Grzechy nieczystości

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Monika310808
Bywalec
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 16 lip 2020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Grzechy nieczystości

Post autor: Monika310808 » 2020-11-29, 20:48

Jak spowiadać się z grzechow nieczystości?Jeżeli współżyłam przed ślubem,i wyznaje ten grzech to czy oprócz tego muszę powiedzieć konkrety? x x x x itd.Czy jeśli się wyznaje współżyłam/em przed ślubem to te grzechy zawarte są w tym sformułowaniu?

Bez takich szczegółów. Dominik
Ostatnio zmieniony 2020-11-30, 17:35 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Grzechy nieczystości

Post autor: Andej » 2020-11-29, 21:23

Monika310808 pisze: 2020-11-29, 20:48 Jak spowiadać się z grzechow nieczystości?Jeżeli współżyłam przed ślubem,i wyznaje ten grzech to czy oprócz tego muszę powiedzieć konkrety?seks oralny,petting,gadżety erotyczne itd.Czy jeśli się wyznaje współżyłam/em przed ślubem to te grzechy zawarte są w tym sformułowaniu?
Szczerze i otwarcie. Bez wulgaryzmów. Konkretnie. Bez wdawania się w opowieści. Bez fantazji i owijania w bawełnę. To, to i tamto. Regularnie, incydentalnie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Grzechy nieczystości

Post autor: sądzony » 2020-11-30, 17:09

Ja się nie znam, ale chyba nie chodzi o szczegóły.
Zwykle uważamy za najbardziej wstydliwe grzechy związane z nieczystością, a wydaje mi się, że są poważniejsze.
np.:
Onanizowałem się codziennie przez 10 lat, a
codziennie przez 10 lat nie miałem relacji z Bogiem.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Magnolia

Re: Grzechy nieczystości

Post autor: Magnolia » 2020-11-30, 17:31

Słusznie sądzony pokazuje akcent. Znacznie większym grzechem jest brak relacji z Bogiem, niż rozróżnianie w jaki sposób cudzołożyłaś. Generalnie współżycie przed małżeństwem nazywa się cudzołóstwem i tyle.

Monika310808
Bywalec
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 16 lip 2020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Grzechy nieczystości

Post autor: Monika310808 » 2020-11-30, 22:12

Aha czyli mam rozumieć,że nie trzeba wdawać się w szczegóły.Tylko dlaczego jeśli para nie współżyje a jedynie poddaje się jakimś ,, pieszczotom"nieczystym,to trzeba się z tego spowiadać.To tak jakby ktoś powiedział nie współżylismy jedynie zaspokoiliśmy się w inny sposób więc nie musimy się z tego spowiadać

Magnolia

Re: Grzechy nieczystości

Post autor: Magnolia » 2020-11-30, 23:07

Moniko, współżycie jest w Nauce Kościoła przypisane wyłącznie do małżeństwa.
Grzech cudzołóstwa zaczyna się wtedy gdy sięgasz po rzeczy dozwolone dla małżonków. Czasem poprzestaje się na pieszczotach, ale dochodzi do wzajemnego zaspokojenia, czyli de facto do wzajemnej masturbacji, która również ma materię ciężką, czyli też trzeba się z tego spowiadać.
Wszelkie sytuacje gdzie nasienie w wyniku pieszczot ulega marnotrawstwu też sa grzeszne.

Generalnie nieczystość nie jest dobrą droga przygotowania się do małżeństwa... traci się możliwość wolnego wyboru, emocje związane z pożądaniem i seksem skutecznie przykrywają rzeczy na które powinno się zwrócić uwagę i przemyśleć, czy aby na pewno to dobry kandydat na męża.
Na forum zbierałam różne ciekawe filmiki i artykuły jak dobrze przeżywa narzeczeństwo i jak sie dobrze przygotować do ślubu. Zerknij proszę, viewtopic.php?f=15&t=869#p18501

afilatelista_michal

Re: Grzechy nieczystości

Post autor: afilatelista_michal » 2020-12-01, 09:55

Magnolia pisze: 2020-11-30, 17:31 Słusznie sądzony pokazuje akcent. Znacznie większym grzechem jest brak relacji z Bogiem, niż rozróżnianie w jaki sposób cudzołożyłaś. Generalnie współżycie przed małżeństwem nazywa się cudzołóstwem i tyle.
Przepraszam, ale na jakiej podstawie tak twierdzisz? Zgodnie z Biblią cudzołustwa może dopuścić się jedynie kobieta zamężna i było to jedno z najgorszych przestępstw - karane śmiercią. Tutaj można mówić o rozpuście, która opisywana jest negatywnie ale to jednak inny kaliber.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 972
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 433 times
Been thanked: 170 times

Re: Grzechy nieczystości

Post autor: Pompieri » 2020-12-01, 10:26

Zyjemy juz w czasach Kosciola, utworzonego przez Chrystusa - i wiemy, ze codzolostwo tyczy sie pozamalzenskich kontaktow seksualnych: jednym z wymiarow codzolostwa jest rozpusta, jesli laczy sie z aktem seksualnym.
I Magnolia jak najbardziej jest na biezaco ... czas uaktualnic Michale wiadomosci.

afilatelista_michal

Re: Grzechy nieczystości

Post autor: afilatelista_michal » 2020-12-01, 10:32

Pompieri pisze: 2020-12-01, 10:26 Zyjemy juz w czasach Kosciola, utworzonego przez Chrystusa - i wiemy, ze codzolostwo tyczy sie pozamalzenskich kontaktow seksualnych: jednym z wymiarow codzolostwa jest rozpusta, jesli laczy sie z aktem seksualnym.
I Magnolia jak najbardziej jest na biezaco ... czas uaktualnic Michale wiadomosci.
Cytat z Jezusa na potwierdzenie?

Magnolia

Re: Grzechy nieczystości

Post autor: Magnolia » 2020-12-01, 10:37

Doczytałam. Dokładnie współżycie dwojga wolnych ludzi KKK nazywa nierządem. Więcej można przeczytać tu:
https://www.teologia.pl/m_k/kkk1s20.htm

afilatelista_michal

Re: Grzechy nieczystości

Post autor: afilatelista_michal » 2020-12-01, 10:54

Magnolia pisze: 2020-12-01, 10:37 Doczytałam. Dokładnie współżycie dwojga wolnych ludzi KKK nazywa nierządem. Więcej można przeczytać tu:
https://www.teologia.pl/m_k/kkk1s20.htm
Czyli z cudzołustwa się wycofujesz? Dobre i to.

Nierząd też nie jest dobrym określeniem, bo w Biblii odnosi się do prostytucji.

Seks przedmałżeński może łapać się tylko w kategorię rozpusty. Utrata dziewictwa przez kobietę jest równoznaczna z utratą wartości, kiedy ojciec chciałby oddać ją za żonę. Dziewictwo warte jest 50 syklów srebra.
Wj 22:

15 Jeśli ktoś uwiódł dziewicę jeszcze nie zaręczoną i obcował z nią, uiści [rodzinie] opłatę [składaną przy zaślubinach] i weźmie ją za żonę. 16 Jeśliby się ojciec nie zgodził mu jej oddać, wówczas winien zapłacić tyle, ile wynosi opłata składana przy zaślubinach dziewic
.

Pet 22:
"28 Jeśli mężczyzna znajdzie młodą kobietę - dziewicę niezaślubioną - pochwyci ją i śpi z nią, a znajdą ich, 29 odda ten mężczyzna, który z nią spał, ojcu młodej kobiety pięćdziesiąt syklów srebra i zostanie ona jego żoną. Za to, że jej gwałt zadał, nie będzie jej mógł porzucić przez całe swe życie."

Otrzymujesz trzecie ostrzeżenie, co się równa z pozbawianiem Cię dostępu do konta na stałe.
Autorka wątku szuka pomocy, potrzebuje rad zgodnych z nauką KK, a Ty po raz kolejny mieszasz swoim ateizmem takim osobom.
Dominik.
Ostatnio zmieniony 2020-12-01, 11:38 przez afilatelista_michal, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Grzechy nieczystości

Post autor: Magnolia » 2020-12-01, 11:17

Czy możesz nie siać zamętu?
Nierząd czy cudzołóstwo tak czy siak oznacza współżycie poza małżeńskie, kapłan słysząc je w konfesjonale tak je zrozumie.

Rozpusta, rozwiązłość nie określają ściśle tego grzechu o jakim mowa w tym wątku.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Grzechy nieczystości

Post autor: ToTylkoJa » 2020-12-01, 11:25

@afilatelista_michal
Jesteś pewien, że czepianie się słówek w miejscu, gdzie człowiek prosi o pomoc w duchu katolickim to taki świetny pomysł?
Proszę, trochę wyczucia. Wszyscy doskonale wiedzą, co Magnolia ma na myśli, mówiąc o cudzołóstwie, a ksiądz w konfesjonale tym bardziej.

Monika310808
Bywalec
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 16 lip 2020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Grzechy nieczystości

Post autor: Monika310808 » 2020-12-01, 16:24

Magnolia pisze: 2020-11-30, 23:07 Moniko, współżycie jest w Nauce Kościoła przypisane wyłącznie do małżeństwa.
Grzech cudzołóstwa zaczyna się wtedy gdy sięgasz po rzeczy dozwolone dla małżonków. Czasem poprzestaje się na pieszczotach, ale dochodzi do wzajemnego zaspokojenia, czyli de facto do wzajemnej masturbacji, która również ma materię ciężką, czyli też trzeba się z tego spowiadać.
Wszelkie sytuacje gdzie nasienie w wyniku pieszczot ulega marnotrawstwu też sa grzeszne.

Generalnie nieczystość nie jest dobrą droga przygotowania się do małżeństwa... traci się możliwość wolnego wyboru, emocje związane z pożądaniem i seksem skutecznie przykrywają rzeczy na które powinno się zwrócić uwagę i przemyśleć, czy aby na pewno to dobry kandydat na męża.
Na forum zbierałam różne ciekawe filmiki i artykuły jak dobrze przeżywa narzeczeństwo i jak sie dobrze przygotować do ślubu. Zerknij proszę, viewtopic.php?f=15&t=869#p18501
Dla mnie już za późno na to,jestem po ślubie już 8lat ale nie spowiadałam się że współżylismy,nie uważałam tego za grzech.Spowiedz przedślubna moja była nieważna

Magnolia

Re: Grzechy nieczystości

Post autor: Magnolia » 2020-12-01, 16:28

Wiesz, ja bym porozmawiała ze spowiednikiem i opowiedziała jak to było dokładnie. tzn powiedziałabym ze było współżycie przed ślubem, ale nie uznawała tego jako grzech, że nie spowiadałaś się z tego, zapytaj o ważność spowiedzi i sakramentu małżeństwa, zapytaj co obecnie możesz zrobić aby sytuację naprawić.
Niech Duch święty Cie poprowadzi i oświeci.

ODPOWIEDZ