Czy to była ważna spowiedź?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klarita
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2020
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Czy to była ważna spowiedź?

Post autor: klarita » 2020-12-23, 21:24

Czy jeśli wymieniając grzechy na spowiedzi domyślam się że ksiądz zasnął (nie wiem tego, ale raczej tak), a ja byłam już przy grzechach raczej lekkich, i przemknęło mi przez myśl że to nawet dobrze jeśli śpi (choć zależało mi żeby to wszystko słyszał, zależy mi na szczerych i dobrych spowiedziach), ale no nie zapytałam "Śpi ksiądz??", jakiś głupio tak , To czy ta spowiedź była ważna? Opowiedział mi raczej od razu kiedy powiedziałam końcową regułkę, odniósł się do grzechu mniej więcej ze środka mojej spowiedzi. Czy mam podczas następnej spowiedzi o tym powiedzieć, a do tego czasu mogę przyjmować Pana Jezusa?

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Czy to była ważna spowiedź?

Post autor: Viridiana » 2020-12-23, 21:33

klarita pisze: 2020-12-23, 21:24 a ja byłam już przy grzechach raczej lekkich,
Jeżeli byłaś już przy grzechach lekkich, to chyba nie trzeba się martwić, szczególnie, że nie wiesz na pewno, czy ksiądz zasnął.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Magnolia

Re: Czy to była ważna spowiedź?

Post autor: Magnolia » 2020-12-23, 21:58

NIe ma pewności czy spał, raczej nie, skoro odniósł się do usłyszanych treści i odpowiedział zaraz po regułce. Tak nie reaguje człowiek śpiący, zapadła by dłuższa chwila ciszy... pewnie trzeba by było chrząknął głośniej żeby go obudzić...
Więc myślę ze wszystko było ok, spowiedź ważna.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy to była ważna spowiedź?

Post autor: Andej » 2020-12-23, 22:04

Sądzę, że był skupiony na tym, co słyszał.
A jeśli ... Nie martw się, Bóg z pewnością słyszał. To najważniejsze.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
klarita
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2020
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Czy to była ważna spowiedź?

Post autor: klarita » 2020-12-23, 22:49

Też mi się tak wydaje jak piszecie, no ale ja to zawsze mam jakieś przygody spowiedziowe :)

ODPOWIEDZ