Problem z grzechem nieczystym oraz spowiedź świętokradzka.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Problem z grzechem nieczystym oraz spowiedź świętokradzka.

Post autor: Zebra » 2021-03-19, 09:31

A nie wydaje ci się Dezerterze, że 20 lat to bardzo młody wiek na małżeństwo? Nie mówię, że autorka jest niedojrzała na taką decyzję ale jeszcze dużo przed nią.
Żaden normalny facet (taki jak ja- pisze jak jest) w czystości nie wytrzyma 4 lat
No to trudno ;)
Przepraszam nie mogłam się powstrzymać.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Ada
Bywalec
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 17 mar 2021
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 80 times
Been thanked: 29 times

Re: Problem z grzechem nieczystym oraz spowiedź świętokradzka.

Post autor: Ada » 2021-03-19, 09:48

Dezerter pisze: 2021-03-18, 22:17 Ada jest coś takiego jak spowiedź generalna - wato się do niej porządnie przygotować i ją przeprowadzić, by wyczyścić wszystkie grzechy dzieciństwa i młodości, wszystkie wątpliwości i to cokolwiek nasze sumienie nam wypomina, przypomina, wyrzuca - robisz wówczas w swoim duchowym życiu taką grubą kreskę i rozpoczynasz życie na nowo z czystym kątem.
To bardzo poprawiające i stan duchowy i psychiczny i moralny - polecam *-:)

Żaden normalny facet (taki jak ja- pisze jak jest) w czystości nie wytrzyma 4 lat - nie obawiasz się, że jakaś inna będzie skłonna szybciej zostać jego żoną?
Ma rekolekcjach zwanych Nowe ,życie poznałem dziewczynę, współprowadzącą te rekolekcje - jakoś bardzo przypadliśmy sobie go gustu i , rozmowom, żartom i wygłupom nie było końca - w 2 dniu spostrzegłem na sobie wiercący i groźny wzrok jakiegoś chłopaka - zrozumiałem, e jest zazdrosny, zagadałem więc i okazało się, że to jej chłopak, planów małżeństwa jeszcze nie mięli ...
Powiedziałem mu wprost - chłopaku na co ty czekasz, gdybym nie był żonaty, to bym ją sprzątnął ci z przed nosa :!: , bo to piękna, inteligentna, sympatyczna i uduchowiona dziewczyna - na co ty czekasz?!?, aż ktoś cię wyprzedzi uprzedzi
- no faktycznie :-\ :?: na co ja czekam - odpowiedział
po kilku miesiącach odbył się ich ślub a teraz mają już 2 dzieci - spotkałem ją niedawno, trochę się roztyła, ale błysk w oku i uśmiech cięgle ten sam :) i widać, że jest szczęśliwa...
Właśnie sumienie wypomina mi te dwie rzeczy, które po prostu umieściłam w pytaniu. Podczas rachunku sumienia przypomniały mi się tylko te dwie sytuacje oraz no wiadomo grzechy z teraz... i po prostu na samym końcu podczas spowiedzi dodam, że przypomniały mi się rzeczy, których chyba do końca nie bylam świadoma, ale potrzebuje się z nich wyspowiadać i po prostu - wyrzucić je z siebie.
Własnie tego chce, wyrzucić to i iść dalej, żyć lepiej i tak jak Ty napisałeś z czystym kątem :D

Nie obawiam się tego, ponieważ to po prostu czuję. On zawsze o mnie zabiegal przez te 6 lat znajomości, ale jakoś nigdy do niczego nie doszło. Dopiero później cos bardziej zaiskrzyło - i prawie minęło nam już 2 lata :) no dokładnie za miesiąc :D
Nie wiem, nie mam lęku, że zabierze mi go jakaś inna kobieta. Czuję, że po prostu to ten i będziemy razem zawsze.. On też wspomina mi bardzo często o zaręczynach itp. więc może sama zmienię zdanie i może jednak wszystko pójdzie lepiej, szybciej?

Dodano po 1 minucie 7 sekundach:
Zebra pisze: 2021-03-19, 09:31 A nie wydaje ci się Dezerterze, że 20 lat to bardzo młody wiek na małżeństwo? Nie mówię, że autorka jest niedojrzała na taką decyzję ale jeszcze dużo przed nią.
Żaden normalny facet (taki jak ja- pisze jak jest) w czystości nie wytrzyma 4 lat
No to trudno ;)
Przepraszam nie mogłam się powstrzymać.

No właśnie też tak czuję.. że po prostu to jeszcze za wcześnie. Lecz nie mówię, że nie zmienię zdania.
Ale na ten moment po prostu, narazie nie jestem gotowa

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Problem z grzechem nieczystym oraz spowiedź świętokradzka.

Post autor: Lunka » 2021-03-19, 10:37

@Dezerter ciekawa historia 🤔
Ale w sumie to pierwszy krok zależy od mężczyzny, więc @Ada będzie się zastanawiac jak jej miłość zdecyduje się na zaręczyny. A zaręczyny to też nie od razu ślub 😉
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Ada
Bywalec
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 17 mar 2021
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 80 times
Been thanked: 29 times

Re: Problem z grzechem nieczystym oraz spowiedź świętokradzka.

Post autor: Ada » 2021-03-19, 12:28

Lunka pisze: 2021-03-19, 10:37 @Dezerter ciekawa historia 🤔
Ale w sumie to pierwszy krok zależy od mężczyzny, więc @Ada będzie się zastanawiac jak jej miłość zdecyduje się na zaręczyny. A zaręczyny to też nie od razu ślub 😉

Oj tak. Zdecydowanie prawda 😉

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Problem z grzechem nieczystym oraz spowiedź świętokradzka.

Post autor: Zebra » 2021-03-19, 12:51

On zawsze o mnie zabiegal przez te 6 lat znajomości
Czyli znacie się od kiedy macie 14 lat? Dobrze rozumiem?

Wow, coś niesamowitego dla mnie. Jak ja miałam 14 lat... to grałam w simsy
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Ada
Bywalec
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 17 mar 2021
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 80 times
Been thanked: 29 times

Re: Problem z grzechem nieczystym oraz spowiedź świętokradzka.

Post autor: Ada » 2021-03-19, 16:39

Zebra pisze: 2021-03-19, 12:51
On zawsze o mnie zabiegal przez te 6 lat znajomości
Czyli znacie się od kiedy macie 14 lat? Dobrze rozumiem?

Wow, coś niesamowitego dla mnie. Jak ja miałam 14 lat... to grałam w simsy
Dokładnie od kiedy mieliśmy 13 lat. Chodziliśmy razem do gimnazjum 😊 zawsze się przyjaźniliśmy, mogliśmy na siebie liczyć... a po paru latach Bóg postanowił nas połączyć razem :ymhug:

Też grałam simsy! Czasami do tej pory grywam :))

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Problem z grzechem nieczystym oraz spowiedź świętokradzka.

Post autor: Lunka » 2021-03-19, 17:55

@Ada , @Zebra , bo w Simsy to zawsze dobrze pograć ;))
Ale trzeba mieć czas i sprzęt 🙃
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Problem z grzechem nieczystym oraz spowiedź świętokradzka.

Post autor: Zebra » 2021-03-19, 18:13

Lunka pisze: 2021-03-19, 17:55 @Ada , @Zebra , bo w Simsy to zawsze dobrze pograć ;))
Ale trzeba mieć czas i sprzęt 🙃
Sprzęt to zależy. The Sims 4 już faktycznie potrzebuje trochę lepszej karty graficznej. Ale The Sims 3 to taki zwykły
komputer ciągnie.
Ostatnio zmieniony 2021-03-19, 18:13 przez Zebra, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Problem z grzechem nieczystym oraz spowiedź świętokradzka.

Post autor: Andej » 2021-03-19, 19:30

Ktoś rzucił tezę, że normalny chłop bez seksu nie wytrzyma 4 lat. To mnie zdumiewa. Bo znaczy to, że tak wielu jest nienormalnych. Choćby księża i zakonnicy. Tak wiem, że nie wszyscy dotrzymują ślubów czystości. Ale czy łamiący celibat stanowią większość? Czy są po prostu nienormalni?
Czy młody człowiek 30 letni, aby udowodnić, że jest normalny musi uprawiać seks? Czy wdowiec żyjący pamięcią o swojej żonie jest nienormalny?

Uważam, że taka teza obraża mężczyzn. Bo wnioskuję z niej, że każdy kto nie myśli prąciem, jest nienormalny.

Mam nadzieję, że coś pokręciłem. Zdanie znalazłem w postaci cytatu w czyimś poście. Nie znam kontekstu. Dlatego zastrzegam, że być może błądzę. A na pewno nikogo nie chcę krzywdzić taką reakcją na tezę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Problem z grzechem nieczystym oraz spowiedź świętokradzka.

Post autor: Zebra » 2021-03-19, 19:47

@Andej
To Dezerter powiedział, ja się tylko droczyłam ^#(^

Dezertowi chodziło bardziej o sytuację związkową, narzeczeństwo itd nie było tu mowy o osobach duchownych. Ale wiem co ma z na myśli, nie podoba Ci się określenie "normalny" i "nienormalny"
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Problem z grzechem nieczystym oraz spowiedź świętokradzka.

Post autor: Andej » 2021-03-19, 21:00

Nie podoba się? Skąd ten pomysł. Normalny, tj. mieszczący się w normie. Cóż w tym złego. A nienormalny, to wyrastający poza normę. Nie ma w tym określeniu zabarwienie pejoratywnego.
Nie wiem o czym było. Dlatego zaznaczyłem, że nie znam kontekstu. Stwierdzam jedynie, że wielu mężczyzn potrafi panować nad swoim popędem seksualnym. Nie tylko duchowni. Uważam, że niemal każdy mężczyzna potrafi panować nad swoim popędem. Choć na pewno są różne granice wytrzymałości. Natomiast nie wątpię, że ten, dla kogo miłość do Boga jest na pierwszym miejscu, potrafi opanować swój popęd seksualny. I ukierunkować swoją energię w dobrym kierunku.

Wypowiadam się ogólnie. Bez odnoszenia się do kontekstu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Problem z grzechem nieczystym oraz spowiedź świętokradzka.

Post autor: Logan » 2021-03-19, 21:11

Czystość jest cnotą uzdalniająca przeżywanie małżeństwa i dziewictwa w sposób moralnie właściwy zgodny z ich wartością etyczną. Cnota czystości jest normą moralną w chrześcijaństwie. Wszelkie łamanie cnoty czystości, a więc jakiekolwiek nieuporządkowanie w sferze seksualnej jest brakiem spełnienia wymogu szóstego przykazania w tej kwestii.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Ada
Bywalec
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 17 mar 2021
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 80 times
Been thanked: 29 times

Re: Problem z grzechem nieczystym oraz spowiedź świętokradzka.

Post autor: Ada » 2021-03-19, 21:33

Andej pisze: 2021-03-19, 21:00 Nie podoba się? Skąd ten pomysł. Normalny, tj. mieszczący się w normie. Cóż w tym złego. A nienormalny, to wyrastający poza normę. Nie ma w tym określeniu zabarwienie pejoratywnego.
Nie wiem o czym było. Dlatego zaznaczyłem, że nie znam kontekstu. Stwierdzam jedynie, że wielu mężczyzn potrafi panować nad swoim popędem seksualnym. Nie tylko duchowni. Uważam, że niemal każdy mężczyzna potrafi panować nad swoim popędem. Choć na pewno są różne granice wytrzymałości. Natomiast nie wątpię, że ten, dla kogo miłość do Boga jest na pierwszym miejscu, potrafi opanować swój popęd seksualny. I ukierunkować swoją energię w dobrym kierunku.

Wypowiadam się ogólnie. Bez odnoszenia się do kontekstu.
Zgadzam się. Mój chłopak kiedyś twierdził, że nie da się ,,tego" przestać robić, tzn. masturbować się. Może i do tej pory nie przestal, ale powoli ograniczał... czyli jednak coś się da. Uważam też, że ratunkiem w takich sytuacjach jest modlitwa - mnie bardzo pomogła. Sama miałam z tym problem.
Dla niektórych seks jest najważniejszy, wygląd, ciało.. dla mnie natomiast człowiek i to jakie ma serducho. Nie mówię, że nie patrze na wygląd bo każdy z nas to robi, ale jakoś nie jest dla mnie to najważniejsze.
Boli mnie to, że jest tak wielu chłopaków na świecie, którzy ,,muszą to robić", albo jakoś się zaspakajać.
Przykład: kolega mojego chłopaka. Nie wstydzi się o tym opowiadać, tylko jedzie prosto, że teraz cytuję jego słowa ,,no wiadomo, fajnie jest mieć ta jedyną. Ale póki nie mam szczęścia to korzystam. I jest tyle pięknych kobiet na świecie" po czym zaczął się śmiać.. przeraziło mnie to. Albo jak dodał, że chciał zabrać się za jakąś, ale ona zbyt wierząca i się nie dala, bo jest jak ,,Maryja".. po prostu siadło mi to w głowie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Problem z grzechem nieczystym oraz spowiedź świętokradzka.

Post autor: Andej » 2021-03-19, 21:40

Jeśli kolega Twojego chłopaka … Widzisz, kto z kim przestaje, takim się staje.
Jak Twój reaguje na takie wypowiedzi? Wstydzi się zareagować? Też rechocze?
Teraz macie czas próby. Im dłużej będziecie wobec siebie lojalni zachowując czystość, tym lepsze rokowania na przyszłość.
Czy chłopaki "musza to robić"? Dokładnie tak samo, jak chłopaki muszą brać, jarać, pić etc. Nie muszą. Chcą. Bo nie mają kręgosłupa. Bo nie mają wartości. Bo są sybarytami. Hedonizm jest promowany.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Ada
Bywalec
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 17 mar 2021
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 80 times
Been thanked: 29 times

Re: Problem z grzechem nieczystym oraz spowiedź świętokradzka.

Post autor: Ada » 2021-03-19, 22:01

Andej pisze: 2021-03-19, 21:40 Jeśli kolega Twojego chłopaka … Widzisz, kto z kim przestaje, takim się staje.
Jak Twój reaguje na takie wypowiedzi? Wstydzi się zareagować? Też rechocze?
Teraz macie czas próby. Im dłużej będziecie wobec siebie lojalni zachowując czystość, tym lepsze rokowania na przyszłość.
Czy chłopaki "musza to robić"? Dokładnie tak samo, jak chłopaki muszą brać, jarać, pić etc. Nie muszą. Chcą. Bo nie mają kręgosłupa. Bo nie mają wartości. Bo są sybarytami. Hedonizm jest promowany.

Właśnie jestem z niego dumna, bo zachowuje się mega przyzwoicie. Nie śmieje sie, lecz nawet mu odpowiedział, czy to źle, że takie dziewczyny jeszcze są? Bo się szanują i sa normalne?
Straszni są znajomi mojego chłopaka... dobrze, że on i tak myśli inaczej. Potrafią się go pytać znajomi, czy nawet koledzy z pracy czy ,,było już co"... po prostu aż nerwy biorą. Cieszy mnie jednak fakt, że potrafi on na to wszystko zareagować. I to tak porządnie, mówi to co czuje. To dla mnie mega ważne.
Wiadomo też świeci nie jesteśmy, ale przynajmniej staramy się żyć lepiej.

ODPOWIEDZ