Problem z grzechem nieczystym oraz spowiedź świętokradzka.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Problem z grzechem nieczystym oraz spowiedź świętokradzka.

Post autor: Lunka » 2021-03-19, 22:02

@Andej pięknie by było, żeby chociaż część mężczyzn miała takie podejście do sprawy jakie opisujesz. Niestety ten świat jest obecnie tak wypaczony, pełno w nim seksu, przemocy to wszystko wpływa na kształtowanie się psychiki chłopców, a potem mężczyzn. Do tego dochodzą właśnie tacy "rozrywkowi" koledzy jak opisuje @Ada . Ludzie boją się wyróżniać, boja się być wyśmiani.
Masz rację, jeśli ktoś ma w sercu Boga to jest szansa sobie poradzić ale to też ciężka walka. Non stop z samym sobą.
Wystarczy moment słabości i problemy gotowe 😟
Zresztą ja nie powinnam się wypowiadać akurat w temacie czystości i siły charakteru i postanowienia w tej kwestii. Niestety.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Problem z grzechem nieczystym oraz spowiedź świętokradzka.

Post autor: Andej » 2021-03-19, 22:03

To piękne świadectwo. Oby takich więcej. Niech widzą i słyszą ludziska, że są ludzie, którzy na poważnie traktują Boga i Jego wolę.
Trzymaj się.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Ada
Bywalec
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 17 mar 2021
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 80 times
Been thanked: 29 times

Re: Problem z grzechem nieczystym oraz spowiedź świętokradzka.

Post autor: Ada » 2021-03-19, 22:06

Lunka pisze: 2021-03-19, 22:02 @Andej pięknie by było, żeby chociaż część mężczyzn miała takie podejście do sprawy jakie opisujesz. Niestety ten świat jest obecnie tak wypaczony, pełno w nim seksu, przemocy to wszystko wpływa na kształtowanie się psychiki chłopców, a potem mężczyzn. Do tego dochodzą właśnie tacy "rozrywkowi" koledzy jak opisuje @Ada . Ludzie boją się wyróżniać, boja się być wyśmiani.
Masz rację, jeśli ktoś ma w sercu Boga to jest szansa sobie poradzić ale to też ciężka walka. Non stop z samym sobą.
Wystarczy moment słabości i problemy gotowe 😟
Zresztą ja nie powinnam się wypowiadać akurat w temacie czystości i siły charakteru i postanowienia w tej kwestii. Niestety.
Dokladnie.. całkowicie sie zgadzam.
Najgorsze jest to, że ten ,,kolega" kiedyś był bardzo wierzący, modlil się, poświęcal Bogu... ale coś się stało, chyba odszedł jakiś kolega w wypadku, później znów się coś stało i po prostu zwątpił.
Przykre to jest, dlatego warto jest się modlić za takich ludzi.
Może to byla próba dla niego? Ale po prostu był zbyt słaby?

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Problem z grzechem nieczystym oraz spowiedź świętokradzka.

Post autor: Lunka » 2021-03-19, 22:15

Ada pisze: 2021-03-19, 22:06 Najgorsze jest to, że ten ,,kolega" kiedyś był bardzo wierzący, modlil się, poświęcal Bogu... ale coś się stało, chyba odszedł jakiś kolega w wypadku, później znów się coś stało i po prostu zwątpił.
Taki obraz najsmutniej oglądać 😔
Potrzeba mu waszej modlitwy. Myślę, że skoro kiedyś był blisko Boga to uda się Bogu jeszcze do niego dotrzeć 🙏
Ja ciągle upadam i się gubię, czasem odchodzę ale On mnie nigdy nie zostawił, upomina się o mnie i ratuje od zatracenia.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Ada
Bywalec
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 17 mar 2021
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 80 times
Been thanked: 29 times

Re: Problem z grzechem nieczystym oraz spowiedź świętokradzka.

Post autor: Ada » 2021-03-19, 22:26

Lunka pisze: 2021-03-19, 22:15
Ada pisze: 2021-03-19, 22:06 Najgorsze jest to, że ten ,,kolega" kiedyś był bardzo wierzący, modlil się, poświęcal Bogu... ale coś się stało, chyba odszedł jakiś kolega w wypadku, później znów się coś stało i po prostu zwątpił.
Taki obraz najsmutniej oglądać 😔
Potrzeba mu waszej modlitwy. Myślę, że skoro kiedyś był blisko Boga to uda się Bogu jeszcze do niego dotrzeć 🙏
Ja ciągle upadam i się gubię, czasem odchodzę ale On mnie nigdy nie zostawił, upomina się o mnie i ratuje od zatracenia.
Też w to wierzę.. :x mam nadzieję, że kiedyś się opamięta. Myślę też, że jego zagubiło również jego teraźniejsze towarzystwo. Nagadują mu bzdur, on ich słucha i myśli, że tak jest dobrze, że jak tak postąpi to nic się nie stanie. Nie ma swojego myślenia, tylko patrzy na innych. A tu trzeba też liczyć na siebie :)

To jest najpiękniejsze - że Bóg zawsze z nami jest. Choćby nie wiem co się działo..

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Problem z grzechem nieczystym oraz spowiedź świętokradzka.

Post autor: Zebra » 2021-03-20, 13:15

Bóg zawsze z nami jest
Szkoda, że ja nie potrafię mieć takiej pewności. Wierzę w to ale ciągle wątpię.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Problem z grzechem nieczystym oraz spowiedź świętokradzka.

Post autor: Andej » 2021-03-20, 20:00

Na tym polega wiara. Gdybyś miała dowód materialny, to już nie wierzyłabyś, tylko wiedziała.

Błogosławieni ci, którzy nie widzieli, a uwierzyli.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ