Czy muszę się oddzielnie spowiadać z tego grzechu?

ODPOWIEDZ
Michal

Czy muszę się oddzielnie spowiadać z tego grzechu?

Post autor: Michal » 2020-07-17, 20:15

Dzień dobry,
Od jakiegoś czasu zmagam się z grzechem masturbacji.
Kiedyś zatajalem go podczas spowiedzi i potem przyjmowałem Komunię Świętą.
Kilka miesięcy temu w końcu się z tego spowiadałem. Moje pytanie brzmi: Czy musiałem oddzielnie się jeszcze spowiadać z tego, że przyjmowałem KŚ, podczas gdy zatajalem grzech masturbacji podczas spowiedzi? Podczas spowiedzi spowiadałem sięwłaśnie z grzechu masturbacji, mówiiłem także , że go zatajałem, ale nie wspomniłem o tym, że przyjmowałem KŚ, gdy podczas gdy zatajalem ten grzech. Czy muszę się oddzielnie spowiadać z tego grzechu i z tego, że przyjmowałem KŚ zatajiijjajac ten grzech?
Prosze o odpowiedz, pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2022-10-11, 16:30 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Spowiedź

Post autor: Magnolia » 2020-07-17, 20:52

Ta trzeba wyznać i to bo to były świętokradczo komunie św. Czyli przyjmowałem je z ciezkim grzechem na sumieniu.

W konfesjonale nie ma miejsca na wstyd. Każdy grzeszy a ksiadz tam siedzi by nas rozgrzeszać.
Wstyd schowaj do kieszeni ale staraj się wzbudzić żal za grzechy i mocne postanowienie poprawy. Przyjmij po rozgrzeszeniu łaskę miłosierdzia i pokój do serca.

Poczytaj nasze wątki z radami jak walczyć z masturbacją. Korzystaj z wyszukiwarki forumowej.

xdiec29
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 4 cze 2020
Lokalizacja: Południe
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 41 times

Re: Spowiedź

Post autor: xdiec29 » 2020-07-18, 12:28

Witaj Michale!

Podczas spowiedzi trzeba wyznać także i to, że przyjmowałeś Komunię z grzechem ciężkim (to świętokradztwo).

Pamiętaj o tym, że Bóg chce nam przebaczać, chce błogosławić a nie potępiać.

Pozdrawiam.

TOMVAD 45

Re: Spowiedź

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-19, 04:08

Michal pisze: 2020-07-17, 20:15 Dzień dobry,
Od jakiegoś czasu zmagam się z grzechem masturbacji.
Kiedyś zatajalem go podczas spowiedzi i potem przyjmowałem Komunię Świętą.
Kilka miesięcy temu w końcu się z tego spowiadałem. Moje pytanie brzmi: Czy musiałem oddzielnie się jeszcze spowiadać z tego, że przyjmowałem KŚ, podczas gdy zatajalem grzech masturbacji podczas spowiedzi? Podczas spowiedzi spowiadałem sięwłaśnie z grzechu masturbacji, mówiiłem także , że go zatajałem, ale nie wspomniłem o tym, że przyjmowałem KŚ, gdy podczas gdy zatajalem ten grzech. Czy muszę się oddzielnie spowiadać z tego grzechu i z tego, że przyjmowałem KŚ zatajiijjajac ten grzech?
Prosze o odpowiedz, pozdrawiam.
Niewątpliwie tak, trzeba się z tego wyspowiadać,inaczej twoje spowiedzi będą po prostu nie ważne a ty będziesz dalej w stanie grzechu ciężkiego. Idziesz do Boga by się z Nim pojednać, więc jeśli chcesz aby ci przebaczył grzechy, abyś mógł godnie przyjmować Chrystusa to trzeba się oczyścić ze wszystkiego,tym bardziej z grzechów ciężkich. Zastanów się wiec czy zależy ci na tym by Bóg ci przebaczył grzechy czy chcesz być z dala od Boga?

I kwestię spowiedzi ujmę w ten sposób: gdybyś poszedł pochwalić się znajomym jaki masz problem to nie wykluczone że wielu mogłoby ciebie wyśmiać, drwić z ciebie. Jeśli idziesz ze swoim problemem do Boga aby się go pozbyć to Bóg przez spowiednika oczyści cię z tego i okaże ci miłość, zrozumienie. A więc idąc do spowiedzi kapłan nie będzie się z ciebie śmiał tylko wysłucha twoich grzechów, da ci krótka naukę, potem rozgrzeszenie i będziesz mógł przyjąć Chrystusa. Bez drwin, bez złośliwości, dokuczania.

Nie ty jeden przychodzisz do spowiedzi z takim problemem, nie ty jeden mogłeś przyjmować Komunię w stanie grzechu. Kapłan nie będzie na ciebie wrzeszczał z tego powodu. Stara się zrozumieć i dać ci odpowiednią naukę by ci pomóc wyjść z grzechu i do niego nie wracać.
Słuchaj spowiednika i rób to co ci zaleci. Pamiętaj że on w konfesjonale uobecnia samego Boga, bo Bóg przez niego odpuszcza ci grzechy, więc słuchając spowiednika słuchasz zaleceń Boga.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Spowiedź

Post autor: abigail » 2020-07-19, 07:30

tylko zeby chlopak nie popadł w skrupulanctwo :-? miałam juz takie etapy w swoim dorosłym życiu ze szlam z karteczka do spowiedzi albo zaraz do nastepnej...

ODPOWIEDZ