylko nie zakazu. Przecież nie popieram i dałem to do zrozumienia wystarczająco dobitnie chyba.
Marek_Piotrowski pisze: 2019-07-31, 15:22Tak się mówi zawsze, jak się chce rozwodnić stanowisko.
Figę - nie ma "łagodnego podchodzenia do mordowania".
To może pojedź tam gdzie to robią i walcz z nimi słowem a wygrasz. Bo wiedz, że to robią gdzieś na świecie nawet w tej chwili pewnie.
Także dajesz przyzwolenie na to, siedząc na forum i dumając o sprawach kobiet, które sobie bez naszych uwag poradzą pewnie doskonale.
Marek_Piotrowski pisze: 2019-07-31, 15:22Wiele jest w opiece nad kobietami w ciąży do załatwienia, ale nic z tego nie usprawiedliwia przyzwolenia na mordowanie.
Nie usprawiedliwiam takiego czynu. Przede wszystkim to potępiam, ale gdy kobieta już nie widzi innego wyjścia to co radzisz zrobić?
Ja bym jej tego nie zakazywał, a radą, pomocą niech służą jeszcze inni. Specjalistów mamy prawie samych w kraju, co piszą nowe książki co chwilę.
Służą radą. Ale większość pewnie nie przeczytała "tej jednej" od deski do deski ze zrozumieniem.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dziecie które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-07-31, 16:54

Facet, wykręcasz się, walisz demagogią - Twój wywód w tym wątku ma tyle sensu, co Twoje wywody "ekonomiczne". A wszystko, byle usprawiedliwić swój haniebny stosunek do mordowania niewinnych dzieci.
Nie chce mi się z tobą gadać.

sylvi91

Re: Dziecie które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym.

Post autor: sylvi91 » 2019-07-31, 17:40

Marek_Piotrowski pisze: 2019-07-31, 16:54 Facet, wykręcasz się, walisz demagogią - Twój wywód w tym wątku ma tyle sensu, co Twoje wywody "ekonomiczne". A wszystko, byle usprawiedliwić swój haniebny stosunek do mordowania niewinnych dzieci.
Nie chce mi się z tobą gadać.
Człowieku, co Ty odemnie chcesz? Nie chcesz gadać to nie rób tego i bądż w tym konsekwentny.
Nie wmawiaj mi tylko, że jestem zwolennikiem czegoś, jeśli tylko mam zdanie, że nie zabraniam innym żyć ich własnym życiem.
Życie, to nie tylko seks i aborcja. Toczą się wojny, giną niewinne istnienia. Przychodzą kataklizmy i recesje gospodarcze.

Jak już przy temacie ekonomicznym jesteśmy, to może doucz się najpierw na ten temat podstaw i napisz własną książkę. Tylko weź pod uwagę, że takowa fachowa literatura już powstała i warto by było chociaż przełożyć na język polski, a nie "wymyślać koło" na nowo.

Ja demagogiem? To już coś, bo myślałem że nie potrafię nawet zrozumiale pisać. Ale wreszcie mnie ktoś sklasyfikował. ^:)^
To wtakim razie przyznaję się do błędu. Zakaz aborcji ma jak największy sens i nie powinien podlegać dyskusji. Taki aksjomat prawny.
Natomiast zabicie innego osobnika w przypadku wymuszonej obrony własnej karane karą najsurowszego więzienia, bo kary śmierci przecież u Ciebie być nie może.
Zakładam, że prawo ustanowione przeaz Ciebie było by najlepsze na świecie, inne narody powinny się też z nim zapoznać i wpisać do Ustawy Zasadniczej. :-j

Ale tak już schodząc na ziemię i otrzepując z tych niepotrzebnych emocji, to mam prośbę. Wysłał byś mi kopię jakiejś swojej książki do poczytania. Możliwe to?

Dominik

Re: Dziecie które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym.

Post autor: Dominik » 2019-07-31, 19:32

Ochłońcie trochę.

Wiem, że w pierwszym poście kwestia aborcji została poruszona, ale czy nie lepiej pisać o tym w temacie o aborcji?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dziecie które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-02, 14:25

Dominiku, a gdyby "poruszona" kwestia nie dotyczyła aborcji, tylko zostałoby napisane np. "kwestie tego,czy Żydów należy palić, trzeba zostawić do decyzji tych, którzy to robią" - czy po czymś takim mogłaby się toczyć normalna dyskusja w wątku z kimś, kto to napisał?

ktokolwiek
Bywalec
Bywalec
Posty: 97
Rejestracja: 7 lip 2019
Lokalizacja: Mazury
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 137 times
Been thanked: 67 times

Re: Dziecie które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym.

Post autor: ktokolwiek » 2019-08-04, 22:04

sylvi91 pisze: 2019-07-31, 15:42
Marek_Piotrowski pisze: 2019-07-31, 15:22 Sam wyjechałeś w tym wątku z tematem mordowania dzieci. I do tego to co napisałeś, było haniebne.
Proszę Cię. Nie porównuj morderstwa narodzonego dziecka, młodego człowieka, z aktem aborcji w sytuacji trudnej, w sytuacji, że tak powiem konieczności dla tej matki. Skoro kobieta miała by ciężko znosić ciąże, albo nawet nie przeżyc jej to dlaczego nie miała by wybrać swojego życia?
To nie są rzeczy łatwe i oczywiste, tak jak napisałeś wcześniej. Zakaz aborcji nic nie rozwiązuje. Można wyjechać przez granicę gdzie nie obowiązuje i zrobic zabieg.
Także nie tędy droga, żeby się sprzeczać nad sensem jego istnienia. Proponuje po prostu łagodne podejście do sprawy i rozwiązanie jej bardziej w sposób systemowy.
Kliniki w kraju, ale tylko w wojewódzkich miastach, ktore mogły by to robić i prowadzić szczegółowe adnotacje i oferowac przede wszystkim wsparcie w szerokim charakterze, łącznie z psychologiem, pomocą materialną itp.. Teraz o takiej kobiecie i jej historii nie wie lekarz zbyt dużo, wydaje mi się, bo jest to zabieg traktowany jako działalnośc komercyjna. Nie może być tak, aby lekarz zarabiał na tym precederze i liczył na większą ilość klientek.
A tak przecież właśnie jest, jemu leci kasa do kieszeni/na konto, a pacjentka nie dostaje wsparcia w odpowiedni sposób poza usługą usunięcia.
Czy chrześcijanie nie powinni przestrzegać Dekalogu po prostu.? Twoje posty potwierdzają, że grzech rodzi się w sercu człowieka. Jeżeli odpuszczasz zabijanie, to może jest ono w twoim sercu.
Dlaczego pozwalać na zło? Straszne. Jak człowiek może decydować o tym, kto ma żyć, a kto umrzeć.
Zamiast myśleć o systemie zabijaniu, może trzeba myśleć o systemowym wspieraniu, pomaganie tym, którym jest trudno.
Złośliwie zapytam: a może wybić wszystkich niezaradnych biedaków, po co mają się męczyć. :ymalien:

Dominik

Re: Dziecie które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym.

Post autor: Dominik » 2019-08-05, 09:28

Marek_Piotrowski pisze: 2019-08-02, 14:25 Dominiku, a gdyby "poruszona" kwestia nie dotyczyła aborcji, tylko zostałoby napisane np. "kwestie tego,czy Żydów należy palić, trzeba zostawić do decyzji tych, którzy to robią" - czy po czymś takim mogłaby się toczyć normalna dyskusja w wątku z kimś, kto to napisał?
Nie mogła by się wtedy toczyć normalna dyskusja,,, była by katastrofa na forum.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dziecie które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-05, 09:43

Dominik pisze: 2019-08-05, 09:28
Marek_Piotrowski pisze: 2019-08-02, 14:25 Dominiku, a gdyby "poruszona" kwestia nie dotyczyła aborcji, tylko zostałoby napisane np. "kwestie tego,czy Żydów należy palić, trzeba zostawić do decyzji tych, którzy to robią" - czy po czymś takim mogłaby się toczyć normalna dyskusja w wątku z kimś, kto to napisał?
Nie mogła by się wtedy toczyć normalna dyskusja,,, była by katastrofa na forum.
No właśnie. A czym się rożni powyższe do przyzwolenia na mordowanie dzieci?
Skalą? Tak, skutki "aborcji" już dawno przekroczyły liczbę ofiar II Wojny Swiatowej.

ODPOWIEDZ